Kvalifikácia HS97, Râşnov | Vítěz: M. Eisenbichler (GER) (kon.) |
Zmiešaná štafeta jednotlivcov, Pokljuka | Víťaz: Francúzsko (Antonin Guigonnat, Julia Simonová) (kon.) |
Obrovský slalom žien, 1. kolo, Cortina d'Ampezzo | Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Obrovský slalom žien, 2. kolo, Cortina d'Ampezzo | Víťazka: Lara Gutová-Behramiová (SUI) (kon.) |
koniec udalosti
SP - kvalifikácia HS97, Râşnov
Vítěz: M. Eisenbichler (GER)
Adam Kodet
Konečné pořadí:
1. Markus Eisenbichler (GER) 126,6 bodů
2. Halvor Egner Granerud (NOR) 125,2 b.
3. Kamil Stoch (POL) 123,8 b.
4. Robert Johansson (NOR) 122,9 b.
5. Piotr Żyła (POL) 122,0 b.
6. Karl Geiger (GER) 121,9 b.
7. Constantin Schmid (GER) 121,6 b.
8. Gregor Deschwanden (SUI) 120,4 b.
8. Daniel Tschofenig (AUT) 120,4 b.
10. Vladimir Zografski (BUL) 119,5 b.
Startovní listina
1. Nicolae Sorin Mitrofan (ROU)
2. Sabiržan Muminov (KAZ)
3. Alessandro Batby (FRA)
4. Elias Medwed (AUT)
5. Daniel Andrei Cacina (ROU)
6. Marco Wörgötter (AUT)
7. Michail Purtov (RUS)
8. David Haagen (AUT)
9. Vitalij Kaliničenko (UKR)
10. Danil Vassiljev (KAZ)
11. Michail Maksimočkin (RUS)
12. Jevhen Marusjak (UKR)
13. Niklas Bachlinger (AUT)
14. Valentin Foubert (FRA)
15. Jernej Presečnik (SLO)
16. Daniel Tschofenig (AUT)
17. Ulrich Wohlgenannt (AUT)
18. Vladimir Zografski (BUL)
19. Roman Trofimov (RUS)
20. Manuel Fettner (AUT)
21. Dominik Peter (SUI)
22. Tilen Bartol (SLO)
23. Anders Haare (NOR)
24. Cene Prevc (SLO)
25. Pawel Wąsek (POL)
26. Naoki Nakamura (JPN)
27. Simon Ammann (SUI)
28. Jevgenij Klimov (RUS)
29. Constantin Schmid (GER)
30. Klemens Murańka (POL)
31. Severin Freund (GER)
32. Žiga Jelar (SLO)
33. Jakub Wolny (POL)
34. Gregor Deschwanden (SUI)
35. Martin Hamann (GER)
36. Keiči Sato (JPN)
37. Pius Paschke (GER)
38. Andrzej Stękała (POL)
39. Jukija Sato (JPN)
40. Daniel-André Tande (NOR)
41. Karl Geiger (GER)
42. Rjoju Kobajaši (JPN)
43. Marius Lindvik (NOR)
44. Piotr Żyła (POL)
45. Dawid Kubacki (POL)
46. Robert Johansson (NOR)
47. Kamil Stoch (POL)
48. Markus Eisenbichler (GER)
49. Halvor Egner Granerud (NOR)
Celkové pořadí SP (24/30)
1. Halvor Egner Granerud (NOR) 1542 b
2. Markus Eisenbichler (GER) 1017 b
3. Kamil Stoch (POL) 864 b
4. Robert Johansson (NOR) 750 b
5. Anže Lanišek (SLO) 749 b
6. Dawid Kubacki (POL) 708 b
7. Piotr Żyła (POL) 698 b
8. Marius Lindvik (NOR) 592 b
9. Rjoju Kobajaši (JPN) 559 b
10. Karl Geiger (GER) 506 b
11. Daniel-André Tande (NOR) 503 b
12. Jukija Sato (JPN) 472 b
13. Daniel Huber (AUT) 447 b
14. Andrzej Stękała (POL) 435 b
15. Pius Paschke (GER) 423 b
-------------------------------
66. Viktor Polášek 4 b
69. Čestmír Kožíšek 2 b
1. Markus Eisenbichler (GER) 126,6 bodů
2. Halvor Egner Granerud (NOR) 125,2 b.
3. Kamil Stoch (POL) 123,8 b.
4. Robert Johansson (NOR) 122,9 b.
5. Piotr Żyła (POL) 122,0 b.
6. Karl Geiger (GER) 121,9 b.
7. Constantin Schmid (GER) 121,6 b.
8. Gregor Deschwanden (SUI) 120,4 b.
8. Daniel Tschofenig (AUT) 120,4 b.
10. Vladimir Zografski (BUL) 119,5 b.
Startovní listina
1. Nicolae Sorin Mitrofan (ROU)
2. Sabiržan Muminov (KAZ)
3. Alessandro Batby (FRA)
4. Elias Medwed (AUT)
5. Daniel Andrei Cacina (ROU)
6. Marco Wörgötter (AUT)
7. Michail Purtov (RUS)
8. David Haagen (AUT)
9. Vitalij Kaliničenko (UKR)
10. Danil Vassiljev (KAZ)
11. Michail Maksimočkin (RUS)
12. Jevhen Marusjak (UKR)
13. Niklas Bachlinger (AUT)
14. Valentin Foubert (FRA)
15. Jernej Presečnik (SLO)
16. Daniel Tschofenig (AUT)
17. Ulrich Wohlgenannt (AUT)
18. Vladimir Zografski (BUL)
19. Roman Trofimov (RUS)
20. Manuel Fettner (AUT)
21. Dominik Peter (SUI)
22. Tilen Bartol (SLO)
23. Anders Haare (NOR)
24. Cene Prevc (SLO)
25. Pawel Wąsek (POL)
26. Naoki Nakamura (JPN)
27. Simon Ammann (SUI)
28. Jevgenij Klimov (RUS)
29. Constantin Schmid (GER)
30. Klemens Murańka (POL)
31. Severin Freund (GER)
32. Žiga Jelar (SLO)
33. Jakub Wolny (POL)
34. Gregor Deschwanden (SUI)
35. Martin Hamann (GER)
36. Keiči Sato (JPN)
37. Pius Paschke (GER)
38. Andrzej Stękała (POL)
39. Jukija Sato (JPN)
40. Daniel-André Tande (NOR)
41. Karl Geiger (GER)
42. Rjoju Kobajaši (JPN)
43. Marius Lindvik (NOR)
44. Piotr Żyła (POL)
45. Dawid Kubacki (POL)
46. Robert Johansson (NOR)
47. Kamil Stoch (POL)
48. Markus Eisenbichler (GER)
49. Halvor Egner Granerud (NOR)
Celkové pořadí SP (24/30)
1. Halvor Egner Granerud (NOR) 1542 b
2. Markus Eisenbichler (GER) 1017 b
3. Kamil Stoch (POL) 864 b
4. Robert Johansson (NOR) 750 b
5. Anže Lanišek (SLO) 749 b
6. Dawid Kubacki (POL) 708 b
7. Piotr Żyła (POL) 698 b
8. Marius Lindvik (NOR) 592 b
9. Rjoju Kobajaši (JPN) 559 b
10. Karl Geiger (GER) 506 b
11. Daniel-André Tande (NOR) 503 b
12. Jukija Sato (JPN) 472 b
13. Daniel Huber (AUT) 447 b
14. Andrzej Stękała (POL) 435 b
15. Pius Paschke (GER) 423 b
-------------------------------
66. Viktor Polášek 4 b
69. Čestmír Kožíšek 2 b
Rozhodovalo se ale v poslední desítce a k vidění byly parádní skoky, byť s nájezdem o okno menším. Karl Geiger šel na 94 metrů, ovšem nedlouho poté jej přeskočil Piotr Żyła také za 94 metrů. Vydržel na prvním místě chvilku, vzápětí jej přeskočil Robert Johansson, tomu to za polského krajana vrátil Kamil Stoch, ale nikdo nestačil na Markuse Eisenbichlera. Němec předvedl 97 metrů, tedy nejdelší skok dne, a radoval se z vítězství v prologu.
Jak už to na středním můstku je, rozdíly v bodech jsou velmi malé, první Eisenbichler za 126,6 bodů měl na sedmého Constantina Schmida náskok pěti bodů.
1. Markus Eisenbichler (GER) 126,6 bodů
2. Halvor Egner Granerud (NOR) 125,2 b.
3. Kamil Stoch (POL) 123,8 b.
4. Robert Johansson (NOR) 122,9 b.
5. Piotr Żyła (POL) 122,0 b.
6. Karl Geiger (GER) 121,9 b.
7. Constantin Schmid (GER) 121,6 b.
8. Gregor Deschwanden (SUI) 120,4 b.
8. Daniel Tschofenig (AUT) 120,4 b.
10. Vladimir Zografski (BUL) 119,5 b.