Preteky zmiešaných tímov HS97, Râşnov | Vítěz: Norsko (kon.) |
Štafeta žien, 4x6 km, Pokljuka | Víťaz: Nórsko (kon.) | | | Štafeta mužov, 4x7,5 km, Pokljuka | Vítěz: Norsko (kon.) |
Slalom žien, 1. kolo, Cortina d'Ampezzo | Víťazka: Katharina Liensbergerová (AUT) (kon.) | | | Slalom žien, 2. kolo, Cortina d'Ampezzo | Víťazka: Katharina Liensbergerová (AUT) (kon.) |
Šprinty mužov a žien, klasicky, Nové Město na M. | (zruš.) |
koniec udalosti
MS - Štafeta žien, 4x6 km, Pokljuka
Víťaz: Nórsko
(2. Nemecko 3. Ukrajina)
Miroslav Revaj
Štartovná listina:
1. Nemecko (Vanessa Hinzová, Janina Hettichová, Denise Herrmannová, Franziska Preussová)
2. Francúzsko (Anais Bescondová, Anaïs Chevalierová-Bouchetová, Chloé Chevalierová, Julia Simonová)
3. Švédsko (Johanna Skottheimová, Linn Perssonová, Elvira Öbergová, Hanna Öbergová)
4. RBU (Jevgenija Pavlovová, Tatjana Akimovová, Světlana Mironovová, Uljana Kajševová)
5. Nórsko (Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Ida Lienová, Marte Olsbuová Röiselandová)
6. Bielorusko (Iryna Krjuková, Dzinara Alimbekavová, Hanna Solaová, Jelena Kručinkinová)
7. Taliansko (Lisa Vittozziová, Michela Carraraová, Federica Sanfilippová, Dorothea Wiererová)
8. Ukrajina (Anastasija Merkušinová, Julija Džimová, Darja Blašková, Olena Pidhrušná)
9. Rakúsko (Dunja Zdoucová, Katharina Innerhoferová, Julia Schwaigerová, Lisa Theresa Hauserová)
10. Česko (Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Markéta Davidová, Lucie Charvátová)
11. Švajčiarsko (Aita Gasparinová, Selina Gasparinová, Elisa Gasparinová, Lena Häckiová)
12. USA (Susan Dunkleeová, Joanne Firesteelová Reidová, Clare Eganová, Deedra Irwinová)
13. Kanada (Nadia Moserová, Emma Lunderová, Megan Bankesová, Sarah Beaudryová)
14. Poľsko (Kinga Zbylutová, Monika Hojniszová-Staręgaová, Kamila Żuková, Anna Mąkaová)
15. Fínsko (Suvi Minkkinenová, Mari Ederová, Erika Jänkäová, Nastasija Kinnunenová)
16. Estónsko (Regina Ojaová, Johanna Talihärmová, Tuuli Tomingasová, Kadri Lehtlaová)
17. Kazachstan (Galina Višněvská-Šeporenková, Ljudmila Achatovová, Jelizaveta Belčenková, Anastassija Kondratěvová)
18. Japonsko (Fujuko Tačizakiová, Sari Maedaová, Jurie Tanakaová, Asuka Hačisuková)
19. Slovensko (Ivona Fialková, Paulina Fialková, Henrieta Horvátová, Veronika Machyniaková)
20. Kórea (Či-hi Mun, Anna Frolinová, Jekatěrina Avvakumovová, Son-su Kim)
21. Bulharsko ( Milena Todorovová, Daniela Kadevová, Marija Zdravkovová, Valentina Dimitrovová)
22. Slovinsko (Polona Klemenčičová, Lena Repincová, Ziva Klemenčičová, Lea Einfaltová)
23. Lotyšsko ( Sanita Bulinaová, Annija Keita Sabuleová, Inese Golubevová, Baiba Bendiková)
1. Nemecko (Vanessa Hinzová, Janina Hettichová, Denise Herrmannová, Franziska Preussová)
2. Francúzsko (Anais Bescondová, Anaïs Chevalierová-Bouchetová, Chloé Chevalierová, Julia Simonová)
3. Švédsko (Johanna Skottheimová, Linn Perssonová, Elvira Öbergová, Hanna Öbergová)
4. RBU (Jevgenija Pavlovová, Tatjana Akimovová, Světlana Mironovová, Uljana Kajševová)
5. Nórsko (Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Ida Lienová, Marte Olsbuová Röiselandová)
6. Bielorusko (Iryna Krjuková, Dzinara Alimbekavová, Hanna Solaová, Jelena Kručinkinová)
7. Taliansko (Lisa Vittozziová, Michela Carraraová, Federica Sanfilippová, Dorothea Wiererová)
8. Ukrajina (Anastasija Merkušinová, Julija Džimová, Darja Blašková, Olena Pidhrušná)
9. Rakúsko (Dunja Zdoucová, Katharina Innerhoferová, Julia Schwaigerová, Lisa Theresa Hauserová)
10. Česko (Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Markéta Davidová, Lucie Charvátová)
11. Švajčiarsko (Aita Gasparinová, Selina Gasparinová, Elisa Gasparinová, Lena Häckiová)
12. USA (Susan Dunkleeová, Joanne Firesteelová Reidová, Clare Eganová, Deedra Irwinová)
13. Kanada (Nadia Moserová, Emma Lunderová, Megan Bankesová, Sarah Beaudryová)
14. Poľsko (Kinga Zbylutová, Monika Hojniszová-Staręgaová, Kamila Żuková, Anna Mąkaová)
15. Fínsko (Suvi Minkkinenová, Mari Ederová, Erika Jänkäová, Nastasija Kinnunenová)
16. Estónsko (Regina Ojaová, Johanna Talihärmová, Tuuli Tomingasová, Kadri Lehtlaová)
17. Kazachstan (Galina Višněvská-Šeporenková, Ljudmila Achatovová, Jelizaveta Belčenková, Anastassija Kondratěvová)
18. Japonsko (Fujuko Tačizakiová, Sari Maedaová, Jurie Tanakaová, Asuka Hačisuková)
19. Slovensko (Ivona Fialková, Paulina Fialková, Henrieta Horvátová, Veronika Machyniaková)
20. Kórea (Či-hi Mun, Anna Frolinová, Jekatěrina Avvakumovová, Son-su Kim)
21. Bulharsko ( Milena Todorovová, Daniela Kadevová, Marija Zdravkovová, Valentina Dimitrovová)
22. Slovinsko (Polona Klemenčičová, Lena Repincová, Ziva Klemenčičová, Lea Einfaltová)
23. Lotyšsko ( Sanita Bulinaová, Annija Keita Sabuleová, Inese Golubevová, Baiba Bendiková)
Žiaľ, Slovensku sa dnes v tejto štafete nedarilo. Ivona Fialková začala s čistou streľbou, ale na druhom úseku musela do dvoch trestných kôl. Paulína potom na svojom úseku absolvovala jeden trestný okruh, Henrieta Horvátová sa mu vyhla a ešte odovzdala štafetu Veronike Machyniakovej. Tá už ale na svoju poslednú streľbu neprišla, pretože Slovensko bolo stiahnuté z trate a sme klasifikovaný na 21. mieste!
Svetový šampionát v biatlone pokračuje ešte dnes štafetou mužov a zajtra to celé vyvrcholí hromadným štartom. Ďakujem za pozornosť, prajem ešte peknú sobotu! (13:04:00)