Ostrava – Pardubice 5:4 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 4:6 (kon.) | Otrokovice – Chodov 7:8 (po pr.)
Black Angels – Liberec 5:6 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
4:6 (1:2, 1:3, 2:1)
Předvýběr.CZ Florbal MB
cz Nedeľa 31.01.2021, 16:00 • SC Dubina Ostrava • Livesport Superliga (CZ) • 22. kolo

Vítkovice se probudily pozdě. V závěru zápasu dokázaly dramatizovat duel, ale nakonec vysoké manko nedokázaly stáhnout. Boleslav odehrála slušné, organizované utkání a poráží svého rivala v boji o první příčku! (17:51:46)

59:14
    Poslední minuta a Vítkovicím pomalu a jistě dochází čas!

58:30
    Delong v další dobré šanci, ale Delong minul o kousek branku hostí.

58:19
    Boleslav se osvobozuje a přežila další kritickou chvíli.
    57:18 Jakub HUBÁLEK - 4:6

57:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Boleslav se opět dostala pod tlak a již vedou jen o dvě branky. Autorem branky je JAKUB HUBÁLEK. Asistence: Lukáš Hájek.

57:01
    Šindler nyní promáchl před Bauerem! Vítkovice se nadechují v závěru zápasu!
    56:00 Rostislav GATTNAR - 3:6

56:00
    Autorem branky je ROSTISLAV GATTNAR, který dává naději svého celku. Domácí nyní úspěšně využívají svou power play. Asistence: Lukáš Hájek.

55:25
    Domácí už to zkoušejí i bez svého brankáře a nyní moc nechybělo, aby soupeř trefil prázdnou branku!

55:00
    Souček nyní skočil po míčku a zlikvidoval dobrou střelou!

54:45
    Oddechový čas pro domácí.

54:26
    Po delší době se před brankou Součka podívala i Mladá Boleslav.

53:39
    Hájek a Nehera se pokoušeli ještě vykřesat naději, ovšem bez úspěchu.
    51:45 Jakub BÍNA - 2:6

51:45
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JAKUB BÍNA, který využil rychlého protiútoku a pravděpodobně rozhodl o vítězství svého celku.

51:26
    Rostislav Gattnar se pokoušel udělat rozruch před brankou Bauera, ale ten si ustrážil svou pravou tyčku.

50:45
    Vítkovičtí mají za sebou polovinu přesilovky a zatím se nedostali do žádné větší šance!

49:42
    Vyloučení v týmu Předvýběr.CZ Florbal MB (Filip Zakonov – 2 min., sekání).

48:39
    Hosté sice nevyužili svou přesilovku, ale zatím je to mrzet nemusí, neboť stále jejich soupeř nehraje svou hru.

47:13
    Domácí předvedli několik dobrých bloků a nyní výrazně pomohli svému brankáři.

46:23
    Vítkovice se statečně snaží bránit a blokovat přihrávky a střely svého soka.

45:56
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice Jan Šebesta (2 min., sekání).

45:56
    Mladá Boleslav měla dlouho signalizované vyloučení, ve kterém si nedokázali vytvořit šanci a zahrají si další přesilovku.

45:35
    Hájek, ale ani on se nedokázal ideálně prosadit přes obranný val hostů.

43:38
    Hubálek se nyní pokoušel prosadit, ale svůj pokus nastřelil do nejbližšího soupeře.

43:00
    Na hře Vítkovice se toho zatím ani ve třetí třetině moc nemění.

41:32
    Hraje se před brankou Bauera, který zatím dnes svou svatyni stráží na výbornou.

40:01

Ve druhé třetině byli hosté opět lepším týmem. Vítkovice měly dobrých tak pět minut v první polovině třetiny, ale po své druhé brance, převzali otěže zápasu zpět hosté.

40:00

39:27
    Omlouváme se Vám za menší technické potíže. Boleslav se zatím ve své dvojnásobné přesilovce nedokázala prosadit.

38:01
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Tomáš Kvasnica – 2 min., Špatné střídání).

36:45
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Marek Bräuer – 2 min., Sekání).
    35:47 Jakub BÍNA - 2:5

35:47
    Autorem branky je JAKUB BÍNA, který vzápětí dokázal opět dostat skóre na tří brankový rozdíl. Bez asistence.
    35:23 Rostislav GATTNAR - 2:4

35:23
    Menší tlak Vítkovic nakonec končí jejich druhou trefou! Autorem branky je ROSTISLAV GATTNAR, který možná vlije energii do žil Vítkovic. Asistence: Adam Delong.

35:15
    Švajný podruhé v dobré pozici. Jeho první pokus skončil vedle tyčky, druhý neprošel na branku.

34:29
    I když domácí mají nyní míček ve své moci a uvidíme, jestli ohrozí Bauera.

33:47
    Boleslav si stále bez větších obtíží kontroluje hru a z pohledu domácích zatím neevidujeme nějakou herní změnu.
    31:56 Tomáš CHROUST - 1:4

31:56
    Autorem branky je TOMÁŠ CHROUST, který dává další branku pro svůj celek. Nyní to defenzíva Vítkovic vůbec nezvládla. Asistence: Filip Zakonov.

31:20
    Hájek se dostal před Bauera, ale nedokázal vsítit snižující trefu.
    30:16 Martin TOKOŠ - 1:3

30:16
    Autorem branky je MARTIN TOKOŠ. Asistence: Daniel Šebek.

29:53
    Nyní sledujeme hlušší pasáž hry bez nějakých větších šancí.

28:30
    Na hřišti se objevuje i nová akvizice domácích, a to junior Kvasnica.

27:31
    Boleslav měla nyní menší tlak, ale na Součka nevyslala nebezpečnou střelu. Domácí se tak trochu hledají i ve druhé třetině zápasu.

24:51
    Petr Krzyžanek střílel z větší dálky, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.

24:34
    Matyáš Šindler využil menší chyby soupeře a posunul jej na lépe postaveného Delonga, kterému střela vůbec nesedla.

23:29
    Skrytá střela od Petra Krzyžanka trochu vyděsila Součka, který míček viděl na poslední chvíli.

23:10
    Jiří Curney nakonec nevystřelil, ale hledal na středu palubovky Natova, který byl dobře pokryt.

22:23
    Boleslav je stále u míčku a Vítkovice je nyní drží na jejich vlastní polovině. Sledujeme opatrný začátek této třetiny od obou stran.

21:13
    Tempish se pokouší o aktivní pressink, ale zatím bez kýženého efektu.

20:40
    Boleslav vstoupila aktivně i do začátku prostřední části hry.

20:01

Střely na branku v první třetině: 2:8!

Vítkovice byly v první třetině hodně pasivní a Mladá Boleslav předvedla dobrý organizovaný výkon. Domácí nakonec vsítili snižující branku v posledních vteřinách hry, ale jinak si šance na branku Bauera prakticky moc nevytvářeli.

20:00
    19:58 Adam DELONG - 1:2

19:58
    Autorem branky je ADAM DELONG, který dvě vteřiny před koncem nakonec dává snižující branku. Asistence: Matyáš Šindler.

18:21
    V závěrečných minutách první třetiny mají míček u moci hosté a zatím si pevně kontrolují hru.

17:51
    Jakub Bína se snažil zpracovat vysoký míček před svou brankou, ale nakonec mu to obránce Vítkovic zamezil.

16:23
    Milan Tomašík už nedokázal přihrát, neboť byl na poslední chvíli připraven o míček. I když to trochu vypadalo na faul. Rozhodčí nic nepískají a hra pokračuje.

15:54
    Souček nyní musel reagovat a zabránil třetí brance ve své síti.

15:07
    Mladá Boleslav se nyní trochu stáhla a čeká, s čím přijdou Vítkovice, které zatím marně hledají hladký prostor k brance Bauera.

13:42
    Střela Delonga skončila na úspěšném bloku hostů. Bauer zatím nemá příliš moc práce.

12:50
    Martin Tokoš dostal dobrý míček od Petra Krzyžanka a nedokázal z dobré pozice ideálně zakončit.

12:12
    Domácí celek nemá zatím příliš moc komfortního prostoru a hosté velmi rychle a dobře přistupují ke svému soupeři.
    10:53 Patrik SUCHÁNEK - 0:2

10:53
    Nicméně po ubráněném oslabení přišel rychlý protiútok a ten znamenal druhou branku v jejich síti, o kterou se postaral PATRIK SUCHÁNEK. Asistence: Milan Tomašík.

10:43
    Přesilovka hostů je již minulostí a Vítkovice se zvládly ubránit a příliš mnoho šancí soupeři nenabídly.

10:08
    Boleslav se zdržuje před brankou soupeře, ale Souček je zatím hodně pozorný!

09:45
    Až nyní v blízkosti branky zakončoval Natov, který nedostal míček do branky. Míček se odrazil za branku Vítkovic.

09:16
    Již přes půl minuty sledujeme kombinaci Boleslavi, která zatím otálí se střelbou.

08:43
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Tomáš Sladký – 2 min., Sekání).

08:41
    Na zadní tyč střílel Curney a poté je hra přerušena. Dočkáme se první přesilovky hostů.

08:11
    Signalizovaná výhoda pro Boleslav, která nyní kombinuje a chtěla by ještě využít power play!

07:30
    Tokoš a Tomašík, ti se nyní snažili o další branku hostů. Defenzíva Vítkovic však zvládla tuto situaci.

06:47
    Šebesta to dobře zkoušel, ale s úspěšným blokem se předvedl Suchánek.

05:57
    Domácí se snaží o vyrovnání, ale v úvodu zápasu jsou zatím hosté o něco aktivnější.

04:24
    Milan Tomašík se pokoušel o druhý zásah pro svůj tým, střílel z podobné pozice jako Chroust, ale Tomašík poslal míček mimo.

03:39
    Rostislav Gattnar se dostal do zakončení, ale jeho rána skončila mimo tři tyče branky hostí.

02:41
    Autorem branky je TOMÁŠ CHROUST, který střílel z pravé strany a poslal míček přes levé rameno brankáře. Asistence: Jakub Bína.

02:04
    Souček nyní musel dávat pozor na vysoký míček a nakonec to společně se spoluhráčem zvládá a Vítkovice se snaží o útok.

00:52
    I Bauer na druhé straně musel dávat pozor a v poklidu sebral dlouhý míček.

00:32
    Do první útočné akce se dostala Mladá Boleslav, ale nedokázala zakončit na branku Vítkovic.

00:01

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Jasiok) – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hubálek – Anis, Čonka-Skyba, Choma – Sladký, Gattnar, Sidunov – Šindler, Švajný, Hájek – Bräuer, Delong, Matejčík – Besta, Kvasnica.

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Tomšík) – Suchánek, Řehoř, Gruber, Zakonov, Krzyžanek – Šebek, Tomašík, Tomáš Chroust – Tadeáš Chroust, Bína, Tokoš – Zoufalý, Curney, Natov.

Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček.

Vítkovičtí mají již jistý postup do play off. Nyní už budou bojovat jen o co nejlepší umístění. A rozhodně chtějí skončit nejlépe na první pozici. Nicméně zde ještě svedou urputný boj s Mladou Boleslaví, která má aktuálně stejný počet bodů jako celek z Ostravy – 49 bodů, jenž má však lepší skóre. A právě mezi těmito dvěma týmy nejspíše dojde boj o prvenství v základní části. Ostatní týmy se následně porvou o třetí a čtvrtou pozici. Pro připomenutí, týmy , které skončí v první čtveřici mají výhodu volby soupeře a budou play off začínat na své palubovce.

Mladá Boleslav tedy drží druhou příčku a to jen proto, že mají o něco horší skóre. Hosté odehráli 18 utkání a z toho pouze jednou prohráli a dva zápasy vyhrály po prodloužení. Jinak je zdobí patnáct výher! V minulém zápase si poradili s Chodovem 8:3, v zápase, kdy soupeř hrál vyrovnanou hru pouze v první třetině, následně už mladoboleslavští dominovali.

Jak již bylo napsáno, oba celky bojují o první pozici a jejich dnešní vzájemný zápas ukáže, kdo k ní bude mít blíže! V prvním zápase této sezóny vyhrály Vítkovice 8:5 a Boleslavi tehdy připravily první jejich (a prozatím) jedinou porážku. Dokáže Boleslav oplatit porážku a vyhoupnout se na první pozici?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Dořák

Góly a asistencie: 20. Delong (Šindler), 36. Gattnar (Delong), 56. Gattnar (Hájek), 58. Hubálek (Hájek) – 3. Tomáš Chroust (Bína), 11. Suchánek (Tomašík), 31. Tokoš (Šebek), 32. Tomáš Chroust (Zakonov), 36. Bína, 52. Bína

Rozhodca: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček