L. Mikuláš – KFC Komárno 1:1 (kon.) | Skalica – B. Bystrica 2:1 (kon.) | Podbrezová – Dubnica 3:0 (kon.)
Poprad – Petržalka 0:3 (kon.) | Púchov – Šamorín 1:1 (kon.) | Košice – Trebišov 3:0 (kon.)
MFK Skalica
2:1 (2:1)
MFK Dukla Banská Bystrica
Sobota 06.03.2021, 14:00 • MFK Skalica • MONACObet liga • 19. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Vítam vás pri sledovaní 19. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži, v ktorom nás čaká šláger medzi Skalicou a Banskou Bystricou. Hostia bojujú o prvé miesto s Liptovským Mikulášom, naopak domáci na nich strácajú momentálne sedem bodov, ale stále veria, že sa môžu zapojiť do boja o postup. Vzhľadom však na slabú formu Skalice je favoritom dnešného zápasu Banská Bystrica.

MFK Skalica: Domáci nedokázali zvíťaziť v posledných štyroch zápasoch, keď z nich trikrát remizovali a raz prehrali. Všetko to však boli súboje s horšie postavenými súpermi, takže tieto výsledky ich stáli lepšiu pozíciu v tabuľke. Skalica vyhrala naposledy ešte v decembri proti Šamorínu, čo je už naozaj dlhá doba.

MFK Dukla Banská Bystrica: Hostia síce mali zlý vstup do jarnej časti, keď prehrali prekvapujúco prestrelku proti rezervnému tímu Slovanu. Následne však dokázali uspieť nad Dubnicou, ale v poslednom zápase znova iba doháňali stratu a vybojovali aspoň remízu v Trebišove. To všetko znamená, že boj o prvé miesto je úplne otvorený a svoju šancu môže využiť Liptovský Mikuláš.

Ani jeden zo siedmich vzájomných zápasoch sa neskončil remízou a víťazstvá si delia rovnomerne každý druhý zápas. Keďže naposledy uspela Skalica, ak by sa postupnosť udržala, tak by dnes vyhrala Banská Bystrica.

1

1
    Úvod stretnutia obstarali hostia hrajúci v červenom, ale prvému útoku sa domáci zvládli ubrániť a od svojej brány rozohráva Junas.

2
    Banskej Bystrici nevyšla rýchla kombinácia, keďže Polievka sa nedorozumel s Hanesom a hostia loptu stratili na polovici.

3
    Hostia si vybojovali aj prvý rohový kop, avšak nič nebezpečné sa z neho neudialo.

4
    Trochu sa odvážila zaútočiť aj Skalica, ale všetko skončilo nepresnou prihrávkou, ktorú pokryl Hruška.

5
    Mášik poslal skvelý pas na Nečasa do šestnástky, s ktorým nedokázal držať krok Vajda a musel len faulovať, takže domáci budú kopať penaltu!

5
    Žltú kartu dostáva Vajda (MFK Dukla Banská Bystrica).

6
    Skalica dala gól!
    Pokutový kop si zobral na starosť DANIEL ŠEBESTA a premenil ho s absolútnym prehľadom k ľavej tyči a Hruška sa vrhol k opačnej! Skalica tak ide do vedenia, aj keď zo začiatku bola pod tlakom.

8
    Hostia sa preto musia vrátiť do zápasu aktívnou hrou, pretože aj keď im vyšiel lepšie začiatok, tak musia doháňať stratu.

9
    Naopak Skalica premenila hneď prvú možnosť a to pri jej slabšej forme môže určite dodať sebavedomie do zvyšku zápasu.

10
    Migala sa dokázal uvoľniť v pokutovom území a bez premýšľania vystrelil, ale triafa len bočnú sieť domácej brány.

11
    Registrujeme prvú veľkú príležitosť Banskej Bystrice, ktorá však neskončila vyrovnávajúcim gólom a domáci stále držia tesné vedenie.

12
    A opäť šanca pre Migalu, ktorý vypálil z prvej spoza šestnástky, keď sa k nemu odrazila lopta, ale Junas bol dobre postavený a chytá do rukavíc.

13
    A v tejto chvíli sa píska pokutový kop aj pre hostí, keď Polievka sa chcel uvoľniť a nedovolene proti nemu zakročil Nemergut!

14
    Banská Bystrica dala gól!
    Vyrovnávajúci gól strieľa MILADIN VUJOŠEVIČ, aj keď penaltu nekopol vôbec dobre a Junas bol dosť blízko, aby ju dokázal zneškodniť. Lenže nestalo sa a zápas dostáva nový náboj, keďže je opäť vyrovnané.

16
    Zápas nám teda začína prakticky odznova a uvidíme teraz, kto sa bude snažiť prebrať hru pod svoju réžiu.

17
    Tempo hry nám trochu upadlo, keďže obe mužstvá teraz nechcú spraviť zbytočnú chybu, ktorá by znamenal ďalší inkasovaný gól.

18
    Sledujeme často boj o stred poľa, z ktorého nevychádza zatiaľ žiaden víťaz.

19
    Šebesta však mohol vrátiť domácich do vedenia po tom, čo Baumgartner rozohrával štandartnú situáciu z pravej strany, ale vynikajúci zákrok si pripísal Hruška.

20
    Žltú kartu dostáva Hollý (MFK Skalica).

21
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Hanes, prichádza Willwéber.

22
    Hosťujúci krajný obranca musel nútene striedať už po dvadsiatich minútach, čo nie je príliš dobrá správa pre Banskú Bystricu.

23
    Na hracej ploche sa stále obe mužstvá ešte hľadajú, pretože z oboch strán prichádza veľa zbytočných nepresností.

24
    Migala preukázal výborne defenzívne schopnosti, keď dokázal zastaviť útok Nečasa tak, že sa lopta odrazila od domáceho hráča ako posledného.

25
    Nešťastný moment pre hosťujúce mužstvo, keď sa do zakončenia pred Hruškom prebojoval Nečas, ale hosťujúci brankár ho vychytal a napokon sa lopta odrazila od obrancu PATRIKA VAJDU do vlastnej brány. Domáci tak idú znova do vedenia z ničoho nič!

26
    Bol to síce trochu kuriózny gól, avšak treba povedať, že hostia si oňho trochu koledovali, keďže po vyrovnávajúcom góle sa stiahli.

27
    Nosko fauloval Šebestu a domáci budú rozohrávať priamy kop z veľmi dobrej pozície.

28
    Lenže Mizerákovi zakončenie vôbec nevyšlo a lopta letela vysoko nad bránu Bystrice.

29
    Už je tu priestor aj pre hostí, ktorý teraz nezažívajú vôbec dobré obdobie v dnešnom zápase.

30
    Avšak opäť sa otvorila doslova diaľnica pre Šebestu, ale hostí zachránilo dostatočne rýchle vybehnutie Hrušku.

31
    Skalicu už môžu mrzieť tieto nevyužité šance, pretože sa mohli celkom ľahko dostať do komfortnejšieho dvojgólového vedenia.

32
    Ale domáci pokračujú vo svojej aktivite aj naďalej, naopak hostia sa zatiaľ nevedia dostať z letargie.

33
    Banská Bystrica dokázala loptu dostať aspoň na polovicu, čo je pre nich v tejto fáze úspechom.

34
    Aspoň strela z pohľadu hostí po veľmi dlhej dobre, lenže Willwéber nemieril presne z dosť ťažkej pozície, takže Junas môže byť kľudný.

35
    Ďalšia jednoducho získaná štandartná situácia pre Skalicu, čo je problémom v dnešnom zápase pre hostí.

36
    Hruška aspoň pokračuje v spoľahlivom výkone a nedovolil, aby sa lopta dostala po centri domácich za jeho chrbát.

37
    Blíži sa nám záver prvého polčasu a hostia stále nedokážu nájsť recept ako začať hrať útočnejšie.

38
    Černek sa presadil v hlavičkovom súboji po rohovom kope, takže Hruška musel byť znova v permanencii.

39
    Nepresný nákop za obranu domácich, čo je veľmi príznačné pre vývoj prvého polčasu, pritom Bystrica do vyrovnávajúceho gólu bola lepším mužstvom.

40
    Skalica chce dohrať polčas do víťazného konca, takže všetko podriaďuje tomuto účelu.

42
    Willwéber hľadal Migalu, ale hosťujúci obranca si nedokázal spracovať ťažkú prihrávku.

43
    Starší sa mohol dostať do dobrej príležitosti, ale v poslednej chvíli zapracovala domáca obrana a jeho kľučka nebola úspešná.

44
    Dva rohové kopy po sebe pre Banskú Bystricu priniesli malý zmätok v pokutovom území domácich, ale žiadna dobrá strela neprišla.

45
    Baumgartner sa snažil ešte na opačnej strane predrať do zakončenia, ale všetko skončilo jeho útočným faulom.

45

Úvodný polčas šlágra medzi Skalicou a Banskou Bystricou ponúkol zaujímavý futbal a dokonca sme videli až tri góly. Dva však padli z pokutových kopov, keď najprv poslal Skalicu do vedenia Šebesta a na opačnej strane vyrovnal Vujoševič. Dovtedy boli hostia aktívnejší, ale od vyrovnávajúceho gólu vlastne až do konca polčasu dominovala Skalica a do vedenia ich poslal trochu šťastný gól Vajdu, ktorý si bohužiaľ pre hostí strelil vlastný gól. Skalica však už nedokázala pridať aj tretí gól, takže zápas je ešte pred druhým polčasom otvorený. Uvidíme, či sa Banská Bystrica dokáže do stretnutia vrátiť. Druhý polčas začína približne o 15:01.

46

46
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Vajda, prichádza Kvocera.

46
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Snitka, prichádza Richtárech.

47
    Hosťujúci tréner Varga sa rozhodol očakávane urobiť zmeny po nevydarenom polčase, keďže Banská Bystrica musí dobiehať jednogólové manko.

48
    Starší sa snažil poslať prudký center do šestnástky, ale Ranko ho odvracia s prehľadom.

49
    Dobrá ofenzívna snaha od Banskej Bystrice skončila len ofsajdom, keďže pozíciu si neustrážil Vujoševič.

50
    Skalica sa pokúsi hru ukľudniť pomalou kombináciou, pretože hostia sa dostali v posledných minútach do malého tlaku.

51
    Mizerák dostal loptu do bezpečia pred Kvocerom, ktorý inak mohol pomýšľať na dobré zakončenie.

52
    Ranko dokázal predskočiť Polievku, ale potom sa Junas dostal pod tlak a zahral len do autu.

53
    Skalická obrana dostáva na úvod druhého polčasu zabrať, ale zatiaľ sa jej darí riešiť aj zložité situácie.

54
    Vujoševič fauloval, lebo zasiahol protihráča do tváre a Skalica sa môže takto oslobodiť.

55
    Ani rohový kop hostí nemení nič na priebežnom stave, takže domáci sa môžu dostať z vlastnej polovice.

57
    Žltú kartu dostáva Prikryl (MFK Dukla Banská Bystrica).

58
    Skalica sa odvážila a už dáva zabrať obrane hostí, ktorá si teraz nemôže vydýchnuť, lebo domáci obliehajú ich pokutové územie.

59
    Domácim sa trochu podarilo otupiť snahu Banskej Bystrice a môžu si momentálne vydýchnuť.

60
    Môžeme sledovať len autové vhadzovania z jednej alebo druhej strany, ktoré neponúkli nič zaujímavé.

61
    Domáci si dokázali vybojovať roh, čo znamená ďalšiu potenciálnu príležitosť ako rozhodnúť dnešný zápas.

62
    Píska sa však ofsajd a ani táto situácia v druhom polčase sa nekončí ničím zaujímavým.

63
    Mizerák vyzval na zakončenie Nečasa, ale ten bol dobre dostúpený a nebol pripustený k strele.

64
    Hruška mohol zostať pokojný, pretože znova sa píska a Skalice nebolo umožnené dohrať situáciu.

65
    Zaujímavá pozícia pre Banskú Bystricu, rozohrávať bude priamy kop po faule domáceho hráča pri pokutovom území.

66
    Prikryl síce zakrútil loptu dobre k pravej tyči, ale Junas sa k nej rýchlo presunul a loptu chytá.

67
    Aj keď druhý polčas zaujímavo postupne nám tempo upadá a nič sa nemení na tesnom vedení Skalice.

68
    Takže ani zmeny príliš hosťom nepomohli a nevyzerá to s nimi momentálne dobre.

70
    Nič sa nám na obraze hry nemení, stále je to opatrná hra z oboch strán.

71
    Hostia už budú musieť každú chvíľu začať riskovať, pretože čas sa im rýchlo kráti.

72
    Škaredý faul v strede poľa, ktorý znamená, že pri lopte zostane Skalica.

73
    Domácim však takýto vývoj vyhovuje a určite by boli spokojní, ak by sa zápas takto dohral.

74
    Štandartná situácia pre Skalicu, ktorá získava cenný čas, ktorý ju približuje k víťazstvu.

75
    Mášik sa hlavami zrazil s Vujoševičom a obaja zostali otrasení ležať na zemi.

76
    Obidvaja sú však v poriadku a zápas budú môcť dohrať, takže aspoň nič vážne pre trénerov oboch mužstiev.

78
    Hosťom nevychádzajú ľahké centre, takže bude pre nich veľmi ťažké pokúsiť sa aspoň vyrovnať.

79
    Tento výsledok však určite teší Liptovský Mikuláš, ktorý by sa mohol usadiť na prvom mieste, ak Skalica dnes zvíťazí.

80
    Kvocera si pomohol rukami v súboji s Mizerákom a domáci zvládli túto nebezpečne vyzerajúcu situáciu.

81
    Žltú kartu dostáva Kvocera (MFK Dukla Banská Bystrica).

82
    Domáci držia loptu ďaleko od Junasovej brány a Banská Bystrica vyzerá byť už bez šťavy.

83
    Možno teraz jedna z posledných možností pre hostí, ale Polievka v rozhodujúcej chvíli loptu neprestrčil na Vujoševiča.

85
    Záver zápasu sa nám blíži nezadržateľne a Skalica je veľmi blízko trom bodom, ktoré by ich ešte mohli vrátiť do boja o prvé miesto.

86
    Žltú kartu dostáva Baumgartner (MFK Skalica).

87
    Ďalšia premárnená štandartná situácia z pohľadu Banskej Bystrice a uvidíme, či sa ešte dostanú k možnosti ohroziť Junasa.

88
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Baumgartner, prichádza Horodník.

90
    Žltú kartu dostáva Migala (MFK Dukla Banská Bystrica).

90+1
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Nečas, prichádza A. Šebesta.

90+2
    Žltú kartu dostáva Mášik (MFK Skalica).

90+2
    Zbytočný faul Mášika na Migalu, ktorý dáva pravdepodobne poslednú možnosť na vyrovnanie pre Banskú Bystricu.

90+3
    Willwéber sa rozhodol priamo vystreliť, ale jeho pokus letel len do stredu brány a Junas ho chytá, čo znamená víťazstvo pre Skalicu.

90+3

Skalica ukončila sériu štyroch zápasov bez víťazstva a zvládla veľmi dôležitý súboj proti Banskej Bystrici výsledkom 2:1. O všetkom sa rozhodlo ešte v prvom polčase. Na vedúci gól Skalice z penalty, ktorú premenil Šebesta, odpovedal zakrátko Vujoševič tiež premenenou penaltou. Víťazný gól napokon strelil pre Skalicu Vajda, od ktorého sa nešťastne lopta odrazila do vlastnej siete. Banská Bystrica mala silné vstupy do polčasov, ale potom na nich nedokázala nadviazať a asi preto zaslúžene podľahla Skalici, ktorá zápas takticky lepšie zvládla. Banská Bystrica síce zostáva na prvom mieste, ale už má rovnako bodov ako Liptovský Mikuláš a je pred ním iba o skóre. Podbrezová a Skalica však už strácajú na vedúce duo po tomto kole iba štyri body. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás nabudúce! (15:55:36)