L. Mikuláš – Slovan Bratislava U21 5:2 (kon.) | Podbrezová – Skalica 3:1 (kon.) | Poprad – Dubnica 0:2 (kon.)
Púchov – Petržalka 3:1 (kon.) | Košice – Šamorín 2:1 (kon.)
FC Košice
2:1 (0:0)
FC ŠTK 1914 Šamorín
Sobota 20.03.2021, 14:30 • Štadión Lokomotívy v Čermeli • MONACObet liga • 21. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 21. kola II. slovenskej futbalovej ligy medzi FC Košice a FC ŠTK 1914 Šamorín.

Stretnutie sa začne o 14:30.

FC KOŠICE

Košičania sa po prehre v úvodnom jarnom kole proti Liptovskému Mikulášu odrazili a vyhrali trikrát po sebe. Naposledy vo Vranove proti Bardejovu už aj s novým lodivodom Jozefom Vukušičom. Východniarov počas týždňa posilnil Grék Christos Kountouriotis, ktorý hral dva roky vo fortunaligových Michalovciach. Po 18 dueloch patrí žlto-modrým piata pozícia, pričom košické FC ešte stále môže pomýšľať aspoň na účasť v baráži – strata na druhý Liptovský Mikuláš je síce osembodová, no domáci futbalisti nami sledovaného duelu majú oproti Liptákom stretnutie k dobru.

FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN

Na jar odohrali Šamorínčania štyri súťažné duely s bilanciou jednej výhry, dvoch remíz a jednej prehry. Náš súper si poradil s Popradom, prehral doma s Liptovským Mikulášom, body si delil s „béčkom“ Žiliny a dva týždne dozadu v doteraz poslednom stretnutí s Púchovom po výsledku 1:1. V tejto chvíli má Šamorín na konte 21 bodov so skóre 19:25, patrí mu 11. priečka a má k dobru dva body a jeden duel pred trinástou Dubnicou, ktorá je prvým tímom v ohrození zostupu.

FC Košice: Kira – Jung, Krčmarević, Václav, Pačinda (C), Karaš, Jakúbek, Pavúk, Novák, Sabol, Jonec
    Náhradníci: Šeremeta – Kim, Ristovski, Kountouriotis, Keresteš, Gladiš, Kavka

FC ŠTK 1914 Šamorín: Valach – Fuják, Marič-Bjekič, Oinkonomou, Luciano Vera, Nagy, Nije, Baez (C), Bögi, Leginus, Rymarenko
    Náhradníci: Bubák – Jančo, Boateng, Mezovský, Veselovský, Švec, Stašík

Rozhodca: Filip Malárik.

1

1
    Výkop patril hosťom zo Šamorína, ale hneď prvý útok sa skončil nepresnou prihrávkou.

2
    Rymarenko v ofsajde, toto mohla byť hneď veľká šanca. Postranný arbiter však dvihol svoju zástavku a píska sa.

3
    O minútu neskôr ale Rymarenko z voleja zo siedmich metrov páli oba do nôh Matúša Kiru! Obrovský zákrok hneď v tretej minúte! Hostia následne avizovali ruku najskôr Václava, penalta to ale nie je.

4
    Na druhej strane chcel zakončovať Sabol, lenže si to prisilno predhodil a tak Valach bez problémov loptu chytá.

5
    A znovu hlavnou postavou minúty domáci odchovanec, ktorý však len fauloval stopéra FC ŠTK.

6
    Pokračujeme v sérii faulov, tentoraz od kapitána Alda Baeza.

7
    Po bláznivých prvých minútach sa dianie trochu upokojilo. Košice však na svoju šancu ešte čakajú.

8
    Krčmarević otrasený po delovke zo šestnástky. Srbský stopér sa obetavo postavil do strely, teraz má ale problém postaviť sa na nohy.

9
    Evidentne otrasený Srb už na nohách, ale do hry sa vráti až za malý moment.

10
    Až po vyše minúte je Krčmarević späť a spolu so svojím mužstvom musí čeliť rohovému kopu.

11
    Košice si postrážili prednú žrď a Sabol aspoň sčasti odvrátil nebezpečenstvo.

12
    Karaš vysúval Sabola, ale bolo to pridlhé. Domáci sa do toho postupne dostávajú.

13
    Ďalší roh pre hostí, ktorí ovládli prvú štvrťhodinu.

13
    Do vzduchu najvyššie vyskočil Lukáš Leginus, ktorý ale hlavičkuje len mimo bránu.

14
    Luciano Vera síce vyhral hlavičkový súboj, pritom ale zrazil Františka Pavúka. Je to faul, domáci si márne pýtajú žltú kartu pre súpera.

14
    Napokon sa žltí pred očami kapitána Alda Baeza za protesty.

16
    Jonec odcentroval z bránkovej čiary, ale spoluhráča nenašiel. Pokus o dlhý center na Rymarenka znegoval Václav.

17
    Novák fauloval Nijeho, štandardka z hĺbky poľa pre Šamorín.

18
    Brankár Kira bez problémov loptu stiahol zo vzduchu a rozohral novú akciu svojho mužstva po ľavom krídle.

19
    Prvá koncovka na bránu od Košíc. Tentoraz to Martinovi Sabolovi už vyšlo, avšak tiesnený a z otočky len vyprášil rukavice Valacha.

20
    Nechcený šľapák od Sabola na Luciana Vera. Podstatné je, že je z toho štandardka takmer z rohu veľkého vápna Košíc.

21
    A ďalšia hlavička, ktorá hosťom vyšla, ale nebola dostatočne razantná.

22
    Blížime sa k polovici polčasu. Šamorín predvádza lepšiu hru, uvidíme však, kto strelí prvý gól.

23
    Zastreľuje sa už aj Erik Pačinda. Kapitán Košíc pri svojom projektile trafil vlastného spoluhráča, čo zakončenie oslabilo a s tým Valach nemal problémy.

25
    Hráči si vymenili pozície spred piatich minút. Luciano Vera pri postrannej čare poslal k zemi Sabola.

26
    Za taktický faul na Alda Baeza vidí žltú kartu Marcel Novák.

27
    Košičania mierne pod tlakom, nevedia sa dostať konštruktívne na polovicu súpera. Matúš Kira bude zase raz rozohrávať až do stredového kruhu.

29
    Výrazne sa nič nemení, Košičania si koledujú o gól.

30
    Baez si vypýtal žltú kartu pre Sabola. Priamy kop pre Šamorín z výbornej pozície na ohrozenie brány, prakticky z hranice šestnástky.

31
    Bogi obstrelil múr, ale trafil to iba do miest, kde bol Kira. Prakticky premrhaná šanca.

32
    Matej Jakúbek si nevypýtal ani rohový kop, ani faul. Frederik Valach si tak rovná loptu na malé vápno a bude rozohrávať.

34
    Fuják sa rútil dopredu, chcel obrať o loptu Pačindu, no len ho trafil do tváre.

35
    Po dlhom čase koncovka vysoko od košických borcov. Desať minút do konca polčasu.

36
    Pavúk sa márne chcel prebiť po postrannej čiare, úspešnejší bol Luciano Vera.

37
    Martin Sabol centroval pod seba z bránkovej čiary. Lopta sa so šťastím odrazila na nohu prekvapeného Michala Joneca, ten ale nedokázal ani presnejšie vystreliť, ani nájsť Pačindu.

38
    A opäť šikovný košický mladík, ktorý len pár dní dozadu oslávil 19 rokov. Bohužiaľ, Martin Sabol len poslal loptu za bránu Valacha.

39
    Košice so štandardnou situáciou z ľavej strany, získal ju Pavúk.

40
    Ani z tohto mráčika nezaprší. V Košiciach je dnes inak pekné slnečné počasie, akurát teplota sa pohybuje len pár stupňov nad nulou.

42
    Spolupráca Pavúka a Pačindu len ofsajdová. Košice ožívajú, bude to stačiť na gól pred prestávkou?

43
    Rymarenko sa pripomína s koncom prvého dejstva, lenže jeho náprah spoza pokutového územia letí len nad brvno.

44
    Ofenzívny faul Pavúka pri rohovej zástavke. Škoda, že prechádzajúca prihrávka nebola o čosi presnejšia.

45+1

Najväčšia šanca prišla už v tretej minúte, Rymarenko ale v stopercentnej možnosti trafil len nohy Kiru. Za Košice ako-tak pohrozil Sabol a Jonec. Inak to bola skôr taktická bitka, od Košíc môžeme čakať so zmenou strán nejaké zásahy do zostavy.

Druhý polčas sa začne približne o 15:30.

46

46
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Marcel Novák, prichádza Christos Kountouriotis.
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Martin Sabol, prichádza Min Su Kim.

47
    Ako sme predpovedali, tak sa aj stalo, dvojnásobná zmena na domácej strane. Uvidíme, čo dvojica legionárov, respektíve tohtotýždňová posila ukážu.

47
    Rymarenkovi sa daria začiatky polčasov, lenže teraz to riadne prepálil. Prihrávku si ešte žiadal Leginus, no nedočkal sa jej.

48
    Pačinda strieľaným centrom našiel len nohu obrancu, do dorážky sa nedostal Jung.

49
    Ostrý šľapák od Alda Baeza, ktorý si koleduje o vylúčenie. Proti nemu zase raz František Pavúk, ktorý získal priamy kop z 22 metrov.

50
    Nepriamy kop, Pavúk si to ťukol s Karašom, ktorý mu loptu pristavil, lenže košický obranca obstreľuje s múrom aj bránu.

52
    Pačinda predsa len vybojoval rohový kop po súboji s Fujákom. Hosťom sa to nepáči, ale rozhodcovia už rozhodli.

53
    Bez zakončenia na bránu od Košíc, Šamorín sa už ženie dopredu.

55
    Rohový kop aj na druhej strane. Šamorínčania to zahrali na prednú žrď, lenže koncovka odtiaľ letela len za bránu.

56
    Kim stiahnutý k zemi, pritom mohol šprintovať do šestnástky. Nebude to ani s kartou, hoci teraz na to bola ideálna príležitosť.

57
    Krčmarević s "nožničkami", Valach ale zasahovať nemusel. Čakáme na prvé zmeny aj u Šamorína, rozcvičuje sa všetkých šesť hráčov do poľa.

59
    Presné prenesenie hry napravo na Pačindu, ale košický kapitán nepresne odcentroval na Junga.

60
    Tím FC Košice dal gól!
    Prvá rýchlejšia akcia po krídle, František Pavúk odcentroval do malého vápna, kde bol v nábehu GYUHYUN JUNG. Kórejský mladík skóroval v druhom zápase po sebe.

61
    Aldo Baez faul od vylúčenia, úplne zbytočne dohrával súboj s Václavom, pričom dohrával.

62
    Polhodina do konca a my sme dostali s gólom nový impulz. Šamorínčania už nahlasujú striedania.

63
    Košice mohli pridať ďalší gól, Karašovu strelu však zrazili hostia na roh!

64
    Lopta len tak poskakovala pred Valachom, domáci ju ale nedokázali upratať do siete.

65
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Lukáš Leginus, prichádza Jakub Švec.
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Péter Nagy, prichádza Denis Jančo.

66
    Sainey Nije s propagačnou ranou z diaľky, Kira ju chytá.

67
    Pačinda hľadal z druhej vlny blížiaceho sa Jakúbeka, ten ale loptu mierne zluftoval. Toto mohlo pokojne skončiť v bráne, ak by to košický záložník lepšie trafil.

68
    Jonec mal podľa rozhodcu faulovať Rymarenka. Domáci dávajú možnosť hosťom zahroziť.

69
    Marič-Bjekič pálil z desiatich metrov, ale len netriafa priestor brány. Celá šamorínska lavička na nohách a neverí, čo ich obranca zahodil.

70
    Lopta za obranu od Kountouriotisa na Karaša mala oči, bola však o čosi dlhšia, ako mala.

71
    Pačindovi bol odpískaný faul, hoci to vyzeralo čisto. Dvadsať minút do konca.

73
    Matúš Kira zase hrdinom! Druhý fantastický zákrok nohou pri strele Janča!

73
    Žltú kartu dostáva Min Su Kim (FC Košice).

74
    Defenzívna hlavička Pačindu končí v rukaviciach Kiru, ktorý si musel vyskočiť.

75
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Kamil Karaš, prichádza Dávid Keresteš.

76
    Kim nechcel odcentrovať na Junga, radšej loptu podržal. Po prihrávke na Keresteša a Pačindu prichádza ďalšia strela najväčšej domácej hviezdy – len do Valacha.

77
    Gól neplatí, prišiel totiž z ofsajdu. Šamorínčania pripravujú ďalšie dve zmeny.

77
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Aldo Baez, prichádza Ernest Boateng.
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Ferenc Bogi, prichádza Tomáš Stašík.

79
    Kapitánsku pásku prevzal Fuják, ktorý zároveň mal pod palcom vhadzovanie na ofenzívnej polovici. Veľmi rýchlo však FC ŠTK prepadlo a musí sa brániť.

80
    Michal Jonec sa ofenzívnom výlete, píska sa penalta!

80
    Draško Matej Marič-Bjekič za faul na Joneca dostal červenú kartu!

82
    Frederik Valach síce uhádol smer, ale ERIK PAČINDA to poslal tak presne, že brankár nemal nárok.

83
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Gyuhyun Jung, prichádza Peter Kavka.

84
    Erik Pačinda mohol pridať ešte jeden zásah, jeho technický obstrel však minul aj bránu.

85
    Šamorín sa nadýchava k poslednému náporu. Ten veľmi rýchlo ukončuje ofsajd.

86
    Šamorín dáva gól! MARTIN RYMARENKO využíva nedorozumenie v komunikácii medzi Václavom a Kirom a po hlavičke stopéra, ktorá mu padla priamo na nohu znižuje na 1:2.

88
    Aktívny Kim si vyžiadal faul. Podkopol ho Sainey Njie, za čo uvidel aj žltú kartu. Nasleduje priamy kop z dvadsiatich metrov.

89
    Fuják hlavičkou odvracia nebezpečenstvo, hostia sa ešte nevzdávajú.

90
    Hlavný tréner Šamorína má nejaké poznámky smerom k hre, hlavný arbiter mu musel niečo dohovárať.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90+1
    Košice držia loptu v útoku a navyše Erik Pačinda faulovaný pri postrannej čiare.

90+2
    Michal Jonec v spolupráci s Pačindom získava rohový kop. Domáci to robia veľmi umne. Polminúta do konca.

90+2
    Až teraz je tu ešte lopta pre Šamorín.

90+3

Košičania dvomi gólmi v druhom polčase od Junga a Pačindu z penalty porazili Šamorín 2:1. Domáci si však zbytočne vytvorili drámu po nedorozumení Kiru a Václava, za Šamorín vykresal nádej na body Rymarenko. Hostia dohrávali posledných desať minút bez vylúčeného Mariča-Bjekiča. (16:19:31)