Garbiñe Muguruza
Garbiñe Muguruza (9)
2
7 6
cz Sobota 13.03.2021, 16:14 • Centrální kurt, Dubaj (SAE) • WTA Dubaj - Dubai Duty Free Tennis Championships (tvrdý povrch) • Finále

Barbora Krejčíková po dnešním výkonu rozhodně nemusí smutnit. Proti dvojnásobné grandslamové vítězce a bývalé světové jedničce podala výborný výkon a v pondělí by se měla v žebříčku WTA katapultovat někam k 37. místu, čímž o více než dvě desítky míst překoná své dosavadní maximum. Kromě elitní deblistky se tak Češka už etablovala i jako hráčka širší světové špičky ve dvouhře.
    Pro dnešek je to ode mě vše, děkuji za pozornost, hezký večer! (18:37:31)

Garbiñe Muguruzaová se po třech prohraných finále v řadě dočkala a získává v Dubaji svůj osmý kariérní titul. Dnešní zápas ukázal její sílu, když stejně jako už ve třech předchozích utkáních dokázala odvrátit setbol soupeřky a vydřít vítězství v prvním setu 8:6 v tie-breaku.
    Krejčíková naopak při své druhé životní finálové účasti premiérový titul ve dvouhře nezískala. Do zápasu vstoupila prolomeným podáním soupeřky, sama však ztratila servis hned dvakrát. V dramatické přetahované o každý gem dokázala srovnat na 4:4, za stavu 5:6 a 0:40 odvrátit tři setboly a poslat set do tie-breaku. V něm Češka nevyužila svůj setbol a nechala soupeřku otočit na 6:8.
    Ve druhé sadě musí Krejčíkovou, která strávila dvanáct minut mezi sety v šatně či na toaletě, mrzet spousta nevyužitých příležitostí. Brejkbolů měla celou řadu, o několik gemů se bojovalo přes tři, čtyři i pět shod, ale v rozhodujících okamžicích měla poslední slovo Španělka, která jí dvakrát sebrala podání a nakonec vyhrála 6:3.

Konec zápasu
    0:2; 3:6 - Garbiñe Muguruzaová

3:6
    Garbiñe Muguruzaová je vítězkou! Krejčíková musela jít přes druhý servis a závěrečný forhende jí pod tlakem vyletěl výrazně za čáru.
    0:1; 3:5; 15-40 - Barbora Krejčíková

15-40
    První mečbol Barbora Krejčíková s trochou štěstí přežila, když trefila přesně základní čáru a po sérii výborných úderů z obou stran zastavuje páska soupeřku.

0-40
    Garbiñe Muguruzaová má tři mečboly díky dvojchybě české hráčky.

0-30
    Přestřelku napříč rohy kurtu ukončila Muguruzaová změnou rytmu a její úder po čáře vrací Krejčíková obranným čopem do sítě.