Ram, Salisbury – Dodig, Polášek 0:2 (kon.)

Ivan Dodig
Filip Polášek (9)
2
6 6

Nedeľa 21.02.2021, 05:14 • Rod Laver Arena, Melbourne (AUS) • Australian Open - štvorhra - Australian Open (tvrdý povrch) • Finále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 05:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie štvorhry, v ktorom proti sebe nastúpia Rajeev Ram, Joe Salisbury a Ivan Dodig, Filip Polášek. Začiatok je naplánovaný na 05:00.

Tohtoročné tenisové podujatie Australian Open v nedeľu vrcholí. Zostáva nám spoznať víťaza mužskej dvojhry, ale aj štvorhry. Práve na štvorhru sa v tomto prenose zameriame a dôvod sledovať ju má aj Slovensko! Filip Polášek sa spoločne s Ivanom Dodigom prebojoval až do finále a slovenský tenista má tak šancu získať grandslamový titul. O motiváciu tak určite majú všetci aktéri tohto stretnutia postarané, budete určite kvalitné stretnutie a verme že aj dramatické.

Piaty nasadený americko-britský pár Rajeev Ram a Joe Salisbury sú totižto obhajcami titulu a to už samo o sebe naznačuje, že slovensko-chorvátsky pár to nebude mať ľahké. Budeme mu však držať palce, aby to zvládol. Sledujte náš online prenos!

Prajem príjemné skoré športové ráno. Rajeev Ram, Joe Salisbury a Ivan Dodig, Filip Polášek práve prichádzajú na kurt a čoskoro sa tak môže začať tohtoročné finále štvorhry na Australian Open! Všetci budeme držať palce Filipovi Poláškovi a Ivanovi Dodigovi, aby boli úspešný a získali grandslamový titul.

Ako prvý začne na podaní chorvátsko-slovenský pár.

0:0

0-15
    Filip Polášek otvoril finálový zápas svojim servisom, po ktorom sa rýchlo presunul na sieť a poslal presný úder na čiaru.

0-30
    Po returne súpera zahral Dodig presný forhend od sietie a chorvátsko-slovenský pár vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    Priamy bod od Poláška a tak tu sú tri gembaly.

15-40
    Salisbury získava prvý fiftín pre ich dvojicu v tomto finálovom zápase a to po presnom returne na čiaru.

0:1
    Následne už Filip Polášek ukončil prvý finálový gem úspešne a spoločne s Ivanom Dodigom sa ujímajú vedenia 1:0 v prvom sete!
    0:0; 0:1 - I. Dodig, F. Polášek

15-0
    Americko-britský bár začína svoj prvý servis v tomto finále úspešne, Salisbury od siete zahral presný volej.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Polášek od siete zahral presný forhend do protipohybu súpera.

30-15
    Rajeev Ram si pomohol priamy bodom.
    0:0; 0:1; 30-15 - R. Ram, J. Salisbury

40-15
    Následne bol na sieti úspešný Salisbury a tak prichádzajú dva gembaly.

1:1
    Rajeev Ram a Joe Salisbury sú rovnako úspešní pri svojom prvom servise, využívajú prvý gembal a vyrovnávajú na 1:1 v prvom sete tohto finálového zápasu!
    0:0; 1:1 - R. Ram, J. Salisbury

15-0
    Dodig nezačal svoj prvý servis v tomto finále úspešne, fiftín získava súper.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Polášek sa po Dodigovom servise presunul na sieť a presným úderom na čiaru vyrovnáva stav tohto gemu.
    0:0; 1:1; 15-15 - I. Dodig, F. Polášek

15-30
    Chorvátsko-slovenský pár získava druhý fiftín v rade po priamom bode od Dodiga.

30-30
    Rajeev Ram zahral presný úder na čiaru a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Ivan Dodig zaznamenáva ďalší priamy bod a tak tu je gembal.

40-40
    Ktorý je však nevyužitý, úder slovenského tenistu zastavila páska a prvýkrát v tomto finálovom zápase sa pôjde cez zhodu.

40-A
    Ramov dlhý úder končí v aute, gembal pre Dodiga s Poláškom.

1:2
    Chorvát ukončil tento náročný gem, ktorý išiel cez zhodu priamym bodom a tak sa chorvátsko-slovenský pár ujíma vedenia 2:1 v prvom sete tohto finálového zápasu!

1:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Joe Salisbury.

0-15
    Salisbury začína neúspešne svoje prvé podoanie, od siete poslal nepresný úder len do autu a to je fiftín pre Dodiga s Poláškom.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre Rama a Salisburyho, prvý menovaný zahral presný volej na sieti.
    0:0; 1:2; 30-15 - R. Ram, J. Salisbury

40-15
    Gembal pre Americko-britský pár.

2:2
    Stav v prvom sete finálového zápasu je vyrovnaný 2:2, po Poláškovom údere priamo na telo Poslal Ram svoj úder presne na čiaru. Zatiaľ čakáme na úvodný brejk.

0-15
    Filip Polášek zahájil svoj druhý servis úspešne, Dodig si počkal na sieti a na return súpera reagoval správnym spôsobom.

15-15
    Tak toto bola smola pre Poláška s Dodigom, slovenský tenista nestihol včas reagovať na rerun súpera a ten dopadol azda presne milimeter na postaranú čiaru.
    0:0; 2:2; 15-15 - R. Ram, J. Salisbury

15-30
    Loptu získava Dodig, Polášek.

15-40
    Opäť výborná zohratosť Dodiga s Poláškom, prvý menovaný počkal na sieti a po jeho presnom údere prichádzajú dva gembaly.

30-40
    Loptu získava Ram, Salisbury.

2:3
    Filip Polášek ukončil tento gem esom, druhý gembal je teda využitý a spoločne s Ivanom Dodigom vyhrávajú v prvom sete finálového zápasu 3:2!

2:3

2:3
    Koniec prestávky, podávať bude Rajeev Ram.

0-15
    Ram nezačal svoj druhý servis v tomto finálovom zápase úspešne, Polášek zahral presný bekhend a tak to je fiftín pre tento pár.

0-30
    Ale pozor. Je tu druhý fiftín v rade pre Dodiga s Poláškom pri servise ich súperov.

0-40
    A razom prichádzajú tri brejkbaly!

15-40
    Rajeev Ram musel cez druhý servis, ktorý zvládol a po prechode na sieť potom odvrátil prvý brejkbal.
    0:0; 2:3; 15-40 - R. Ram, J. Salisbury

30-40
    Salisbury potom odvrátil pri prestrelke na sieti aj druhý brejkbal. Ešte jeden zostáva.

40-40
    Škoda, Dodigov dlhý úder končí v aute a tak je aj tretí brejkbal minulosťou. Po druhýkrát sa v prvom sete finálového zápasu pôjde cez zhodu.

40-A
    Teraz si na sieti lepšie počínal Dodig a prichádza tak štvrtý brejkbal!

40-40
    Poláškov forhend neprešiel cez pásku, sme späť na zhode a ďalší brejkbal je odvrátený.

40-A
    Ďalší brejkbal pre Dodiga s Poláškom!

40-40
    Dodigov úder dopadol tesne do autu, opäť je tu zhoda.

40-A
    Dvojchyba a tá znamená piaty brejkbal pre Dodiga a Poláška!

40-40
    Gem stále nekončí. Retrun od Dodiga išiel tesne do autu, Chorvát sa teraz hnevá sám na seba.

A-40
    0:0; 2:3; A-40 - R. Ram, J. Salisbury

3:3
    Veľmi náročný a dlhý gem je na konci. Rajeev Ram a Joe Salisbury v ňom čelili piatim brejkbalom, ale Dodig s Poláškom ani jeden nevyužili. Stav v prvom sete sa vyrovnal na 3:3!

0-15
    Ivan Dodig zahral svoje prvé finálové eso.

0-30
    Ťažku situáciu na sieti zvládol lepšie Dodig a po jeho slajse ide tento pár do vedenia o dva fiftíny.

15-30
    Poláškov úder končí v aute, je znížené na rozdiel jedného fiftínu.

15-40
    Po priamom bode prichádzajú dva gembaly.

3:4
    Ivan Dodig a Filip Polášek tento gem zvládli a ujímajú sa vedenia 4:3 v prvom sete tohto finálového zápasu!

3:4

3:4

0-15
    Salisbury začal podávať s novými loptičkami, ale servis úspešne nezačal. Dodig si úspešne počkal na sieti a po jeho smeči ide fiftín na túto stranu.
    0:0; 3:4; 0-15 - I. Dodig, F. Polášek

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Salisbury úspešne obstrelil slovenského tenistu.

15-30

15-40
    Fantastický return od Dodiga a sú tu dva brejkbaly!
    0:0; 3:4; 15-40 - I. Dodig, F. Polášek

3:5
    Výborne! Salisbury musel cez druhý servis a následne od siete Dodig ukončil tento gem, v ktorom spoločne s Poláškom získvajú prvý finálový brejk a idú do vedenia 5:3 v prvom sete! Filip Polášek tak bude podávať na víťazstvo v úvodnom sete.

0-15
    Začína úspešne a fiftín je na ich strane.

0-30
    Ivan Dodig znova úspešne zahral na sieti a je tu druhý fiftín v rade.
    0:0; 3:5; 0-30 - I. Dodig, F. Polášek

0-40
    Úspešný servis Poláška a presná hra na sieti od Dodiga prinášajú tri setbaly!

3:6
    Áno! Filip Polášek ukončil prvý set esom, spoločne s Dodigom sa postarali o prvú čistú hru a vyhrávajú prvý set po potvrdení brejku 6:3! Úvodný set bol veľmi vyrovnaný a rozhodol až ten jeden brejk v závere. Ivan Dodig a Filip Polášek už mali brejkbaly k dispozícii dávno, vtedy však zaváhali, ale v konečnom zúčtovaní prvého setu ich to mrzieť nemusí. Uvidíme, čo ponúkne druhý set.

0:0

0:0

0-15
    Ram nezačal prvý servis v druhom sete úspešne, fiftín pre súperov.
    0:1; 0:0; 0-15 - I. Dodig, F. Polášek

0-30
    0:1; 0:0; 0-30 - I. Dodig, F. Polášek

0-40
    Hneď v úvode druhého stu sú tu tri brejkbaly pre Dodiga s Poláškom!

15-40
    Ram úspešne odpovedal na bekhend od Dodiga, prvý brejkbal je minulosťou.

30-40
    Aj ten druhý, zostáva ešte jeden.

40-40
    Ani tretí brejkbal Dodiog s Poláškom nepremenili a v úvode druhého setu sa tak ide cez zhodu.

A-40
    Filip Polášek poslal svoj return len do pásky, po troch brejkbaloch prichádza gembal.

1:0
    Rajeev Ram ukončil prvý gem druhého setu priamym bodom a spoločne so Salisburym sa ujímajú vedenia 1:0! Veľká škoda troch nevyužitých brejkbalov.

0-15
    Polášek musel cez druhý servis, ktorý zvládol a Dodig od siete vybojoval tento fiftín.
    0:1; 1:0; 0-15 - I. Dodig, F. Polášek

0-30
    Slovenský tenista sa po servise presunul na sieť a po jeho presnom údere vyhráva s Dodigom o dva fiftíny.

0-40
    Na Dodigov volej odpovedajú súperi úderom do pásky a tak prichádzajú tri gembaly.

1:1
    Filip Polášek ukončil tento gem priamym bodom a stav v druhom sete je vyrovnaný 1:1! Je tu druhá čistá hra v podaní chorvátsko-slovenského páru.

0-15
    0:1; 1:1; 0-15 - I. Dodig, F. Polášek

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Dodigov úder zastavuje páska.
    0:1; 1:1; 15-15 - R. Ram, J. Salisbury

15-30
    Teraz je však už Chorvát do siete úspešný a podávajúci pár znova prehráva o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Filip Polášek zahral presný return na čiaru a tak tu je brejkbal!
    0:1; 1:1; 30-40 - I. Dodig, F. Polášek

40-40
    Joe Salisbury ho však odvrátil esom a znova sa tak ide pri podaní tohto páru cez zhodu.

A-40

2:1
    Rajeev Ram a Rajeev Ram idú v druhom sete do vedenia 2:1, ale opäť v tomto geme čelili brejku, ktorý ich súperi využiť nedokázali! Škoda, verme že ešte na to Dodig s Poláškom budú mať príležitosť.

2:1

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Ivan Dodig.

0-15
    Po druhom servise zaznamenáva Dodig priamy bod.

0-30

15-30
    Chorvátov úder putuje mimo dvorca, je znížené na rozdiel jedného fiftínu.

15-40
    Ivan Dodig si pomohol esom a prichádzajú dva gembaly.
    0:1; 2:1; 15-40 - I. Dodig, F. Polášek

2:2
    Hneď ten prvý je po priamom bode využitý a tak stav v druhom sete je vyrovnaný 2:2! Zatiaľ čakáme na prvý brejk v druhom sete.

15-0

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúci pár.

40-0
    Rajeev Ram si pomáha priamym bodom a sú tu tri gembaly.

40-15
    Dvojchyba, čistá hra to teda nebude.

40-30
    Ram nedostal loptičku cez pásku na druhú stranu, aj druhý gembal zostáva nevyužitý.
    0:1; 2:2; 40-30 - I. Dodig, F. Polášek

3:2
    Do tretice všetko dobre! Rajeev Ram ukončil tento gem priamym bodom a spoločne so Salisburym idú do vedenia 3:2 v druhom sete!

3:2

3:2
    Koniec prestávky, podávať bude Filip Polášek.

15-0
    Polášek musel cez druhý servis, ktorý nezvládol a po returne súpera reagoval len úderom do pásky.

30-0
    Dlhšiu výmenu zakončil Salisbury od siete úspešne a tak tu je varovanie pre Dodiga s Poláškom, pri servise prehrávajú o dva fiftíny.
    0:1; 3:2; 30-0 - R. Ram, J. Salisbury

30-15
    Polášek si pomohol esom.

30-30
    Slovenský tenista sa postaral aj o druhý fiftín v rade presným volejom na sieti.

30-40
    Filip Polášek sa po servise rýchlo presunul na sieť a získava gembal.

40-40
    Dvojchyba od nášho tenistu a tak tento gem ide cez zhodu.

40-A

3:3
    Na sieti sa teraz Filip Polášek prezentoval úspešne a s Dodigom si udržali tento gem, stav v druhom sete je vyrovnaný 3:3! Stále je to bez brejku v druhom sete.

0-15
    Salisbury poslal nepresný úder do autu.

15-15
    Ramov úder od siete bol úspešný, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Na Poláškov return súperi nedokázali presne odpovedať.

15-40
    Forhend slovenského tenistu je úspešný a sú tu dva brejkbaly!
    0:1; 3:3; 15-40 - I. Dodig, F. Polášek

30-40
    Salisbury po servise utekal na sieť a prvý brejkbal odvrátil.

40-40
    Nuž, aj druhý brejkbal je minulosťou a znova sa ide pri servise americko-britského páru cez zhodu.

40-A
    Po druhom servise prichádza presný return slovenského tenistu a tak aj druhý brejkbal!
    0:1; 3:3; 40-A - I. Dodig, F. Polášek

3:4
    A presný return zahral teraz aj Dodig! Konečne získava chorvátsko-slovenský pár servis súpera v druhom sete po sérii brejkbalov a idú do vedenia 4:3!

3:4

3:4

0-15
    Esom zahájil Chorvát cestu za potvrdením brejku.

15-15
    Ramov úder dopadol presne na čiaru, po 15 na oboch stranách.

15-30

30-30
    Páska zastavila Dodigov úder, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Polášek na sieti úspešný a tak tu je gembal na potvrdenie brejku.

3:5
    Rajeev Ram poslal úder len do pásky a tak je brejk potvrdený! Ivan Dodig a Filip Polášek vyhrávajú 5:3 v druhom sete a ich súperi musia podávať na udržanie sa v tomto finálovom zápase!

15-0
    Začínajú úspešne a tento fiftín je na ich strane.

15-15
    Po druhom servise súpera prišiel presný return od Dodiga a Salisbury poslal lotpičku do pásky.

30-15

30-30
    Fantastický return od Dodiga, po 30. Tak, príde gembal či mečbal?
    0:1; 3:5; 30-30 - I. Dodig, F. Polášek

30-40
    Ivan Dodig a Filip Polášek získavajú mečbal!

40-40
    Rajeev Ram si pomáha servisom, po priamom bode je mečbal odvrátený a ide sa cez zhodu.

A-40
    Po druhom fiftíne v rade prichádza gembal na udržanie sa vo finálovom zápase.

4:5
    Joe Salisbury od siete úspešne ukončil tento gem, v ktorom sa zrodil už aj mečbal! Ivan Dodig a Filip Polášek však idú za stavu 5:4 podávať na zisk grandslamového titulu a veríme, že sa to podarí úspešne realizovať!

4:5

4:5

0-15
    Filip Polášek začína priamym bodom.

0-30
    Slovenský tenista opäť zahral priamy bod.

0-40
    Ivan Dodig počkal na sieti a skráteným úderom získal tri mečbaly!

15-40
    Ram úpsešne returnoval, prvý mečbal je minulosťou.

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS a GRANDSLAMOVÝ TITUL Ivan Dodig a Filip Polášek! Fantázia, proste niečo neuveriteľné, ale je tomu naozaj tak! Slovenský tenista Filip Polášek po boku svojho chorvátskeho partnera získava svoj prvý grandslamový titul vo štvorhre! Chorvátsko-slovenský pár vyhral druhý set pomerom 6:4 a počas celého tohto finálového zápasu nepustil svojich súperov ani k jednému brejkbalu a po fantastickom výkone dokráčali k zisku grandslamového titulu!

Koniec zápasu

Takže ešte raz, chorvátsky tenista Ivan Dodig a slovenský tenista Filip Polášek sa stávajú víťazmi tohto ročníka Australian Open vo štvorhre a získavajú grandslamový titul, pre nášho tenistu je to vôbec jeho prvý v kariére!

Filip Polášek dokázal niečo málo uveriteľné. Dávnejšie už ukončil svoju kariéru profesionálneho tenistu, ale napokon, ešte pred pár rokmi to predsa len znova skúsil, vrátil sa na kurt a odvtedy sa dostal od tých najnižších a nezaujímavých turnajov medzi popredné tenisové mená vo štvorhre. Čo už len môže byť pre neho krajšie, ako zisk grandslamového titulu. Keby mu to poviete v čase, keď skúšal reštartovať svoju kariéru, tak by vám asi neuveril, ale dnes je to pravda.

Obrovská gratulácia Filipovi, tešíme sa spoločne s ním!

Ešte prebehne slávnostný ceremoniál a rozhovory s aktérmi tohto finálového zápasu. Následne si Ivan Dodig a Filip Polášek preberú trofej pre víťaza štvorhry a na nej už navždy budú vyryté ich mená spoločne s ich štátnou príslušnosťou.

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť, verím že ste si zápas užili a že máte rovnakú radosť z tohto senzačného Filipovho úspechu.

Prajem pekný zvyšok nedele! (06:52:50)