Preteky zmiešaných tímov HS97, Râşnov | Vítěz: Norsko (kon.) |
Štafeta žien, 4x6 km, Pokljuka | Víťaz: Nórsko (kon.) | | | Štafeta mužov, 4x7,5 km, Pokljuka | Vítěz: Norsko (kon.) |
Slalom žien, 1. kolo, Cortina d'Ampezzo | Víťazka: Katharina Liensbergerová (AUT) (kon.) | | | Slalom žien, 2. kolo, Cortina d'Ampezzo | Víťazka: Katharina Liensbergerová (AUT) (kon.) |
Šprinty mužov a žien, klasicky, Nové Město na M. | (zruš.) |
koniec udalosti
Slalom žien, 1. kolo, Cortina d'Ampezzo
Víťazka: Katharina Liensbergerová (AUT)
(2. Petra Vlhová (SVK) 3.Wendy Holdenerová (SUI))
Miroslav Revaj
Štartovná listina:
1. Katharina Liensbergerová (AUT)
2. Petra Vlhová (SVK)
3. Laurence St. Germainová (CAN)
4. Mikaela Shiffrinová (USA)
5. Chiara Mairová (AUT)
6. Michelle Gisinová (SUI)
7. Wendy Holdenerová (SUI)
8. Thea Louise Stjernesundová (NOR)
9. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
10. Lena Dürrová (GER)
11. Erin Mielzynská (CAN)
12. Kristin Lysdahlová (NOR)
13. Katharina Huberová (AUT)
14. Irene Curtoniová (ITA)
15. Emelie Wikströmová (SWE)
16. Federica Brignoneová (ITA)
17. Franziska Gritschová (AUT)
18. Paula Moltzanová (USA)
19. Mélanie Meillardová (SUI)
20. Ana Buciková (SLO)
21. Nastasia Noensová (FRA)
22. Sara Hectorová (SWE)
23. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR)
24. Asa Andová (JPN)
25. Camille Rastová (SUI)
26. Martina Peterliniová (ITA)
27. Meta Hrovatová (SLO)
28. Nina O'Brienová (USA)
29. Leona Popovićová (CRO)
30. Amelia Smartová (CAN)
31. Andreja Slokarová (SLO)
32. Ali Nullmeyerová (CAN)
33. Andrea Filserová (GER)
34. Charlie Guestová (GBR)
35. Gabriela Capová (CZE)
36. Mireia Gutiérrezová (AND)
37. Alexandra Tilleyová (GBR)
38. Riikka Honkanenová (FIN)
39. Andrea Komšićová (CRO)
40. Piera Hudsonová (NZL)
41. Elsa Fermbäcková (SWE)
42. Katie Hensienová (USA)
43. Doriane Escaneová (FRA)
44. Neja Dvorniková (SLO)
45. A.J. Hurtová (USA)
46. Marija Škanovová (BLR)
47. Dženifera Ģērmaneová (LAT)
48. Emma Aicherová (GER)
49. Anastasia Gornostajevová (RUS)
50. Anna Gulliová (ITA)
51. Jekatěrina Tkačenková (RUS)
52. Kim Vanreuselová (BEL)
53. Charlotte Linggová (LIE)
54. Elese Sommerová (CZE)
55. Carla Mijaresová Rufová (AND)
56. Zazie Humlová (CZE)
57. Francesca Baruzziová Farriolová (ARG)
58. Zita Tóthová (HUN)
59. Axelle Mollinová (BEL)
60. Petra Hromcová (SVK)
61. Erika Pykalainenová (FIN)
62. Noa Szollosová (ISR)
63. Sara Roggemanová (BEL)
64. Nino Ciklauriová (GEO)
65. Vanina Guerillotová (POR)
66. Nuunu Chemnitz Berthelsenová (DEN)
67. Eva Vukadinovová (BUL)
68. Katla Björg Dagbjartsdóttirová (ISL)
69. Szonja Hozmannová (HUN)
70. Katalin Dorultanová (HUN)
71. Dóra Hólmfríður Friðgeirsdóttirová (ISL)
72. Esma Alićová (BIH)
73. Maria-Eleni Tsiovolouová (GRE)
74. Sigríður Dröfn Auðunsdóttirová (ISL)
75. Hanna Majtenyiová (HUN)
76. Tess Arbezová (IRL)
77. Hjördís Birna Ingvadottirová (ISL)
78. Anastasija Šepilenková (UKR)
79. Liene Bondareová (LAT)
80. Maja Tadičová (BIH)
81. Atefeh Ahmadiová (IRN)
82. Laura Bišereová (LAT)
83. Maria Nikoleta Kaltsogianniová (GRE)
84. Jelena Vujičićová (MNE)
85. Nikolina Dragoljevićová (BIH)
86. Maria Ioana Constantinovová (ROU)
87. Manon Ouaissová (LIB)
88. Fani Marmarelliová (GRE)
89. Kateryna Pyrožková (UKR)
90. Forough Abbasiová (IRN)
91. Marjan Kalhorová (IRN)
92. Sadaf Savehšemšakiová (IRN)
93. Tetjana Knopovová (UKR)
94. Anastasija Šepilenková (UKR)
95. Ieva Januškevičiuteová (LTU)
96. Ornella Öttlová Reyesová (PER)
97. Carlie Maria Iskandarová (LIB)
98. Gabija Šinkūnaitėová (LTU)
99. Naya Kurdiová (LIB)
100. Georgia Epiphaniouová (CYP)
101. Christina Tsimpaová (GRE)
102. Thaleia Armeniová (CYP)
103. Maria Abouová Jaoudeová (LIB)
104. Tamara Popovicová (MKD)
105. Chiara Di Camillová (ALB)
106. Karolina Photiadesová (CYP)
107. Aanchal Thakurová (IND)
1. Katharina Liensbergerová (AUT)
2. Petra Vlhová (SVK)
3. Laurence St. Germainová (CAN)
4. Mikaela Shiffrinová (USA)
5. Chiara Mairová (AUT)
6. Michelle Gisinová (SUI)
7. Wendy Holdenerová (SUI)
8. Thea Louise Stjernesundová (NOR)
9. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
10. Lena Dürrová (GER)
11. Erin Mielzynská (CAN)
12. Kristin Lysdahlová (NOR)
13. Katharina Huberová (AUT)
14. Irene Curtoniová (ITA)
15. Emelie Wikströmová (SWE)
16. Federica Brignoneová (ITA)
17. Franziska Gritschová (AUT)
18. Paula Moltzanová (USA)
19. Mélanie Meillardová (SUI)
20. Ana Buciková (SLO)
21. Nastasia Noensová (FRA)
22. Sara Hectorová (SWE)
23. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR)
24. Asa Andová (JPN)
25. Camille Rastová (SUI)
26. Martina Peterliniová (ITA)
27. Meta Hrovatová (SLO)
28. Nina O'Brienová (USA)
29. Leona Popovićová (CRO)
30. Amelia Smartová (CAN)
31. Andreja Slokarová (SLO)
32. Ali Nullmeyerová (CAN)
33. Andrea Filserová (GER)
34. Charlie Guestová (GBR)
35. Gabriela Capová (CZE)
36. Mireia Gutiérrezová (AND)
37. Alexandra Tilleyová (GBR)
38. Riikka Honkanenová (FIN)
39. Andrea Komšićová (CRO)
40. Piera Hudsonová (NZL)
41. Elsa Fermbäcková (SWE)
42. Katie Hensienová (USA)
43. Doriane Escaneová (FRA)
44. Neja Dvorniková (SLO)
45. A.J. Hurtová (USA)
46. Marija Škanovová (BLR)
47. Dženifera Ģērmaneová (LAT)
48. Emma Aicherová (GER)
49. Anastasia Gornostajevová (RUS)
50. Anna Gulliová (ITA)
51. Jekatěrina Tkačenková (RUS)
52. Kim Vanreuselová (BEL)
53. Charlotte Linggová (LIE)
54. Elese Sommerová (CZE)
55. Carla Mijaresová Rufová (AND)
56. Zazie Humlová (CZE)
57. Francesca Baruzziová Farriolová (ARG)
58. Zita Tóthová (HUN)
59. Axelle Mollinová (BEL)
60. Petra Hromcová (SVK)
61. Erika Pykalainenová (FIN)
62. Noa Szollosová (ISR)
63. Sara Roggemanová (BEL)
64. Nino Ciklauriová (GEO)
65. Vanina Guerillotová (POR)
66. Nuunu Chemnitz Berthelsenová (DEN)
67. Eva Vukadinovová (BUL)
68. Katla Björg Dagbjartsdóttirová (ISL)
69. Szonja Hozmannová (HUN)
70. Katalin Dorultanová (HUN)
71. Dóra Hólmfríður Friðgeirsdóttirová (ISL)
72. Esma Alićová (BIH)
73. Maria-Eleni Tsiovolouová (GRE)
74. Sigríður Dröfn Auðunsdóttirová (ISL)
75. Hanna Majtenyiová (HUN)
76. Tess Arbezová (IRL)
77. Hjördís Birna Ingvadottirová (ISL)
78. Anastasija Šepilenková (UKR)
79. Liene Bondareová (LAT)
80. Maja Tadičová (BIH)
81. Atefeh Ahmadiová (IRN)
82. Laura Bišereová (LAT)
83. Maria Nikoleta Kaltsogianniová (GRE)
84. Jelena Vujičićová (MNE)
85. Nikolina Dragoljevićová (BIH)
86. Maria Ioana Constantinovová (ROU)
87. Manon Ouaissová (LIB)
88. Fani Marmarelliová (GRE)
89. Kateryna Pyrožková (UKR)
90. Forough Abbasiová (IRN)
91. Marjan Kalhorová (IRN)
92. Sadaf Savehšemšakiová (IRN)
93. Tetjana Knopovová (UKR)
94. Anastasija Šepilenková (UKR)
95. Ieva Januškevičiuteová (LTU)
96. Ornella Öttlová Reyesová (PER)
97. Carlie Maria Iskandarová (LIB)
98. Gabija Šinkūnaitėová (LTU)
99. Naya Kurdiová (LIB)
100. Georgia Epiphaniouová (CYP)
101. Christina Tsimpaová (GRE)
102. Thaleia Armeniová (CYP)
103. Maria Abouová Jaoudeová (LIB)
104. Tamara Popovicová (MKD)
105. Chiara Di Camillová (ALB)
106. Karolina Photiadesová (CYP)
107. Aanchal Thakurová (IND)
Tohtoročný svetový šampionát v alpskom lyžovaní sa chýli k svojmu koncu. Ženy sa s ním rozlúčia v sobotu slalomom a všetci dúfame, že ho slovenská reprezentantka Petra Vlhová zakončí medailou. Doposiaľ sa Petre podarilo získať jednu medailu strieborného lesku a to konkrétne v kombinácii.
Našej reprezentantke sa nedarilo vo štvrtkovom obrovskom slalome, kde sa čakala od nej medaila, ale v nesmierne vyrovnanom a prekvapivom preteku po prvom kole bola až na 10. mieste a napokon po nevydarenom druhom kole skončila až na 11. mieste.
Pevne teda veríme, že sa posledným pretekom na svetovom šampionáte naladí čo najlepšie do záverečného programu SP, v ktorom stále bojuje o veľký kryštálový glóbus.
Nezabúdajme ešte aj na našu druhú slovenskú reprezentantku a to Petru Hromcovú. Tá v obrovskom slalome prvé kolo nedokončila a tak sa potom nezapojila do druhého, v ktorom bojujú aj ostatné pretekárky o konečné umiestnenie.
Ako dopadne prvé kolo? Sledujte náš online prenos!
1. Katharina Liensbergerová (AUT)
2. Petra Vlhová (SVK)
3. Laurence St. Germainová (CAN)
4. Mikaela Shiffrinová (USA)
5. Chiara Mairová (AUT)
6. Michelle Gisinová (SUI)
7. Wendy Holdenerová (SUI)
8. Thea Louise Stjernesundová (NOR)
9. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
10. Lena Dürrová (GER)
11. Erin Mielzynská (CAN)
12. Kristin Lysdahlová (NOR)
13. Katharina Huberová (AUT)
14. Irene Curtoniová (ITA)
15. Emelie Wikströmová (SWE)
16. Federica Brignoneová (ITA)
17. Franziska Gritschová (AUT)
18. Paula Moltzanová (USA)
19. Mélanie Meillardová (SUI)
20. Ana Buciková (SLO)
21. Nastasia Noensová (FRA)
22. Sara Hectorová (SWE)
23. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR)
24. Asa Andová (JPN)
25. Camille Rastová (SUI)
26. Martina Peterliniová (ITA)
27. Meta Hrovatová (SLO)
28. Nina O'Brienová (USA)
29. Leona Popovićová (CRO)
30. Amelia Smartová (CAN)
31. Andreja Slokarová (SLO)
32. Ali Nullmeyerová (CAN)
33. Andrea Filserová (GER)
34. Charlie Guestová (GBR)
35. Gabriela Capová (CZE)
36. Mireia Gutiérrezová (AND)
37. Alexandra Tilleyová (GBR)
38. Riikka Honkanenová (FIN)
39. Andrea Komšićová (CRO)
40. Piera Hudsonová (NZL)
41. Elsa Fermbäcková (SWE)
42. Katie Hensienová (USA)
43. Doriane Escaneová (FRA)
44. Neja Dvorniková (SLO)
45. A.J. Hurtová (USA)
46. Marija Škanovová (BLR)
47. Dženifera Ģērmaneová (LAT)
48. Emma Aicherová (GER)
49. Anastasia Gornostajevová (RUS)
50. Anna Gulliová (ITA)
51. Jekatěrina Tkačenková (RUS)
52. Kim Vanreuselová (BEL)
53. Charlotte Linggová (LIE)
54. Elese Sommerová (CZE)
55. Carla Mijaresová Rufová (AND)
56. Zazie Humlová (CZE)
57. Francesca Baruzziová Farriolová (ARG)
58. Zita Tóthová (HUN)
59. Axelle Mollinová (BEL)
60. Petra Hromcová (SVK)
61. Erika Pykalainenová (FIN)
62. Noa Szollosová (ISR)
63. Sara Roggemanová (BEL)
64. Nino Ciklauriová (GEO)
65. Vanina Guerillotová (POR)
66. Nuunu Chemnitz Berthelsenová (DEN)
67. Eva Vukadinovová (BUL)
68. Katla Björg Dagbjartsdóttirová (ISL)
69. Szonja Hozmannová (HUN)
70. Katalin Dorultanová (HUN)
71. Dóra Hólmfríður Friðgeirsdóttirová (ISL)
72. Esma Alićová (BIH)
73. Maria-Eleni Tsiovolouová (GRE)
74. Sigríður Dröfn Auðunsdóttirová (ISL)
75. Hanna Majtenyiová (HUN)
76. Tess Arbezová (IRL)
77. Hjördís Birna Ingvadottirová (ISL)
78. Anastasija Šepilenková (UKR)
79. Liene Bondareová (LAT)
80. Maja Tadičová (BIH)
81. Atefeh Ahmadiová (IRN)
82. Laura Bišereová (LAT)
83. Maria Nikoleta Kaltsogianniová (GRE)
84. Jelena Vujičićová (MNE)
85. Nikolina Dragoljevićová (BIH)
86. Maria Ioana Constantinovová (ROU)
87. Manon Ouaissová (LIB)
88. Fani Marmarelliová (GRE)
89. Kateryna Pyrožková (UKR)
90. Forough Abbasiová (IRN)
91. Marjan Kalhorová (IRN)
92. Sadaf Savehšemšakiová (IRN)
93. Tetjana Knopovová (UKR)
94. Anastasija Šepilenková (UKR)
95. Ieva Januškevičiuteová (LTU)
96. Ornella Öttlová Reyesová (PER)
97. Carlie Maria Iskandarová (LIB)
98. Gabija Šinkūnaitėová (LTU)
99. Naya Kurdiová (LIB)
100. Georgia Epiphaniouová (CYP)
101. Christina Tsimpaová (GRE)
102. Thaleia Armeniová (CYP)
103. Maria Abouová Jaoudeová (LIB)
104. Tamara Popovicová (MKD)
105. Chiara Di Camillová (ALB)
106. Karolina Photiadesová (CYP)
107. Aanchal Thakurová (IND)
Slovenská reprezentantka Petra Vlhová dnes bude patriť medzi adeptky na zisk medaile a verme, že šampionátom takýmto spôsobom aj zakončí. V prvom kole jej patrí štartovné číslo 2, druhej našej reprezentantke Petre Hromcovej patrí štartovné číslo 60.
Celkovo sa dnes v prvom kole slalomu predstaví až 107 pretekárok z celého sveta, zatiaľ si prezrite štartovnú listinu a krátko pred štartom sa znova prihlásime.
1. Katharina Liensbergerová (AUT)
2. Petra Vlhová (SVK)
3. Wendy Holdenerová (SUI)
4. Mikaela Shiffrinová (USA)
5. Lena Dürrová (GER)
Žiaľ, prvé kolo dnes nedokončila, celkovo je to už jej tretí pretek, ktorý na tomto šampionáte nedokončila!
1. Katharina Liensbergerová (AUT)
2. Petra Vlhová (SVK)
3. Wendy Holdenerová (SUI)
4. Mikaela Shiffrinová (USA)
5. Ana Buciková (SLO)
1. Katharina Liensbergerová (AUT)
2. Petra Vlhová (SVK)
3. Wendy Holdenerová (SUI)
4. Mikaela Shiffrinová (USA)
5. Ana Buciková (SLO)
Prekvapením je až štvrté miesto Shiffrinovej, ktorá stráca na líderku 1.30 sekundy a bude to tak v druhom kole mať veľmi náročné. Veríme, že nás čaká rovnako zaujímavé druhé kolo a že po ňom Slovensko bude mať dôvod na radosť. Začína sa o 13:30 a aj z neho vám ponúkneme náš online prenos! (11:24:37)