Štafeta mužov, 4x7,5 km, Nové Město na Moravě | Víťaz: Nemecko (kon.) |
Zjazd mužov, Saalbach-Hinterglemm | (nedok.) |
Adam Gawlas - Gino Vos | 4:6 (kon.) | | | Harald Leitinger - Karel Sedláček | 0:6 (kon.) |
Karel Sedláček - ? | 6:0 (kon.) | | | Karel Sedláček - ? | 7:10 (kon.) |
Štafeta mužov, 4x10 km, Oberstdorf | Vítěz: Norsko (kon.) |
Muži HS137, Oberstdorf | Vítěz: S. Kraft (AUT) (kon.) |
nedokončené
SP - zjazd mužov, Saalbach-Hinterglemm
Matúš Macháč
Štartovná listina:
1. Vincent Kriechmayr (AUT)
2. Matthieu Bailet (FRA)
3. Dominik Paris (ITA)
4. Martin Čater (SLO)
5. Matthias Mayer (AUT)
6. Otmar Striedinger (AUT)
7. Beat Feuz (SUI)
8. Max Franz (AUT)
9. Johan Clarey (FRA)
10. Jared Goldberg (USA)
11. Andreas Sander (GER)
12. Bryce Bennett (USA)
13. Carlo Janka (SUI)
14. Travis Ganong (USA)
15. Christof Innerhofer (ITA)
16. Marco Odermatt (SUI)
17. Romed Baumann (GER)
18. Nils Allegre (FRA)
19. Kjetil Jansrud (NOR)
20. Maxence Muzaton (FRA)
21. Josef Ferstl (GER)
22. Niels Hintermann (SUI)
23. Adrien Théaux (FRA)
24. Matteo Marsaglia (ITA)
25. Henrik Røa (NOR)
26. Daniel Danklmaier (AUT)
27. Nicolas Raffort (FRA)
28. Daniel Hemetsberger (AUT)
29. Hannes Reichelt (AUT)
30. Dominik Schwaiger (GER)
31. Gilles Roulin (SUI)
32. Emanuele Buzzi (ITA)
33. Ralph Weber (SUI)
34. Erik Arvidsson (USA)
35. Manuel Schmid (GER)
36. Stefan Rogentin (SUI)
37. Victor Schuller (FRA)
38. Felix Monsen (SWE)
39. Boštjan Kline (SLO)
40. Valentin Giraud Moine (FRA)
41. Jeffrey Read (CAN)
42. Brodie Seger (CAN)
43. Maximilian Lahnsteiner (AUT)
44. Olle Sundin (SWE)
45. Sam Morse (USA)
46. Blaise Giezendanner (FRA)
47. James Crawford (CAN)
48. Nils Mani (SUI)
49. Simon Jocher (GER)
50. Broderick Thompson (CAN)
51. Stefan Babinsky (AUT)
52. Adur Etxezarreta (ESP)
53. Nejc Naraločnik (SLO)
54. Roy-Alexander Steudle (GBR)
55. Jan Zabystřan (CZE)
Priebežné poradie zjazdu (6/9)
1. Beat Feuz (SUI) 406 bodů
2. Matthias Mayer (AUT) 358
3. Dominik Paris (ITA) 288
4. Johan Clarey (FRA) 243
5. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 190
6. Romed Baumann (GER) 174
7. Vincent Kriechmayr (AUT) 167
8. Otmar Striedinger (AUT) 155
8. Andreas Sander (GER) 155
10. Max Franz (AUT) 141
Priebežné poradie Svetového poháru (29/38):
1. Alexis Pinturault (FRA) 1 034 bodů
2. Marco Odermatt (SUI) 824
3. Marco Schwarz (AUT) 718
4. Loïc Meillard (SUI) 630
5. Matthias Mayer (AUT) 604
6. Filip Zubčić (CRO) 602
7. Henrik Kristoffersen (NOR) 587
8. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 560
9. Vincent Kriechmayr (AUT) 515
10. Beat Feuz (SUI) 487
...
64. Adam Žampa (SVK) 101
129. Andreas Žampa (SVK) 11
1. Vincent Kriechmayr (AUT)
2. Matthieu Bailet (FRA)
3. Dominik Paris (ITA)
4. Martin Čater (SLO)
5. Matthias Mayer (AUT)
6. Otmar Striedinger (AUT)
7. Beat Feuz (SUI)
8. Max Franz (AUT)
9. Johan Clarey (FRA)
10. Jared Goldberg (USA)
11. Andreas Sander (GER)
12. Bryce Bennett (USA)
13. Carlo Janka (SUI)
14. Travis Ganong (USA)
15. Christof Innerhofer (ITA)
16. Marco Odermatt (SUI)
17. Romed Baumann (GER)
18. Nils Allegre (FRA)
19. Kjetil Jansrud (NOR)
20. Maxence Muzaton (FRA)
21. Josef Ferstl (GER)
22. Niels Hintermann (SUI)
23. Adrien Théaux (FRA)
24. Matteo Marsaglia (ITA)
25. Henrik Røa (NOR)
26. Daniel Danklmaier (AUT)
27. Nicolas Raffort (FRA)
28. Daniel Hemetsberger (AUT)
29. Hannes Reichelt (AUT)
30. Dominik Schwaiger (GER)
31. Gilles Roulin (SUI)
32. Emanuele Buzzi (ITA)
33. Ralph Weber (SUI)
34. Erik Arvidsson (USA)
35. Manuel Schmid (GER)
36. Stefan Rogentin (SUI)
37. Victor Schuller (FRA)
38. Felix Monsen (SWE)
39. Boštjan Kline (SLO)
40. Valentin Giraud Moine (FRA)
41. Jeffrey Read (CAN)
42. Brodie Seger (CAN)
43. Maximilian Lahnsteiner (AUT)
44. Olle Sundin (SWE)
45. Sam Morse (USA)
46. Blaise Giezendanner (FRA)
47. James Crawford (CAN)
48. Nils Mani (SUI)
49. Simon Jocher (GER)
50. Broderick Thompson (CAN)
51. Stefan Babinsky (AUT)
52. Adur Etxezarreta (ESP)
53. Nejc Naraločnik (SLO)
54. Roy-Alexander Steudle (GBR)
55. Jan Zabystřan (CZE)
Priebežné poradie zjazdu (6/9)
1. Beat Feuz (SUI) 406 bodů
2. Matthias Mayer (AUT) 358
3. Dominik Paris (ITA) 288
4. Johan Clarey (FRA) 243
5. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 190
6. Romed Baumann (GER) 174
7. Vincent Kriechmayr (AUT) 167
8. Otmar Striedinger (AUT) 155
8. Andreas Sander (GER) 155
10. Max Franz (AUT) 141
Priebežné poradie Svetového poháru (29/38):
1. Alexis Pinturault (FRA) 1 034 bodů
2. Marco Odermatt (SUI) 824
3. Marco Schwarz (AUT) 718
4. Loïc Meillard (SUI) 630
5. Matthias Mayer (AUT) 604
6. Filip Zubčić (CRO) 602
7. Henrik Kristoffersen (NOR) 587
8. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 560
9. Vincent Kriechmayr (AUT) 515
10. Beat Feuz (SUI) 487
...
64. Adam Žampa (SVK) 101
129. Andreas Žampa (SVK) 11
1. Vincent Kriechmayr (AUT)
2. Matthieu Bailet (FRA)
3. Dominik Paris (ITA)
4. Martin Čater (SLO)
5. Matthias Mayer (AUT)
6. Otmar Striedinger (AUT)
7. Beat Feuz (SUI)
8. Max Franz (AUT)
9. Johan Clarey (FRA)
10. Jared Goldberg (USA)
11. Andreas Sander (GER)
12. Bryce Bennett (USA)
13. Carlo Janka (SUI)
14. Travis Ganong (USA)
15. Christof Innerhofer (ITA)
16. Marco Odermatt (SUI)
17. Romed Baumann (GER)
18. Nils Allegre (FRA)
19. Kjetil Jansrud (NOR)
20. Maxence Muzaton (FRA)
21. Josef Ferstl (GER)
22. Niels Hintermann (SUI)
23. Adrien Théaux (FRA)
24. Matteo Marsaglia (ITA)
25. Henrik Røa (NOR)
26. Daniel Danklmaier (AUT)
27. Nicolas Raffort (FRA)
28. Daniel Hemetsberger (AUT)
29. Hannes Reichelt (AUT)
30. Dominik Schwaiger (GER)
31. Gilles Roulin (SUI)
32. Emanuele Buzzi (ITA)
33. Ralph Weber (SUI)
34. Erik Arvidsson (USA)
35. Manuel Schmid (GER)
36. Stefan Rogentin (SUI)
37. Victor Schuller (FRA)
38. Felix Monsen (SWE)
39. Boštjan Kline (SLO)
40. Valentin Giraud Moine (FRA)
41. Jeffrey Read (CAN)
42. Brodie Seger (CAN)
43. Maximilian Lahnsteiner (AUT)
44. Olle Sundin (SWE)
45. Sam Morse (USA)
46. Blaise Giezendanner (FRA)
47. James Crawford (CAN)
48. Nils Mani (SUI)
49. Simon Jocher (GER)
50. Broderick Thompson (CAN)
51. Stefan Babinsky (AUT)
52. Adur Etxezarreta (ESP)
53. Nejc Naraločnik (SLO)
54. Roy-Alexander Steudle (GBR)
55. Jan Zabystřan (CZE)
Medzi najväčších favoritov patria majster sveta z Cortiny d'Ampezzo Vincent Kriechmayer, strieborný Andreas Sander či bronzový Beat Feuz. Práve posledný menovaný je aktuálnym lídrom bodovania zjazdu. Na tréningoch sa najviac darilo Mayerovi, Parisovi, Danklmaierovi, Bailetovi a Innerhoferovi..