Brose Bamberg
80:91 (20:14, 44:32, 58:56)
ERA Basketball Nymburk
cz Utorok 30.03.2021, 20:30 • SD Laktaši (BIH) • Liga mistrů • Skupina L

Z tohoto skvělého utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u basketbalu zase někdy na viděnou. (22:29:00)

Nymburk porazil Bamberg už počtvrté v řadě a zůstal tak v tabulce skupiny L na druhém místě za vedoucí Zaragozou, která má však o jeden odehraný duel více. Právě se španělským celkem se výběr trenéra Orena Amiela utká už tento čtvrtek.

Basketbalisté Nymburka zůstávají v osmifinálové skupině L Ligy mistrů stoprocentní i po svém třetím vystoupení a přiblížili se postupu do Final 8! V souboji s německým Bambergem prohrával středočeský tým v jednu chvíli už o 18 bodů, díky rapidně zlepšenému výkonu ve druhé půli ale výsledek senzačně otočil a nakonec zvítězil o 11 bodů! Hrdinou druhé poloviny zápasu se stal Lukáš Palyza, který sázel jednu přesnou trojku za druhou a jehož střelecký účet se nakonec zastavil na 26 bodech. Pouhých šest minut odehrál Vojtěch Hruban, který se kvůli zdravotním problémům po úvodní čtvrtině do zbytku utkání již nezapojil.

Konec zápasu. (80:91)

39:48
    V závěru zápasu se neprosadili Harding s Palyzou, na vítězství Nymburka to ale nic nemění. Je rozhodnuto. (80:91)

39:01
    Neskutečné! Lukáš Palyza podtrhuje senzační výkon trojkou snad dva metry před obloukem. Trefil ji s koncem střeleckého limitu. Krásná trefa. (80:91)

38:33
    Nymburk bleskově přenesl hru na útočnou polovinu a oplácel stejnou mincí. Lukáš Palyza střílel z levé strany za tři body a je hostujícím hrdinou druhé půle. (80:88)

38:25
    Nymburští si nepohlídali Dominica Lockharta, který po Fielerově přihrávce snižuje trojkou. (80:85)

38:16
    Devon Hall měl spoustu prostoru, otevřenou trojku ale naštěstí pro Nymburk netrefil. (77:85)

37:47
    Harding zůstal na pravém okraji palubovky úplně sám. Trojku nedal, po doskoku ale využil laxnosti domácí obrany Lukáš Palyza. (77:85)

37:20
    Znovu se kvůli problémům s časomírou nehraje. Rozhodčí si nechávají přehrát video. (77:83)

37:13
    Na druhé straně dokázal reagovat Omar Prewitt. Nymburští se mohou trochu uvolnit. Šestibodový náskok necelé tři minuty před koncem čtvrté čtvrtiny vypadá slibně. (77:83)

36:56
    Kravish našel prudkou přihrávkou o palubovku pod košem Fielera, který v krátkém sledu podruhé zasmečoval. (77:81)

36:28
    Chase Fieler oklamal pohybem Daltona a zasmečoval do koše. (75:81)

36:16
    Tři trestné hody pro Haydena Daltona. Naložil s nimi po faulu Fielera s grácií. Tři body! (73:81)

36:04
    Fieler střílel z levého okraje o obruč. Zimmerman nestačil reagovat, a tak se k doskoku dostal Devon Hall. (73:78)

35:29
    Bamberg ještě nehází flintu do žita. Svou první trojkou v utkání se prezentoval Michele Vitali, který byl v posledních minutách prakticky neviditelný. Následuje oddechový čas, který si vybral Oren Amiel. (71:78)

35:13
    Hayden Dalton zahrával své dnešní první trestné hody. A byl stoprocentní. (68:78)

34:52
    Chase Fieler potrestal chybu nymburské obrany třemi body. Z dvojciferného vedení se středočeský celek radoval jen pár vteřin. (68:76)

Filip Lefenda

Brose Bamberg: Hall, Larson, Lockhart, Sengfelder, Thompson, Fieler, Grüttner Bacoul, Hundt, Kravish, Ogbe, Ruoff, Vitali
    ERA Basketball Nymburk: Dalton, Hruban, Prewitt, Tůma, Zimmerman, Benda, Harding, Kovář, Kříž, Palyza, Rylich, Šafarčík

Rozhodca: Zurapovič (BIH), Rutešič (MNE), Horozov (BUL)
    Štvrtiny: 20:14, 24:18, 14:24, 22:35