Štafeta mužov, 4x7,5 km, Peking | (zruš.) |
Obrovský slalom mužov, 1. kolo, Bansko | Víťaz: M. Faivre (FRA) (kon.) | | | Zjazd žien, Val di Fassa | Víťazka: Lara Gutová-Behramiová (SUI) (kon.) |
Obrovský slalom mužov, 2. kolo, Bansko | Víťaz: Filip Zubčić (CRO) (kon.) |
Skiatlon žien, 15 km, Oberstdorf | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | | | Skiatlon mužov, 30 km, Oberstdorf | Vítěz: A. Bolšunov (RUS) (kon.) |
Skoky žen HS106, Oberstdorf | vítěz: M. Leinanová Lundová (NOR) (kon.) | | | Beh žien 5 km, Oberstdorf | Vítězka: G. Westvoldová Hansenová (NOR) (kon.) |
Muži HS106, Oberstdorf | Vítěz: P. Zyla (POL) (kon.) |
Jan Pajtáš - Andrej Šimkulič | Šimkulič (kon.) | | | Ladislav Krištůfek - Štefan Mészáros | Víťaz: Krištůfek (CZE) (kon.) |
Václav Sivák - Bailey Sugden | Víťaz: Sivák (CZE) (kon.) | | | Vladimír Lengál - Michael Krčmář | Víťaz: Krčmář (CZE) (kon.) |
Milan Paleš - Carsten Ringler | Víťaz: Paleš (SVK) (kon.) | | | Marco Novák - Marc Dass Rey | Víťaz: Dass Rey (ESP) (kon.) |
Andreas Čehovský - Teo Mikelić | Víťaz: Mikelić (CRO) (kon.) | | | Klára Strnadová - Viktorie Bulínová | Víťazka: Strnadová (CZE) (kon.) |
Melvin Mané - Patrik Križan | Víťaz: Mané (CZE) (kon.) | | | Ladislav Krištůfek - Michael Krčmář | Víťaz: Krčmář (CZE) (kon.) |
Milan Paleš - Andrej Šimkulič | Víťaz: Paleš (SVK) (kon.) | | | Matěj Kozubovský - Sebastián Fapšo | Víťaz: Fapšo (SVK) (kon.) |
Tomáš Hron - Strahinja Mitrić | Víťaz: Mitrić (SRB) (kon.) | | | Vladimír Moravčík - Igor Daniš | Víťaz: Moravčík (SVK) (kon.) |
Michael Krčmář - Milan Paleš | Viťaz: Paleš (SVK) (kon.) |
koniec udalosti
Muži HS106, Oberstdorf
Vítěz: P. Zyla (POL)
Jan Vojkůvka
Konečné pořadí
1. Piotr Żyła (POL) 268,8
2. Karl Geiger (GER) 265,2
3. Anže Lanišek (SLO) 261,5
4. Halvor Egner Granerud (NOR) 259,7
5. Dawid Kubacki (POL) 257,1
6. Robert Johansson (NOR) 256,5
7. Michael Hayböck (AUT) 253,9
8. Bor Pavlovčič (SLO) 253,4
9. Daniel-André Tande (NOR) 251,6
10. Stefan Kraft (AUT) 251,2
11. Pius Paschke (GER) 250,9
12. Rjoju Kobajaši (JPN) 250,0
13. Philipp Aschenwald (AUT) 250,0
14. Marius Lindvik (NOR) 248,5
15. Cene Prevc (SLO) 246,0
16. Jukija Sato (JPN) 244,3
17. Markus Eisenbichler (GER) 241,1
18. Jevgenij Klimov (RUS) 239,6
19. Daniel Huber (AUT) 239,4
20. Simon Ammann (SUI) 237,0
21. Keiči Sato (JPN) 236,8
22. Kamil Stoch (POL) 236,0
23. Constantin Schmid (GER) 233,2
24. Gregor Deschwanden (SUI) 232,4
25. Danil Sadrejev (RUS) 227,8
26. Niko Kytösaho (FIN) 225,4
27. Antti Aalto (FIN) 224,9
28. Žiga Jelar (SLO) 223,5
29. Džunširo Kobajaši (JPN) 223,2
30. Andrzej Stękała (POL) 211,6
Startovní listina
1. Vitalij Kaliničenko (UKR)
2. Filip Sakala (CZE)
3. Danil Vasiljev (KAZ)
4. Eetu Nousiainen (FIN)
5. Sabiržan Muminov (KAZ)
6. Sergej Tkačenko (KAZ)
7. Daniel Moroder (ITA)
8. Decker Dean (USA)
9. Andreas Schuler (SUI)
10. Vojtěch Štursa (CZE)
11. Čestmír Kožíšek (CZE)
12. Casey Larson (USA)
13. Viktor Polášek (CZE)
14. Děnis Kornilov (RUS)
15. Danil Sadrejev (RUS)
16. Giovanni Bresadola (ITA)
17. Vladimir Zografski (BUL)
18. Dominik Peter (SUI)
19. Artti Aigro (EST)
20. Niko Kytösaho (FIN)
21. Cene Prevc (SLO)
22. Simon Ammann (SUI)
23. Antti Aalto (FIN)
24. Jevgenij Klimov (RUS)
25. Džunširo Kobajaši (JPN)
26. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
27. Constantin Schmid (GER)
28. Michail Nazarov (RUS)
29. Klemens Murańka (POL)
30. Žiga Jelar (SLO)
31. Gregor Deschwanden (SUI)
32. Michael Hayböck (AUT)
33. Philipp Aschenwald (AUT)
34. Keiči Sato (JPN)
35. Stefan Kraft (AUT)
36. Bor Pavlovčič (SLO)
37. Andrzej Stękała (POL)
38. Daniel Huber (AUT)
39. Pius Paschke (GER)
40. Jukija Sato (JPN)
41. Daniel-André Tande (NOR)
42. Karl Geiger (GER)
43. Marius Lindvik (NOR)
44. Rjoju Kobajaši (JPN)
45. Piotr Żyła (POL)
46. Anže Lanišek (SLO)
47. Dawid Kubacki (POL)
48. Robert Johansson (NOR)
49. Kamil Stoch (POL)
50. Markus Eisenbichler (GER)
51. Halvor Egner Granerud (NOR)
1. Piotr Żyła (POL) 268,8
2. Karl Geiger (GER) 265,2
3. Anže Lanišek (SLO) 261,5
4. Halvor Egner Granerud (NOR) 259,7
5. Dawid Kubacki (POL) 257,1
6. Robert Johansson (NOR) 256,5
7. Michael Hayböck (AUT) 253,9
8. Bor Pavlovčič (SLO) 253,4
9. Daniel-André Tande (NOR) 251,6
10. Stefan Kraft (AUT) 251,2
11. Pius Paschke (GER) 250,9
12. Rjoju Kobajaši (JPN) 250,0
13. Philipp Aschenwald (AUT) 250,0
14. Marius Lindvik (NOR) 248,5
15. Cene Prevc (SLO) 246,0
16. Jukija Sato (JPN) 244,3
17. Markus Eisenbichler (GER) 241,1
18. Jevgenij Klimov (RUS) 239,6
19. Daniel Huber (AUT) 239,4
20. Simon Ammann (SUI) 237,0
21. Keiči Sato (JPN) 236,8
22. Kamil Stoch (POL) 236,0
23. Constantin Schmid (GER) 233,2
24. Gregor Deschwanden (SUI) 232,4
25. Danil Sadrejev (RUS) 227,8
26. Niko Kytösaho (FIN) 225,4
27. Antti Aalto (FIN) 224,9
28. Žiga Jelar (SLO) 223,5
29. Džunširo Kobajaši (JPN) 223,2
30. Andrzej Stękała (POL) 211,6
Startovní listina
1. Vitalij Kaliničenko (UKR)
2. Filip Sakala (CZE)
3. Danil Vasiljev (KAZ)
4. Eetu Nousiainen (FIN)
5. Sabiržan Muminov (KAZ)
6. Sergej Tkačenko (KAZ)
7. Daniel Moroder (ITA)
8. Decker Dean (USA)
9. Andreas Schuler (SUI)
10. Vojtěch Štursa (CZE)
11. Čestmír Kožíšek (CZE)
12. Casey Larson (USA)
13. Viktor Polášek (CZE)
14. Děnis Kornilov (RUS)
15. Danil Sadrejev (RUS)
16. Giovanni Bresadola (ITA)
17. Vladimir Zografski (BUL)
18. Dominik Peter (SUI)
19. Artti Aigro (EST)
20. Niko Kytösaho (FIN)
21. Cene Prevc (SLO)
22. Simon Ammann (SUI)
23. Antti Aalto (FIN)
24. Jevgenij Klimov (RUS)
25. Džunširo Kobajaši (JPN)
26. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
27. Constantin Schmid (GER)
28. Michail Nazarov (RUS)
29. Klemens Murańka (POL)
30. Žiga Jelar (SLO)
31. Gregor Deschwanden (SUI)
32. Michael Hayböck (AUT)
33. Philipp Aschenwald (AUT)
34. Keiči Sato (JPN)
35. Stefan Kraft (AUT)
36. Bor Pavlovčič (SLO)
37. Andrzej Stękała (POL)
38. Daniel Huber (AUT)
39. Pius Paschke (GER)
40. Jukija Sato (JPN)
41. Daniel-André Tande (NOR)
42. Karl Geiger (GER)
43. Marius Lindvik (NOR)
44. Rjoju Kobajaši (JPN)
45. Piotr Żyła (POL)
46. Anže Lanišek (SLO)
47. Dawid Kubacki (POL)
48. Robert Johansson (NOR)
49. Kamil Stoch (POL)
50. Markus Eisenbichler (GER)
51. Halvor Egner Granerud (NOR)
1. Piotr Żyła (POL) 268,8
2. Karl Geiger (GER) 265,2
3. Anže Lanišek (SLO) 261,5
4. Halvor Egner Granerud (NOR) 259,7
5. Dawid Kubacki (POL) 257,1
6. Robert Johansson (NOR) 256,5
7. Michael Hayböck (AUT) 253,9
8. Bor Pavlovčič (SLO) 253,4
9. Daniel-André Tande (NOR) 251,6
10. Stefan Kraft (AUT) 251,2
11. Pius Paschke (GER) 250,9
12. Rjoju Kobajaši (JPN) 250,0
13. Philipp Aschenwald (AUT) 250,0
14. Marius Lindvik (NOR) 248,5
15. Cene Prevc (SLO) 246,0
16. Jukija Sato (JPN) 244,3
17. Markus Eisenbichler (GER) 241,1
18. Jevgenij Klimov (RUS) 239,6
19. Daniel Huber (AUT) 239,4
20. Simon Ammann (SUI) 237,0
21. Keiči Sato (JPN) 236,8
22. Kamil Stoch (POL) 236,0
23. Constantin Schmid (GER) 233,2
24. Gregor Deschwanden (SUI) 232,4
25. Danil Sadrejev (RUS) 227,8
26. Niko Kytösaho (FIN) 225,4
27. Antti Aalto (FIN) 224,9
28. Žiga Jelar (SLO) 223,5
29. Džunširo Kobajaši (JPN) 223,2
30. Andrzej Stękała (POL) 211,6
...
32. Čestmír Kožíšek 113,5
35. Vojtěch Štursa 108,5
38. Viktor Polášek 106,5
48. Filip Sakala 88,1 (18:41:54)
Zyla porazil domácího Karla Geigera o 3,6 bodů a navázal tak na vítězství svého krajana Dawida Kubackiho ze Seefeldu z před dvou let. Bronz vybojoval Slovinec Anže Lanišek.
Největší favorit, Halvor Egner Granerud, po zpackaném prvním kole dokázal v kole druhém skočit 103 metrů, nejdál ze všech, ale na medaili mu to nestačilo. Z 16. místa se posunul na čtvrtou příčku.
32. Čestmír Kožíšek 113,5
35. Vojtěch Štursa 108,5
38. Viktor Polášek 106,5
48. Filip Sakala 88,1
1. Vitalij Kaliničenko (UKR)
2. Filip Sakala (CZE)
3. Danil Vasiljev (KAZ)
4. Eetu Nousiainen (FIN)
5. Sabiržan Muminov (KAZ)
6. Sergej Tkačenko (KAZ)
7. Daniel Moroder (ITA)
8. Decker Dean (USA)
9. Andreas Schuler (SUI)
10. Vojtěch Štursa (CZE)
11. Čestmír Kožíšek (CZE)
12. Casey Larson (USA)
13. Viktor Polášek (CZE)
14. Děnis Kornilov (RUS)
15. Danil Sadrejev (RUS)
16. Giovanni Bresadola (ITA)
17. Vladimir Zografski (BUL)
18. Dominik Peter (SUI)
19. Artti Aigro (EST)
20. Niko Kytösaho (FIN)
21. Cene Prevc (SLO)
22. Simon Ammann (SUI)
23. Antti Aalto (FIN)
24. Jevgenij Klimov (RUS)
25. Džunširo Kobajaši (JPN)
26. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
27. Constantin Schmid (GER)
28. Michail Nazarov (RUS)
29. Klemens Murańka (POL)
30. Žiga Jelar (SLO)
31. Gregor Deschwanden (SUI)
32. Michael Hayböck (AUT)
33. Philipp Aschenwald (AUT)
34. Keiči Sato (JPN)
35. Stefan Kraft (AUT)
36. Bor Pavlovčič (SLO)
37. Andrzej Stękała (POL)
38. Daniel Huber (AUT)
39. Pius Paschke (GER)
40. Jukija Sato (JPN)
41. Daniel-André Tande (NOR)
42. Karl Geiger (GER)
43. Marius Lindvik (NOR)
44. Rjoju Kobajaši (JPN)
45. Piotr Żyła (POL)
46. Anže Lanišek (SLO)
47. Dawid Kubacki (POL)
48. Robert Johansson (NOR)
49. Kamil Stoch (POL)
50. Markus Eisenbichler (GER)
51. Halvor Egner Granerud (NOR)
O tom, jak by se mohl vyvíjet závod na středním můstku by mohl teoreticky svědčit nedávný závod v rumunském Rašnově, kde se skákalo na ještě trochu menším můstku. Tehdy vyhrál Japonec Rjoju Kobajaši před Stochem a Karlem Geigerem. Kubacki byl čtvrtý a vedoucí muž Světového poháru Halvor Egner Granerud byl ve druhém kole diskvalifikován, ač útočil na vítězství.
Konečné pořadí kvalifikace:
1. Halvor Egner Granerud (NOR) 144,2
2. Anže Lanišek (SLO) 137,4
3. Stefan Kraft (AUT) 134,4
4. Daniel-André Tande (NOR) 133,6
5. Jukija Sato (JPN) 131,8
6. Kamil Stoch (POL) 131,6
7. Dawid Kubacki (POL) 131,5
8. Philipp Aschenwald (AUT) 129,2
9. Marius Lindvik (NOR) 128,0
10. Danil Sadrejev (RUS) 127,3
---
32. Viktor Polášek (CZE) 115,2
35. Čestmír Kožíšek (CZE) 111,1
36. Vojtěch Štursa (CZE) 110,2
50. Filip Sakala (CZE) 97,4