Šprint mužov a žien, klasicky, Oberstdorf | Vítěz: J. Sundlingová (SWE) a J. Klæbo (NOR) (kon.) |
Ženy HS106, Oberstdorf | Vítězka: E. Klinecová (SLO) (kon.) |
koniec udalosti
Ženy HS106, Oberstdort
Vítězka: E. Klinecová (SLO)
Milan Huppert
Konečné pořadí:
1. Ema Klinecová (SLO) 279,6 bodů
2. Maren Lundbyová (NOR) 276,5
3. Sara Takanašiová (JPN) 276,3
4. Marita Kramerová (AUT) 275,2
5. Nika Križnarová (SLO) 257,5
6. Silje Opsethová (NOR) 255,1
7. Thea Minyan Björsethová (NOR) 252,7
8. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 248,0
9. Jerneja Brečlová (SLO) 244,6
10. Katharina Althausová (GER) 241,8
11. Juki Itoová (JPN) 241,7
12. Irina Avvakumovová (RUS) 238,9
13. Urša Bogatajová (SLO) 235,9
14. Anna Rupprechtová (GER) 233,7
15. Jessica Malsinerová (ITA) 229,3
16. Josephine Pagnierová (FRA) 228,0
17. Julia Clairová (FRA) 225,4
18. Lara Malsinerová (ITA) 222,3
19. Anna Odine Strömová (NOR) 220,6
20. Nozomi Marujamaová (JPN) 217,5
21. Jualiane Seyfarthová (GER) 210,9
22. Juka Setoová (JPN) 203,5
23. Irma Machiniaová (RUS) 200,2
24. Sofija Tichonovová (RUS) 197,9
25. Karolína Indráčková (CZE) 197,8
26. Daniela Haralambieová (ROU) 193,9
27. Abigail Strateová (CAN) 191,8
28. Kristina Prokopjevová (RUS) 185,0
29. Julia Kykkänenová (FIN) 180,8
30. Carina Vogtová (GER) 148,7
Pořadí po prvním kole:
1. Marita Kramerová (AUT) 142,7 bodů
2. Ema Klinecová (SLO) 141,7
3. Sara Takanašiová (JPN) 140,5
4. Maren Lundbyová (NOR) 138,1
5. Thea Minyan Björsethová (NOR) 129,0
6. Nika Križnarová (SLO) 125,8
7. Silje Opsethová (NOR) 122,8
8. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 121,5
8. Jerneja Brečlová (SLO) 121,5
10. Juki Itoová (JPN) 116,3
11. Anna Rupprechtová (GER) 115,1
12. Urša Bogatajová (SLO) 114,5
13. Irina Avvakumovová (RUS) 113,9
14. Katharina Althausová (GER) 111,6
15. Anna Odine Strömová (NOR) 110,8
16. Josephine Pagnierová (FRA) 109,8
17. Jessica Malsinerová (ITA) 108,9
18. Lara Malsinerová (ITA) 108,7
19. Nozomi Marujamaová (JPN) 107,4
20. Juka Setoová (JPN) 104,4
21. Julia Clairová (FRA) 100,3
22. Jualiane Seyfarthová (GER) 98,9
23. Irma Machiniaová (RUS) 98,4
24. Karolína Indráčková (CZE) 96,0
25. Daniela Haralambieová (ROU) 95,8
26. Sofija Tichonovová (RUS) 93,6
27. Julia Kykkänenová (FIN) 89,8
28. Kristina Prokopjevová (RUS) 89,7
29. Abigail Strateová (CAN) 89,6
30. Carina Vogtová (GER) 87,7
Startovní listina:
1. Susanna Forrströmová (FIN)
2. Frida Westmanová (SWE)
3. Natalie Eilersová (CAN)
4. Annika Belshawová (USA)
5. Abigail Strateová (CAN)
6. Paige Jonesová (USA)
7. Kinga Rajdová (POL)
8. Anna Twardoszová (POL)
9. Jenny Rautionahoová (FIN)
10. Kristina Prokopjevová (RSF)
11. Daniela Haralambieová (ROU)
12. Jualiane Seyfarthová (GER)
13. Juka Setoová (JPN)
14. Karolína Indráčková (CZE)
15. Julia Kykkänenová (FIN)
16. Irma Machiniaová (RSF)
17. Sofija Tichonovová (RSF)
18. Carina Vogtová (GER)
19. Josephine Pagnierová (FRA)
20. Jessica Malsinerová (ITA)
21. Eva Pinkelnigová (AUT)
22. Lara Malsinerová (ITA)
23. Anna Odine Strömová (NOR)
24. Thea Minyan Björsethová (NOR)
25. Jerneja Brečlová (SLO)
26. Anna Rupprechtová (GER)
27. Julia Clairová (FRA)
28. Juki Itoová (JPN)
29. Nozomi Marujamaová (JPN)
30. Sophie Sorschagová (AUT)
31. Urša Bogatajová (SLO)
32. Katharina Althausová (GER)
33. Irina Avvakumovová (RSF)
34. Maren Lundbyová (NOR)
35. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT)
36. Ema Klinecová (SLO)
37. Marita Kramerová (AUT)
38. Silje Opsethová (NOR)
39. Sara Takanašiová (JPN)
40. Nika Križnarová (SLO)
Průběžné pořadí Světového poháru (10/17):
1. Nika Križnarová (SLO) 611 bodů
2. Sara Takanašiová (JPN) 606
3. Silje Opsethová (NOR) 477
4. Marita Kramerová (AUT) 460
5. Ema Klinecová (SLO) 406
6. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 364
7. Maren Lundbyová (NOR) 338
8. Eirin Kvandalová (NOR) 249
9. Irina Avakumovová (RSF) 237
10. Katharina Althausová (GER) 203
...
34. Klára Ulrichová (CZE) 31
35. Karolína Indráčková (CZE) 25
1. Ema Klinecová (SLO) 279,6 bodů
2. Maren Lundbyová (NOR) 276,5
3. Sara Takanašiová (JPN) 276,3
4. Marita Kramerová (AUT) 275,2
5. Nika Križnarová (SLO) 257,5
6. Silje Opsethová (NOR) 255,1
7. Thea Minyan Björsethová (NOR) 252,7
8. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 248,0
9. Jerneja Brečlová (SLO) 244,6
10. Katharina Althausová (GER) 241,8
11. Juki Itoová (JPN) 241,7
12. Irina Avvakumovová (RUS) 238,9
13. Urša Bogatajová (SLO) 235,9
14. Anna Rupprechtová (GER) 233,7
15. Jessica Malsinerová (ITA) 229,3
16. Josephine Pagnierová (FRA) 228,0
17. Julia Clairová (FRA) 225,4
18. Lara Malsinerová (ITA) 222,3
19. Anna Odine Strömová (NOR) 220,6
20. Nozomi Marujamaová (JPN) 217,5
21. Jualiane Seyfarthová (GER) 210,9
22. Juka Setoová (JPN) 203,5
23. Irma Machiniaová (RUS) 200,2
24. Sofija Tichonovová (RUS) 197,9
25. Karolína Indráčková (CZE) 197,8
26. Daniela Haralambieová (ROU) 193,9
27. Abigail Strateová (CAN) 191,8
28. Kristina Prokopjevová (RUS) 185,0
29. Julia Kykkänenová (FIN) 180,8
30. Carina Vogtová (GER) 148,7
Pořadí po prvním kole:
1. Marita Kramerová (AUT) 142,7 bodů
2. Ema Klinecová (SLO) 141,7
3. Sara Takanašiová (JPN) 140,5
4. Maren Lundbyová (NOR) 138,1
5. Thea Minyan Björsethová (NOR) 129,0
6. Nika Križnarová (SLO) 125,8
7. Silje Opsethová (NOR) 122,8
8. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 121,5
8. Jerneja Brečlová (SLO) 121,5
10. Juki Itoová (JPN) 116,3
11. Anna Rupprechtová (GER) 115,1
12. Urša Bogatajová (SLO) 114,5
13. Irina Avvakumovová (RUS) 113,9
14. Katharina Althausová (GER) 111,6
15. Anna Odine Strömová (NOR) 110,8
16. Josephine Pagnierová (FRA) 109,8
17. Jessica Malsinerová (ITA) 108,9
18. Lara Malsinerová (ITA) 108,7
19. Nozomi Marujamaová (JPN) 107,4
20. Juka Setoová (JPN) 104,4
21. Julia Clairová (FRA) 100,3
22. Jualiane Seyfarthová (GER) 98,9
23. Irma Machiniaová (RUS) 98,4
24. Karolína Indráčková (CZE) 96,0
25. Daniela Haralambieová (ROU) 95,8
26. Sofija Tichonovová (RUS) 93,6
27. Julia Kykkänenová (FIN) 89,8
28. Kristina Prokopjevová (RUS) 89,7
29. Abigail Strateová (CAN) 89,6
30. Carina Vogtová (GER) 87,7
Startovní listina:
1. Susanna Forrströmová (FIN)
2. Frida Westmanová (SWE)
3. Natalie Eilersová (CAN)
4. Annika Belshawová (USA)
5. Abigail Strateová (CAN)
6. Paige Jonesová (USA)
7. Kinga Rajdová (POL)
8. Anna Twardoszová (POL)
9. Jenny Rautionahoová (FIN)
10. Kristina Prokopjevová (RSF)
11. Daniela Haralambieová (ROU)
12. Jualiane Seyfarthová (GER)
13. Juka Setoová (JPN)
14. Karolína Indráčková (CZE)
15. Julia Kykkänenová (FIN)
16. Irma Machiniaová (RSF)
17. Sofija Tichonovová (RSF)
18. Carina Vogtová (GER)
19. Josephine Pagnierová (FRA)
20. Jessica Malsinerová (ITA)
21. Eva Pinkelnigová (AUT)
22. Lara Malsinerová (ITA)
23. Anna Odine Strömová (NOR)
24. Thea Minyan Björsethová (NOR)
25. Jerneja Brečlová (SLO)
26. Anna Rupprechtová (GER)
27. Julia Clairová (FRA)
28. Juki Itoová (JPN)
29. Nozomi Marujamaová (JPN)
30. Sophie Sorschagová (AUT)
31. Urša Bogatajová (SLO)
32. Katharina Althausová (GER)
33. Irina Avvakumovová (RSF)
34. Maren Lundbyová (NOR)
35. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT)
36. Ema Klinecová (SLO)
37. Marita Kramerová (AUT)
38. Silje Opsethová (NOR)
39. Sara Takanašiová (JPN)
40. Nika Križnarová (SLO)
Průběžné pořadí Světového poháru (10/17):
1. Nika Križnarová (SLO) 611 bodů
2. Sara Takanašiová (JPN) 606
3. Silje Opsethová (NOR) 477
4. Marita Kramerová (AUT) 460
5. Ema Klinecová (SLO) 406
6. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 364
7. Maren Lundbyová (NOR) 338
8. Eirin Kvandalová (NOR) 249
9. Irina Avakumovová (RSF) 237
10. Katharina Althausová (GER) 203
...
34. Klára Ulrichová (CZE) 31
35. Karolína Indráčková (CZE) 25
Stříbro vybojovala obhájkyně prvenství Maren Lundbyová. Norka byla po prvním kole čtvrtá, v tom druhém zabojovala 99,5 metry a rozdílem dvou desetin porazila bronzovou Saru Takanašiovou, jež sice skočila 100 metrů, ale ve výrazně lepších podmínkách.
Na titul měla po prvním kole zaděláno Marita Kramerová. Rakouská závodnice ale ve druhém kole skočila jen 98 metrů, navíc měla velké problémy na dopadu a při odjezdu, ve výsledku se propadla na čtvrtou příčku.
Do druhého kola se probojovala Karolína Indráčková. Jediná česká úspěšná kvalifikantka se rozhodně neztratila, s jejím 25. místem určit bude v týmu panovat spokojenost.
1. Ema Klinecová (SLO) 279,6 bodů
2. Maren Lundbyová (NOR) 276,5
3. Sara Takanašiová (JPN) 276,3
4. Marita Kramerová (AUT) 275,2
5. Nika Križnarová (SLO) 257,5
6. Silje Opsethová (NOR) 255,1
7. Thea Minyan Björsethová (NOR) 252,7
8. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 248,0
9. Jerneja Brečlová (SLO) 244,6
10. Katharina Althausová (GER) 241,8
11. Juki Itoová (JPN) 241,7
12. Irina Avvakumovová (RUS) 238,9
13. Urša Bogatajová (SLO) 235,9
14. Anna Rupprechtová (GER) 233,7
15. Jessica Malsinerová (ITA) 229,3
16. Josephine Pagnierová (FRA) 228,0
17. Julia Clairová (FRA) 225,4
18. Lara Malsinerová (ITA) 222,3
19. Anna Odine Strömová (NOR) 220,6
20. Nozomi Marujamaová (JPN) 217,5
21. Jualiane Seyfarthová (GER) 210,9
22. Juka Setoová (JPN) 203,5
23. Irma Machiniaová (RUS) 200,2
24. Sofija Tichonovová (RUS) 197,9
25. Karolína Indráčková (CZE) 197,8
26. Daniela Haralambieová (ROU) 193,9
27. Abigail Strateová (CAN) 191,8
28. Kristina Prokopjevová (RUS) 185,0
29. Julia Kykkänenová (FIN) 180,8
30. Carina Vogtová (GER) 148,7