Boston – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Washington – NY Islanders 3:2 (kon.) | NJ Devils – Philadelphia 3:5 (kon.)
Buffalo – NY Rangers 3:2 (kon.) | Columbus – Florida 3:4 (1:2 po s.n.) | Nashville – Chicago 3:2 (po pr.)
Winnipeg – Edmonton 6:4 (kon.) | Minnesota – LA Kings 1:2 (kon.) | Dallas – Detroit 2:1 (po pr.)
Colorado – San Jose 7:3 (kon.) | Vegas – St. Louis 4:5 (1:2 po s.n.) | Arizona – Anaheim 0:1 (kon.)
Calgary – Toronto 3:4 (kon.)
Arizona Coyotes
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Anaheim Ducks
cz Streda 27.01.2021, 03:08 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:39:30)

John Gibson (ANA) – 31 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00

Anaheimu se povedlo dobýt Gila River Arenu v Glendale, kde proti domácí Arizoně zvítězil nejnižším možným skóre 1:0. Jediný gól zápasu vsítil v 11. minutě Danton Heinen, který využil chyby Goligoskiho při rozehrávce, vybojoval puk a z pravého kruhu poslal svou střelu pod horní tyč. Arizona v průběhu utkání měla spoustu šancí, několikrát si vytvořila i drtivý tlak v útočném pásmu, ale všechny její pokusy zneškodnila buď obětavá obrana nebo brankář Gibson, který pokryl 31 střel.

59:55
    Ale ještě rychlý návrat Arizony a dobrá šance Dvoraka v levém kruhu. Jeho střelu ovšem svou nohou vyrazil jeden z bránících hráčů až do ochranné sítě.

59:48
    Ducks vytěsnili puk do středního pásma.

59:35
    Oddechový čas pro Arizonu.

59:35
    Gibson chytá nahozený puk a schovává jej pod lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravici.

59:19
    Hutton vyhazuje nahozený kotouč zpět do středního pásma.

59:07
    Arizona hledá cestu zpět do útočného pásma. Nedaří se jí usadit.

58:37
    Pokus hostů o střelu do prázdné branky ze středního pásma. Puk zamířil na zadní mantinel.

58:30
    Oesterleho rána zpoza kruhů šla do zadního hrazení.

58:05
    Arizona odvolala brankáře a zkouší to v šesti!

57:53
    Šance Arizony v bezprostřední blízkosti branky, Gibson Garlandovu střelu vytěsnil bruslí!

57:40
    A po dalším vhazování se Anaheim dopouští zakázaného uvolnění.

57:32
    Goligoski pálil okamžitě po vhazování, Gibson puk chytá.

57:28
    Vyhození Anaheimu z vlastní třetiny sice skončilo v hledišti, ale podle rozhodčích došlo k tečování puku o plexisklo. Vylučovat se tedy nebude.

56:58
    Jones přinutil Kuempera přerušit hru. Arizona by spíš potřebovala vytvořit tlak v útoku, než se bránit.

56:36
    Přihrávka přes střední pásmo Arizoně hrubě nevyšla. Je to jen zakázané uvolnění.

56:02
    Gibson svou lapačkou zastavuje Schmaltzovu střelu a podržel po několikáté svůj tým.

55:25
    Jenže z vlastního pásma to jde hodně složitě. Anaheim dobře napadá rozehrávku soupeře.

54:40
    Arizoně se čas nemilosrdně krátí. Byť v mnoha pasážích byla o poznání lepším týmem, vše směřuje k těsné porážce, které se snaží ze všech sil zabránit.

54:10
    Kuemper likviduje další pokus soupeře. Komerční přestávka.

53:46
    Přišla ovšem ztráta a přečíslení Anaheimu 3 proti 1. Hosté z toho ale nic nevytěžili, Kuemper střelu z mezikruží vyrazil a dorážka z levé strany šla do zadního mantinelu.

53:25
    Domácí mají kotouč ve svém pásmu a musí znovu vymýšlet útočnou akci.

52:35
    Oesterle si sjel až do pravého kruhu a zamířila na něj přihrávka z levého křídla. Jenže rychlé zakončení z první bylo zblokováno a na Gibsona neprošlo.

52:00
    Arizona vede na střely 28-20. Na góly ale stále prohrává 0:1.

51:42
    Útok Arizony byl zastaven postavením mimo hru. Vhazovat se tedy bude opět ve středním pásmu.

51:27
    Kuemper si jen pohledem kontroloval puk, který prosvištěl kolem brankoviště.

50:27
    Gibson likviduje další střelecký pokus domácích a přerušuje hru. Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:05
    Oesterle neudržel puk na modré čáře a musí se vracet. Anaheim toho využívá k prostřídání.

49:09
    Pěkný průnik Anaheimu do útoku, ale bekhendové zakončení Jonese nenadělalo Kuemperovi velké potíže.

48:40

48:16
    Rychlý návrat domácích do útoku vyřešil svým zákrokem Gibson.

48:02
    Ducks se povedlo osvobodit.

47:55
    Arizona drží útočné pásmo, další ze střel ovšem končí jen zblokována.

47:27
    Kesselův pokus z pravého křídla nebyl zamířený přesně, puk se odráží od zadního mantinelu.

46:55
    Ducks vyhodili puk mimo své pásmo.

46:40
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jacob Larsson – 2 min., vražení na hrazení).

46:40
    Garland se jen s velkými potížemi zvedal z ledu z levého mantinelu. Bude se vylučovat na straně Anaheimu. To ale až po komerční pauze.

45:30
    Hra se nyní hodně kouskuje, další dvě přerušení v krátkém sledu.

45:02
    Pro změnu kotouč končí na střídačce domácích. Vhazovat se znovu bude před Kuemperem.

44:44
    Dochází k přerušení hry kvůli vystřelení puku do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Kuempera.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

44:15
    Kuemper šel na led, ale střela z levého kruhu až k němu nedoputovala.

43:14
    Oesterleovo nahození od modré bylo před brankou Gibsona sraženo mimo tři tyče. Hostující brankář je sice v permanenci, ale puky létají spíše kolem něj.

42:23
    Útočný výpad Ducks, Rakella musel zastavit až Kuemper, jenž pokryl střelu soupeře.

41:30

41:15
    Další vyhození kotouče. Toto oslabení hosté už nejspíš zvládnou.

40:35
    Ducks dobře brání své pásmo, oslabení ubíhá zatím bez většího ohrožení Gibsona.

40:01

Další třetina začne přibližně v 04:52.

Druhá třetina přinesla sice převahu Arizony, ale nepřinesla gól. Domácí měli několik silných pasáží včetně dlouhého tlaku, ale Gibson všemu odolal. Arizona si ovšem přenáší do závěrečné třetiny ještě minutu a půl dlouhou početní převahu.

40:00

39:43
    Tentokrát se kotouč odráží do ochranné sítě za Gibsonem. Na zadním mantinelu se spolu nepohodlo několik hráčů po zbytečném přistrčení od hostujícího Larssona. Vylučovat se ale nebude.

39:35
    Hosté vyhodili puk pouze mezi střídačky. Vhazovat se bude opět před Gibsonem.

39:30
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., hákování).

39:00
    Slabší pasáž zápasu bez šancí na obou stranách. Hra byla přerušena po vystřelení puku do hlediště ve středním pásmu
    .

37:25
    Postavení mimo hru Anaheimu, který se trošičku osmělil a začíná hrát.

36:15
    Arizona vede ve druhé třetině na střely 12-2. Drtivou převahu ale zatím nevyužila.

35:35
    Ducks to zvládli. Gibson po další ráně domácích podržel puk ve své moci a přerušuje hru. Komerční přestávka.

35:16
    Tlak Coyotes pokračuje! Ani nyní se nepovedlo hostům vyhodit puk. Pětice Ducks je už pořádně unavená a jen drží pozice.

34:45
    Anaheim je stažen před vlastní brankou, po zblokované střele Hjalmarsona se nedaří hostům vyhodit puk.

34:10
    Arizona má v posledních minutách jednoznačně více ze hry, schází tomu ale lepší využívání šancí.

33:38
    Další z těžších zákroků Gibsona, který rychlý výpad soupeře řešil sražením puku do strany.

33:00
    Domácí vjeli do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

32:11
    Keller zkoušel štěstí od modré čáry. Byť Arizona nyní výrazně zasypává branku Anaheimu střelami, Gibson drží čisté konto.

31:11
    Anaheim vyhodil na zakázané uvolnění.

30:55
    Pokračující akce domácích. Garland operoval před brankou Gibsona, ten ale odolal i tomuto tlaku.

30:43

30:20
    Arizona se musela vracet pro puk do středního pásma, ale rychle se vrací před branku Gibsona.

29:56
    Gibson udržel puk před brankovištěm a přerušil hru po náporu z levé strany, kde mu zahrozil Kessel.

29:44
    Oesterle se snaží od modré čáry ostřelovat branku Anaheimu, ale zatím bez úspěchu.

29:21
    Oesterleho rána od modré zaduněla o zadní mantinel. Arizona dál drží puk v útočném pásmu.

28:43
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., sekání).

28:36
    Coyotes se s pukem vrátili do svého pásma a chystají se na útočný výpad s šesti muži v poli.

28:09
    Pitlickova střela z mezikruží byla zblokována, ale došlo tam i k faulu a bude se vylučovat na straně Anaheimu! Domácí mají výhodu.

27:06
    Ducks se po vhazování ve svém pásmu dopouští zakázaného uvolnění.

26:58
    Dobrá šance Arizony! Garland v útoku našel najíždějícího Caggiulu u pravého kruhu, poslal mu puk, ale jeho střela z první vyletěla příliš vysoko.

26:12
    Getzlaf vjel do dalšího postavení mimo hru. Na řadě je komerční pauza.

25:33
    Ducks se dostali do postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

25:20
    Hra se ve druhé třetině příliš nekouskuje, zároveň ale nenabízí prozatím ani zdaleka takovou úroveň, jakou nabídla úvodní dvacetiminutovka.

23:49
    Zakázané uvolnění Arizony po nepřesné přihrávce.

23:30
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, ale také bez větších šancí. Garlandova střela z pravého kruhu byla spíše propagační.

22:08
    Grossovu ránu od modré čáry Gibson úspěšně zlikvidoval. Hra pokračuje.

21:37
    Ducks se usadili v útoku, a nakonec i ohrozili branku Kuempera, který si ovšem prostor u své pravé tyče pohlídal a hru přerušil.

20:50
    Na začátku druhé třetiny se hra přelévá ze strany na stranu a oba týmy se střídají ve vedení puku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 03:59.

Arizona měla v úvodu první třetiny převahu, jenže ráz úvodní dvacetiminutovky změnila hrubka Caggiuly v rozehrávce z vlastního pásma. Domácí útočník ztratil puk, který vybojoval Heinen, jenž otevřel skóre a Anaheim od té chvíle soupeřům pořádně zatápěl. Další branka ovšem nepadla.

20:00

19:23

18:58
    Coyotes vyhazují puk přes všechny čáry.

18:25
    Kuemper zastavil zakončení Rakella a ukrývá puk pod sebou, díky čemuž přerušuje hru.

17:40
    Domácí se na začátku oslabení osvobodili a Anaheim musí hledat cestu zpět do útočné třetiny.

17:23
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Barrett Hayton – 2 min., příliš mnoho hráčů).

17:23
    Komerční přestávka.

16:55
    Zlokovaná střela Pitlicka se od Lindholma odráží mimo nebezpečí.

16:25
    Poměrně rychle se vrátili za branku Kuempera, ale dál drží puk a mohou vyrazit na další zteč.

15:55
    Domácí mají puk ve vlastním pásmu a chystají další útočný výpad. S rozehrávkou nespěchají.

14:56
    Odražený puk doklouzal nikým nekrytý až před brankoviště Gibsona, kde do něj pohotově praštil útočící Garland, ale napálil tyč branky Anaheimu! Teď při Anaheimu stálo neskutečné štěstí.

13:31
    Garland se uvolnil v levém kruhu, dostal přihrávku a snažil se vystřelit do protipohybu Gibsona. Tomu se povedlo v brankovišti natáhnout a zachytit puk lapačkou!

13:24
    Do útoku se dostali po odmlce také domácí, Fischerovu ránu od modré Gibson chytá, přerušuje hru a následuje komerční přestávka.

12:46
    Anaheim úvodní branka pořádně nakopla. Ducks se tlačí do zakončení a snaží se navýšit své vedení, Fowler ovšem od modré neuspěl.

12:05
    Arizona se dvakrát za sebou dopustila zakázaného uvolnění.

11:24
    Heinen opět střílel, tentokrát z mezikruží. Kuemper jeho pokus zlikvidoval, stejně jako následnou střelu Huttona od modré.
    10:59 Danton HEINEN - 0:1

10:59
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Byť měla Arizona více ze hry, úvodní gól střílí Anaheim! Hrubka v domácí rozehrávce zpoza branky, Caggiula ztratil puk v levém kruhu a DANTON HEINEN, který puk vybojoval, tuto chybu trestá přesným zakončením pod horní tyč. Bez asistence.

10:05
    Útočná akce hostů ale poměrně rychle skončila...

09:50
    Anaheim, který v posledních minutách jen odvracel útoky, se zmocnil puku a bude rozehrávat zpoza vlastní branky.

08:57
    Coyotes se rychle vrátili do útoku. Chychrunova rána zaduněla o Gibsonovy betony. Už osmá střela domácích.

08:40
    Ducks se povedlo osvobodoti a konečně může unavená pětice prostřídat.

08:13
    Po dalším z těžkých zákroků Gibsona se Anaheim konečně dostal k puku a vyhazuje na zakázané uvolnění. Arizoně se povedlo během tohoto útoku pořádně zatopit pod kotlem.

07:41
    Grossova pumelice od modré čáry prosvištěla kolem branky a zaduněla o zadní mantinel. Arizona setrvává v útoku a vytváří na své soupeře tlak.

06:43
    Další zákrok hostujícího brankáře, jenž tentokrát drží kotouč v lapačce a přerušuje hru. Komerční pauza.

06:36
    Demers pálil od modré, Gibson jeho projektil vyráží.

05:32
    Arizona se poměrně dlouho držela v útočném pásmu, ale nedokázala za celou dobu získat pevnou kontrolu nad pukem a rozehrát kombinační akci, která by vedla k ohrožení branky.

04:38
    Anaheim se znovu dopouští zakázaného uvolnění. Hra se opět stěhuje před Gibsona.

04:04
    Ducks po ztrátě útočného pásma zkusili rychlý návrat, ale je z toho jen zakázané uvolnění.

03:44
    Prudká rána hostí od modré čáry, Kuemper i potřetí v utkání pečlivě zasahuje.

03:05
    Další zásah Kuempera, tentokrát proti střele z pravého kruhu. Duel se začíná rozjíždět, navíc se hraje delší doba bez přerušení a hra se zbytečně nekouskuje.

02:15
    Po šanci domácích, kterou zlikvidoval Gibson, vyrazil do úniku v dresu Anaheimu Kesler, ale v souboji s Darcym Kuemperem se mu nepovedlo najít skulinku v postavení brankáře.

01:49
    První střelu utkání vyslal obránce domácích Gross od modré čáry, Gibson puk vyráží.

01:37
    Postavení mimo hru Arizony, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:10
    V úvodních desítkách sekund se oba týmy oťukávají. Vstup do střetnutí sledujeme z obou stran spíše vlažnější.

00:01

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Goligoski, Chychrun, Demers, Hjalmarsson, Oesterle, Gross – Garland, Schmaltz, Caggiula – Kessel, Hayton, Keller – Pitlick, Brassard, Dvorak – Fischer, Jo. Larsson, Crouse.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Shattenkirk, H. Lindholm, Hakanpää, Fowler, Welinski, Ja. Larsson – Rakell, Getzlaf, Jones – Silfverberg, Henrique, Heinen – Terry, Steel, Comtois – Rowney, D. Grant, Deslauriers.

Rozhodčí: Chmielewski, Rehman – Galloway, Suchánek.

V minulé sezoně se stihly odehrát hned čtyři vzájemné duely, ve kterých vždy zvítězil tým, jenž hrál na domácím kluzišti. Bilance tak byla smírná 2-2 na zápasy.

Anaheim si sice v šesti zápasech připsal také čtyři porážky, ale dvakrát dotáhl tyto zápasy do prodloužení, a ve spojení se dvěma výhrami tak má na kontě 6 bodů. V posledním duelu, který Duck odehráli v noci na pondělí, se radovali z trochu překvapivé výhry 3:1 nad Coloradem, díky čemuž se dostali na šesté místo Západní divize.

Domácí měli vstup do sezony ještě trochu horší než jejich nadcházející soupeři. Arizona z 6 zápasů vydolovala 5 bodů a je aktuálně na chvostu Západní divize, když porazila San Jose a následně se radovala jednou během série čtyř zápasů proti silným Vegas, s nimiž si Coyotes zapsali bilanci 1 výhry, 3 porážek a skóre 9:12.

Týmu navíc příliš neprospívá, že na marodce je jedna z největších opor sestavy, obránce oliver Ekman-Larsson.

Hokejisté Arizony přivítají na svém ledě Anaheim v souboji dvou týmů, které zatím nemohou být úplně spokojeny se vstupem do zkráceného ročníku, v němž se jim nepovedlo zcela chytit začátek a nutně potřebují získat pár výher v řadě, aby se v rámci Západní divize posunuly z druhé poloviny tabulky směrem nahoru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.