Bayern – Hoffenheim 4:1 (kon.) | Brémy – Schalke 1:1 (kon.) | Dortmund – Augsburg 3:1 (kon.)
Frankfurt – Hertha 3:1 (kon.) | Union Berlín – Mönchengladbach 1:1 (kon.) | Lipsko – Leverkusen 1:0 (kon.)
RB Lipsko
1:0 (0:0)
Bayer Leverkusen
Sobota 30.01.2021, 18:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Nemecká Bundesliga • 19. kolo

Máme za sebou šláger devätnásteho kola Bundesligy medzi Lipskom a Leverkusenom, po ktorom sa z troch dôležitých bodov tešia domáci. Bohužiaľ sme nevideli taký futbal, aký sme čakali a výkony oboch mužstiev boli sklamaním. O víťazstve Lipska rozhodol v úvode druhého polčasu Nkunku. Hradeckého potom ešte dvakrát zachránila konštrukcia brány od druhého gólu. Leverkusen dnes v ofenzíve zlyhal, jedinú obrovskú šancu na vyrovnanie mal v závere zápasu Schick, ale Gulacsi previedol svoju veľkú kvalitu. Lipsko tak aj po tomto kole bude strácať na Bayern sedem bodov, naopak Leverkusen už bude až o trinásť bodov pozadu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok soboty! (20:30:36)

90+4

90+4
    Tak Lipsko mohlo ešte pridať druhý gól na konci nadstaveného času, ale strela z priameho kopu končí na brvne Hradeckého brány.

90+3
    Domáci budú mať k dispozícii roh, čo znamená ešte zmenšenie šancí hostí na vyrovnanie.

90+2
    Už nám ubehli dve minúty zo štyroch v nadstavenom čase, ale Leverkusen nevyzerá, že sa mu dnes podarí vyrovnať.

90+1
    Tapsoba sa rozhodol vyskúšať šťastie, ale jeho strela letela po zemi a Gulacsi mal otvorený výhľad, takže ju bez problémov chytil.

90
    Žltú kartu dostáva Justin Kluivert (RB Lipsko).

89
    Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Angeliño, prichádza Marcel Halstenberg.

88
    Schick zahodil tutovku v tejto chvíli, keď mu loptu naservíroval Alario do výbornej pozície, ale nedokázal prestreliť Gulacsiho a prípadný gól z dorážky by už neplatil pre ofsajd.

87
    Lopta až u Hradeckého, čo hostia v týchto minútach určite nechcú vidieť, ale zatiaľ im prechod do útoku nevychádza.

86
    Naďalej domáci dokážu udržať loptu v priestore, v ktorom musia reagovať hostia a hra sa odohráva ďaleko od Gulacsiho brány.

85
    Poulsen sa dočkal faulu od Taha, takže ďalšie cenné sekundy ujdú Leverkusenu.

84
    Škoda pre hostí, že Schick nedokázal spracovať prihrávku v šestnástke, inak z toho už mohla byť nádejná strelecká pozícia.

83
    Lipsku nevyšiel pokus o brejk, a tak sa znova musia stiahnuť do hlbšej defenzívy.

82
    Olmo nedokázal vybojovať ani roh, lebo bol posledný, od koho sa lopta odrazilo mimo hraciu plochu.

81
    Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Timothy Fosu-Mensah, prichádza Lucas Alario.

81
    Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Kevin Kampl, prichádza Amadou Haidara.

80
    Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Nordi Mukiele, prichádza Willi Orban.

79
    Domáci sa už vôbec nikam neponáhľajú a to je jasný signál, že už budú len brániť jednogólový náskok v záverečných minútach.

78
    Pomaly sa dostávame do finále dnešného zápasu, ktorý nás asi hrou z obidvoch strán dosť sklamal.

77
    Leverkusen sa nedokáže dostať na dostrel Gulacsiho brány, ktorý má v druhom polčase asi ešte menej práce ako v prvom.

76
    Aktivita hostí ešte stále neomrzela, ale Lipsko zvláda aj posledné okamihy s veľkým prehľadom.

75
    Žltú kartu dostáva Leon Bailey (Bayer Leverkusen).

74
    Hráči Leverkusenu sa aj dožadovali hrania rukou v pokutovom území Lipska, ale hlavný rozhodca nereaguje.

73
    Hostia začínajú svoju snahu až od Hradeckého a nevyzerá to, že by sa ich ofenzíva po príchode čerstvých hráčova zlepšila.

72
    Hra nám pokračuje, ale Leverkusen v tejto chvíli má v poli o jedného muža menej ako domáci.

71
    Ošetrovanie podobne ako v prvom polčase potrebuje stopér Tapsoba a pravdepodobne tentokrát už bude musieť striedať.

70
    Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Christopher Nkunku, prichádza Justin Kluivert.

70
    Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Alexander Sörloth, prichádza Yussuf Poulsen.

68
    Domáci pozdržali kúsok z času, keďže si vybojovali roh, aj keď bol odvrátený do bezpečia.

67
    Stále však hostia čakajú na vyloženú šancu v druhom polčase a čas pre nich už beží dosť rýchlo.

66
    Mukiele tvrdo dohral Baileyho, preto Leverkusen bude pokračovať v útočnej snahe.

65
    Znova však hostia pokračujú v neustálej aktivite, ktorá im prináša v tejto chvíli aspoň rohové kopy.

64
    Bellarabimu sa otvoril priestor, potiahol si doňho loptu a vystrelil, ale táto strela nespĺňala ani jeden z gólových parametrov.

63
    Hostia už musia riskovať, preto tréner Bosz poslal do hry ďalších dvoch útočníkov, ktorí by mohli naštartovať ofenzívu Leverkusenu.

62
    Roh už domácim nepriniesol ďalšiu šancu, napriek tomu však momentálne majú domáci nad Leverkusenom navrch.

61
    Tak dve obrovské šance pre Lipsko na druhý gól, keď Sorloth trafil pravú žrď a lopta sa odrazila k Olmovi, ktorého možno gólové zakončenie bolo zblokované.

60
    Žltú kartu dostáva Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen).

58
    Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Daley Sinkgraven, prichádza Patrik Schick.

58
    Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Moussa Diaby, prichádza Karim Bellarabi.

58
    Hradecký sa musel mať na pozore a pre istotu vyšiel z brány, keďže musel loptu odhlavičkovať.

57
    Lipsko sa už spolieha len na rýchle protiútoky, avšak prihrávka Nkunkuho na Olma bola vystihnutá.

56
    Prvá strela hostí v druhom polčase končí rohovým kopom, keďže pokus Demirbaya zblokoval domáci hráč.

55
    Postupný útok Lipska skončil nepresnosťou, takže Hradecký rozohráva od vlastnej brány.

54
    Domáci sa už viac stiahli, takže dávajú väčší priestor pre Leverkusen, ktorý zrejme bude sa snažiť diktovať tempo hry.

52
    Uvidíme, aká bude reakcia Leverkusenu, keďže už musia hostia začať hrať o dosť otvorenejšie.

51
    Tím RB Lipsko práve strelil gól! CHRISTOPHER NKUNKU predviedol fantastickú prácu pravačkou v pokutovom území, keď sa dokázal jedným obhodením zbaviť hneď viacerých hráčov hostí a napálil krásnu strelu k ľavej šibenici, takže Hradecký nemal žiaden nárok. Domáci sa dostávajú z ničoho nič do vedenia, pretože v druhom polčase zatiaľ neboli ani dlho pri lopte. Bez asistencie

49
    Lipsko sa stále ešte v druhom polčase nedostalo ku lopte, čo znamená, že domáci hráči behajú bez lopty.

48
    Lopta sa nachádza až u hosťujúcich stopérov Taha s Tapsobom, takže z toho zatiaľ domácim problém nehrozí.

47
    Leverkusen začína v druhom polčase s väčšou aktivitou, avšak domáci sa prezentujú pozornou obranou.

46
    Obidve mužstvá neurobili v zostavách žiadnu zmenu, takže musíme dúfať, že nám predvedú tieto zostavy lepší výkon.

46

Máme za sebou úvodný polčas šlágru medzi Lipskom a Leverkusenom, ktorý nám však pekný futbal nepriniesol. Je to podpriemerný výkon obidvoch mužstiev, ktorý priniesol minimum vzruchu. Najväčšiu šancu Lipska mal určite v nadstavenom čase Klostermann, avšak Leverkusen odolal aj s dávkou šťastia. Na druhej strane mal najväčšiu šancu Wirtz, ale jeho strela z voleja letela presne na Gulacsiho. Domácich môže ešte mrzieť neuznaný gól Sabitzera pre tesný ofsajd. Dúfajme, že druhý polčas nám pokúkne o dosť lepší futbal. Druhý polčas začína približne o 19:33.

45+2

45+2
    Klostermann sa dostal k odrazenej lopte v pokutovom území a vystrelil bez čakania, avšak jeho veľká šanca skončila zblokovaním jedného z hráčov Leverkusenu.

45+1
    Zbytočné nervy v závere polčasu na obidvoch stranách, keď sa strhla mela pri postrannej čiare.

45
    Avšak Lipsko dokázalo vyriešiť aj následný roh s pokojom, preto to vyzerá, že gólu sa už v úvodnom polčase nedočkáme.

44
    Aranguiz si vypýtal faul a hostia ešte predsa len môžu v závere polčasu dostať dobrú pozíciu úplne zadarmo.

43
    Hra je teraz rozkúskovaná, takže aj preto nemôžeme vidieť ani jednu ucelenú akciu.

41
    Nkunku po dlhej dobe mohol ukázať svoje schopnosti, ale jeho strela nebola vôbec presná a Hradecký sa mohol na ňu len s kľudom pozerať.

40
    Stále sa však odohráva hra v strede poľa, ktorá nie je nebezpečná ani pre jedno z mužstiev.

39
    Blíži sa nám koniec polčasu a nevyzerá to, že sa už skóre bude meniť, ale stále ešte šanca pre obe mužstvá je.

37
    Z nasledujúceho rohu sa Leverkusenu nepodarilo dostať k zakončeniu, takže domáci z toho vyviazli bez problémov.

36
    Diaby poslal prudký center do pokutového územia, ktorý odvrátil do bezpečia Mukiele.

35
    Bailey v krátkom slede opäť v akcii a jeho strela aspoň trochu preverila Gulacsiho, ktorý podobne ako Hradecký má zatiaľ minimum práce.

34
    Bailey zakončil gólom túto akciu, aj keď s najväčšou pravdepodobnosťou vedel, že je v postavení mimo hry.

33
    Leverkusen vyvíja ofenzívnu snahu po ľavej strane, ale je to stále v bezpečných priestoroch z pohľadu Lipska.

31
    Opäť sa k lopte dostáva aj Hradecký a môže ukázať svoju kopaciu techniku, pretože sa do rozohrávky zapája hrou po zemi.

30
    Hra nám znovu trochu upadla do šedého priemeru, kde nevidíme ani žiadny náznak príležitosti pre jedno z mužstiev.

29
    Leverkusen znova bez ťažkostí prežil aj tento rohový kop a už môže vymýšľať vlastnú útočnú akciu.

28
    Rozohral ho Angelino, ale zblokovaná strela múrom znamená roh pre domácich.

27
    Adams vybojoval zaujímavý priamy kop z hranice šestnástky, keď spadol na zem po kontakte s Tapsobom.

26
    Vyzerá to však, že nejde o nič vážne a v zápase by mal môcť pokračovať.

25
    Lipsko malo možnosť rozohrávať roh, ale pravdepodobne pri jeho odvracaní hlavou sa zranil Fosu-Mensah, ktorý ostal ležať na zemi.

24
    Domáci v posledných minútach ukázali viac z hry, ku gólu to však zatiaľ neviedlo. Ak však budú v podobnom trende pokračovať, tak majú veľkú šancu na úvodný gól.

23
    Adams sa znova uvoľnil, ale jeho strela z veľkej diaľky letela vysoko nad bránu Hradeckého.

21
    Adams sa dostal k svojmu rýchlemu výpadu a nezastavil ho žiaden z hráčov hostí, nakoniec jeho strieľaná prihrávka bola nebezpečná, ale Hradecký ju chytá, aj keď bola tečovaná.

20
    Diaby znovu skúšal šťastie, ale tentokrát jeho pas bol dosť nepresný a v pokutovom území sa nenachádzal ani jeden z jeho spoluhráčova.

19
    Ani ďalší postupný útok Leverkusenu nevyšiel podľa predstáv, a tak môžu rozvíjať akciu domáci.

18
    Olmo peknou prihrávkou do šestnástky vyzval na strelu Angelina, ktorý z voleja netriafa ani priestor brány Hradeckého.

17
    Lipsko sa chvíľu nachádzalo na útočnej polovici, avšak dotieraví hráči Leverkusenu ho vytlačili až k vlastnej bráne.

16
    Krásny pas za obranu poslal Diaby, Wirtz zakončoval z voleja, ale zakončenie mu príliš nesadlo a trafil len stred brány, takže Gulacsi chytá do rukavíc.

15
    Loptu si už dlhšie na kopačkách užívajú hostia, ale je to až vo veľkej vzdialenosti od brány Gulacsiho.

14
    Ale obidve mužstvá dávajú svojmu súperovi minimum priestoru, aj preto je prechod do útoku pre oba celky sťažený.

13
    Ale aspoň niečo zaujímavé nám priniesol tento moment, tak dúfajme, že podobné akcie na obidvoch stranách budú častejšie.

12
    Sabitzer sa tešil z úvodného gólu, ale iba pár sekúnd, keďže bol potvrdený jeho ofsajd. V čase prihrávky od Angelina bol za obrannou líniou Leverkusenu.

11
    Loptu posúva Upamecano na Gulacsiho, ktorý sa tiež aspoň takto dostáva do zápasu, aby náhodou úplne nevychladol.

10
    Stále sa nám hra nijak veľmi nerozprúdila a zatiaľ máme možnosť sledovať len boj o stred poľa.

8
    Lopta je až u Hradeckého, ktorý sa snaží aktívne zapájať aspoň takto do hry a nabáda svojich spoluhráčov k väčšej fyzickej aktivite.

7
    Už sa nám však pokračuje a diktovať môžu hostia, ktorí však rozohrávajú podobne ako Lipsko s rozvahou.

6
    Tapsoba teraz chcel dohrať protihráča, ale sám nepríjemne dostúpil na nohu a hra je preto na chvíľu prerušená.

5
    Lipsko je naďalej aktívnejšie na lopte, avšak hostia im strpčujú rozohrávku vysunutým napádaním.

4
    Domáci ihneď reagujú krásnou protiakciou, ktorú individuálne vyriešil Nkunku a len tesne minul vzdialenejšiu tyč Hradeckého brány.

3
    Fosu-Mensah našiel s centrom z pravej strany Sinkgravena v pokutovom území, avšak ten už neposunul loptu ešte do lepšej pozície spoluhráčovi.

2
    Štandartná situácia však nepreniesla žiadny problém pre hostí, ktorý môžu s kľudom rozohrávať na vlastnej polovici.

1
    Zápas nám odštartoval, rozohrávku mal hosťujúci Leverkusen hrajúci v čiernom, avšak domáci hrajúci v červeno-bielej kombinácii získali územie pre seba po faule na Nkunkuho.

1

Vítam vás pri sledovaní šlágra devätnásteho kola Bundesligy, v ktorom uvidíme súboj druhého mužstva s tretím. Zápas medzi Lipskom a Leverkusenom je preto mimoriadne dôležitý, lebo môže ovplyvniť majstrovské ambície oboch celkov. Obidva potrebujú dnes bodovať naplno, aby stiahli čoraz väčšiu stratu na prvý Bayern a prípadná remíza by nič neriešila. Avšak obidve mužstvá sa trápia aj dosť početnou maródkou, ktorá ovplyvní výber základnej zostavy z pohľadu trénerov.

RB Lipsko: Domáci nezažívajú najlepšie obdobie sezóny, keď sa zdá, že v posledných zápasoch Lipsko stráca dych a strata na Bayern sa prehĺbila už na sedem bodov. Z posledných štyrov zápasoch Lipsko vyhralo iba nad Unionom Berlín, remizovalo s Wolfsburgom a prehralo až dvakrát s Dortmundom a naposledy na pôde Mainzu. Hlavne prehra so zostupujúcim Mainzom bola veľmi prekvapivá, o to viac, že hostia nedokázali udržať v zápase dvakrát vedenie. Domácim bude dnes chýbať viacero dôležitých hráčov, napriek tomu sa však pokúsia nad Leverkusenom uspieť.

Bayer Leverkusen: Hostia sú na tom podobne, keď sa im po jarnej prestávke zatiaľ až tak nedarí. Síce Leverkusen doma vyhral nad Dortmundom, avšak v posledných zápasoch prehral aj s Wolfsburgom, Unionom Berlín, Frankfurtom a iba remizoval s Brémami. Pre Bayer je preto zápas s Lipskom tiež veľká výzva a nič iné ako víťazstvo hostia určite nechcú. Avšak Leverkusen sa bude musieť zaobísť bez pár hráčov, ktorí majú veľkú kvalitu a ich absencia môže mať na výsledok vplyv.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Filip Kosnáč

Góly: 51. Nkunku

Karty:   90. Kluivert (RBL) – 60. Bellarabi (LEV), 75. Bailey (LEV)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 14:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 11:15.
    RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele (80. Orban), Upamecano, Klostermann – Kampl (81. Haidara) – Adams, Sabitzer, Olmo, Angeliño (89. Halstenberg) – Nkunku (70. Kluivert), Sörloth (70. Y. Poulsen).
    Náhradníci: Martínez – Samardžič, Y. Poulsen, Kluivert, Novoa, Hwang Hi-čchan, Haidara, Halstenberg, Orban.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Fosu-Mensah (81. Alario), Tah, Tapsoba, Wendell – Demirbay, Aránguiz, Sinkgraven (58. Schick) – Wirtz, Diaby (58. Bellarabi), Bailey.
    Náhradníci: Lomb, Grill – Palacios, Dragović, Alario, Bellarabi, Schick.