Everton – Newcastle 0:2 (kon.) | Crystal Palace – Wolverhampton 1:0 (kon.) | Manchester City – Sheffield Utd. 1:0 (kon.)
West Bromwich – Fulham 2:2 (kon.) | Arsenal – Manchester United 0:0 (kon.) | Southampton – Aston Villa 0:1 (kon.)
Manchester City
1:0 (1:0)
Sheffield United
Sobota 30.01.2021, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 21. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Manchester City a Sheffield United FC. Začiatok zápasu je na programe o 16:00.

Cez víkend sa môžme tešiť na anglickú Premier League, na programe je 21. kolo. To nám okrem iného prinesie aj zaujímavý duel v Manchesteri, konkrétne Etihad Stadium bude hostiť súboj tímov z opačných koncov tabuľky. Manchester City je momentálne lídrom súťaže, na svojom konte má 41 bodov a zápas k dobru, posledná forma domácich je navyše víťazná. Sheffield United FC je na tom druhom konci tabuľky, teda na poslednom mieste. Hostia doposiaľ získali len 8 bodov a čaká ich tak náročný súboj o záchranu. Sheffield však prekvapil v poslednom kole, pretože zdolal hlavného rivala domácich Manchester United na jeho pôde 2:1!

Favoritom tohto zápasu je teda domáci celok. Ako to dopadne? Sledujte náš online prenos!

Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Zinčenko – B. Silva, Fernandinho (C), Gündoğan – F. Torres, Jesus, Foden

Sheffield United FC: Ramsdale – Baldock, Basham, Egan (C), Ampadu, Bogle – Lundstram, Norwood, Fleck – Burke, Brewster

Rozhodca: Coote – Betts, Hopton

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

1

1
    Na Etihad Stadium je už prvý polčas v plnom prúde, výkop patril hosťujúcemu celku. Podarí sa opäť Sheffieldu prekvapiť? Dozvieme sa až na konci tohto stretnutia.

2
    Zakrátko sa však už k lopte dostáva domáci celok, ktorý je veľkým favoritom tohto zápasu a očakáva sa jeho jasné víťazstvo.

3
    Manchester City stále drží loptu na svojich kopačkách, ale domácim sa nedarí zatiaľ v prechode na útočnú polovicu. Hostia sa snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

4
    Domáci futbalisti sa postupne presúvajú na útočnú polovicu, zatiaľ začal favorit zápasu celkom opatrne, času je však dostatok.

5
    Útočný pobyt domácich sa končí faulom, lopta teda putuje na hosťujúce kopačky. Sheffield sa v úvode zápasu nikam ponáhľať nemusí.

6
    Ale opäť už sledujeme kombináciu favorita zápasu, City skúša nájsť recept na prekonanie súperovej defenzívy cez krátke a presné prihrávky.

7
    Pokus o rýchly brejk hosťom nevyšiel, znova sledujeme útočné ťaženie domácich futbalistov.

8
    Zatiaľ sa nepodarilo domácim žiadnou strelou ohroziť súperovu defenzívu, hostia sa však musia mať na neustálom pozore.

9
    Manchester City dal gól!
    Napokon sme svedkami veľmi rýchleho gólu domáceho tímu a to prakticky z prvej zaujímavejšej príležitosti! Mladík Ferran Torres poslal presnú prihrávku v pokutovom na GABRIELA JESUSA a ten v ideálnej pozícií nezaváhal – 1:0!
    9. Gabriel Jesus (MAC) - 1:0

10
    Presne toto favorit zápasu potreboval, streliť rýchly gól, upokojiť sa a môže pokračovať vo svojej hre ďalej.

11
    Úvodná desaťminútovka je už minulosťou, po pomalšom rozbehu sa domáci predsa len ujali rýchleho vedenia a zatiaľ sa všetko vyvíja podľa papierových predpokladov.

12
    City pokračuje vo svojej útočnej aktivite, hostia sa snažia o vysoké napádanie a aspoň takto to súperovi znepríjemňovať.

13
    Je zrejmé, že Sheffield United sa bude spoliehať hlavne na rýchle brejky. Na tie si domáci celok bude musieť dať veľký pozor.

14
    Práve jeden z nich sme teraz aj sledovali, ale po nepresnej prihrávke končí lopta za postrannou čiarou. Lopta sa tak vrátila späť na domáce kopačky.

15
    Favorit zápasu kombinoval pred pokutovým územím súpera, ale nič zaujímavého to neponúklo.

16
    Hosťujúca defenzíva si poradila s centrom od Gündoğana, domáci ešte môžu pokračovať vo svojom útočnom ťažení.

17
    K zakončeniu na hosťujúcu bránu sa dostal Bernardo Silva, ale jeho zakončenie hlavou nenarobilo Ramsdaleovi žiadne problémy.

18
    John Fleck zastavil útok domácich len za cenu faulu, City ešte môže pokračovať vo svojom ťažení formou priameho kopu.

19
    Jeho rozohrávky sa chopil Gündoğan, ale centrovaná lopta nebola nijak nebezpečná pre hosťujúci celok.

20
    Na obraze hry sa však prakticky nič nemení, stále sledujeme aktivitu domáceho celku. Takto to zrejme bude až do konca stretnutia, ale ešte nepredbiehajme.

21
    Po dlhšej dobe sa zrodil brejk zo strany hostí, ale k ničomu zaujímavému neviedol.

22
    Dostávame sa do druhej polovice prvého polčasu. City drží svoje tesné vedenie o jeden gól a snaží sa ho navýšiť.

23
    City si teraz muselo dať pozor na kombináciu súpera, ale po nepresnej prihrávke je lopta späť na domácich kopačkách.

24
    Žltú kartu dostáva Oliver Norwood (Sheffield United FC).

25
    Nepresná prihrávka od domácich sa dostala k brankárovi Ramsdaleovi, tomu však nevyšla rýchly rozohrávka a pri lopte je znova domáci výber.

26
    Hostia zvládajú svoje povinnosti v defenzíve teraz úspešne, domácich do ďalších šancí nepúšťajú, ale musia sa neustále brániť.

27
    Sheffield United založil rýchly protiútok, ale hosťom sa nepodarilo ohroziť domácu bránu.

28
    Zakrátko hostia opäť zaútočili, Baldockov center si však obrana domácich dokázala postrážiť.

29
    Teraz sú tu nepresnosti na oboch stranách, nič zaujímavého tak nevidíme.

30
    Polhodina na Etihad Stadium je už minulosťou, domáci celok ako favorit zápasu stále vyhráva 1:0!

31
    Verme, že v prvom polčase ešte uvidíme nejakú peknú zaujímavú akciu, ideálne že ešte padne presný zásah.

32
    City už dlhšiu dobu kombinuje na útočnej polovici, snaží sa prekonať súperovu defenzívu.

33
    Dlhý nákop pred hosťujúcu bránu nenarobil žiadne problémy brankárovi Ramsdalemu.

34
    Lundstram sa pokúšal o zakončenie, ale v rozhodujúcej chvíli už na loptu nedočiahol. Znova teda sledujeme útočný nápor domácich.

35
    Svoj prvý zákrok v tomto zápase si pripisuje domáci brankár Ederson, ale s pokusom od Brewstera zo strednej vzdialenosti nemohol mať žiadne problémy.
    35. Rhian Brewster (SHU)

36
    Pomaly sa blíži záver prvého polčasu. Dočkáme sa ešte presného zásahu?

37
    Zo strednej vzdialenosti teraz smeroval pokus aj na Ramsdaleho, ten loptu vyrazil pred seba a mal čo robiť, aby ju rýchlo prebral pred dobiehajúcim Torresom.

38
    Zakrátko sa hosťujúci brankár musel mať znova na pozore, ale center od Jesusa pohodlen kryje.

39
    Sheffield sa dostáva k lopte, ale nedarí sa mu v prechode do útoku.

40
    Necelých päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Uvidíme, čo všetko nám ešte ponúknu.

41
    Po rýchlom brejku domácich posielal prihrávku do pokutového územai hostí Torres, ale teraz na ňu nikto reagovať nedokázal. Situácia ako pri prvom góle sa tak nezopakovala.

42
    Ramsdale musel teraz zasahovať, po jeho zákroku nasleduje rohový kop domácich.

43
    Ten už bol aj realizovaný, ale nič zaujímavého neponúkol.

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

45
    V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!

45+1

Úvodné dejstvo na Etihad Stadium je už minulosťou. Napokon sme v ňom videli jeden presný zásah, v 9. minúte sa oň postaral domáci futbalista Jesus a tak favorit po prvom polčase vyhráva 1:0!

Druhý polčas sa začne približne o 17:02.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

46

46
    Druhý polčas na Etihad Stadium je už v plnom prúde, výkop mali domáci futbalisti. Ani jeden z trénerov nestriedal.

47
    City sa postupne presúva na útočnú polovicu. Favorit zápasu stále vyhráva len o jeden gól, čo môže byť zradné.

48
    Domáci celok zahrával rohový kop, po ňom sa hlavičkovým zakončením prezentoval Dias, ale nebol úspešný.

49
    Zakrátko však favorit zápasu znova kombinuje na útočnej polovici, hostia sa tak musia brániť a čakať na svoju príležitosť zaútočiť.

50
    Zinčenko sa dostal k centrovanej lopte, ale jeho hlavička smeruje tesne vedľa hosťujúcej brány! City ešte pokračuje vo svojom útočnom nápore.

51
    Hra je teraz prerušená, na ihrisku zostal ležať Foden a Lundstram. Snáď budú obaja futbalisti v poriadku.

52
    Lundstram je už späť na nohách, ale domáci futbalista Foden na tom nie je ideálne. Stále leží na trávniku a je už v opatere lekárov.

53
    Vidíme už aj pohyby pri domácej lavičke, zrejme sa bude musieť vynútene striedať.

54
    Tak napokon nie. Obaja futbalisti sa vrátili späť na ihrisko, druhý polčas pokračuje po dlhšom prerušení ďalej.

55
    Spoza pokutového územia zakončoval domáci Zinčenko, ale jeho pokus obrana súpera odvrátila do bezpečia.

56
    City pokračuje vo svojom útočnom ťažení, domáci sa však v druhom polčase nedarí v koncovke.

57
    Individuálne sa teraz predviedol Torres, ale nesmerovalo to už k žiadnemu zakončeniu.

58
    Na obraze hry sa nám nič nemení, ale žiadny záživný futbal to nie je. Verme, že sa to ešte zmení.

59
    Domáci jednoznačne dominujú v štatistike držania lopty, ale už dlhšiu dobu sa ani len nedostali na dostrel súperovej brány.

60
    Hodina na Etihad Stadium je už minulosťou. Manchester City aj naďalej vyhráva nad Sheffieldom United len 1:0!

61
    Stále to je teda otvorené na oboch stranách, hosťom stačí jeden vydarený brejk a razom to môže byť ešte zaujímavejšie.

62
    Striedanie v tíme Sheffield United FC: z ihriska odchádza Rhian Brewster, prichádza David McGoldrick.

63
    Rohový kop však zvládli hostia ubrániť bez problémov.

64
    Teraz sa v útoku skúša presadiť hosťujúci celok, ale ani jemu sa to nedarí. Nuž, druhý polčas je stále dosť veľká nuda, snáď sa to zmení v nasledujúcich minútach.

65
    Hostia držia loptu na svojich kopačkách, snažia sa o postupný prechod na útočnú polovicu.

66
    Po nepresnej prihrávke však už opäť sledujeme domácu kombináciu. City ako by smerom dopredu už moc riskovať nechcelo.

67
    Ďalej ako po stred poľa sa ani jeden tím teraz nedostáva. Ako keby sme ani nesledovali zápas Premier League...

68
    Útočný faul zastavil hosťujúci celok v jeho ťažení.

69
    City sa síce prebojovalo na útočnú polovicu, ale k žiadnemu zakončeniu to neviedlo.

70
    Postupne sa dostávame do záverečnej časti tohto zápasu. Ešte stále sa dá konštatovať, že to je všetko otvorené.

71
    Konečne tu je niečo zaujímavé! Po výbornej akcii domáceho celku sa do zakončenia dostal Zinčenko, ale jeho zakončenie výborným zákrokom zneškodnil brankár Ramsdale!

72
    Nasledoval ešte rohový kop, ale ten nebol nijak zaujímavý.
    72. Olexandr Zinčenko (MAC)

73
    Bol tu ďalší rohový kop, po jeho realizácii sa dostal k hlavičke Laporte, ale brankár Ramsdale si pripisuje ďalší úspešný zákrok!

74
    Sheffield United tak ešte stále žije, ale musí zlepšiť svoju hru, smerom dopredu sa už hostia dosť dlho nedostali.

75
    Dá sa teda povedať, že dnes je to veľké trápenie domáceho celku ako favorita zápasu. Ešte že sa Jesusovi podarilo streliť ten gól hneď v úvode.

76
    Hostia sa ešte snažia niečo vymyslieť čo je v ich silách. Nech už zápas dopadne hocijako, Sheffield dnes predviedol veľmi dobrý výkon.

77
    Stále ešte môžu obaja tréneri striedať. Práve noví hráči na ihrisku by mohli priniesť oživenie.

78
    Striedanie v tíme Sheffield United FC: z ihriska odchádza Oliver Burke, prichádza Billy Sharp.

78
    Striedanie v tíme Sheffield United FC: z ihriska odchádza Chris Basham, prichádza Oliver McBurnie.

79
    Hra je teraz prerušená, na ihrisku zostal ležať domáci Laporte a vyžiadal si ošetrenie.

80
    Napokon je domáci futbalista v poriadku a nebude musieť striedať. Domáci tréner nevyužil ešte ani jedno striedanie.

81
    Necelých desať minút zostáva do konca druhého polčasu. Dočkáme sa v tomto zápase ešte presného zásahu?

82
    Sheffield má stále šancu aspoň na jeden bod. Doposiaľ však nemal v zápase na strelenie gólu vyloženú šancu.

83
    Žltú kartu dostáva George Baldock (Sheffield United FC).

84
    Žltú kartu dostáva John Egan (Sheffield United FC).

85
    Sme už v záverečnej časti tohto stretnutia. City ako favorit vyhráva najtesnejším možným rozdielom.

86
    Uvidíme, či hostia teda ešte skúsia zariskovať a otvoriť to. Nič iné im ani vlastne nezostáva, ak by chceli v tomto zápase ešte bodovať.

87
    Predsa len tu bola šanca pre hostí! Sharp dostal loptu na Flecka, ten sa oprel do voleja a lopta len tesne minula priestor domácej brány, veľká škoda pre Sheffield!
    87. John Fleck (SHU)

88
    Čas sa už teda kráti, domáci sa približujú k zisku troch bodov.

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, koľko sa ešte bude nadstavovať.

90
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Ferrán Torres, prichádza Rodri.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavuje 5 minút!

90+2
    Dostávame a už do nadstaveného času. City drží svoje tesné vedenie, ale ešte hostia majú malú nádej na skórovanie a tak aj zisku bodu.

90+3
    Domáci reklamovali penaltu, ale Baldock podla všetkého nehral rukou. City zahrávalo rohový kop, ten hostia ubránili.

90+4
    Fantastický zákrok hosťujúceho brankára! City vyrazilo do rýchleho brejku, pred bránou súpera sa ocitol v zakončení Jesus, ale jeho pokus k tyčke Ramsdale vyrazil do bezpečia!
    90+4. Gabriel Jesus (MAC)

90+5
    Domáci ešte zahrávali rohový kop, ktorý však nič zaujímavého neponúkol. Vyzerá to, že je už o všetkom rozhodnuté.

90+6

V druhom polčase už žiadny presný zásah nepadol. City ako favorit zápasu síce získava tri body, ale predvedenou hrou moc neoslnil. Sheffield hral veľmi zodpovedne v defenzíve, škoda že neubránil tú gólovú situáciu. Hostia mali však len jednu šancu v tomto zápase a to je málo, ich brankár Ramsdale navyše zachránil v závere jasne inkasovaný gól.

Tri body teda podľa očakávania zostávajú na Etihad Stadium, prekvapenie sa nekonalo.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera! (17:54:45)