Zaragoza – Nymburk 90:71 (kon.)
Casademont Zaragoza
90:71 (16:22, 45:40, 63:54)
ERA Basketball Nymburk
cz Štvrtok 01.04.2021, 20:00 • Pabellon Principe Felipe, Zaragoza • Liga mistrů • Skupina L

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:57:37)

Utkání je u konce a domácí Zaragoza jej nakonec vyhrála o 19 bodů. Ve druhé půli se už projevila větší únava českého celku, nahromaděná z posledních dní a i když se Nymburk ještě ve třetí čtvrtině vzepjal ke srovnání skóre, tak poté už přišla převaha domácích a ti zápas dotáhli do zdárného konce. Nymburk to ale nemusí trápit, neboť v souběžně hraném utkání porazil Bamberg Sassari a to znamená, že český mistr i přes porážku postoupil do Final 8. V něm je už i dnes vítězná Zaragoza.

39:29
    Kovář si při souboji o míč s Fernandezem zřejmě poranil rameno, míří na střídačku, trestné hody za něj bude provádět Palyza. (90:69)

39:10
    Rylich dal své dva trestné hody a i on tak má body do statistik. (90:69)

39:01
    Dobrý Zimmermanův blok pod vlastním košem, alespoň něco pozitivního pro Nymburk, kterému tahle čtvrtina nevyšla. (90:67)

38:28
    Tůma to zkusil za tři rána z pravé strany byla ale o malinko delší, než bylo potřeba. (90:67)

37:47
    Ennis na čáře trestného hodu, proměnil první pokus, druhý mu vyskočil z obroučky. (90:67)

37:31
    Poté proměnil i nařízenou šestku. (89:67)

37:31
    Zimmerman doskočil pod košem, dorazil střelu do obroučky a byl u toho i faulován. (89:66)

37:22
    Garcia pod košem a dal dva body. (89:64)

36:58
    Nepřesné trojky na obou stranách, už je to ale asi i jedno. (87:64)

36:15
    Dalton proměnil dva trestné hody, po dlouhé době se prosadil i Nymburk. (87:64)

36:05
    Ze strany domácího celku je to už skoro exhibice, Zaragoza vede o 25 bodů. (87:62)

35:44
    Wiley trefuje, má již 22 bodů. (85:62)

35:20
    Kříž se protáhl mezi dvěma protivníky a trochu krkolomně dokázal zaskórovat. (83:62)

34:56
    Barreiro proměnil další dva trestné hody. (83:60)

34:56
    Nymburk už nestíhá, ztrácí míče a pod vlastním košem se dopouští dalších faulů. (81:60)

Aleš Pur

Casademont Zaragoza: Sulaimon, Barreiro, Brussino, Harris, Fernandez, Font, Benzing, San Miguel, Wiley, Ennis, Hlinason, Garcia.
    ERA Basketball Nymburk: Jirák, Prewitt, Benda, Harding, Dalton, Kovář, Palyza, Kříž, Zimmerman, Rylich, Šafarčík, Tůma.

Rozhodca: Glišić (SER), Krejić (SLO), Vulić (CRO)