Augsburg – Wolfsburg 0:2 (kon.) | Freiburg – Dortmund 2:1 (kon.) | Leverkusen – Stuttgart 5:2 (kon.)
Mainz – Union Berlín 1:0 (kon.) | Schalke – Lipsko 0:3 (kon.) | Mönchengladbach – Kolín nad Rýnom 1:2 (kon.)
SC Freiburg
2:1 (0:0)
Borussia Dortmund
Sobota 06.02.2021, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Nemecká Bundesliga • 20. kolo

V druhom polčase padli tri presné zásahy. Freiburg išiel rýchlo do dvojgólového vedenia, hostia síce ešte korigovali, ale tri body zostávajú doma.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (17:25:58)

90+3

90+2
    Žltú kartu dostáva Janik Haberer (SC Freiburg).

90+1
    Žltú kartu dostáva Manuel Akanji (Borussia Dortmund).

90
    V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

89
    Riadny hrací čas tohto zápasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

88
    Rohový kop domáci ubránili a dostávajú loptu do bezpečia.

87
    Borussia získava rohový kop, domáci sa tak musia brániť.

86
    Dortmund chcel penaltu po páde Guerreira, ale rozhoda ju neodpískal.

85
    Striedanie v tíme SC Freiburg: z ihriska odchádza Jonathan Schmid, prichádza Lukas Kübler.
    Striedanie v tíme SC Freiburg: z ihriska odchádza Lucas Höler, prichádza Yannik Keitel.

83
    Hostia sa tlačia smerom dopredu, ale domáci výborne bránia svoje územie.

82
    Canovu centrovanú loptu dostávajú domáci do bezpečia.

81
    Strela od Sanchoa bola tečovaná a brankár Müller si pripisuje ľahký zákrok.

80
    Necelých 10 minút zostáva do konca. Dortmund asi začne čoskoro aj riskovať.

79
    Ešte to teda bude poriadna dráma. Domáci sa zbytočne po zisku lopty smerom dopredu nehrnú.

78
    Žltú kartu dostáva Jude Bellingham (Borussia Dortmund).

77
    Striedanie v tíme SC Freiburg: z ihriska odchádza Vincenzo Grifo, prichádza Manuel Gulde.

76
    Dortmund dal gól!
    Je znížené! Táto rýchla akcia hosťom vyšla, Haaland našiel presnou prihrávkou YOUSSOUFA MOUKOKO a ten sa vo vnútri pokutového územia nemýlil – 2:1!

74
    Dortmund sa postupne presúva na útočnú polovicu, domáci sa musia brániť.

73
    Strelecký pokus do hosťujúceho Sancha ide mimo domácu bránu.

72
    Center od Moukoka poslala domáca obrana do bezpečia.

71
    Striedanie v tíme SC Freiburg: z ihriska odchádza Woo-Jong Džong, prichádza Janik Haberer.

70
    Striedanie v tíme SC Freiburg: z ihriska odchádza Ermedin Demirović, prichádza Nils Petersen.

70
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Giovanni Reyna, prichádza Reinier.

69
    Hostia sa snažia cez postupnú rozohrávku prejsť na útočnú polovicu.

68
    Na druhej strane si potom Höfler počínal rovnako neúspešne.

67
    Nepresadil sa teraz ani Dahoud, jeho strela zo strednej vzdialenosti bola nepresná.

66
    Dortmundu sa teraz nedarí v prechode do útoku, opäť sa hra vrátila do starých koľají.

65
    V dobrom postavení bol teraz Sancho, ale jeho pokus domáca obrana tečovala do bezepčia.

64
    Domáci si musia na podobné situácie dávať pozor, tri body ešte vo vrecku nemajú.

63
    Ale mohlo byť znížené! Nový muž na ihrisku Moukoko sa dostal k lopte a jeho strelu zastavila konštrukcia domácej brány, Freiburg mal takéto šťastie už druhýkrát v tomto zápase!

62
    Ani Haaland sa teraz nedokázal presadiť, súperova defenzíva ho úspešne pokryla.

61
    Dortmund bude musieť výrazne zabrať, streliť dva góly je dosť náročná situácia.

60
    Hodina zo stretnutia na Schwarzwald-Stadion je už minulosťou. Domáci celok prekvapivo vyhráva 2:0, tréner hostí preto reagoval hneď dvojnásobným striedaním.

59
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Thomas Delaney, prichádza Mahmoud Dahoud.
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Marco Reus, prichádza Youssoufa Moukoko.

58
    Günterov center si hostia dokázali úspešne postrážiť.

57
    Po rýchlom prechode na útočnú polovicu získavajú domáci rohový kop.

56
    Dortmund sa snaží vysoko napádať rozohrávku domácich, ale je to bez úspechu.

55
    Freiburg sa po zisku lopty nemusí nikam ponáhľať.

54
    Individuálne sa chcel presadiť Sancho, to sa mu nepodarilo.

53
    No uvidíme, čo hostia ešte dokážu vymyslieť. Zatiaľ to vyzerá, že favorit zápasu svoju úlohu nenaplní.

52
    Freiburg dal gól!
    Hostia sú v poriadnom šoku, je tu v krátkom slede druhý gól domácich! Freiburg pokračoval v útočnej aktivite, k lopte sa na hranici pokutového územia dostal JONATHAN SCHMID, ktorý prekvapivo na svoje postavenie zvolil strelu a s tým zrejme nerátal ani Hitz, ktorý inkasoval tak trocha lacný gól!

51
    Domáci sa však neboja pokračovať vo svojej aktivite, hostia to budú mať náročné.

50
    Na rade je teda hosťujúci celok, ktorý bude musieť doháňať náskok svojho dnešného súpera.

49
    Je tu otvárací gól tohto stretnutia a prekvapivo ide do vedenia domáci celok, ktorému tak vyšiel ideálne vstup do druhého dejstva! Grifo poslal presnú prihrávku na WOO-JONG DŽONG a ten presnou strelou posiela Freiburg do vedenia – 1:0!

48
    Can centroval do pokutového územia domácich, ale túto loptu dostávajú domáci do bezpečia.

47
    Druhý polčas je už v plnom prúde, výkop mali domáci. Hosťujúci tréner spravil jednu výmenu a my veríme, že už teraz v druhom polčase uvidíme presný zásah.

46
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Julian Brandt, prichádza Jude Bellingham.

46

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo na Schwarzwald-Stadion je už minulosťou. Gól sme v ňom napokon nevideli a tak verme, že sa to zmení v druhom polčase, ktorý sa začne približne o 16:31.

45+1

45
    Šanca pre domácich! Schmid našiel presnou prihrávkou Demirovića, ale ten v ideálnej pozícii nedokázal presne zakončiť a loptu poslal len k brankárovi Hitzovi!

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

43
    Aj s týmto centrom od Reusa si domáca obrana úspešne poradila.

42
    Freiburg sa dostáva k lopte, domáci sa nikam neponáhľajú.

41
    Reus zahrával priamy kop, domáca obrana odvrátila centrovanú loptu do bezpečia.

40
    Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Dočkáme sa v ňom napokon presného zásahu?

39
    Strelu na domácu bránu vyslal Brandt, ale bolo to len do stredu a s tým Müller nemal žiadne problémy.

38
    Pri lopte bol teraz ako prvý brankár Müller, hosťujúci Haaland tak už nestihol zakončiť.

37
    Nedarí sa však smerom dopredu ani domácemu celku, záver prvého polčasu stále nič zaujímavého neponúkol.

36
    Individuálne sa skúšal presadiť hosťujúci Sancho, čo sa mu však nepodarilo a pri lopte je úž súper.

35
    Necelých desať minút zostáva do konca prvého polčasu. Hostia znova preberajú iniciatívu hry a sú aktívnejší.

34
    Z veľkej vzdialenosti to vyskúšal svojou strelou Akanji, ale jeho pokus smeroval ďaleko od domácej brány.

33
    Uvidíme, čo nám prinesie zvyšok prvého polčasu a či sa v ňom dočkáme aj presného zásahu.

32
    Na krátku dobu sa hra musela prerušiť, hosťujúci kapitán Reus zostal ležať na zemi otrasený, ale je už v poriadku a môže v zápase pokračovať ďalej.

31
    Už naozaj dlhšiu dobu sme nič zaujímavého nevideli, domáci zatiaľ zvládajú svoju prácu v defenzíve úspešne.

30
    Polhodina na Schwarzwald-Stadion je už minulosťou. Aj naďalej čakáme na úvodný presný zásah.

29
    Freiburg je pri lopte a snaží sa o postupný prechod na útočnú polovicu.

28
    Hosťujúci Reyna centroval do pokutového územia domácich, ale loptu získava defenzíva Freiburgu.

27
    Zakrátko sa však už Höfler dostal do zakončenia, ale mieril veľmi nepresne.

26
    Domáci chceli rýchlo zaútočiť, ale Höfler bol v ofsajde.

25
    Kapitán hostí Reus nestihol dobehnúť dlhú prihrávku, teraz tak kombinujú domáci futbalisti.

24
    Zakrátko to domáci skúsili cez rýchly brejk, ten hostia úspešne zastavili.

23
    Po dlhšom čase tu bol útočný výpad zo strany domácich, Demirović sa však dostal do ofsajdu.

22
    Dostávame sa do druhej polovice prvého polčasu, stále čakáme na otvárací gól tohto stretnutia.

21
    Freiburg stále úspešne eliminuje všetky útoky súpera, Dortmund ako favorit zápasu sa snaží tvoriť hru.

20
    V tomto prípade už domáci brankár musel zasahovať, so strelou od Sancha si však úspešne poradil.

19
    Brandtov center upratala domáca obrana pohodlne do bezpečia.

18
    Dortmund sa už snaží o postupnú rozohrávku smerom dopredu.

17
    Veľké nepresnosti teraz vidíme na oboch stranách, čakáme tak na ďalšie zaujímavé situácie.

16
    Ani prihrávka od Sancha nebola presná, pri lopte je znova Freiburg.

15
    Za dlhou prihrávkou šprintoval Haaland, ale loptu nestihol dobehnúť a brankár domácich ju už rozohral na svojich spoluhráčov v poli.

14
    Nedovolený zákrok domácich priniesol hosťom priamy kop, centrovaná lopta však len končí v rukaviciach brankára Müllera.

13
    Zaujímavá šanca pre domáci celok! Woo-Jong Džong nacentroval loptu pred hosťujúcu bránu, ale Höfler svoj strelecký pokus poslal tesne vedľa nej v dobrej pozícii!

12
    Po zrazenom centri bude nasledovať prvý rohový kop tohto zápasu a obstará ho domáci celok.

11
    Freiburg je momentálne pri lopte, ale kombinuje len na svojej polovici ihriska.

10
    Úvodných 10 minút stretnutia je už minulosťou, zatiaľ najväčšiu šancu na strelenie gólu mali hostia, ale domácich zachránilo brvno.

9
    Zo strednej vzdialenosti sa pokúsil zakončiť Akanji, bola to však veľmi nepresná strela.

8
    Prvýkrát sa musel mať na pozore hosťujúci brankár Hitz, ale s nepresnou prihrávkou od Lienharta pred jeho bránu si poradil.

7
    Momentálne je pri lopte hosťujúci celok, ktorý kombinuje na útočnej polovici.

6
    Konečne sa smerom dopredu dostali aj domáci, ale Santamaría takisto vyprodukoval len nepresnú prihrávku.

5
    Hostia mohli ísť do vedenia! Domácim pomohla konštrukcia brány, keď Can sa dostal k lopte a jeho tvrdá ľavačka končí na brvne!

4
    Dortmund začal veľmi aktívne, ďalšiu útočnú akciu hostí ťahal Brandt, ale napokon ani on presnú prihrávku nevymyslel.

3
    Zakrátko hostia zaútočili znova, Reusova prihrávka však nebola nebezpečná a domáca defenzíva si s ňou poradila.

2
    Individuálne sa teraz snažil presadiť Sancho, ale napokon len fauloval a tak loptu získava domáci celok.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril hosťujúcemu Dortmundu.

1

SC Freiburg: F. Müller – Schmid, Lienhart, K. Schlotterbeck, Günter – Džong, Santamaría, Höfler, Grifo – Höler, Demirović

Borussia Dortmund: Hitz – Can, Akanji, Hummels, Guerreiro – Brandt, Delaney – Reyna, Reus (C), Sancho – Haaland

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá SC Freiburg a Borussia Dortmund. Začiatok preteku je na programe o 15:30.

Cez víkend pokračuje 20. kolo nemeckej Bundesligy. To okrem iného prinesie aj súboj na Schwarzwald-Stadion, kde uvidíme konfrontáciu tímov z prvej polovice tabuľky. Freiburg má momentálne na svojom konte 27 bodov a to stačí na 9. mieste. Dortmund doposiaľ získal 32 bodov a nachádza sa na 6. mieste. Vrch tabuľky je však veľmi nabitý a bodové rozdiely sú len minimálne, hostia na tretie miesto strácajú len 3 body. Domáci celok strieda lepšie zápasy s horšími, hostia v minulom zápase konečne po dvoch prehrách zvíťazili. Favorizovaný celok je hosťujúci celok, ako to napokon dopadne? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.