Hromadný štart žien, 12,5 km, Pokljuka | Víťazka: Lisa Theresa Hauserová (AUT) (kon.) | | | Hromadný štart mužov, 15 km, Pokljuka | Víťaz: S. H. Laegreid (NOR) (kon.) |
Slalom mužov, 1. kolo, Cortina d'Ampezzo | Vítěz: A. Pertl (AUT) (kon.) | | | Slalom mužov, 2. kolo, Cortina d'Ampezzo | Vítěz: S. Foss-Solevåg (NOR) (kon.) |
Muži 15 km voľne, Nové Město na Moravě | (zruš.) | | | Ženy 10 km voľne, Nové Město na Moravě | (zruš.) |
Andrej Arlovskij - Tom Aspinall | Víťaz: Tom Aspinall (kon.) | | | Phil Hawes - Nassourdine Imavov | Víťaz: Phil Hawes (kon.) |
Alexej Olejnik - Chris Daukaus | Víťaz: Chris Daukaus (kon.) | | | Charles Rosa - Darrick Minner | Víťaz: Darrick Minner (kon.) |
Ketlen Vieiraová - Jana Kunická | Víťazka: Jana Kunická (kon.) | | | Curtis Blaydes - Derrick Lewis | Víťaz: Derrick Lewis (kon.) |
koniec udalosti
Slalom mužov, 1. kolo, Cortina d'Ampezzo
Vítěz: A. Pertl (AUT)
Adam Kodet
Pořadí po 1. kole
1. Adrian Pertl (AUT) 0:52,24
2. Alex Vinatzer (ITA) +0,14
3. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +0,16
4. Kristoffer Jakobsen (SWE) +0,18
5. Clement Noël (FRA) +0,34
6. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,38
7. Alexis Pinturault (FRA) +0,41
8. Marco Schwarz (AUT) +0,57
9. Daniel Yule (SUI) +0,64
10. Jett Seymour (USA) +0,68
11. Stefan Hadalin (SLO) +0,82
12. Armand Marchant (BEL) +0,89
13. Michael Matt (AUT) 0+,95
14. Istok Rodeš (CRO) +0,98
15. Luke Winters (USA) +1,12
16. Matej Vidović (CRO) +1,20
17. Benjamin Ritchie (USA) +1,27
18. Albert Popov (BUL) +1,30
19. Simon Jefimov (RUS) +1,31
20. Manfred Mölgg (ITA) +1,40
21. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,65
22. AJ Ginnis (GRE) +1,66
23. Linus Strasser (GER) +1,71
24. Manuel Feller (AUT) +1,78
25. Filip Zubčić (CRO) +2,00
26. Erik Read (CAN) +2,22
27. Ondřej Berndt (CZE) +3,51
28. Tijan Marovt (SLO) +3,06
29. Tom Verbeke (BEL) +3,19
30. Joaquim Salarich (ESP) +3,24
--------------------------------
38. Filip Baláž +6,04
Jan Zabystřan, Kryštof Krýzl DNF
Startovní listina
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
3. Ramon Zenhäusern (SUI)
4. Henrik Kristoffersen (NOR)
5. Clement Noël (FRA)
6. Manuel Feller (AUT)
7. Marco Schwarz (AUT)
8. Adrian Pertl (AUT)
9. Daniel Yule (SUI)
10. Michael Matt (AUT)
11. Aleksandr Chorošilov (RUS)
12. Loïc Meillard (SUI)
13. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
14. Dave Ryding (GBR)
15. Linus Strasser (GER)
16. Filip Zubčić (CRO)
17. Alex Vinatzer (ITA)
18. Luca Aerni (SUI)
19. Manfred Mölgg (ITA)
20. Kristoffer Jakobsen (SWE)
21. Jean-Baptiste Grange (FRA)
22. Stefan Hadalin (SLO)
23. Albert Popov (BUL)
24. Stefano Gross (ITA)
25. Timon Haugan (NOR)
26. Giuliano Razzoli (ITA)
27. Erik Read (CAN)
28. Sebastian Holzmann (GER)
29. Armand Marchant (BEL)
30. Matej Vidović (CRO)
31. Istok Rodeš (CRO)
32. Žan Kranjec (SLO)
33. AJ Ginnis (GRE)
34. Benjamin Ritchie (USA)
35. Samuel Kolega (CRO)
36. Ondřej Berndt (CZE)
37. Jan Zabystřan (CZE)
38. Luke Winters (USA)
39. Billy Major (GBR)
40. Juan Del Campo (ESP)
41. Laurie Taylor (GBR)
42. William Hansson (SWE)
43. Jett Seymour (USA)
44. Aljaž Dvornik (SLO)
45. Joaquim Salarich (ESP)
46. Kryštof Krýzl (CZE)
47. Johei Kojama (JPN)
48. Dries van den Bröcke (BEL)
49. Simon Jefimov (RUS)
50. Alejandro Puente Tasias (ESP)
51. Tijan Marovt (SLO)
52. Tormis Laine (EST)
53. Alex Leever (USA)
54. Tom Verbeke (BEL)
55. Seigo Kato (JPN)
56. Dongkwan Hong (KOR)
57. Kamen Zlatkov (BUL)
58. Cristian Javier Simari Birkner (ARG)
59. Sturla Snær Snorrason (ISL)
60. Nikita Alechin (RUS)
61. Emir Lokmić (BIH)
62. Juhan Luik (EST)
63. Strahinja Stanišič (SRB)
64. Casper Dyrbye (DEN)
65. Kalin Zlatkov (BUL)
66. Cormac Comerford (IRL)
67. Juan Pablo Vallecillo (ARG)
68. Itamar Biran (ISR)
69. Ioannis Proios (GRE)
70. Eliot Grandjean (BEL)
71. Jack Adams (NZL)
72. Andrej Drukarov (LTU)
73. Filip Baláž (SVK)
74. Michel Macedo (BRA)
75. Ioannis Antoniou (GRE)
76. Elvis Opmanis (LAT)
77. Andres Figueroa (CHI)
78. Konstantin Stoilov (BUL)
79. Matthieu Osch (LUX)
80. Erjon Tola (ALB)
81. Marcus Vorre (DEN)
82. Eldar Salihovič (MNE)
83. Michael Poettoz (COL)
84. Márton Kékesi (HUN)
85. Baptiste Aranjo (POR)
86. Kevin Qerimi (ALB)
87. Dardan Dehari (MKD)
88. Ivan Kovbasňuk (UKR)
89. Behnam Kia Shemshaki (IRN)
90. Alexandru Stefan Stefanescu (ROU)
91. Yianno Kouyoumdjian (CYP)
92. Harutjun Harutjunjan (ARM)
93. Richardson Viano (HAI)
94. Albin Tahiri (KOS)
95. Besarion Japaridze (GEO)
96. Cesar Arnouk (LBN)
97. Yohan Goncalves Goutt (TLS)
98. Alberto Tamagnini (SMR)
99. Calcy Ning-Chien Tang (TPE)
100. Yassine Aouich (MAR)
Pořadí SP ve slalomu (9/11)
1. Marco Schwarz (AUT) 589 b
2. Ramon Zenhäusern (SUI) 443 b
3. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) 405 b
4. Clement Noël (FRA) 373 b
5. Manuel Feller (AUT) 348 b
6. Henrik Kristoffersen (NOR) 339 b
7. Alexis Pinturault (FRA) 304 b
8. Linus Strasser (GER) 300 b
9. Loïc Meillard (SUI) 232 b
10. Michael Matt (AUT) 228 b
Celkové pořadí SP (27/38)
1. Alexis Pinturault (FRA) 924 b
2. Marco Odermatt (SUI) 699 b
3. Marco Schwarz (AUT) 666 b
4. Matthias Mayer (AUT) 604 b
5. Loïc Meillard (SUI) 562 b
6. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 560 b
7. Henrik Kristoffersen (NOR) 544 b
8. Vincent Kriechmayr (AUT) 515 b
9. Beat Feuz (SUI) 487 b
10. Filip Zubčić (CRO) 484 b
---------------------------------
69. Adam Žampa (SVK) 79 b
126. Andreas Žampa (SVK) 11 b
1. Adrian Pertl (AUT) 0:52,24
2. Alex Vinatzer (ITA) +0,14
3. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +0,16
4. Kristoffer Jakobsen (SWE) +0,18
5. Clement Noël (FRA) +0,34
6. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,38
7. Alexis Pinturault (FRA) +0,41
8. Marco Schwarz (AUT) +0,57
9. Daniel Yule (SUI) +0,64
10. Jett Seymour (USA) +0,68
11. Stefan Hadalin (SLO) +0,82
12. Armand Marchant (BEL) +0,89
13. Michael Matt (AUT) 0+,95
14. Istok Rodeš (CRO) +0,98
15. Luke Winters (USA) +1,12
16. Matej Vidović (CRO) +1,20
17. Benjamin Ritchie (USA) +1,27
18. Albert Popov (BUL) +1,30
19. Simon Jefimov (RUS) +1,31
20. Manfred Mölgg (ITA) +1,40
21. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,65
22. AJ Ginnis (GRE) +1,66
23. Linus Strasser (GER) +1,71
24. Manuel Feller (AUT) +1,78
25. Filip Zubčić (CRO) +2,00
26. Erik Read (CAN) +2,22
27. Ondřej Berndt (CZE) +3,51
28. Tijan Marovt (SLO) +3,06
29. Tom Verbeke (BEL) +3,19
30. Joaquim Salarich (ESP) +3,24
--------------------------------
38. Filip Baláž +6,04
Jan Zabystřan, Kryštof Krýzl DNF
Startovní listina
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
3. Ramon Zenhäusern (SUI)
4. Henrik Kristoffersen (NOR)
5. Clement Noël (FRA)
6. Manuel Feller (AUT)
7. Marco Schwarz (AUT)
8. Adrian Pertl (AUT)
9. Daniel Yule (SUI)
10. Michael Matt (AUT)
11. Aleksandr Chorošilov (RUS)
12. Loïc Meillard (SUI)
13. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
14. Dave Ryding (GBR)
15. Linus Strasser (GER)
16. Filip Zubčić (CRO)
17. Alex Vinatzer (ITA)
18. Luca Aerni (SUI)
19. Manfred Mölgg (ITA)
20. Kristoffer Jakobsen (SWE)
21. Jean-Baptiste Grange (FRA)
22. Stefan Hadalin (SLO)
23. Albert Popov (BUL)
24. Stefano Gross (ITA)
25. Timon Haugan (NOR)
26. Giuliano Razzoli (ITA)
27. Erik Read (CAN)
28. Sebastian Holzmann (GER)
29. Armand Marchant (BEL)
30. Matej Vidović (CRO)
31. Istok Rodeš (CRO)
32. Žan Kranjec (SLO)
33. AJ Ginnis (GRE)
34. Benjamin Ritchie (USA)
35. Samuel Kolega (CRO)
36. Ondřej Berndt (CZE)
37. Jan Zabystřan (CZE)
38. Luke Winters (USA)
39. Billy Major (GBR)
40. Juan Del Campo (ESP)
41. Laurie Taylor (GBR)
42. William Hansson (SWE)
43. Jett Seymour (USA)
44. Aljaž Dvornik (SLO)
45. Joaquim Salarich (ESP)
46. Kryštof Krýzl (CZE)
47. Johei Kojama (JPN)
48. Dries van den Bröcke (BEL)
49. Simon Jefimov (RUS)
50. Alejandro Puente Tasias (ESP)
51. Tijan Marovt (SLO)
52. Tormis Laine (EST)
53. Alex Leever (USA)
54. Tom Verbeke (BEL)
55. Seigo Kato (JPN)
56. Dongkwan Hong (KOR)
57. Kamen Zlatkov (BUL)
58. Cristian Javier Simari Birkner (ARG)
59. Sturla Snær Snorrason (ISL)
60. Nikita Alechin (RUS)
61. Emir Lokmić (BIH)
62. Juhan Luik (EST)
63. Strahinja Stanišič (SRB)
64. Casper Dyrbye (DEN)
65. Kalin Zlatkov (BUL)
66. Cormac Comerford (IRL)
67. Juan Pablo Vallecillo (ARG)
68. Itamar Biran (ISR)
69. Ioannis Proios (GRE)
70. Eliot Grandjean (BEL)
71. Jack Adams (NZL)
72. Andrej Drukarov (LTU)
73. Filip Baláž (SVK)
74. Michel Macedo (BRA)
75. Ioannis Antoniou (GRE)
76. Elvis Opmanis (LAT)
77. Andres Figueroa (CHI)
78. Konstantin Stoilov (BUL)
79. Matthieu Osch (LUX)
80. Erjon Tola (ALB)
81. Marcus Vorre (DEN)
82. Eldar Salihovič (MNE)
83. Michael Poettoz (COL)
84. Márton Kékesi (HUN)
85. Baptiste Aranjo (POR)
86. Kevin Qerimi (ALB)
87. Dardan Dehari (MKD)
88. Ivan Kovbasňuk (UKR)
89. Behnam Kia Shemshaki (IRN)
90. Alexandru Stefan Stefanescu (ROU)
91. Yianno Kouyoumdjian (CYP)
92. Harutjun Harutjunjan (ARM)
93. Richardson Viano (HAI)
94. Albin Tahiri (KOS)
95. Besarion Japaridze (GEO)
96. Cesar Arnouk (LBN)
97. Yohan Goncalves Goutt (TLS)
98. Alberto Tamagnini (SMR)
99. Calcy Ning-Chien Tang (TPE)
100. Yassine Aouich (MAR)
Pořadí SP ve slalomu (9/11)
1. Marco Schwarz (AUT) 589 b
2. Ramon Zenhäusern (SUI) 443 b
3. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) 405 b
4. Clement Noël (FRA) 373 b
5. Manuel Feller (AUT) 348 b
6. Henrik Kristoffersen (NOR) 339 b
7. Alexis Pinturault (FRA) 304 b
8. Linus Strasser (GER) 300 b
9. Loïc Meillard (SUI) 232 b
10. Michael Matt (AUT) 228 b
Celkové pořadí SP (27/38)
1. Alexis Pinturault (FRA) 924 b
2. Marco Odermatt (SUI) 699 b
3. Marco Schwarz (AUT) 666 b
4. Matthias Mayer (AUT) 604 b
5. Loïc Meillard (SUI) 562 b
6. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 560 b
7. Henrik Kristoffersen (NOR) 544 b
8. Vincent Kriechmayr (AUT) 515 b
9. Beat Feuz (SUI) 487 b
10. Filip Zubčić (CRO) 484 b
---------------------------------
69. Adam Žampa (SVK) 79 b
126. Andreas Žampa (SVK) 11 b
S číslem 17 si jako druhý nejlepší s minimálním odstupem poradil s rozbitou tratí domácí hrdina Alex Vinatzer, udrží nervy na uzdě i pro druhou jízdu?! Třetím nejlepším z prvního kola se stal se svým typickým vzadu posazeným stylem Sebastian Foss-Solevåg, který ztratil na Pertla jen šestnáct setin, o další dvě setinky zpět je další překvapení, Kristoffer Jacobsen ze Švédska.
Do sedmi desetin se vešla desítka závodníků a mezi nimi by se mělo rozhodovat o medailích. Na ty mohou zapomenout favorité Feller, Strasser či Zenhäusern, kteří jsou mimo elitní dvacítku a jejich ztráta je výrazně přes sekundu a půl. Ne každému poškozená trať v Cortině sedla.
1. Adrian Pertl (AUT) 0:52,24
2. Alex Vinatzer (ITA) +0,14
3. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +0,16
4. Kristoffer Jakobsen (SWE) +0,18
5. Clement Noël (FRA) +0,34
6. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,38
7. Alexis Pinturault (FRA) +0,41
8. Marco Schwarz (AUT) +0,57
9. Daniel Yule (SUI) +0,64
10. Jett Seymour (USA) +0,68
11. Stefan Hadalin (SLO) +0,82
12. Armand Marchant (BEL) +0,89
13. Michael Matt (AUT) 0+,95
14. Istok Rodeš (CRO) +0,98
15. Luke Winters (USA) +1,12
16. Matej Vidović (CRO) +1,20
17. Benjamin Ritchie (USA) +1,27
18. Albert Popov (BUL) +1,30
19. Simon Jefimov (RUS) +1,31
20. Manfred Mölgg (ITA) +1,40
21. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,65
22. AJ Ginnis (GRE) +1,66
23. Linus Strasser (GER) +1,71
24. Manuel Feller (AUT) +1,78
25. Filip Zubčić (CRO) +2,00
26. Erik Read (CAN) +2,22
27. Ondřej Berndt (CZE) +3,51
28. Tijan Marovt (SLO) +3,06
29. Tom Verbeke (BEL) +3,19
30. Joaquim Salarich (ESP) +3,24
--------------------------------
38. Filip Baláž +6,04
Jan Zabystřan, Kryštof Krýzl DNF