Bologna – AC Miláno 1:2 (kon.) | Sampdoria – Juventus 0:2 (kon.) | Inter – Benevento 4:0 (kon.)
Inter Miláno
4:0 (1:0)
Benevento Calcio
cz Sobota 30.01.2021, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Talianska Seria A • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 20. kola italské Serie A, ve kterém se střetnou Inter Milán a Benevento. Začínáme ve 20:45.

Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.

Vzájemné zápasy
    V sezoně 2017/18, kdy Benevento jakožto nováček Serie A hned sestoupilo, zvítězil Inter venku 2:1 a doma 2:0. Následně na začátku roku 2019 vyřadil Benevento v osmifinále Coppa Italia tenisovým výsledkem 6:2. Oba celky se ještě střetly hned v prvním kole tohoto ročníku nejvyšší italské soutěže, kdy Inter vyhrál na půdě soupeře 5:2 (34. a 76. Caprari – 1. a 28. Lukaku, 25. Gagliardini, 42. Hakimi, 71. Martínez).

Inter jde do dnešního zápasu jako velký papírový favorit. Po devatenácti odehraných kolech zaujímal v tabulce italské ligy druhou pozici s dvoubodovou ztrátou na AC. Proti svému velkému rivalovi dokázal v týdnu otočit čtvrtfinále Italského poháru, když Lukaku srovnal a Eriksen v sedmé nastavené minutě poslal Inter do semifinále. Po závěrečném hvizdu se hodně v médiích rozebíralo chování Zlatana Ibrahimoviče. Švédská hvězda se pustila do konfliktu s Belgičanem Lukakuem, se kterým hrála v Manchesteru United. Nakonec byl Ibrahimović vyloučený a AC na to doplatilo. V semifinále se Inter střetne s Juventusem.

Inter zažil skvělou loňskou sezonu. V Lize mistrů sice v konkurenci Barcelony, Dortmundu a Slavie nepostoupil ze základní skupiny, ale všechno si vynahradil v Evropské lize, kde se po dvaadvaceti letech probojoval až do finále. Tam nestačil na Sevillu, asi nejúspěšnější celek v historii této soutěže. Člen skvělé generace belgické reprezentace Romelu Lukaku vstřelil branku hned v deseti zápasech po sobě v rámci Evropské ligy a překonal tak patnáct let starý rekord anglického útočníka Alana Shearera. Jinak pro Inter bylo ono finále vůbec prvním, co se týče Ligy mistrů či Evropské ligy, od roku 2010, kdy opanoval Ligu mistrů pod koučem Mourinhem.

Na domácí lavičce dnes bude chybět Antonio Conte a to nikoliv kvůli pozitivnímu testu na koronavirus. Conte byl minulý víkend vyloučen při zápase na hřišti Udine (0:0). To ovšem nebylo vše. Jak uvádí server Sport.cz, tak ještě po utkání vyhrožoval rozhodčímu Marescovi. Vyfasoval tak trest na dva duely a k tomu pokutu ve výši zhruba půl milionu korun.

Po devatenácti kolech Serie A okupovalo Benevento v tabulce jedenáctou příčku, když na své konto vytěžilo celkem 22 bodů. V posledním zápase remizovalo doma s FC Turín poměrem 2:2, když v nastavení přišlo o výhru přesným zásahem italského útočníka Zazy. Hosté se vrátili do Serie A po dvouleté odmlce. Postup si zajistili již sedm kol před koncem a celkově to bylo podruhé v klubové historii, co Benevento postoupilo do nejvyšší italské soutěže. Určitou zajímavostí před dnešním duelem je, že na hostující lavičce tehdy seděl (a dodnes sedí) legendární útočník Filippo Inzaghi, který to na San Siru moc dobře zná. Vždyť dres AC oblékal jedenáct let. Podílel se triumfu v Lize mistrů 2007. Zahrál si památné (a pro AC tak hořké) finále Champions League 2005 proti Liverpoolu.

Zápas odpíská Fabrizio Pasqua, pomáhat mu budou Salvatore Longo a Edoardo Raspollini. O pořádek mezi střídačkami se bude starat čtvrtý sudí Matteo Gariglio.

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, Ranocchia, Bastoni – Hakimí, Barella, Gagliardini, Eriksen, Perišić – Lautaro Martínez, R. Lukaku.
    Náhradníci: D. Padelli, I. Radu – Darmian, Brozović, de Vrij, Kolarov, Pinamonti, Alexis Sánchez, Sensi, Young, Arturo Vidal.

Benevento Calcio: Montipò – Caldirola, Glik, Barba – Depaoli, Ionita, Viola (C), P. Hetemaj, Improta – Lapadula, Caprari.
    Náhradníci: Lucatelli, Manfredini – Basit, Bryan Dabo, Di Serio, Falqué, R. Insigne, Foulon, Pastina, Masella, Schiattarella, Tello.

Rozhodčí: Pasqua – Longo, Raspollini.

1

1
    Hned na začátku utkání se Inter dostal k centru z levé strany, ale ten nakonec jen proletěl vápnem.

2
    Luca Caldirola se dopustil faulu na Lukaka ve středu hrací plochy a Inter bude opět na míči.

4
    No v úvodu utkání jsou stále u balónu domácí a Benevento se snad ještě nedotklo míče.

5
    Achraf Hakimí z pravé strany posunul míč opět na střed, ale zatím je to z domácí strany velmi pomalé.

6
    Posléze se Përparim Hetemaj dopustil faulu na Achrafa Hakimího a Inter Milán má k dispozici volný kop z pravé strany.

7
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    A máme tady úvodní branku tohoto utkání, kterou dává domácí celek! O exekuci volného kopu se postaral Christian Eriksen, který poslal skvělý centr do vápna, kde se snažil zakončit Andrea Ranocchia, ale míč se nakonec jako poslední odrazil od RICCARDA IMPROTY a zapadl k levé tyči. Je z toho tak vlastní branka.
    7. Riccardo IMPROTA - 1:0

8
    Benevento posléze chtělo rychle odpovědět a dostalo se do zakončení, které bylo zblokováno a k vidění tak bude rohový kop.

9
    Ovšem standardní situace hostujícího mužstva nepřinesla nic nebezpečného a Interu se podařilo dostat balón do bezpečí.

10
    Nyní je už opět u míče Inter Milán, který otáčí hru z pravé strany na levou.

12
    Gianluca Caprari se snažil něco vymyslet středem hřiště, ale nakonec se k balónu dostal soupeř.

13
    Další nebezpečný centr ze strany domácích z pravé strany, ovšem ten odvrátila obrana Interu do zámezí a následuje rohový kop.

14
    Ovšem s centrem do vápna si hosté dokázali poradit a odvrátili balón alespoň do zámezí. Tlak Interu ovšem pokračuje.

15
    Nicoló Barella se sice dostal do vápna, kde ale šel k zemi vlastní vinou. Po chvíli ovšem přišel faul Luca Caldiroly na hranici vápna a Inter má k dispozici standardní situaci.

17
    Nepřesná přihrávka ze strany domácího celku a Benevento má možnost něco vymyslet.

19
    Domácí mužstvo je u míče, ale nakonec přihrávka na pravou stranu nebyla přesná.

20
    Střela milánského hráče Christiana Eriksena z dálky letěla vedle brány soupeře.

22
    Lautaro Martínez to tentokrát zkusil z dálky, ale jeho pokus nakonec skončil pouze vedle pravé tyče.

24
    Inter tlačí na soupeře a na pravé straně se snaží něco vymyslet.

25
    Nakonec posléze centr z levé strany hledal Lautara Martíneze, ale obrana Beneventa odvrátila míč do zámezí.

28
    Luca Caldirola uviděl žlutou kartu za svůj faul blízko hranice vápna a uviděl žlutou kartu.

29
    Následná standardní situace Interu se ovšem nevydařila, protože byla rozehrána nakrátko.

30
    Máme za sebou půl hodiny tohoto utkání a Inter Milán stále vede nad Beneventem 1:0.

32
    Depaoli se tentokrát dopustil dalšího faulu a rozhodčí mu už ukázal žlutou kartu.

33
    Následně musel Lorenzo Montipò likvidovat střelu přímo z volného kopu, což se mu také povedlo.

34
    Tohle vypadalo na velkou šanci, když si Achraf Hakimí sběhl z pravé strany do vápna na centr, ale následně nedokázal zakončit hlavou a vyčítá mu to především Romelu Lukaku, jenž se nacházel před bránou zcela sám.

35
    Další šance, ve které byl tentokrát Lautaro Martínez, ale ten pálil po přihrávce uvnitř vápna jen vedle pravé tyče!
    35. Martínez zakončil mimo!

36
    Tentokrát přišel nedovolený zákrok Nicoló Barelly ve středu hřiště, ale Benevento následným útokem nedokázalo nic vymyslet.

37
    Lautaro Martínez si sběhl do vápna na přihrávku Hakimího, ale obránce Beneventa skvěle zasáhl a domácí útočník se nakonec dopustil faulu.

39
    Milánští drží míč na polovině soupeře, ale posléze byl zfaulován Hakimí.

41
    Opět byla standardní situace rozehrána nakrátko, ale následný centr Interu nic nepřinesl.

42
    Tentokrát skončil balón pouze v zámezí a Inter tak získal autové vhazování na polovině domácích.

43
    Achraf Hakimí sice centroval z pravé strany do vápna, ale obrana Beneventa odvrátila míč do zámezí.

45
    Benevento získalo rohový kop z levé strany, ale následné zakončení nic nepřineslo.

45

První poločas je u svého konce a Inter Milán vede nad Beneventem Calcio 1:0. Domácí vstoupili do utkání velice aktivně a už v 7. minutě šli do vedení, když si nakonec vstřelil vlastní branku Riccardo Improta. Ve 35. minutě se Lautaro Martínez dostal do šance, ale ta skončila pouze vedle brány. Více toho k vidění nebylo. Inter je jednoznačně lepším týmem a bylo by velké překvapení, kdyby dnes nevyhrál.

Druhý poločas začne přibližně v 21:49.

46

47
    Do druhé půle trenéři neudělali žádnou změnu a můžeme se tak snad těšit na zajímavou podívanou.

48
    Domácí sice dávají druhou branku, ale ta neplatí! Christian Eriksen nejprve vypálil skvělou ránu, která byla ztečována a orazítkovala horní tyč! Následně se k dorážce dostal Lautaro Martínez, který vstřelil branku, ale pouze z jasného ofsajdu.
    48. Neplatná branka domácího celku.

50
    Benevento se snaží něco vymyslet postupným útokem, ale přihrávka na pravou stranu nebyla přesná.

51
    Milánští drží balón na své polovině, ovšem není to nic nebezpečného.

53
    Nakonec přišel centr Achrafa Hakimího z pravé strany, ovšem ten skončil pouze v moci gólmana Lorenza Montipa.

54
    Achraf Hakimí se prodral ke střele z pravé strany, ale míč skončil opět jen vedle brány.

55
    Ivan Perišić se na levém křídle sice dostal přes obránce, ale jeho přízemní centr skončil v moci gólmana.

57
    Domácí mužstvo jde do dvoubrankového vedení! Roberto Gagliardini posunul míč na LAUTARA MARTÍNEZE, který si na hranici vápna skvěle obhodil obránce a posléze zakončil levačkou nekompromisně po zemi k pravé tyči. Asistence: Roberto Gagliardini.
    57. Lautaro MARTÍNEZ - 2:0

58
    Opět se Lautaro Martínez snažil patičkou obhodit obránce a vybojoval alespoň autové vhazování.

60
    Hodina hry je za námi a Inter vede nad Beneventem 2:0 a pravděpodobně je rozhodnuto.

60
    Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Luca Caldirola, přichází Christian Pastina.
    Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Nicolas Viola, přichází Pasquale Schiattarella.

61
    Benevento Calcio drží balón na své polovině, ale nemůže se dostat dál.

62
    Nakonec Ivan Perišić ukradl míč soupeři, ale jeho centr z levé strany ani tentokrát nic vážnějšího nepřinesl.

63
    Hosté se nákopem sice dostali do vápna, ale tam přišel jen útočný faul.

64
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Arturo Vidal.

66
    Další branka Interu z ofsajdu! Romelu Lukaku z pravé strany našel ve vápně Achrafa Hakimího, který zakončil k pravé tyči, ale byl jen v ofsajdu.
    66. Gól Hakimího z ofsajdu.

67
    Obrovská chyba brankáře Lorenza Montipa a domácí celek vede už 3:0! Hostující gólman totiž svou rozehrávkou našel pouze Lautara Martíneze, od kterého se míč odrazil k nohám ROMELA LUKAKUA a ten z první zakončil do protipohybu. Asistence: Lautaro Martínez.
    67. Romelu LUKAKU - 3:0

70
    Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Riccardo Improta, přichází Daam Foulon.
    Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Andrés Tello.

71
    Benevento opět jen marně zkouší něco vymyslet a drží balón ve středu hrací plochy.

73
    Zápas se nyní už pouze dohrává, neboť o vítězi je rozhodnuto.

74
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Alexis Sánchez.
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Milan Škriniar, přichází Stefan de Vrij.

76
    Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Roberto Insigne.

77
    Inter drží míč na své polovině a nikam ani příliš nespěchá.

78
    A je to už 4:0 pro domácí mužstvo! Alexis Sánchez ráznou přihrávkou našel ve vápně ROMELA LUKAKUA, který si levačkou zpracoval míč a posléze pravou zakončil razantně k levé tyči a připisuje si druhou branku. Asistence: Alexis Sánchez.
    78. Romelu LUKAKU - 4:0

80
    Míč nyní skončil jen v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Inter.

81
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Roberto Gagliardini, přichází Stefano Sensi.
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Andrea Pinamonti.

82
    Andrea Pinamonti se krátce po vstupu na hrací plochu okamžitě dostal ke hlavičce, ale ta skončila v moci gólmana.

83
    Hostující obránce si málem srazil nákop soupeře, ale míč skončil vedle brány a následuje rohový kop.

84
    Posléze se Christian Eriksen dostal ke střele zpoza vápna, ovšem jeho pokus skončil v moci brankáře Lorenza Montipa.

85
    Centr z rohového kopu vyboxoval brankář Lorenzo Montipò do bezpečí, ale Inter pokračuje ve velkém nátlaku.

87
    Stefano Sensi se snažil dostat míč do vápna, ale jeho přihrávku zachytila obrana soupeře.

89
    Domácí mužstvo má nadále velký tlak do šestnáctky soupeře, ale zatím z toho pátá branka nebyla.

90
    Inter zvítězil nad Beneventem 4:0.

Je konec. Rozhodčí nenastavil ani minutu navíc, jelikož neměl proč, neboť Inter rozdrtil Benevento 4:0. Domácí vstoupili do utkání velice aktivně a už v 7. minutě šli do vedení, když si nakonec vstřelil vlastní branku Riccardo Improta. Ve 35. minutě se Lautaro Martínez dostal do šance, ale ta skončila pouze vedle brány. Více toho k vidění nebylo. Do druhé půle domácí vstoupili velmi aktivně a už ve 48. minutě dal Martínez gól, který ale díky ofsajdu neplatil. V 57. minutě už to tam ale Martínezovi padlo podle pravidel a poslal Inter do dvoubrankového vedení. V 66. minutě se trefil Hakimí, ale rovněž z ofsajdu. O minutu později to ale bylo 3:0 po gólu Lukakua. V 78. minutě se podruhé trefil Lukaku.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:14.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:38:54)

Michal Raška

Góly: 7. Improta (vla.), 57. Lautaro Martínez (Gagliardini), 67. R. Lukaku (Lautaro Martínez), 78. R. Lukaku (Alexis Sánchez)

Karty:   28. Caldirola (BNT), 32. Depaoli (BNT)

Inter Miláno: Handanovič (C) – Škriniar (74. de Vrij), Ranocchia, Bastoni – Hakimí, Barella (64. Arturo Vidal), Gagliardini (81. Sensi), Eriksen, Perišić – Lautaro Martínez (74. Alexis Sánchez), R. Lukaku (81. Pinamonti).

Benevento Calcio: Montipò – Caldirola (60. Pastina), Glik, Barba – Depaoli, Ionita (70. Tello), Viola (C) (60. Schiattarella), P. Hetemaj, Improta (70. Foulon) – Lapadula, Caprari (76. R. Insigne).

Rozhodca: Pasqua – Longo, Raspollini