Čeljabinsk – Ufa 0:3 (kon.) | Helsinki – Jaroslavľ 1:4 (kon.) | Novgorod – Kazaň 1:4 (kon.)
S.Moskva – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
0:3 (0:0, 0:1, 0:2) Stav série: 1:3
HC Salavat Julajev Ufa
cz Utorok 09.03.2021, 15:00 • Ledová aréna Traktor • Play-off KHL • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Čeljabinsk Ufa

Aktuální stav série 1:2 pro Ufu:
    1. zápas: Ufa vs. Čeljabinsk – 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 6. Kartajev (Lisovec, Naumenkov) – 5. Kravcov, 30. D. Iljin (Åberg, Osnovin), 44. Osnovin (Hyka).

2. zápas: Ufa vs. Čeljabinsk – 3:2pp (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 29. Hartikainen (Kadějkin), 33. Kartajev (Baškirov), 74. Hartikainen (M. Granlund, Larsen) – 12. Kravcov (Hyka, Pilut), 57. Bailen (Hyka, Kravcov).

3. zápas: Čeljabinsk – Ufa 0:4 (0:1, 0:2, 0:1).
    Branky a nahrávky: 13. Kadějkin (V. Žarkov, J. Birjukov), 27. M. Granlund (Hartikainen), 32. Chochrjakov, 60. Soloduchin (Alexejev)

Brankář v sérii:
    Ivan Fedotov – 3 zápasy – 7 obdržených branek, 76 zásahů, úspěšnost: 91,6%.

Salavat Julajev Ufa

Teemu Hartikainen – 3 body (2+1).
    Vladislav Kartajev – 2 body (2+0).
    Markus Granlund – 2 body (1+1).

Juha Metsola – 3 zápasy – 5 obdržených branek, 75 zásahů, úspěšnost: 93,8%.

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov (C), Bailen, Tělegin, D. Bodrov, Karpuchin (A), Jevenko – Byvalcev, Kalinin (A), Åberg – Sedlák, Hyka, Kravcov – Polygalov, Osnovin, Kosov – Tridčikov, Gorjunov-Rolgizer, Šolochov – D. Iljin.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (A), Larsen (C), Koledov, Naumenkov, J. Birjukov (A), Alexejev, Lisovec – M. Granlund, Manninen, Hartikainen – Platt, V. Žarkov, Kadějkin – Kugryšev, Amirov, Chochrjakov – Gimatov, Soloduchin, Baškirov – Kartajev.

Rozhodčí: Birin, Fraňo (CZE) – Ponomarenko, Strelcov.

Právě dozněla hymna ruské federace, za malý okamžik bude vhozena bule čtvrtého osmifinále mezi Traktorem a Ufou.

00:01

00:01
    Alexej Byvalcev zahájil zápas vítěznou buly pro domácí, černé barvy. Hosté z Ufy v bílé sadě dresů.

00:33
    První formace Traktoru zatápěla obraně Ufy, ale Juha Metsola zasahovat zatím nemusel.

01:19
    Domácí v ofsajdové pozici. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:02
    Hokejistům Ufy zatím není vůbec povoleno se udržet v útočném pásmu. Domácí začali dnes velmi agresivně a poctivě.

03:42
    Český útočník ve službách Traktoru Lukáš Sedlák ohrožoval z levé strany branku hostů, ale trefil pouze oblouk branky Juha Metsoly.

04:18
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Naumenkov – 2 min., vysoká hůl).

04:44
    Vitalij Kravcov hledal na brankovišti Lukáše Sedláka, ten však nedokázal kotouč tečovat mezi tři tyče.

05:22
    Pontus Åberg se krásně protáhl obranou Ufy a hledal mezeru mezi betony Juha Metsoly, no ten dlouho nevěděl, že mu kotouč neproskočil do sítě, nakonec jej však vyklepal ze svých chráničů.

05:43
    Grigorij Panin předvedl odvážný skok do střely a zachránil hosty od brankové hrozby.

06:18
    Michail Naumenkov na ledě. Traktor zahrál dobrou přesilovku, ale bez gólového efektu.

06:49
    Český strážce branky Traktoru Roman Will si pořádně také sáhl na kotouč, když pochoval ve své lapačce střelu Philipa Larsena.

07:34
    Boj v rohu kluziště vyhrál Rodion Amirov, nicméně pouze osvobodil hostující tým.

08:16
    Vitalij Kravcov to udělal náramně. Prohodil si kotouč mezi bruslemi a dostal se až k zakončení, kde však narazil na Juha Metsolu, který jeho šanci vystihl svými betony.

09:29
    Obrovský závar před brankou Juha Metsoly ukončil až hvizd Pavla Fraňa, který teď bude rozdávat tresty.

09:29
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Tridčikov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Lisovec – 2 min., hrubost).

09:29
    Po vzájemných trestech se bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách. Vhazovat se bude v pásmu středním.

10:05
    Roman Manuchov zachránil domácí, když se po jeho dobrém obranném zákroku nedostal Markus Granlund do přečíslení.

10:52
    Česká kombinace Lukáše Sedláka a Tomáše Hyky nám nepřinesla první branku utkání! Tito dva čeští zástupci šli ve dvou na jednoho obránce, ale českou chytrostí kotouč do sítě nedostali!

11:29
    Oba týmy opět v pěti.

12:35
    Zaváhání při domácí rozehrávce vystihl Rodion Amirov, ale jeho rána se zastavila o lapačku Romana Willa, jenž byl nachystán ve svém pracovišti.

13:21
    Tomáš Hyka zablokoval ránu Philipa Larsena od modré. Zatím jsou čeští hráči domácích hodně vidět.

14:10
    Sakari Manninen se dostal ve skrumáží před Willem k nebezpečné dorážce, ale opět je potřeba pochválit českého brankáře, který si dorážku našel a podržel Traktor!

14:32
    Vladimir Žarkov si dvakrát vyjel z rohu kluziště, ale ani v jednom případě nezamířil do prostoru třech tyček.

15:02
    Roman Will připraven se svou vyrážečkou proti ráně Rodiona Amirova. Ufa zařadila vyšší rychlostní stupeň.

16:13
    Domácí fanoušci však mohutným pokřikem „Traktor, Traktor“ ženou opět své miláčky do útoku.

16:20
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Manuchov – 2 min., držení hole).

16:47
    Teemu Hartikainen usadil hosty v jejich první přesilové hře v útočné třetině.

17:15
    Tečovaný pokus Philipa Larsena nepustila obrana Traktoru na Romana Willa. Domácí se osvobozují.

17:40
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rodion Amirov.

18:07
    Při hře ve čtyřech opět lepší Ufa. Pjotr Chochrjakov na dvakrát procpal kotouč přes obránce, ale branku Romana Willa z dobré pozice minul.

18:20
    Traktor v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilová hra.

19:10
    Tomáš Hyka tečoval kotouč jen těsně vedle pravé tyče Metsolovy branky! Opět skvělá přesilovka Traktoru!

19:40
    Ufa v pěti, ale stále pod obrovským tlakem.

20:00

První třetina skončila bez branek, ale Juha Metsola v brance Ufy ještě teď vydýchává tlak Traktoru, který v závěru první periody přišel! Hodně byli v první třetině vidět čeští hráči ve službách Traktoru. Lukáš Sedlák i Tomáš Hyka měli na hokejkách velké šance. Na branku si však musíme počkat do dalšího průběhu utkání.

20:45
    Roman Will pouze vyrazil střelu Hartikainena na hokejku Sakari Manninena a jeho dorážce moc nechybělo!

21:10
    Opět musel do akce český brankář Roman Will. Alexandr Kadějkin tečoval kotouč před jeho brankou. Hosté z Ufy začali druhou třetině lépe.

21:56
    Ufa celé dvě minuty druhé třetiny de facto s kotoučem na hokejce. Z kabiny vyjela úplně jiná Ufa, než která dohrávala první periodu.

22:45
    Vladislav Kartajev se dostal po sražené střele Koledova k dorážce, nicméně Roman Will si hřeje kotouč na své hrudi. Vhazovat se bude právě před jeho brankou.

22:59
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., vysoká hůl).

23:10
    Lukáš Sedlák se hned natahoval po teči, ale na pobídku nedosáhl. Každopádně připomenu, že dnes hraje Traktor přesilové hry velmi dobře.

24:10
    Kolotoč přihrávek zakončil střelou Pontus Åberg, ale Juha Metsola je dnes opravdu velmi přesný ve svém brankovišti.

24:59
    Ufa zvládla i třetí oslabení v utkání a žene se zpět do ofensivy.

25:53
    Markus Granlund zrušil svou rychlostí signalizovaný icing, ale ke střeleckému pokusu se následně nedostal.

26:52
    Hodně rozvážná rozehrávka domácích v podání Ilji Karpuchina potrestána nebyla, ale bohorovnosti v ní bylo dost. Po reklamní pauze se bude vhazovat před Romanem Willem.

27:26
    Alexandr Kadějkin předvedl slalom za který by se nemusel stydět jakýkoliv borec ze sjezdového lyžování, ten jeho však nakonec skončil bez efektu v rohu hrací plochy.

28:37

28:45
    Nick Bailen dostal nabito hned po vhazování, ale jeho rána skončila v klíně Juha Metsoly. Ufa si zbytečným vylučováním však již koleduje o inkasovanou branku.

29:15
    Tomáš Hyka střílel z mezikruží, ale kouzlo Juha Metsoly ani tento český forward nezrušil. Opět dobře sehraná přesilovková kombinace.

30:09
    Vjačeslav Osnovin tečoval nabídku od modré a kotouč poskakoval na horní části branky, ale ani z tohoto mráčku nezapršela branka.

30:49
    Rodion Amirov vlétl z trestné lavice hned do nebezpečné situace a po své ráně mu uklouzla hrana brusle a najel v plné rychlosti do Romana Willa. Co je důležité, český brankář okamžitě vstal a je v pořádku.

30:49
    Sudí jdou nyní zkoumat video. Těžko však uvidí regulérní branku, jelikož Amirov dostal kotouč do sítě doslova násilím i s českým brankářem!
    30:49 Ani video po této situaci branku nevidělo

30:49
    Sudí stále zkoumají možnou branku, ale opravdu v tomto případě nebylo v silách českého brankáře nezajet po kontaktu s rozjetým útočníkem do branky.

30:49
    Stále čekáme na verdikt sudích...

30:49
    Sudí kotouč za brankovou čarou neviděli, stav zůstává stále tedy 0:0! Rozumné rozhodnutí sudích.

31:56
    Pokračuje se ve hře, a to icingem Ufy.

32:45
    Doslova valná hromada v obranné třetině Traktoru. Nakonec kotouč dostali na své hole hosté, ale Dmitrij Kugryšev nic kloudného nevymyslel.

33:44
    Traktor se z tlaku dostal pouze za cenu icingu. Dlouho jsou nyní na ledě Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka.

34:10
    Ufa právě vstřelila branku!
    Finská spolupráce přináší úvodní branku zápasu! Markus Granlund našel mezi kruhy zabijáka jménem TEEMU HARTIKAINEN, který kotouč šikovně tečoval do růžku branky Romana Willa – 0:1! Asistence: Markus Granlund a Grigorij Panin.
    34:10 Teemu HARTIKAINEN - 0:1

34:10
    Traktor ještě zkouší trenérskou výzvu a postavení útočníka Ufy v brankovišti! Nevypadalo to však na porušení pravidel.

34:10
    Video potvrdilo regulérnost branky. Ufa jde do vedení 1:0!

34:10
    Traktoru tedy mizí timeout po neúspěšně trenérské výzvě.

35:36
    Traktor chce spěchat s odpovědí, ale Marsel Šolochov nebyl připuštěn do střelecké pozice.

35:50
    Juha Metsola podržel kotouč u své pravé tyče a pouští do hry reklamní pauzu.

36:10
    Markus Granlund se dostal zadarmo ke kotouči, ale jeho rychlá rána švihem minula branku Romana Willa.

37:10
    Sergej Tělegin předvedl předpisový hit, za což si vysloužil velkou pozornost publika, které jej vyprovodilo potleskem.

38:01
    Alexandr Alexejev nepropálil od modré obranu Traktoru a dochází k výměně formací.

38:40
    Roman Will rychle vyklepal kotouč ze své rukavice a ještě žene své spoluhráče kupředu.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:24
    Sražená rána Lawrence Piluta nedošla až na Juha Metsolu, který je dnes hlavní postavnou Ufy.

40:00

Druhé třetina nám přinesla díky videu velmi dlouhou podívanou. V obou případech se jednalo o branky Ufy. První situace nebyla uznána jako branka, ale v druhém případě se už Teemu Hartikainen radoval a stal se tak zatím jediným střelcem dnešního utkání. Ufa výrazně zlepšila ve druhé třetině svou hru a zaslouženě vede.

40:32
    Juha Metsola zasahoval jako první ve třetí periodě, ale jeho lapačka byla samozřejmě na místě. Dnes velmi jistý výkon finského brankáře.

41:43
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Sergej Tělegin – 2 min., podrážení).

42:10
    Sakari Manninen orazítkoval rameno Romana Willa, který jej musel pořádně vytrčit do horního růžku své branky.

42:40
    Denis Bodrov vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Ufa musí opět od Metsoly.

43:22
    Sakari Manninen dorážel již téměr do odkryté branky, ale do jeho gólové radosti se vložil lapačkou Roman Will a udržel naděje Traktoru!

43:43
    Traktor v plném počtu.

44:30
    Tomáš Hyka s Lukášem Sedlákem opět hodně živelní v útočné třetině, ale obrana Ufy ubránila českou letku.

45:32
    Alexandr Kadějkin nedokázal využít chybičku v domácí rozehrávce. Ufa už se téměř nikam nežene.

46:24
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Alexejev – 2 min., krosček).

46:25
    Traktor vyhrál buly a je tu jeho velká šance na srovnání stavu utkání.

46:46
    Hosty však osvobodil Vladimir Žarkov.

47:30
    Vitalij Kravcov trefil svou ranou vyrážečku Juha Metsoly. Tlak domácích pokračuje.

48:24
    Ufa zvládla i toto oslabení. Hříšník Alexandr Alexejev je na ledě.

48:56
    I druhou branku Ufy mají na svědomí Finové! Sakari Manninen a MARKUS GRANLUND uháněli dva proti jednomu a právě druhý jmenovaný po šťastném odrazu dorazil kotouč do sítě – 0:2! Asistence: Sakari Manninen.
    48:56 Markus GRANLUND - 0:2

49:24
    Juha Metsola opět přesný se svou lapačkou a stále neinkasoval na půdě Traktor branku. A to se nám blíží ke svému konci druhé utkání.

50:43
    Ufa kotouče posílá bez váhání pouze do střední třetiny a už se nikam hnát nebude.

51:47
    Salavat se nestyděl poslat kotouč na icing. Favorit série má hold nahráno.

52:29
    Alexandr Kadějkin pálil ze střední třetiny a hodně zvláštní odraz od zadního mantinelu nadělal zmatek v domácí obraně.

53:02
    Opět Alexandr Kadějkin, tentokrát jeho rána prosvištěla vedle levé tyče českého brankáře.

53:58
    Juha Metsola přerušil hru před svou brankou. Další snaha o překonání finského brankáře začne po jeho pravici.

54:10
    Další icing Ufy. Účel světí prostředky. Tímto pořekadlem se nyní hosté řídí.

55:12
    Sergej Tělegin to zkoušel od modré do chumle před brankou, ale i tam si kotouč našel dnešní hrdina Juha Metsola.

56:32
    Marně hledá Traktor cestu do útočné třetiny. Ufa brání střední pásmo předpisově.

56:49
    Ani Tomáš Hyka nedokázal překonat obranu Ufy. Alexandr Alexejev mu sáhl střeleckého pokusu a ten skončil v ochranné síti.

57:23
    Pontus Åberg dostal hodně prostoru, ale z pravého kruhu trestuhodně minul hostující branku!

57:49
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vjačeslav Soloduchin – 2 min., sekání).

57:49
    Roman Will na střídačce. Traktor bude hrát v šesti proti čtyřem!

57:58
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lawrence Pilut – 2 min., hákování).

57:58
    Lawrence Pilut hasil co se dalo, a tak přesilovka šesti proti čtyřem skončila velmi záhy. Střídačka Ufy chce ještě technickou branku, ale sudí Fraňo toto rázně odmítá.

57:58
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Roman Will však hned míří na střídačku a Traktor je v pěti.

58:24
    Risk bez brankáře Traktoru nevyšel a třetí branka Ufy = třetí Fin! Tentokrát se prosadil SAKARI MANNINEN, který pohodlně trefil prázdnou branku – 0:3! Asistence: Grigorij Panin a Markus Granlund.
    58:24 Sakari MANNINEN - 0:3

59:01
    Začala poslední minuta. Domácí se ještě snaží překonat Metsolu, ale ten už vyhlíží čisté konto.

59:32
    Ufa dohrává zápas s kotoučem na svých hokejkách a ví, že se ujímá vedení 3:1 v této sérii.

Ufa se ujímá vedení v sérii 1:3 a ze dvou zápasů na ledě Traktoru neinkasovala ani jednu branku! Byla to dnes finská jízda! Juha Metsola zavřel branku a o branky se postupně postarali Teemu Hartikainen, Markus Granlund a Sakari Manninen.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 21 – 28.
    Zablokované střely: 16 – 19.
    Vyloučení: 4 – 7.
    Vhazování: 26 – 19.

Roman Will (CLJ) – 25 zásahů, 2 inkasované branky.
    Lukáš Sedlák (CLJ) – čas ve hře: 19:12, 40% úspěšnost na vhazování.
    Tomáš Hyka (CLJ) – čas ve hře: 17:49, 2 střely na branku.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (17:35:39)

Tomáš Suchánek

Góly a asistencie: 35. Hartikainen (M. Granlund, Panin), 49. M. Granlund (Manninen), 59. Manninen (Panin, M. Granlund)

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov (C), Bailen, Tělegin, D. Bodrov, Karpuchin (A), Jevenko – Byvaľcev, Kalinin (A), Åberg – Sedlák, Hyka, Kravcov – Polygalov, Osnovin, Kosov – Tridčikov, Gorjunov-Rolgizer, Šolochov – Iľjin.
    HC Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (A), Larsen (C), Koledov, Naumenkov, J. Birjukov (A), Alexejev, Lisovec – M. Granlund, Manninen, Hartikainen – Platt, , Kadejkin – Kugryšev, Amirov, Chochriakov – Gimatov, Soloduchin, Baškirov – Kartajev.

Rozhodca: Birin, Fraňo (CZE) – Ponomarenko, Strelcov