Chelsea – Burnley 2:0 (kon.) | Leicester – Leeds 1:3 (kon.) | West Ham – Liverpool 1:3 (kon.)
Brighton – Tottenham 1:0 (kon.)
West Ham United
1:3 (0:0)
Liverpool FC
Nedeľa 31.01.2021, 17:30 • Olympijský stadion, Londýn • Anglická Premier League • 21. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vítam vás pri sledovaní 21. kola Premier League, v rámci ktorého nás čaká atraktívny zápas dvoch mužstiev bojujúcich o popredné priečky. West Ham stráca z piatej priečky iba dva body na Liverpool. V prípade, že by natiahol sériu víťazstiev v lige na päť zápasov, tak by sa dostal o bod pred "the Reds".

West Ham United: Domáci neprehrali v lige už šesť zápasov za sebou, čo ich katapultovalo do boja o pohárové priečky. Aj keď zápasy vyhrávajú najtesnejším rozdielom iba o gól, na to sa história pýtať nebude a z West Hamu sa možno stáva aj kandidát na boj o účasť v Lige majstrov.

Liverpool FC: Hostia zažívali menšiu krízu, keď v poslednom období prehrali so Southamptonom alebo Burnley. Zhoršené výsledky mali za následok, že sa obhajca titulu prepadol až na štvrté miesto. V poslednom dôležitom zápase však uspeli na pôde Tottenhamu, čo Liverpoolu môže dodať sebavedomie a vrátiť ich do boja o titul. Dnes potrebujú hostia bodovať naplno, aby možno stiahli stratu na vedúci Manchester City.

1

1
    West Ham mal úvodný výkop a z prvého nákopu sa nestalo nič vážne, pretože sa pískal útočný faul Součeka na Wijnalduma.

2
    Loptu už majú pod kontrolou hostia hrajúci v netradičných čiernych dresoch a Robertsonovi sa podarilo po výpade na ľavej strane vybojovať prvý roh.

3
    Lenže útočný faul hostí v pokutovom území znamená, že od svojej brány rozohráva Fabianski.

4
    Bowen hľadal pred Alissonom vysokého Antonia, ale center nebol presný a obrana Liverpoolu si s ním poradila.

5
    Prvá strela hostí v zápase, o ktorú sa postaral Origi po dobrom vysunutí od Shaqiriho, ale jeho zakončenie z menšieho uhla bolo nepresné.

6
    Držanie lopty je v úvode zápasu na strane hostí, ale Liverpool to nemá ľahké, pretože prechod cez zabezpečenú defenzívu domácich je naozaj ťažký.

7
    Origi neuspel v súboji a domáci sa oslobodzujú za cenu ďalekého odkopu, aj keď len kopačky hráčov hostí.

8
    Loptu si prevzal Wijnaldum a keďže nebol atakovaný, tak vyskúšal strelu z väčšej vzdialenosti, ale ani teraz nemusel zasahovať Fabianski.

10
    West Ham zatiaľ skúša prejsť cez obranu hostí dlhými pasmi, ale tým chýba presnosť, takže zatiaľ defenzíva Liverpoolu nemá veľa práce.

11
    Antonio sa snažil poslať prihrávku na Součeka, ale neuspel a lopta sa dostáva mimo hracej plochy.

14
    Hostia sú naďalej aktívnejší a majú k dispozícii aj ďalší rohový kop, ale domáci dokázali odvrátiť aj tento bez väčších problémov.

15
    Hostia majú stále navrch, ale stále je to pomalé a cez sformovanú obranu Wet Hamu toho jednoducho príliš neprejde.

16
    Prvá zaujímavá štandartná situácia v zápase, ktorú si vybojovali na pravej strane hostia.

17
    Alcantara zakončoval z druhej vlny, keď sa k nemu odrazila lopta, ale napálil len prvého hráča domácich.

18
    Domáci už dlho behajú bez lopty, ale ani napádanie zatiaľ nezaberá a Liverpool má loptu napriek nemu jednoznačne pod kontrolou.

19
    Defenzívna línia Liverpoolu začína akciu znova len pozvolna, aj kvôli týmto zdĺhavým a opatrným útokom stále čakáme na prvú šancu v zápase.

20
    Už môžu hrať po veľmi dlhej dobe s loptou na nohe aj hráči West Hamu, avšak aj domáci volia len opatrnú kombináciu na vlastnej polovici.

22
    Alexander-Arnold využil otvorený priestor na pravej strane a jeho center do ohňa bol zaujímavý, avšak domáci hráč dokázal odhlavičkovať do bezpečia.

23
    A registrujeme ďalšie zakončenie Liverpoolu po hlavičke Salaha, keď ho krásne našiel Alcantara, ale ani strela Egypťana nesmerovala na Fabianskiho.

24
    Pekný útok domácich, ktorý však neskončil zakončením, pretože Fornalsov pokus po prízemnom centri Creswella bol pre hostí našťastie zblokovaný.
    24. Pablo Fornals (WHU)

25
    West Ham sa v posledných chvíľach viac osmelil, o ďalší výpad sa pokúsil po ľavej strane Antonio, ale bol zastavený prevahou hráčov Liverpoolu.

26
    Už si však môže vydýchnuť obrana hostí, pretože už majú opäť loptu v moci hráči v čiernych dresoch.

27
    Origi sklepol na voľného Shaqiriho na hranicu šestnástky, ktorého zakončenie bolo zblokované na ďalší rohový kop pre Liverpool.

28
    Stále sledujeme taktické manévre z obidvoch strán a obidve defenzívy majú prevahu nad ofenzívami, preto sme veľkú šancu zatiaľ nevideli.

29
    Salah sa vystavil ofsajdu, takže Fabianski môže odkopávať až na polovicu súpera od vlastnej brány.

30
    Máme za sebou polhodinu hry a musíme konštatovať, že úvodný gól by zápasu rozhodne pomohol.

31
    Ogbonna dotieral na Salaha v strede poľa až tak, že hlavný rozhodca musel odpískať nedovolený zákrok v neprospech domácich.

32
    West Ham si užíva loptu na kopačkách a nikam sa neponáhľa, čo je charakteristické pre vývoj prvého polčasu.

33
    Bowen bol doslova zbúraný dobiehajúcim Shaqirim, takže lopta zostane pre domácich.

34
    Vôbec prvý roh pre West Ham v zápase po spoľahlivom zákroku Robertsona.

35
    Alisson si prišiel po nevydarený center do pokutového územia, takže aspoň takto sa zapojil do hry po dlhšej odmlke.

36
    Rice fauloval pri pressingu Alcantaru a postupná rozohrávka Liverpoolu naďalej pokračuje.

37
    Píska sa v prospech domácich, aj keď to chvíľu vypadalo, že nedovolený zákrok spáchal práve Creswell.

38
    Alcantara si nedal pozor a fauloval v nebezpečnom priestore Benrahmu.

39
    Rozohrávku situácie si zobral na starosť Coufal a lopta sa aj so šťastím odrazila pre hostí mimo pokutového územia.

40
    Hra je naďalej často prerušovaná, tentokrát nedovolený zákrok spáchal na útočnej polovici Milner.

42
    Chvíľu to vyzeralo, že Antonio sa uvoľní do brejku cez Phillipsa, ale zbrzdil akciu a neskôr sa dostal k hlavičke po centri Fornalsa, ale mieril len do náručia Alissona.

43
    Už sa nám blíži úplný záver prvého polčasu a my stále čakáme na väčšie zrušenie pred bránou Alissona alebo Fabianského.

44
    A konečne sme sa dočkali, keď Alcantara predviedol svoje majstrovstvo a nádhernou skákajúcou prihrávkou našiel Origiho, ktorý bol pred Dawsonom, ale nedokázal loptu usmerniť medzi tri žrde vo výbornej pozícii.

45
    Liverpool sa zahryzol do West Hamu, Salah sa uvoľnil a vyskúšal pozornosť Fabianského, ktorý musel zasiahnuť.

45+1
    Ešte Milner sa pretláčal do šance, avšak obrana domácich ustála aj túto situáciu a už sa v úvodnom polčase nič nestane.

45+1

Úvodný polčas atraktívneho zápasu medzi West Hamom a Liverpoolom priniesol opatrný futbal z obidvoch strán. Brankári nemali takmer žiadnu náročnú prácu, pretože množstvo striel bolo zblokovaných alebo nepresných. Jedinú veľkú šancu mal v závere polčasu Origi po nádhernej prihrávke od Alcantaru, ale z tesnej blízkosti nedokázal trafiť priestor troch žrdí. Preto úvodný polčas skončil bezgólovou remízou a nám zostáva dúfať, že v druhom polčase uvidíme atraktívnejší futbal. Druhý polčas začína približne o 18:33.

46

46
    Alcantara takmer našiel ďalšou nádhernou prihrávkou za obranou West Hamu Alexandra-Arnolda, ale ten loptu už na hracej ploche nedobehol a aj tak bol v postavení mimo hry.

47
    Žltú kartu dostáva Declan Rice (West Ham United).

48
    Alcantara hľadal centrom zo štandartnej situácie v pokutovom území Phillipsa, ale ten sa dopustil útočného faulu.

49
    Žltú kartu dostáva Tomáš Souček (West Ham United).

50
    Liverpoolu vyšla krásna rýchla kombinácia medzi Shaqirim a Salahom, druhý menovaný našiel voľného Origiho, ale ten triafa len bočnú sieť Fabianského brány.

51
    Hostia tak určite chcú ísť do vedenia a robia všetko preto, aby prvý gól strelili čo najskôr.

52
    Coufal vybojoval loptu pre Bowena, ktorý rozohral útok domácich, ale Fornalsovi vôbec nevyšiel center z ľavej strany na Antonia.

53
    Henderson našiel dobrým pasom Salaha, ktorý však už nedokázal zakončiť lepšie ako len do stredu brány a Fabianski tak nemal problém.

54
    Druhý polčas začali obe mužstvá ofenzívnejšie naladené, ale cesta za úvodným gólom je pre West Ham aj Liverpool stále vzdialená.

55
    West Hamu vyšiel vôbec prvý rýchly brejk v zápase, Antonio sa dokázal zorientovať v pokutovom území a vystrelil ešte tesne vedľa pravej tyče Alissonovej brány.

56
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza James Milner, prichádza Curtis Jones.
    56. Michail Antonio (WHU)

57
    Liverpool dal gól! Dočkali sme sa aj vďaka novému hráčovi v poli Jonesovi úvodného gólu. Hosťom vyšiel rýchly prechod do otvorenej obrany West Hamu. Jones napokon priťukol loptu MOHAMEDOVI SALAHOVI, ktorý nádhernou strelou na zadnú tyč nedal najmenšiu šancu Fabianskému! Dočkali sme sa prvého gólu, ktorý hru určite ešte viac rozprúdi. Asistencia: Jones
    57. Mohamed Salah (LIV) - 0:1

59
    Domáci mohli otvoriť skóre, ale Antonio nevyužil svoju šancu, preto sa nám znova potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš.

60
    West Ham už bude viac riskovať, teraz sa však dostali do ofsajdovej situácie, čo zhatilo ich útok.

61
    Naopak Liverpool už má nahraté a vie, že ak nezlyhá v obrane, tak mu dnes tri body neujdú.

62
    Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Pablo Fornals, prichádza Andrij Jarmolenko.

63
    Součekovi sa podarilo získať rohový kop, tak uvidíme, či z neho niečo West Ham dokáže vymyslieť.

64
    Souček sa pokúsil zakončiť ekvilibristickým spôsobom, ale takmer odkopol hlavu Hendersonovi, ktorého to muselo bolieť.

65
    Domáci ihneď už dominujú v držaní lopty, ale s vypracovaním veľkých gólových príležitostí majú problém celý zápas.

66
    Roh zakončil hlavičkou Dowsen, avšak nedokázal trafiť priestor Alissonovej brány.

67
    Phillips sa položil do centra Antonia, avšak si nebol vôbec istý a takmer si strelil vlastný gól.

68
    Liverpool dal gól! Prichádza druhý trest pre West Ham po nevyužitej šanci a opäť sa oňho postaral MOHAMED SALAH po rýchlom brejku! Shaqiri vedel, že Egypťan je osamotený v pokutovom území a našiel ho parádnym centrom. Následné zakončenie pre skúseného kanoniera bola už lahôdka. Vyzerá to, že si Liverpool definitívne poistil dôležité tri body. Asistencia: Shaqiri.
    68. Mohamed Salah (LIV) - 0:2

70
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Xherdan Shaqiri, prichádza Roberto Firmino.

71
    West Ham má už len niečo vyše dvadsať minút, aby strelil aspoň dva góly, čo sa zdá pri ich dnešnom výkone dosť nepravdepodobné.

72
    Benrahma sa ocitol v ofsajde, preto ani z tohto útoku domáci neohrozia bráni Alissona.

73
    Hostia ešte k tomu dokážu podržať loptu na kopačkách, čo ešte viac znižuje sebavedomie domácim hráčom.

74
    Coufal odvracia len na rohový kop, čo znamená, že West Ham zostane v defenzíve.

75
    Salah by si určite rád pripísal aj hattrick, avšak tentokrát mu strela spoza šestnástky vôbec nesadla a letela veľmi vysoko.

76
    Domáci stratili ďalšie cenné minúty, ktoré im môžu v ceste za prípadným vyrovnaním chýbať.

77
    Alcantara len zakopol loptu mimo hry, pretože ošetrenie bude potrebovať jeden z hráčov hostí.

78
    Je to Origi, ktorý možno bude musieť nútene striedať.

79
    Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Michail Antonio, prichádza Mark Noble.

79
    Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Jarrod Bowen, prichádza Ryan Fredericks.

80
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Divock Origi, prichádza Alex Oxlade-Chamberlain.

81
    Domáci by už aspoň v takejto fáze potrebovali streliť kontaktný gól, ale nevyzerá to pre West Ham pozitívne.

82
    Fredericks ako nový hráč na hracej ploche centroval z pravej strany, ale v šestnástke nebol nikto a Alisson chytá.

83
    Zdá sa, že West Ham už pravdepodobne rezignoval, pretože napádanie hráčov hostí je veľmi slabé.

84
    Liverpool dal gól! No a tak sa Liverpoolu podarilo pridať dokonca ešte aj tretí gól. Salah síce hattrick nezaznamená, ale po ďalšej krásnej kombinácii sa dostal k strele GEORGINIO WIJNALDUM, keď ho voľného pred Fabianskim našiel Firmino! Poľský brankár nemal moc šancí ako zabrániť tomuto gólu, takže Wijnaldum mal naozaj ľahkú pozíciu. Asistencia: Firmino
    84. Georginio Wijnaldum (LIV) - 0:3

87
    West Ham United dal gól!
    Domáci predsa len zaznamenali gól, ktorý však prišiel príliš neskoro. Roh rozohral Creswell a CRAIGA DAWSONA nepokryl žiaden z hosťujúcich hráčov, takže dokázal presnou hlavičkou prekonať Alissona, ktorý dnes nezaznamená čisté konto! Asistencia: Creswell
    87. Craig Dawson (WHU) - 1:3

88
    Už zostáva naozaj málo času, aby West Ham mohol pomýšľať aspoň na vyrovnanie.

89
    Stretnutie sa nám už len dohráva, Liverpool drží loptu na vlastnej polovici a už sa pomaly len čaká na záverečný hvizd.

90
    Liverpool nechce dať ani šancu West Hamu, ktorý musí len naháňať hráčov v čiernych dresoch.

90+1
    Ešte tri minúty sa budú nadstavovať, ale pravdepodobne sa už na výsledku nič nezmení.

90+2
    Nakoniec sme sa v zápase dočkali až štyroch gólov, kto by to bol povedal po tak nudnom úvodnom polčase.

90+3
    West Ham sa ešte pokúša o posledný útok, ale ani ten im nevyšiel a to spečatilo dnešný výsledok.

90+3

Liverpool dokázal zvíťaziť na pôde svojho tabuľkové suseda 3:1 a prerušil sériu neporaziteľnosti West Hamu. Hostia v druhom polčase boli efektívnejší a všetky tri góly padli po pekných akciách. Dvakrát sa presadil Salah a tretí gól pridal Wijnaldum. West Ham reagoval príliš neskoro a gól Dawsona len kozmeticky upravil skóre. Pre Liverpool znamenajú tri body šancu znova sa priblížiť k boju o titul. Naopak na West Ham bude ešte väčší tlak od mužstiev pod ním. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedele! (19:27:41)