Nitra – Poprad 5:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Detva 2:9 (kon.) | Nové Zámky – B. Bystrica 7:3 (kon.)
Trenčín – Miškovec 5:1 (kon.) | Zvolen – Košice 2:3 (kon.)
HK Nitra
5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
HK Poprad
Piatok 19.02.2021, 17:00 • Detva • Tipos Extraliga (SR) • 40. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

HK Nitra: Cowley (O'Connor) – Mezei, Vitaloš, Ege, Bodák, Švarný, Nemec, Pupák, Hřebíček – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Finlay, Dauda, Holešinský – Bajtek, Kollár, Žitný – Minárik, Šiška, Fominykh

HK Poprad: Hamerlík (Rychlík) – Drgoň, Urlych, Seigo, Dalhuisen, Brejčák, Vishnevskiy, Demo, Jevoš – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Bjalončík, Livingston – Handlovský, Zagrapan, Tavi – Mešár, Preisinger, Paločko

Rozhodca: Vladimír Baluška, Martin Korba – Lukáš Kacej, Matej Janiga – Juraj Konc st.

00:01

00:01

01:20
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., držanie).

01:30
    Hneď v úvode zápasu hrá Poprad svoju prvú presilovku v tomto zápase. Uvidíme, či ju zužitkuje na otvárací gól.

02:13
    Slovák sa rútil v oslabení sám na popradského brankára, ale Hamerlík bol úspešný a hra je prerušená. Škoda pre Nitru, mohla sa ujať vedenia.

02:49
    Popradu sa nedarí v úvodnej presilovke, Nitra sa opäť oslobodzuje vyhodením puku cez všetky čiary.

03:20
    Nitra v plnom počte.

03:56
    K puku sa dostal Svitana a popradský hokejista strieľal spoza hráča, napokon však jeho strela končí len na zadnom mantinely.

04:16
    Zagrapan ťahal puk do útočného pásma hostí, ale domáca defenzíva bola pozorná a smerom dopredu vyráža Nitra.

04:45
    Nitra dala gól!

A je tu otvárací gól tohto stretnutia! Nitra sa ujíma vedenia 1:0, keď po rýchlom brejku vznikol pred bránkou Popradu poriadny zmätok a MAREK SLOVÁK upratal puk za Hamerlíkov chrbát!

05:10
    Nitra tak ideálne vstúpila do tohto stretnutia. Ubránila presilovku súpera a krátko po nej sa ujala vedenia. Uvidíme, ako sa tento zápas bude ďalej vyvíjať.

05:49
    Poprad sa snaží o rýchlu odpoveď, ale Nitra výborne drží stred pásma a súpera do žiadnej šance nepúšťa.

06:19
    Dlhšiu dobu sa hrá teraz bez prerušenia, ale nič zaujímavého nevidíme.

06:44
    Autor otváracieho gólu Slovák opäť nebezpečne operoval pred bránkou súpera, ale teraz sa už k zakončeniu nedostal.

07:16
    Hamerlík si pripisuje pozorný zákrok od modrej čiary, nasleduje buly v útočnom pásme Nitry.

07:29
    Poprad dostáva puk do stredného pásma, ale tlak domácich čoskoro pokračuje ďalej.

08:19
    Momentálne sledujeme tvrdý boj o puk po rohoch mantinelu. Nitra sa nemá kam ponáhľať a zrejme jej tento obraz hry vyhovuje.

08:36
    Zakázané uvoľnenie Popradu.

09:02
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

09:22
    Hrnka to vyskúšal od modrej čiary, Hamerlík si pripisuje úspešný zákrok.

09:47
    Šance pre Poprad na gól v oslabení! Vandas unikal sám na brankára Cowleyho, ale nedokázal ho prekonať!

10:08
    Poprad dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia.

10:27
    Bodákov pokus od modrej bol nebezpečný, ale Hamerlík ho nadvakrát dokázal pokryť.

11:02
    Poprad v plnom počte.

11:42
    Pupák nahadzoval puk na popradskú bránku, ale defenzíva súpera ho tečovala do bezpečia.

12:19
    Sme už v druhej polovici tohto finálového stretnutia. Nitra stále drží svoje tesné vedenie 1:0!

12:46
    Mešár sa dostal k puku a skúsil strelu švihom, puk sa medzi tri tyče nitrianskej bránky nevošiel.

13:05
    Nasleduje reklamná prestávka.

13:28
    Poprad veľmi dobre kombinoval v útočnom pásme, ale brankár Cowley úspešne prerušil hru.

14:12
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvej tretiny. Poprad by rád do prestávky vyrovnal.

14:22
    Opäť je tu obraz hry, v ktorom oba celky tvrdo bojujú o puk. Snáď do konca prvej tretiny ešte niečo zaujímavé uvidíme.

14:39
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bjalončík – 2 min., podrazenie).

14:39
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Holeštinský – 2 min., hrubosť).

14:39
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Preisinger – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

15:10
    Teraz prebieha hra 4 na 4, ktorá otvára viacej priestoru na ľade.

15:37
    Zatiaľ však žiadne zaujímavé momenty neprichádzajú. Nitra sa snaží hrať s pukom na hokejke čo najdlhšie.

16:39
    Obe mužstvá hrajú v plnom počte.

16:48
    Haščák zakončoval na nitriansku bránku, Cowley včas vytasil svoju lapačku.

17:01
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mezei – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

17:29
    Poprad dal gól!

Je vyrovnané! Poprad úspešne využíva svoju druhú presilovku v tomto zápase a začína sa tak krátko pred koncom prvej tretiny odznova. Po peknej kombinácii sa k puku dostal PATRIK SVITANA a čistým priestrelom vyrovnáva na 1:1!
    Asistencia: Marcel Haščák.

18:10
    Sme už v samom závere prvej tretiny. Zatiaľ to teda vyzerá, že na prestávku sa pôjde za nerozhodného stavu.

18:37
    Cowley pokryl strelu od modrej, nasledovať bude buly v útočnom pásme Popradu.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

20:00

Úvodná tretina v Detve je už minulosťou. Po prvej tretine finálového zápasu a zároveň aj ligového stretnutia je medzi Nitrou a Popradom nerozhodný stav 1:1! Do vedenia išla Nitra v 5. minúte po góle Slováka, ale krátko pred koncom prvej tretiny vyrovnal za Poprad v presilovke Svitana.

Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 17:54.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

20:01

20:10
    Druhá tretina finálového zápasu sa práve rozbehla, buly vyhrala Nitra.

20:36
    Ihneď sa však k puku dostáva Poprad a presúva sa do útočného pásma.

21:16
    Po rýchlom brejku Nitry musel zasahovať brankár Hamerlík, ktorý si pripisuje úspešný zákrok.

21:37
    Poprad sa pokúsil o rýchly prechod do útočného pásma, ale je to bez úspechu.

22:09
    Bajtek a Brejčák bojovali o puk pri mantinely, napokon ho získal nitriansky hokejista, ale ani v tomto prípade nebol následný prechod do útočného pásma úspešný.

22:37
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Šiška – 2 min., hrubosť).

23:05
    Poprad hrá svoju tretiu presilovku v tomto finálovom zápase. Zatiaľ sa Nitre darí dostávať puk do bezpečia.

23:48
    Nebezpečenstvo pred nitrianskou bránkou, napokon puk vo svojej výstroji schoval brankár Cowley.

24:37
    Nitra hrá v plnom počte.

25:17

Domáci hokejisti sa opäť ujímajú vedenia! Nitra presne zakombinovala v útočnom pásme, najprv od modrej to vyskúšal Nemec, jeho pokus brankár Hamerlík vyrazil pred seba a ADRIAN HOLEŠTINSKÝ ho následne upratal do siete – 2:1!

Ale ešte gól musí potvrdiť videorozhodca! Skúma sa zrejme faul na brankára, alebo postavenie hráča v bránkovisku.

25:17
    Gól platí! Takže Nitra po druhýkrát v tomto finálovom zápase vyhráva o jeden gól.

25:49
    Hra už pokračuje ďalej. Poprad sa rýchlo snaží o vyrovnanie, Haščákova strela teraz na Cowleyho neprešla.

26:00
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Drgoň – 2 min., držanie).

26:00

26:18
    Nitra získava presilovku a to je šanca na navýšenie vedenia. Poprad sa však dokázal rýchlo oslobodiť.

26:53
    Poprad sa zakrátko znova dokázal oslobodiť a Nitra sa v prvej polovici tejto presilovky vôbec nedarí.

27:16
    Slovák posielal prihrávku pred popradskú bránku, tam sa však puku zmocnil súper.

27:42
    Opäť sa Poprad dokázal oslobodiť a táto presilovka je pre Nitru veľké trápenie.

28:00
    Poprad hrá v plnom počte.

28:11

28:52
    Nitra teraz dlhšiu dobu kombinovala v útočnom pásme, ale nič zaujímavého to neponúklo. Poprad sa úspešne ubránil tomuto tlaku.

29:14
    Teraz je tu zakázané uvoľnenie zo strany Nitry, hra sa tak presúva do útočného pásma Popradu.

29:34
    Hra sa prelieva teraz z jednej strany na druhú, ale je to bez zakončenia na bránku. Cowley a Hamerlík sú tak teraz bez práce.

30:05
    Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny tohto finálového zápasu. Zatiaľ je bližšie k zisku poháru Nitra, ktorá vyhráva 2:1!

30:33
    Skokan vyhral buly a poslal puk na Svitanu, jeho zakončenie len tesne míňa priestor nitrianskej bránky.

30:43
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., hrubosť).

30:43
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Dalhuisen – 2 min., hrubosť).

31:10
    Momentálne prebieha hra 4 na 4, tento formát tu je po druhýkrát v tomto zápase.

31:43
    Opäť však nič zaujímavého nevidíme, aj keď priestoru na ľade to prináša viac.

32:22
    Svitana posielal puk pred bránku súpera, Skokan však naň nedočiahol a tak Cowley zasahovať nemusel.

32:43

33:06
    Od modrej zakončoval nebezpečne Seigo, ale Cowley včas vytasil svoj betón a vyrazil puk do bezpečia.

33:28

34:02
    Livingston sa dostal k puku a pokúsil sa pohotovo zakončiť, Cowley si však na svoje konto pripisuje ďalší úspešný zákrok.

34:38
    Znova vidíme obraz hry, ako sa to prelieva z jednej strany na druhú. Pomaly sa dostávame do záverečnej časti druhej tretiny.

35:13
    Je tu zakázané uvoľnenie zo strany Nitry.

35:36

Nitra odskakuje na rozdiel dvoch gólov! Poprad držal útočné pásmo, ale stratil puk a sledovali sme rýchly brejk Nitry, Slovák zabojoval pri mantinely, následne pred bránkou našiel presnou prihrávkou voľného MAREKA TVRDOŇA a ten strelou z prvej prekonáva Hamerlíka – 3:1!
    Asistencie Marek Slovák.

36:08
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bodák – 2 min. + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).

36:28
    Poprad získava presilovku a teda je tu ideálna príležitosť na strelenie kontaktného gólu.

37:16
    Svitana sa dostal k prihrávke a jeho pohotová strela trafila len bočnú sieť.

37:52
    Presilovka Popradu sa čoskoro naplní. Vyzerá to, že bude bez úspechu.

38:08

38:21
    Aj po skončení presilovky sa Poprad usadil v útočnom pásme, nikomu z hráčov tohto celku sa však nepodarilo presne zakončiť.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

39:28

Je znížené! Poprad dáva gól do šatne a je tu kontaktný gól, ktorý ešte zdramatizuje zvyšok celého finálového stretnutia! Nitrianska obrana sa už zrejme videla v šatni, pretože celú situáciu podcenila, prihrávka od Svitanuu sa dostal k DÁVIDOVI SKOKANOVI a ten parádnou strelou prekonáva Cowleyho, ten sa poriadne hnevá na svojich spoluhráčov – 3:2!
    Asistencia: Patrik Svitana.

40:00

Prostredná tretina finálového stretnutia v Detve je už minulosťou. Nitra v jej priebehu strelila dva góly v rade zásluhou Holeštinského a Tvrdoňa, ale krátko pred odchodom do šatní znížil na 3:2 za Poprad Skokan a tak je v tretej tretine ešte všetko otvorené.

Posledná tretia tretina sa začne približne o 18:55.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

40:01

40:10
    Je tu posledná tretina tohto finálového zápasu! Verme, že ešte bude veľmi zaujímavá.

40:29
    Zakázané uvoľnenie Nitry, hra sa presťahuje do útočného pásma Popradu.

40:51
    Teraz to poriadne vrelo pred nitrianskou bránkou, ale ani jeden z hráčov Popradu nedokázal puk upratať do siete! Následne sa do brejku dostal Slovák, ale Hamerlíka neprekonal.

41:13
    Zakázané uvoľnenie teraz na druhej strane, hra sa presahuje pred Hamerlíka.

41:33
    Dalhuisen posielal prihrávku pred Cowleyho bránu, je to však vez výrazného úspechu.

42:06
    Druhá tretina sa začala celkom zaujímavo, stále je to otvorené na oboch stranách. Bližšie je však k úspechu stále Nitra, ktorá vyhráva o jeden gól.

42:39
    Hra je prerušená, je tu ďalšie zakázanie zo strany Nitry a tak Poprad získava útočné pásmo.

43:10
    Puk bol tečovaný na nitriansku striedačku. V týchto chvíľach hrá aktívnejšie Poprad, ktorý musí doťahovať náskok svojho dnešného súpera.

43:27
    Pekná prihrávka od Bodáka, ktorá smerovala pred súperovu bránku a veľa nechýbalo, ale sa k puku dostal Finlay a prakticky sám pred Hamerlíkom zakončoval.

44:11
    Nitra je momentálne v útočnom pásme, ale nedarí sa jej v presnej kombinácii. Poprad sa snaží o vysoké napádanie.

44:39
    K puku sa dostal Zagrapan, ale ten z uhla len preveril pozornosť Cowleyho. Poprad ešte získava buly v útočnom pásme.

45:17
    Momentálne sledujeme boj o puk po rohoch klziska, oba celky zvádzajú naozaj veľký boj a aktéri zápasu potrebujú prestriedať.

45:38
    Zakázané uvoľnenie Nitry, už niekoľké zo strany tohto celku v tretej tretine.

46:22

46:49
    Popradská útočná snaha nebola úspešná, Nitra vyváža puk do bezpečia.

47:03
    Holešinský poslal presnú prihrávku na Daudu, jeho pohotovú strelu musel vyrážačkou dostať do bezpečia brankár Hamerlík!

47:33
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Uvidíme, kedy prídu ďalšie zaujímavé momenty, čoskoro sa Popradu začne čas veľmi rýchlo krátiť.

48:03
    Poprad je už dlhšiu dobu usadený v útočnom pásme, ale všetky zakončenia končia na pozornej defenzíve súpera.

48:36
    Dlhšiu dobu sa hrá teraz bez prerušenia, Poprad pokračuje vo svojom tlaku.

49:10
    Stále je to však bez presného zakončenia, Nitra sa pod tlakom bráni úspešne.

49:41
    Nitra sa rýchlo presunula do útočného pásma, Hrnka poslal nebezpečný puk pred Hamerlíka a popradská defenzíva mala čo robiť, aby ho dostala do bezpečia.

50:01
    Dostávame sa do druhej polovice poslednej tretej tretiny. Nitra aj naďalej vyhráva v tomto finálovom zápase 3:2!

50:59

Nitra je späť v dvojgólovom vedení! Poprad bol síce v útoku, ale stratil puk a zrodil sa rýchly brejk súpera. K puku sa dostal ROMAN ŽITNÝ a svoj únik na brankára Hamerlíka zakončil gólom, aj keď trocha štastným, pretože len tak tak že Žitného strela pomaly prešla cez Hamerlíka – 4:2!
    Asistencia: Filip Bajtek.

51:15
    Veľmi dôležitý gól Nitry, ktorá vyhráva o dva góly a je tak bližšie k zisku pohára. Stále však nemôžu hokejisti tohto tímu nič podceniť.

52:03
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Holeštinský – 2 min., hákovanie).

52:03

52:23
    Poprad získal presilovku a to je ideálna príležitosť na strelenie kontaktného gólu.

52:47
    Nitra dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia.

53:00
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Svitana – 2 min., hákovanie).

53:18
    Presilovka Popradu sa skončila, už po tretíkrát v tomto zápase je tu formát hry 4 na 4.

54:03
    Nitra hrá v plnom počte. Začala sa skrátená presilovka tohto tímu.

54:38
    Poprad dostal puk do bezpečia, Nitra rozohráva puk za svojou bránkou a pokúša sa zaútočiť.

54:46

A je zrejme definitívne rozhodnuté o držiteľovi pohára! Nitra dala tento gól ešte počas presilovky, keď sa zrodil rýchly brejk a MAREK TVROŇ ho zakončil presnou strelou – 5:2!
    Asistencia: Tomáš Hrnka.

55:10
    Zrejme sa tak už zvyšok finálovej tretiny bude len dohrávať. Aj keď, Nitra by to ešte nemala podceniť, v hokeji je možné naozaj všetko.

55:48
    Nitrania však pokračujú v zodpovednom výkone, držia puk na hokejkách a nemusia sa nikam ponáhľať.

56:12
    Do zakončenia na bránku súpera sa dostal Finlay, ale brankár Hamerlík bo teraz pozorný.

56:37
    Smerom dopredu ťahal puk Haščák, individuálne sa však nedokázal presadiť.

57:09
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tretej tretiny no a vyzerá to, že aj celého tohto finálového zápasu.

57:41
    Zakázané uvoľnenie Nitry.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

58:22
    Poprad je pri puku a ešte to skúša v útočnom pásme.

58:34

Tak predsa len sa Poprad ešte dostal do zakončenia a je z toho gól! Poprad úspešne kombinoval v útočnom pásme, k puku sa dostal MARCEL HAŠČÁK a krásnym bekhendovým zakončením poslal puk za Cowleyho – 5:3!
    Asistencia: Dávid Skokan, Patrik Svitana.

58:34
    Oddychový čas Poprad!

58:57
    Hamerlík vykorčuľoval na striedačku, Poprad to ešte skúsi s hrou bez brankára!

59:11
    Puk je v strednom pásme, Poprad sa potrebuje vrátiť späť do toho útočného.

59:42
    Pri rohu mantinelu s tvrdo bojovalo o puk, jeden z rozhodcov hru prerušil.

Je koniec! HK Nitra vyhráva pohár a na strane tohto celku vidno veľkú radosť! Prvá cenná trofej v tejto sezóne tak putuje do Nitry, pretože Nitra porazila vo finálovom zápase v Detve svojho súpera z Popradu 5:3! Gratulácia do Nitry, určite to bol veľmi zaujímavý duel.

Keďže to bol zároveň aj ligový zápas, tak Nitra získava tri body do tabuľky. Tretia tretina bola rovnako zaujímavá, priniesla tak ako tá druhá tri góly a určite sa bolo na čo pozerať.

Ďakujem za vašu pozornosť, prajem pekný zvyšok večera! (19:35:08)

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 5. Slovák (Tvrdoň, Hrnka), 26. Holeštinský, 36. Tvrdoň (Slovák), 51. Žitný (Bajtek), 55. Tvrdoň (Hrnka) – 18. Svitana (Haščák), 40. Skokan (Svitana), 59. Haščák (Skokan, Svitana)