Lipsko – Bochum 4:0 (kon.) | Wolfsburg – Schalke 1:0 (kon.) | Regensburg – Kolín nad Rýnom 2:2 (4:3 po pen.)
Stuttgart – Mönchengladbach 1:2 (kon.)
VfL Wolfsburg
1:0 (1:0)
FC Schalke 04
cz Streda 03.02.2021, 18:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • DFB-Pokal • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání osmifinále německého poháru mezi týmy VfL Wolfsburg a FC Schalke 04. Zápas se odehraje ve Volkswagen Aréně ve Wolfsburgu.

Wolfsburg prožívá velmi dobrou sezonu, už to je dlouhá doba, co hrál naposledy evropské poháry a zatím to vypadá, že by klidně mohl zabojovat i o Ligu mistrů, protože v tabulce Bundesligy je s 35 body na třetím místě. Situace na čele tabulky je ale stále velmi vyrovnaná a na sedmé místo, které už nemá zaručené poháry, má Wolfsburg náskok jen tří bodů. Wolfsburg má výbornou formu, neprohrál už pětkrát v řadě a tři poslední zápasy vyhrál. V poháru Wolfsburg postupně vyřadil v prvním kole Fürstenwalde 4:1 a ve druhém kole Sandhausen 4:0.

Schalke prožívá naopak velmi špatnou sezonu a bylo by překvapením, kdyby pro něj nakonec neskončila sestupem. Schalke bylo jen jediný zápas od toho, aby vyrovnalo rekord Tasmanie Berlín v počtu bundesligových zápasů bez výhry, nakonec dokázalo v 15. kole porazit Hoffenheim 4:0 a tomuto antirekordu se tak vyhnulo. Od té doby ale už zase tři ze čtyř utkání prohrálo a v tabulce je s pouhými osmi body poslední a na barážovou šestnáctou příčku ztrácí už devět bodů. V poháru Schalke nejprve porazilo v prvním kole Schweinfurt 4:1 a ve druhém kole Ulm 3:1.

Vzájemné zápasy

V toto sezoně se už tyto dva týmy jednou utkaly v Bundeslize a Wolfsburg vyhrál na hřišti Schalke 2:0 po gólech Weghorsta a Schlagera v prvním poločase. Schalke vyhrálo jen jeden z posledních pěti zápasů proti Wolfsburgu. Ten ale nad Schalke doma vyhrál jen jednou z posledních čtyř duelů.

VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otavio – Schlager, Arnold – Baku, Gerhardt, Steffen – Weghorst
    Náhradníci: Bialek, Brekalo, Ginczek, Guilavogui, Mehmedi, Pervan, Philipp, Pongračič, Victor

FC Schalke 04: Fährmann – Becker, Nastasič, Stambouli, Kolašinac – Mascarell, Thiaw – William, Uth, Harít – Hoppe
    Náhradníci: Boujellab, Langer, Mendyl, Mercan, Oczipka, Schopf

Rozhodčí: Zwayer – Foltyn, Stein.

Hráči obou mužstev nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.

Domácí Wolfsburg bude hrát v zelených dresech, Schalke se představí v bílomodrých dresech.

1

1
    Hosté se pokusili dostat dopředu jednoduchým nákopem, ale ten skončil jen u brankáře Casteelse.

2
    Schalke se snaží být v úvodu zápas aktivní, další jeho akci ale zastavil ofsajd.

3
    Wolfsburg se nyní poprvé v zápase usadilo na polovině soupeře, ale zatím kombinuje hodně daleko od branky Schalke.

4
    Do vápna Schalke letěl první míč, ale ten bez problému sebral do svých rukavic brankář Fährmann.

5
    Otávio poslal další přihrávku do poutového území a je z toho nakonec první rohový kop zápasu.

6
    Centr letěl zhruba na střed pokutového území, hosté dokázali balón odhlavičkovat do bezpečí.

8
    Schalke už přebral aktivitu v tomto zápase a dál pokračuje ve svém dobývání branky Schalke. Ke střele z dálky se dostal Aarnold, ale mířil nepřesně.

9
    Schalke trochu vysunulo svůj presink a nyní napadá až na obranné polovině domácích.

10
    Z dálky to vyzkoušel také levý obránce Wolfsburgu Otávio, branku ale netrefil ani on.

12
    I do třetice přišla ze strany domácích střela zpoza šestnáctky. Ale také Steffen střelou po zemi minul branku.

14
    Na druhé straně bylo nebezpečí před brankou Wolfsburgu po centru Haríta. Po obranném zákroku Otavia je z toho rohový kop.

15
    Rohovému kopu už se domácí ubránili celkem s klidem, ale u míče zůstává Schalke, rozehrává z vlastní poloviny.

17
    Steffen dostával zajímavou přihrávku do vápna, ale míč si nezpracoval.

18
    Z levé strany naběhl do šestnáctky Hoppe, ale skvěle se stihl vrátit Lacroix a odklidil míč na rohový kop.

19
    Schalke se zajímavě osměluje a bude z levé strany zahrávat další rohový kop.

20
    Uth poslal dobrý centr na hranici malého vápna, ale domácí dokázali míč odvrátit. Pak navíc fauloval Mascarell.

21
    Steffen fauloval Kolašinace a hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

23
    Schalke předvedlo rychlou akci středem pole. Nakonec je z toho rohový kop.

24
    Ani tento rohový kop branku domácích neohrozil. Pouze se nepříjemně hlavama srazili Thiaw a Brooks.

25
    Centr z levé strany domácí zvládli pokrýt, i když si trochu nerozuměli Brooks a Casteels.

27
    Wolfsburg se pokusil zaútočit po levém křídle. Odtud také letěl centr před branku, ale nikoho z zeleném nenašel.

28
    První žlutou kartu utkání dostává stoper Wolfsburgu John Brooks, který fauloval Hoppeho.

29
    A žlutá karta se uděluje také na druhé straně, dostává ji Malick Thiaw za ostré zajetí do Weghorsta.

30
    Další akce domácích končí útočným faulem, takže rozehrávat může brankář Fahrmänn.

31
    Schlager se rychle otočil a vypálil, ale jeho střela nebyla přesná. Přesnost v koncovce zatím dnes Wolfsburg trápí.

33
    Z pravé strany poslal polovysoký centr do vápna Becker, Casteels byl ale u své levé tyče připravený a míč chytil.

34
    Ani další akce Wolfsburgu neskončila přesným zakončením a je z toho tak jen odkop od branky.

35
    Na polovině hřiště fauloval v hlavičkovém souboji Brooks, hosté mohou pokračovat ve své rozehrávce.

37
    Schlager se tlačil ke koncovce volejem, ale skončil na zemi. Trochu to zavánělo penaltou, rozhodčí už komunikuje se VARem.
    37. Bude tohle penalta?

38
    Rozhodčí se dívá na celou situaci na monitoru.

39
    Tak přeci jen se píská penalta pro Wolfsburg!

40
    Míč už si na penaltový puntík postavil Weghorst.

40
    Weghorst (VfL Wolfsburg) neproměňuje pokutový kop.

40
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    WOUT WEGHORST sice penaltu neproměnil, ale Fährmann míč vyrazil pouze před sebe a útočník Wolfsburgu pak dokázal míč dorazit do brány.
    40. Wout WEGHORST - 1:0

42
    Schalke se snaží odpovědět, ale centr Williama z pravé strany neměl šanci na úspěch.

43
    Schalke se dál snaží hrát aktivně, ale ani po levé straně to teď nevyšlo, není toho ani rohový kop.

44
    Wolfsburg hraje po vstřelení branky dost pasivně a snaží se hlavně dohrát první půli ve vedení.

45
    Hosté mohli v poslední minutě první půle vyrovnat! V koncovce ale zklamal Hoppe, který z velké blízky nedokázal překonat Casteelse. Ten předvedl parádní zákrok.
    45. Obrovská Hoppeho šance.

45+1
    Ani rohový kop Schalke vyrovnání nepřineslo.

45+1
    Nastavují se dvě minuty.

45+2
    Schalke zůstává natlačené před vápnem Schalke, které se už opravdu těší na závěrečný hvizd prvního poločasu.

45+3

První poločas je za námi a Wolfsburg vede na domácím hřišti v semifinále německého poháru nad Schalke 1:0. Hrál se docela vyrovnaný fotbal na obou stranách a na Schalke ani nebylo vidět, že je v Bundeslize poslední, naopak Wolfsburg nehrál jako tým na pohárových pozicích. Jediná branka padla ve 40. minutě, kdy Weghorst sice neproměnil penaltu, ale s dorážkou už uspěl. V závěru pak ještě mohl vyrovnat Hoppe, ale jeho velkou šanci skvěle vychytal Casteels.

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

46

46
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Josip Brekalo.

47
    Zajímavý centr před branku poslal Otávio a chyběl jen kousek, aby se k míči dostal Weghorst.

49
    Harít se individuálně dostal do vápna a poslal míč na Utha. Ten skončil na zemi, ale penalta se nepíská.

50
    Hosté pojali začátek druhého poločasu hodně aktivně, Wolfsburg se zatím jen brání.

51
    Schalke mohlo jít do dalšího zajímavého brejku, ten si ale sami pokazili svou nepřesností.

52
    Otávio dobře zalepil míč, ale rychle u něj byl William a čistým skluzem mu balón odebral.

54
    Harit skončil v šestnáctce na zemi po souboji s Arnoldem, ale ani tentokrát se nepíská penalta.

56
    Otávio znovu výborně podpořil útok, jeho střela zevnitř šestnáctky ale byla zablokovaná.

57
    Následně se faulem provinil Gerhardt, takže hrát budou moci hosté.

59
    Tlak Schalke z úvodu druhého poločasu už pominul, na míči zase začíná být aktivnější domácí celek.

60
    Uprostřed hrací plochy fauloval Uth, takže kombinace domácích bude moci plynule pokračovat.

61
    Brooks hledal dlouhým nákopem jednoho z dvojice Gerhardt a Weghorst, oba hráči ale byli obranou Schalke pokrytí.

61
    Žlutou kartu dostává obránce Wolfsburgu Paulo Otávio za faul na Williama.

62
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Nassim Boujellab.
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Bastian Oczipka.

63
    Brekalo se ve vápně tlačil ke koncovce, ale proti přesile protihráčů se neprosadil.

65
    Becker dobře podpořil útok a už si míč chystal na střelu levačkou, k té se ale nakonec nedostal.

67
    William se sice podél pravé lajny zatím neprosadil, ale Schalke zůstane u míče, bude vhazovat.

68
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Maximilian Philipp.

69
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Joao Victor.

69
    Joao Victor se hned po svém vystřídání dostal do zajímavé koncovky zevnitř vápna, ale Fährmann ho skvěle vychytal.
    69. Victorovo zakončení.

70
    I po rohovém kopu Wolfsburgu končí míč jen u brankáře Schalke 04.

71
    Brekalova přihrávka do vápna adresáta nenašla, Schalke se nyní dobře ubránilo. Pak ale jen zakoplo míč do autu.

72
    Z voleje se snažil usměrnit míč na branku Weghorst, tentokrát se ale střelec první branky zápasu neprosadil, branku netrefil.

74
    Na druhé straně se do velké šance dostal Uth po přihrávce Williama, ale Casteels mu skvěle zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil.

75
    Ani z rohového kopu Schalke na vysněné vyrovnání nedosáhlo, centr na bližší tyč domácí v pohodě odvrátili.

76
    William se dopustil u levé lajny nedovoleného zákroku a dostává žlutou kartu.

76
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází William, přichází Hamza Mendyl.

78
    Do konce druhého poločasu zbývá i s nastavením ještě zhruba deset minut a zápase je stále otevřený na obě strany. Stačí jedna povedená akce Schalke, a můžeme jít do prodloužení.

79
    Mendyl se po svém příchodu na trávník hned prezentoval faulem na Arnolda.

80
    Do náznaku šance se dostal Weghorst, ale znovu se druhé branky v zápase nedočkal, minul střelou z voleje branku.

83
    Harít sice nesouhlasí s tím, že fauloval Otávia, s rozhodnutím sudího už ale nic neudělá.

84
    Schalke znovu drží míč na polovině soupeře a rádo by si vynutilo závěrečný tlak.

85
    Do nadějné příležitosti se dostal po centru z pravé strany Hoppe, ale ani svou druhou tutovku neproměnil, tentokrát přestřelil branku.
    85. Hoppe dnes zazdil už druhou šanci na vyrovnání.

86
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Bartosz Bialek.
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Josuha Guilavogui.

88
    Wolfsburg je zatažený na své polovině a Schalke zatím nedokáže tento obranný val překonat.

88
    Teď dostanou hosté zajímavou šanci, budou kopat standardní situaci.

89
    Standardní situace ale domácí nerozehráli špatně a nevyužili tak jednu z posledních šancí na vyrovnání.

90
    I další nákop hostů do šestnáctky Wolfsburgu končí jen v rukavicích Casteelse.

90
    Na druhé straně střílel z levé strany pokutového území Brekalo, jeho pokus byl ale zablokovaný.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+2
    Schalke předvedlo nadějnou akci a Mendyl svým sraženým centrem vybojoval pro své mužstvo rohový kop.

90+3
    Na rohový kop přišel do vápna i Fährmann a právě on se málem dostal k hlavičce. K míči se ale nakonec nedostal.

90+3
    Becker poslal z pravé strany velmi dobrý centr do vápna, ale na míč nikdo nedosáhl. Je z toho alespoň rohový kop.

90+4
    K hlavičce se po následném centru z pravé strany dostal Thiaw, ten ale hlavičkoval nepřesně a ani penaltu si nevymodlil.

90+5

Zápas skončil, Wolfsburg doma porazil Schalke 1:0 a slaví postup do čtvrtfinále Německého poháru! Domácím nakonec stačil jediný gól, který vstřelil ve 40. minutě Wout Weghorst, který nejprve sice neproměnil penaltu, ale z dorážky už se nemýlil. Schalke mělo tři dobré šance na vyrovnání. Nejprve ještě na konci prvního poločasu selhal Hoppe, pak v 74. minutě Uth a v 85. minutě pak znovu Hoppe. V závěru zápasu mělo Schalke dobrý tlak, ale i kvůli bídné koncovce nedokázalo dostat zápas ani do prodloužení.

Fauly: 17:14

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek dnešního večera. (20:28:28)