Burnley – Manchester City 0:2 (kon.) | Fulham – Leicester 0:2 (kon.) | Leeds – Everton 1:2 (kon.)
Aston Villa – West Ham 1:3 (kon.) | Liverpool – Brighton 0:1 (kon.)
Burnley FC
0:2 (0:2)
Manchester City
Streda 03.02.2021, 19:00 • Turf Moor, Burnley • Anglická Premier League • 22. kolo

Dnešný duel je úspešne za nami. Hostia potvrdili úlohu favorita už v prvom polčase, kde vsietili dva góly. Po výmene strán kontrolovali priebeh zápasu a domácich k ničomu nepúšťali. Tí dnes hrali dobre a veľa akcií súpera úspešne prekazili. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (20:51:10)

90+3

90+2
    Záver zápasu sa už len dohráva.

90+1
    Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte 180 sekúnd, teda tri minúty.

90
    Ten však obrana domáceho tímu dokázala odvrátiť.

89
    Po centri Bernarda Silvu bude jeho tím kopať rohový kop.

88
    Z následnej štandardnej situácie ani tentokrát hostia veľa toho nevymysleli.

87
    Žltú kartu dostáva Joel Mumbongo (Burnley FC).

86
    Domáci teraz zastavili útok súpera len nedovolene a navyše z toho bude žltá karta.

85
    Hostia prostredníctvom nasledujúcej štandardnej situácie nenamútili veľa vody.

84
    Žltú kartu dostáva Dale Stephens (Burnley FC).

83
    Medzičasom domáci zahrávali štandardnú situáciu, ktorá skončila v moci Edersona.

82
    Domáci teda nemajú k dispozícii už ani jedno striedanie.

81
    Striedanie v tíme Burnley FC: z ihriska odchádza Ashley Westwood, prichádza Josh Benson.

80
    Desať minút pred koncom riadneho hracieho času hostia kráčajú k zisku troch bodov.

79
    Mahrez teraz nedokázal pretlačiť prihrávku na jedného zo spoluhráčov.

78
    Medzičasom domáci zahrávali priamy kop, s ktorým veľa vody nenamútili.

77
    Striedanie v tíme Burnley FC: z ihriska odchádza Jay Rodriguez, prichádza Joel Mumbongo.

76
    Žltú kartu dostáva Ederson (Manchester City).

75
    Štvrťhodinu pred koncom zápasu sú pri lopte hostia, tak ako počas takmer celého zápasu.

74
    Aktuálna štatistika držania lopty vyznieva jasne v prospech hosťujúceho tímu, a to 24:76%.

73
    Rodri vybojoval loptu a následne naštartoval kombináciu svojho tímu.

72
    Striedali teda už aj domáci. Oba tímy môžu poslať do hry ešte dvoch čerstvých mužov.

71
    Striedanie v tíme Burnley FC: z ihriska odchádza Jack Cork, prichádza Dale Stephens.

70
    Dvadsať minút pred koncom stále pohodlne vedú favoriti z Manchestru.

69
    Domáci síce odkopli loptu v predchádzajúcej situácii, ale len na kopačky hostí.

68
    Burnley poslalo bez väčších problémov loptu do bezpečia.

67
    Po akcii Rodriga bude jeho tím zahrávať rohový kop.

66
    Do akcie súpera sa zapojil už aj čerstvý muž.

65
    Individuálnu akciu Sterlinga dokázali domáci prekaziť.

64
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza João Cancelo, prichádza Olexandr Zinčenko.

63
    Stones teraz poriadne pretiahol svoj center, na ktorý nemal Cancelo nárok.

62
    Hosťujúci celok si teraz kontroluje priebeh zápasu.

61
    Zaútočili aj domáci, ale k priamemu ohrozeniu súperovej bránky sa nedostali.

60
    Hodina hry je úspešne za nami. V blízkej budúcnosti môžeme očakávať prvé zmeny.

59
    V moci Popeho končí ďalší center. Tentokrát z kopačky Jesusa.
    58. Riyad Mahrez (MAC) - neuznaný gól

58
    Hostia sa tešili z tretieho gólu, ale ten neplatí pre ofsajd Mahreza.

57
    Manchester City je naďalej pri lopte a kombinuje na polovičke súpera.

56
    Center z kopačky Mahreza končí v moci Popeho.

55
    Hostia zapojili do kombinácie aj dlhšie nevyužitého Edersona.

54
    Dlhý pas z kopačky Stonesa skončil až u brankára Popeho.

53
    Sterling to skúšal individuálne, ale nepochodil podľa predstáv.

52
    Burnley teraz drží loptu na vlastnej polovičke. Súper ich však vysoko napáda.
    51. Raheem Sterling (MAC)

51
    Vedenie hostí mohlo byť už trojgólové! To by však nemohol Pope výborne vychytať Sterlinga.

50
    Burnley sa pri lopte dlho nezohrialo a opäť kombinujú hostia.

49
    Prienik na pravej strane Manchestru City nebol úspešný.

48
    Centrovaná lopta z kopačky Cancela našla nesprávneho adresáta.

47
    Hostia mali na starosti rozohrávku druhého dejstva a okamžite začali kombinovať.

46

Prvé dejstvo je úspešne za nami. Hostia začali na výbornú a tak aj skončili. Medzi tým sme však nesledovali ideálny futbal. To sa však môže zmeniť po výmene strán.

45+1

45
    Riadny hrací čas je úspešne naplnený. Nad rámec budeme hrať ešte 60 sekúnd, teda jednu minútu.

44
    Tarkowski zostal ležať na trávniku, no všetko vyzerá byť v poriadku.

43
    Manchester City sa teraz nikam vážnejšie nenáhli a len kombinuje v okolí poliacej čiary.

42
    Pri lopte sú opäť hostia, ktorí si chcú odkontrolovať záver polčasu.

41
    Vydra si teraz nepostrážil líniu súpera. Ofsajd.

40
    Päť minút pred koncom prvého dejstva sa hosťujúcemu tímu bude dýchať lepšie.
    39. Raheem Sterling (MAC) - 0:2

39
    Manchester City dal gól! Gól strelil RAHEEM STERLING. Ten len nastavil nohu na prízemná center od Gündoğana a poľahky tak usmernil loptu do siete.

38
    Lopta adresovaná nikomu skončila v moci domáceho brankára.

37
    Hostia si teraz vymieňajú loptu zo strany na stranu.

36
    Cancelov center doplachtil len do rukavíc Popeho.

35
    Desať minút pred koncom riadneho hracieho času prvého polčasu sú pri lopte hostia.

34
    Manchester City je teraz natlačený v pásme súpera.

33
    Ofenzívny výpad Mahreza bol brániacim kapitánom prerušený.

32
    Lopta teraz často mení svojho majiteľa. Dôvodom sú menšie nepresnosti.

31
    Teraz sledujeme viac-menej futbal medzi šestnástkami, ktorému chýba šanca.

30
    Pol hodina hry je úspešne za nami. Spočiatku to vyzeralo na gólové hody hosťujúceho tímu, ale to sa zatiaľ nedeje.

29
    Po akcii Manchestru City zakončil Gabriel Jesus, ale tentokrát nemieril presne.

28
    Ťažisko hry sa teraz presunulo do stredu poľa, kde sa bojuje o každý meter štvorcový.

27
    Po akcii Burnley smerovala do šestnástky súpera spätná prihrávka, ale našla len Diasa.

26
    Dopredu nazreli aj hráči Burnley, ale napokon z toho bude len aut pre Cancela.

25
    Dlhý pas z kopačky Laporteho neprešiel na správneho adresáta.

24
    Nič z toho napokon nebolo a zaútočili opäť futbalisti v bielych dresoch.

23
    Burnley bude mať výhodu priameho kopu.

22
    Pri lopte sú už opäť favorizovaní hráči Manchestru City.

21
    Po ňom ale vyrovnávajúci gól nepadá.

20
    Prvý rohový kop dnešného zápasu budú mať na starosti hráči Burnley.

19
    Zahral si s loptou aj brankár Pope. Tentokrát ho hostia výraznejšie neohrozili.

18
    Dlhý pas na Mahreza bol natoľko pridlhý, že ho hosťujúci hráč nezastihol.

17
    Pri lopte boli na malý moment aj domáci, ale dlho sa pri nej nezohriali.

16
    Akciu Manchestru City teraz dobre prečítal brániaci Cork.

15
    Štvrťhodina hry je úspešne za nami. Hostia začali na výbornú, ale odvtedy si nevytvorili nebezpečnejšiu šancu.

14
    Manchester City teraz kombinuje vo svojich defenzívnych radoch.

13
    Po nepresnom centri z kopačky domácich bude nasledovať len odkop.

12
    Po nepresnom zakončení auto zatiaľ jediného gólu bude nasledovať odkop.

11
    Center z kopačky Sterlinga prišiel len k brániacemu Lowtonovi.

10
    Domáci celok sa s rozohrávkou vôbec nikam nenáhlil.

9
    Mahrez si nepostrážil ofsajdovú líniu a akcie jeho tímu je prerušená.

8
    Lopta sa teraz dostala aj k Edersonovi, ale ten ju okamžite poslal smerom dopredu.

7
    Hostia pomaly, ale isto postupujú prostredníctvom kombinácie na bránku súpera.

6
    Aj po vsietenom góle sú naďalej pri lopte favorizovaní hostia.

5
    Úvodná päťminútovka priniesla už gól. Uvidíme, ako sa bude ďalej vyvíjať dnešný duel.
    4. Gabriel Jesus (MAC) - 0:1

4
    Manchester City dal gól! Gól strelil GABRIEL JESUS. Práve k nemu sa dostala vyrazená lopta od domáceho brankára, a tak ju poľahky usmernil do odkrytej bránky.

3
    Manchester City začína zápas kombináciou v zadných radoch.

2
    Úvodný výkop mali na starosti domáci, ale dlho sa pri lopte nezdržali.

1

Burnley FC: Pope – Lowton, Mee, Tarkowski, Pieters – Gudmundsson, A. Westwood, Cork, McNeil – Jay Rodriguez, Vydra.
    Náhradníci: Peacock-Farrell – Benson, Bardsley, Driscoll-Glennon, Dunne, K. Long, Mumbongo, D. Stephens.

Manchester City: Ederson – Stones, Laporte, Rúben Dias – Cancelo, Gündoğan, Rodri, B. Silva – Mahrez, Jesus – Sterling.
    Náhradníci: Steffen – Fernandinho, Foden, F. Torres, Zinčenko, Walker, García, B. Mendy.

Rozhodca: Martin Atkinson – Constantine Hatzidakis, Eddie Smart – Anthony Taylor – Stuart Attwell, Marc Perry.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 22. kola anglickej Premier League. Dnes sa proti sebe postavia futbalisti Burnley, ktorí na svojom trávniku privítajú Mancester City.

V prvom vzájomnom zápase týchto dvoch celkov sa zrodila výhra Manchesteru City 5:0. Do polčasu bolo po dvoch góloch Mahreza a jednom z kopačky Mendyho vymaľované. Po výmene strán pridal gól aj Torres a Alžírčan zavŕšil hetrik.

Tabuľkovo sú na tom lepšie hostia. Tým patrí momentálne vedúce miesto so 44 bodmi. Druhý je mestský rival s rovnakým počtov bodov, no má o dva zápasy k dobru. Naopak, domáci sú až 15., kde majú 22 bodov. Nad pásmom zostupu majú náskok 8 bodov, a tak sú relatívne v suchu.

Stávkové kancelárie naklonili misky váh jasne na stranu hosťujúceho tímu, na ktorý vypísali kurzy okolo hodnoty 1,2. Naopak, na domácich je to až cez 15. Začína sa však od 0:0, preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.