Everton – Newcastle 0:2 (kon.) | Crystal Palace – Wolverhampton 1:0 (kon.) | Manchester City – Sheffield Utd. 1:0 (kon.)
West Bromwich – Fulham 2:2 (kon.) | Arsenal – Manchester United 0:0 (kon.) | Southampton – Aston Villa 0:1 (kon.)
Everton FC
0:2 (0:0)
Newcastle United
Sobota 30.01.2021, 13:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 21. kolo

Druhý polčas priniesol dva presný zásahy a máme tu prekvapenie tohto kola! Newcastle vďaka dvom gólom Wilsona vyhráva na pôde favorizovaného Evertonu a po sérii piatich prehier konečne boduje a to hneď naplno.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok dňa! (15:25:18)

90+5

90+4
    Hosťujúci Wilson tak dal v tomto zápase dva góly a je jasné, že je hrdinom svojho celku.
    90+3. Callum Wilson (NEW) - 0:2

90+3
    Newcastle United dal gól!
    A je definitívne rozhodnuté! Everton už musel riskovať a nechal otvorenú obranu, do nej sa podarilo vpadnúť hosťujúcej ofenzíve, presnú prihrávku na druhú stranu dostal CALLUM WILSON, ktorý si spracoval loptu a pred brankárom Pickfordom nezaváhal – 2:0!

90+2
    Pomerne veľa nadstaveného času ešte domáci majú k dispozícií, aby získali v tomto zápase aspoň jeden bod.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavuje 5 minút!

90
    Žltú kartu dostáva Jeffrey Hendrick (Newcastle United).

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Čoskoro získame údaj o nadstavenom čase.
    88.

88
    Zrodil sa však rýchly brejk hostí a po ňom už mohlo byť o všetkom rozhodnuté! Wilson mal na kopačke svoj druhý gól, ale v ideálnej pozícii na skórovanie poslal loptu len do tyčky!

87
    Pickford si poradil s prihrávkou pred svoju bránu, následne dostáva loptu na svojich spoluhráčov v poli.

86
    Newcastle stále pri lopte, hostia presúvajo kombináciu na útočnú polovicu.

85
    Richarlisonove zakončenie bránu hostí nijak neohrozilo. Hostia pohodlne teraz kombinujú na svojej polovici ihriska.

84
    Žltú kartu dostáva Karl Darlow (Newcastle United).

83
    Čas hrá už proti domácemu celku. Zatiaľ to vyzerá, že favorit zápasu dnes nenaplní očakávania.

82
    Digneho center sa stal ľahkou korisťou pre brankára Darlowa.

81
    Necelých desať minút zostáva do konca druhého polčasu, niečo sa ešte bude určite nadstavovať. Everton už musí začať pomaličky aj riskovať.

80
    Domáci sa teraz nemôžu dostať k ničomu poriadnemu. Hostia sú stále pozorní v defenzíve a vyzerá to, že dnes by mohli bodovať po dlhej dobe.

79
    Žltú kartu dostáva James Rodríguez (Everton FC).

78
    Avšak, hostia pokračujú vo svojej aktivite priamym kopom. Síce im nič zaujímavého neponúkol, ale nazbierali cenný čas na polovici súpera.

77
    Pickford posiela loptu na svojich spoluhráčov. Uvidíme, či ešte domáci dokážu s týmto zápasom niečo spraviť. Stále je čas aj na prípadnú otočku skóre.

76
    Predsa len sa však hostia dostali zakrátko do útoku, Almirón sa individuálne nepresadil, ale Newcastle ešte zostáva pri lopte.

75
    Sigurdssonov rohový kop si hostia postrážili a momentálne sa s loptou na kopačkách nemusia nikam ponáhľať.

74
    Everton, ako favorit zápasu bude musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Ešte na to čas má, ale musí konať čo najrýchlejšie.
    73. Callum Wilson (NEW) - 0:1

73
    Tak predsa len sme sa dočkali gólu v tomto zápase a ten prichádza v dosť kritický moment pre domácich! Hostia idú do vedenia po rohovom kope, keď na center od Shelveya si najvyššie vyskočil CALLUM WILSON a jeho hlavička končí v sieti – 0:1!

72
    Newcastle preniesol hru na polovicu súpera, snaží sa nájsť recept na prekonanie súperovej defenzívy.

71
    Naopak, hostia by zrejme aj ten jeden bod brali. Ešte je tu však záverečná časť tohto zápasu, ktorá môže priniesť naozaj hocičo.

70
    Stále čakáme na prvý presný zásah v tomto stretnutí. Everton ako favorit zápasu a navyše v domácom prostredí by určite chcel zvíťaziť.

69
    Zakrátko sme sledovali rohový kop hosťujúceho tímu, ale domáca defenzíva si s ním poradila.

68
    Hra sa musela na malý moment prerušiť. Na ihrisku zostal ležať Hayden, ktorý však po krátkom prerušení je v poriadku a hra pokračuje ďalej.

67
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Ryan Fraser, prichádza Allan Saint-Maximin.

66
    Momentálne sledujeme kombináciu hosťujúceho celku, ten sa však ďalej ako po stred poľa nedostáva.

65
    Postupne sa na oboch stranách striedajú útočné výpady, ale stále sa ani jednému z celkov v ofenzíve nedarí.

64
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Alex Iwobi, prichádza André Gomes.

63
    Sledovali sme rohový kop hosťujúceho celku, ale ten nič zaujímavého neponúkol.

62
    Hodina z tohto stretnutia v Goodisonovom Parkuje už minulosťou. Aj naďalej čakáme na úvodný presný zásah.

61
    Žltú kartu dostáva Michael Keane (Everton FC).

60
    Dianie v druhom polčase už pokračuje ďalej. Pri lopte sú hostia, postupne rozbiehajú kombináciu na útočnej polovici.

59
    Hra je teraz prerušená, po jednom zo stretov zostali hráči ležať na zemi. Obaja však vyzerajú byť v poriadku.

58
    Tento útočný výpad domácich zastavuje ofsajd.

57
    Zakrátko sme sledovali rohový kop domáceho tímu, ale ani ten žiadne nebezpečenstvo pre hosťujúcu bránu neznamenal.

56
    Everton sa postupnou rozohrávkou dostal až na útočnú polovicu, ale následné zakončenie od Calverta-Lewina nebolo úspešné.

55
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Jamaal Lascelles, prichádza Ciaran Clark.
    54.

54
    Šanca pre hostí, ktorá je však nevyužitá! Po výbornej prihrávke za obranu súpera zakončoval Wilson, ale jeho pokus putoval tesne vedľa domácej brány!

53
    Dlhá centrovaná lopta smerovala do pokutového územia hostí, ale nikto z domácich na ňu nedokázal reagovať.

52
    Do kombinácie domáceho tímu sa zapája aj brankár Pickford. V druhom polčase teda čakáme na prvý vážnejší impulz.

51
    Sú to však nepresné prihrávky od domácich futbalistov, to žiadne nebezpečenstvo pre hostí neznamená.

50
    Opäť je však pri lopte domáci celok, ktorý začal druhý polčas o niečo aktívnejšie.

49
    Calvert-Lewin si nabehol na dlhú loptu do pokutového územia, napokon však bol od nej odstavený. Došlo tam aj k pádu, ale penalta sa nepíska.

48
    Hostia sa snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky. Newcastle už prehralo päť zápasov v rade, dnes teda potrebuje bodovať.

47
    Dúfajme, že v druhom polčase už uvidíme presné zásahy. Pri lopte je momentálne Everton, ktorý sa snaží o prechod na útočnú polovicu.

46
    Druhý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mal domáci celok. Ani jeden z trénerov nestriedal.

46

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo v Goodisonovom parku je už minulosťou, napokon sme v ňom žiadny presný zásah nevideli. Šance však boli na oboch stranách, sledovali celkom zaujímavé prvé dejstvo a aj vyrovnané. Verme, že v druhom polčase to už bude aj s gólmi, začne sa približne o 14:33.

45+5

45+2
    Plynie nám už teda aj nadstavený čas prvého polčasu. Všetko už nasvedčuje tomu, že na góly si budeme musieť počkať v druhom polčase.

45+1
    V prvom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

45
    Haydenova strela spoza pokutového územia nebola nijak nebezpečná, domáca obrana ju zblokovala do bezpečia.

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

43
    Sme v závere prvého polčasu. Zatiaľ to teda vyzerá, že na prestávku sa pôjde bez gólov.

42
    James Rodríguez nemohol pokračovať v tomto útočnom výpade, dostal sa do ofsajdu.

41
    Obraz hry sa nemení, v posledných chvíľach stále sledujeme kombináciu domáceho celku na útočnej polovici.

40
    Necelých päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Stále čakáme na otvárací zásah.

39
    Domáci stále kombinujú na útočnej polovici, ale nedarí sa im vyprodukovať žiadne ďalšie zaujímavé zakončenie.

38
    Predchádzajúce dve situácie Everton poriadne nakopli, momentálne sledujeme veľmi aktívnu hru domáceho cleku.

37
    Krátko na to domáci znova zahrozili, keď sa do zakončenia dostal Richarlison, jeho strela spoza pokutového územia však smerovala tesne vedľa hosťujúcej brány.

36
    James Rodríguez mohol poslať domácich do vedenia! Domáci futbalista si prebral výbornú prihrávku od spoluhráča v pokutovom území, ale pred Darlowom zakončil len do neho!

35
    Shelvey sa ujal rozohrávky priameho kopu z veľmi dobrej pozície, ale jeho strelecký pokus smeroval len nad domácu bránu.

34
    Žltú kartu dostáva Gylfi Sigurdsson (Everton FC).

33
    Postupne sa teda blíži záverečná časť prvého polčasu. Oba celky sa snažia ešte niečo zaujímavého vymyslieť.

32
    Polhodina v Goodisonovom Parku je už minulosťou. Aj naďalej čakáme na prvý presný zásah, zatiaľ najväčšie šance mali hostia, zostali však nevyužité.

31
    Následný rohový kop už domáci ubránili lepšie a žiadny podobný zaujímavý moment sa nezrodil.

30
    Wilson vybojoval pre hostí rohový kop. Ten sa už stihol aj realizovať a Pickford mal čo robiť, aby Wilsonovu hlavičku pod brvno vyrazil na ďalší rohový kop! To bol výborný zákrok domáceho brankára.

29
    V prechode do útoku sa teraz moc nedarí ani domácemu tímu. Snáď prvý polčas ešte niečo zaujímavého ponúkne.

28
    Newcastle United sa postupne presúva na útočnú polovicu, ale teraz len hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy.

27
    Tak už sa pokračuje ďalej, Mina je v poriadku a už je aj na ihrisku.

26
    Hra je momentálne prerušená. Na ihrisk zostal ležať Mina, ktorý má aj krv v tvári. Toto si vyžaduje lekárske ošetrenie.

25
    Rohový kop tak už zaujímavý nebol, Everton si teda mohol vydýchnuť.
    24.

24
    Veľa nechýbalo a hostia mohli ísť do vedenia! Spoza pokutového územia sa do strely poriadne oprel Shelvey, jeho pokus ešte domáca obrana tečovala a lopta tesne míňa priestor domácej brány! Nasledovať bude ešte rohový kop.

23
    Otázkou teda zostáva, či sa v prvom polčase dočkáme presného zásahu. Zatiaľ ten tabuľkový rozdiel nie je moc poznať, je to vyrovnané z oboch strán.

22
    Sme v druhej polovici úvodného dejstva. Zatiaľ čakáme na prvý vážnejší strelecký pokus, oba celky sa však snažia hrať aktívne.

21
    Žltú kartu dostáva Jonjo Shelvey (Newcastle United).

20
    V krátkom slede zahrávali hostia ďalší rohový kop, ale ten nebol nijak úspešný a center od Frasera bol odvrátený opäť do bezpečia.

19
    Nič na tom nezmenil ani tento rýchly brejk domácich, nasledovať bude len odkop od Darlowej brány.

18
    Znova sa nám tak akcie striedajú na oboch stranách, ale vyložene gólovú situáciu sme ešte nemali možnosť vidieť.

17
    Domáci stopér Mina si nabehol na center v pokutovom území súpera, jeho zakončenie však smeruje nad hosťujúcu bránu.

16
    Everton sa ešte musel brániť, pretože hostia pokračovali vo svojom útočnom ťažení, ale všetko znova defenzíva zvládla a žiadnu zaujímavú situáciu sme tak nevideli.

15
    Teraz hostia zahrávali priamy kop, na centrovanú loptu od Shelveyho však domáca obrana úspešne reagovala a dostáva ju do bezpečia.

14
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, čoraz viac sa na pozore musia mať jednotlivé defenzívy.

13
    Newcastlu sa podarilo založiť rýchly brejk a po ňom nasledoval rohový kop. Center na prednú tyč si však domáca obrana pohodlne postrážila.

12
    Momentálne sledujeme kombináciu domáceho tímu, ktorý sa snaží o postupný prechod na útočnú polovicu.

11
    Úvodná desaťminútovka tohto stretnutia je už minulosťou, zatiaľ sledujeme aktívnu hru domáceho tímu, postupne sa však už prebúdzajú aj hostia.

10
    Wilson nezvládol prvý dotyk s loptou a tá mu napokon po dobrej prihrávke od spoluhráča ušla za postrannú čiaru. Nasledovať bude odkop od domácej brány.

9
    Po dlhšej dobe sa musel mať na pozore aj brankár na druhej strane, Pickoford však s nepresnou prihrávkou súpera nemal žiadne problémy.

8
    Everton ešte kombinoval na útočnej polovici, ale napokon to k žiadnemu zakončeniu na bránu neviedlo. Domáci sú jednoznačne aktívnejší v úvode zápasu.

7
    No, Darlow sa teda nemôže na nedostatok práce v úvode zápasu sťažovať. Teraz musel boxovať nebezpečný center pred jeho brány, je z toho rohový kop pred domácich.

6
    Zakrátko sme opäť sledovali počínanie hosťujúceho brankára, poradil si však s touto loptou smerujúcou do pokutového územia a už sledujeme kombináciu Newcastlu United.

5
    Prvé nebezpečenstvo pred hosťujcou bránou! Darlow podcenil centrovanú loptu a nedokázal ju úspešne vyboxovať do bezpečia, našťastie zakončenie súpera smerovalo tesne nad domácu bránu!

4
    Žltú kartu dostáva Jamaal Lascelles (Newcastle United).

3
    Pickford nakopol dlhú loptu až pred pokutové územie domácich, proti nej išiel jeho brankársky kolega Darlow a hlavou ju upratal do bezpečia. Calvert-Lewin ho pri napádaní fauloval, takže nič zaujímavého by nenasledovalo.

2
    Hneď po svojom prvom útočnom výpade získali hostia rohový kop. Zakončenie v pokutovom území domáci zblokovali a už vyvážajú loptu do bezpečia.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril hosťom, ktorí dnes hrajú v žltých dresoch, domáci Everton vo svojich tradičných modrých.

1

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka je dnes na lavičke náhradníkov Newcastlu United.

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Y. Mina, M. Keane, Digne – G. Sigurdsson, A. Doucouré – Iwobi, Richarlison, James Rodríguez – Calvert-Lewin

Náhradníci: Olsen, Virginia – Godfrey, Davies, Kenny, Holgate, A. Gomes, Gordon

Newcastle United: Darlow – Hayden, Lascelles (C), Schär, Lewis – Manquillo, Shelvey, Hendrick, Almirón – Fraser – C. Wilson

Rozhodca: Attwell – Hatzidakis, Smart

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Everton FC a Newcastle United. Začiatok zápasu je na programe o 13:30.

Cez víkend sa môžme tešiť na anglickú Premier League, na programe je 21. kolo. To nám okrem iného prinesie aj zaujímavý duel v Liverpoole a to konkrétne v Goodisonovom Parku, tam budú o body do tabuľky bojovať tímy z opačných pólov. Everton FC získal doposiaľ 33 bodov a nachádza sa na predbežnom 7. mieste. Newcastle United zatiaľ nazbieral 19 bodov a nachádza sa na 16. mieste. Domáci celok má celkom dobrú formu, aj keď strieda lepšie výsledky s horšími. Na poplach však bijú hostia, ktorí prehrali už päť zápasov v rade a potrebujú sa konečne chytiť.

Favoritom tohto zápasu je teda domáci celok. Ako to dopadne? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.