Poprad – Detva 4:3 (kon.) | HC Slovan – Nitra 4:1 (kon.)
HK Poprad
4:3 (1:1, 3:2, 0:0) Stav série: 2:0
HK Detva
Štvrtok 01.04.2021, 15:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

V tretej tretine dlho nevedeli detvianski hráči dostať Popradčanov pod tlak. Videli sme viacero šancí na oboch stranách. Peter Hamerlík už po svojom nástupe v 35. minúte neinkasoval, s prispením spoluhráčov Popradčania udržali jednogólové vedenie 4:3 a zvyšujú svoje vedenie v sérii na 2:0. Séria sa teraz presúva pod Poľanu. (17:33:27)

59:53
    Trevor Cox po predchádzajúcej akcii ešte nepríjemne hokejkou udrel do masky Petra Hamerlíka. Je vylúčený na dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou a Ivan Višnevskij za podrazenie.

59:52
    Detvania vyhrali vhadzovanie, rozbehli ihneď svoju powerplay, teraz vo formáte štyroch proti štyrom. Strieľal spomedzi kruhov Downing, Hamerlík zakročil.

59:17
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ulrych – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Fekiač – 2 min., hrubosť).

59:17
    Hlavný rozhodca si overoval situáciu aj s videorozhodcom, gól neplatí.

59:17
    Po Coxovej strele z pravého kruhu Hamerlíkovi jemne prepadol puk, natlačili sa hráči do brány, napokon bola aj posunutá brána a nastala riadna skrumáž.

58:49
    Puk je skrytý v rohu klziska pri mantineli, bojuje sa oň.

58:32
    Detvania s pukom v pásme, šiesti proti piatim.

58:06
    Petrík už vykorčuľoval z brány, detvianska brána je prázdna.

57:52
    Detvania prehrali buly v útočnom pásme, zatiaľ Petrík z brány nemôže vyjsť.

57:46
    Oddychový čas si berie tréner Detvy Ernest Bokroš.

57:28
    Po vyhratom buly strela nevyšla Klímovi, puk mu unikol z čepele a potom popradskí hokejisti dostali puk preč z obranného pásma.

56:58
    Pred Haščákom sa na pravom krídle otvoril priestor. Popradský najproduktívnejší hráč triafal len priamo do Petríka.

56:14
    Drgoň jemne nahadzoval od modrej čiary, strela bola zblokovaná, následne dorážal Mešár, Petrík bol už poriadne roztiahnutý a Mešár to napálil do pravej žŕdky.

55:49
    Strela Jeffreyho Kinga od modrej čiary bola zblokovaná a puk vyletel na ochrannú sieť.

55:08
    Tak teraz je to pre zmenu zakázané uvoľnenie Popradu. Ulrych vypálil puk preč cez všetky čiary.

54:01
    Peknú spoluprácu predviedli Haščák so Svitanom, vymenili si puky počas prechodu do útočného pásma, streleckou koncovkou však triafal Svitana mimo brány.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 19. Skokan (Drgoň, Haščák), 28. Tavi (Mashinter, Višnevskij), 36. Višnevskij (Haščák), 38. Skokan (Svitana) – 3. Čacho, 32. Charbonneau (King), 35. Žilka (King)

HK Poprad: Vošvrda (35. Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Kramár, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš
    HK Detva: Petrík (Lazušin) – Jendroľ, Turan, Rymsha, Gachulinec, Rais, King, Bača, Lalík – Ščurko, Klíma, Ľupták – Askarov, Downing, Sýkora – Cox, Čacho, Charbonneau – Magdolen, V. Fekiač, Žilka

Rozhodca: Tvrdoň, Goga – Synek, D. Konc ml.