Japonsko – Argentína 24:28 (kon.) | Uruguaj – Poľsko 16:30 (kon.) | Kapverdy – Tunisko 0:10 (kont.)
Maďarsko – Brazília 29:23 (kon.) | Angola – Kongo 31:32 (kon.) | Chorvátsko – Bahrajn 28:18 (kon.)
Dánsko – Katar 32:23 (kon.) | Španielsko – Nemecko 32:28 (kon.)
Japonsko
24:28 (13:17)
Argentína
cz Štvrtok 21.01.2021, 15:30 • Cairo Halls Complex (Káhira) • Majstrovstvá sveta mužov

Statistiky utkání:
    Japonsko – Argentina 24:28 (13:17)
    Nejvíce branek: Jošino 6, Motoki 5/4, Jošida 4 – Pizarro 10/1, Moscariello 5, Simonet Moldes 5. Rozhodčí: Kolahdouzan M. (Irn) – Alireza M. (Irn). Sedmimetrové hody: 7/5 – 1/1. Vyloučení: 2:2. (17:00:36)

Argentinci po skvělém výkonu v prvním poločase navázali ve druhém poločase dalším skvělým výkonem, jen hvězda týmu v této půli byl Maciel, který v tomto ohledu nahradil v první půli skvělého autora 10 branek Pizzara, jenž se stal nejlepším hráčem utkání. Argentina tak naprosto zaslouženě bere body za vítězství 28:24.

Konec zápasu. (24:28)
    60
    Sedm sekund před koncem se prosazuje Jošida, ale to už Argentinci spíše slaví. (24:28)
    60
    Moscariello půl minuty před koncem dává vítěznou definitivu. (23:28)

59
    Maciel si nyní poradil i se střelou Tokudy. (23:27)
    58
    Motoki je ze sedmičky úspěšný i počtvrté. (23:27)
    57
    Simonet našel Moscariella na brankovišti. Ten se nemýlil. (22:27)

56
    Maciel přidává další zákrok po ztrátě Argentiny v útoku. (22:26)
    55
    Motoki proměňuje sedmičku do třetice. (22:26)
    54
    Gól vstřelil tým Argentina (Diego Esteban Simonet Moldes). (21:26)
    53
    Gól vstřelil tým Japonsko (Šuiči Jošida). (21:25)

53
    Pizarro je vyloučen, podle mě se však jednalo spíše o prorážení z japonské strany. (20:25)

53
    Oddechový čas pro hosty. (20:25)
    52
    Doj přidává další branku. (20:25)
    52
    Gól vstřelil tým Japonsko (Rémi Anri Doj). (19:25)
    51
    Maciel chytá i pokus o podstřel od Mizumačiho. Na druhé straně krásnou nahazovačku rozehranou z křídla do prázdné branky zakončuje Simonet. (18:25)

50
    Oddechový čas pro domácí. (18:24)
    49
    Baronetto hned využívá přesilovku. (18:24)

49
    Takano si jde odpočinout na dvě minuty za zatažení za dres. (18:23)
    48
    Na druhé straně Nakamura také likviduje šanci soupeře. Po následující akci zakončuje ze sedmimetrového hodu Motoki. (18:23)

47
    Maciel chytá další pokus z křídla. (17:23)

46
    Nyní ztrácejí míč Argentinci a Japonsko tak může opět usilovat o snížení. (17:23)

45
    Mizumači posílá míč nad branku. (17:23)

44
    Maciel si připisuje další dva zákroky. Japonci navíc trefují pouze tyč. (17:23)
    43
    I. Pizzaro střílí svůj první gól. (17:23)

42
    Oba brankáři nyní chytili brejk soupeře. (17:22)

41
    Baronetto nyní nepřekonal Nakamuru. (17:22)
    40
    Motoki proměňuje sedmimetrový hod. (17:22)
    39
    Argentinci už dělají ze zápasu exibici, když Simunet naskočil do brankoviště a vstřelil gól za zády. (16:22)
    38
    Po zákroku brankáře se na druhé straně prosazuje Jošida. (16:21)
    37
    Baronetto inkasoval dlouhou přihrávku a zbrejku přidává další branku. (15:21)
    36
    Japonci to nyní zkusili přes pivota a Jošida tak střílí svůj první gól. (15:20)

35
    Ani Argentinci nedokázali skórovat. (14:20)

34
    Japonci se dopustili technické chyby při střílení. Do útoku jde opět Argentina. (14:20)
    33
    Až nyní se prosazují Japonci zásluhou Watanabeho. (14:20)
    33
    Simonet přidává další branku. (13:20)
    32
    Z pravého křídla tentokráte snižuje Baronetto. (13:19)
    31
    Druhý poločas zahájil desátou brankou Pizzaro. (13:18)

31
    Začal druhý poločas. (13:17)

Druhý poločas začne přibližně v 16:20.

Argentinský tým je zatím dominantnější a jistější ve svém výkonu. Přestože se Japonci několikrát dokázali vrátit do zápasu a snížit Argentinské vedení na minimum, nikdy nezazmatkovali a dokázali zareagovat další brankovou šňůrou podpořenou unikátním výkonem Pizarra, který se svými devíti brankami za poločas je jasným rozdílovým hráčem.

30
    První poločas skončil. (13:17)
    30
    Argentinci ubránili útok Japonců a Moscariello z protiútoku zvyšil o další gól šest sekund před koncem poločasu. (13:17)
    30
    Pizzaro střílí devátou branku ze šestnácti. (13:16)

29
    Oddechový čas pro hosty. (13:15)
    29
    Agarie přidává další branku. (13:15)
    28
    Pizzaro nevěděl komu nahrát a tak vstřelil branku z devíti metrů sám. (12:15)
    27
    Po chybě Argentinců v útoku snižuje na rozdíl dvou branek Agarie. (12:14)
    26
    Jošino přidává další branku z devítky. (11:14)
    25
    Simonet přidává další trefu z devíti metrů. (10:14)
    24
    Agarie se tentokráte ze sedmi metrů trefuje. (10:13)

23
    Argentinci vlastní chybou přicházejí o míč a Japonci rázem vybojovali další sedmičku. (9:13)
    22
    ...odražený míč však doběhl Tokuda a přidává další gól. (9:13)

22
    Agarie neproměnil sedmičku... (8:13)
    21
    Vainstein přidává další argentinský gól ze šestky a trefuje se mezi nohy brankáře. (8:13)
    20
    Tokuda snižuje. (8:12)
    20
    Pizzaro přidává další branku z brejku. (7:12)

19
    Takuda posílá míč ze sedmičky mimo branku. (7:11)

19
    Moscarielolo jde ven, navíc sedma pro Japonsko. (7:11)
    18
    Simonet se trefuje mezi nohy japonského brankáře. (7:11)
    17
    Svoji šestou trefu připisuje Pizarro z devítky podstřelem. (7:10)
    16
    Motoki se trefuje z brejku poté co Ibašita úspěšně zakročil. (7:9)
    15
    Baronetto dává gól z brejku po útočném faulu Japonska. (6:9)
    14
    Gól vstřelil tým Argentina (Diego Esteban Simonet Moldes). (6:8)
    14
    Na druhé straně se opět prosadil Jošino. (6:7)
    13
    Brejk 2 na 1 zakončuje z brankoviště Pizzaro. (5:7)
    12
    A Jošino z brankoviště skóruje do
    třetice. (5:6)
    12
    Jošino našel mezírku na brankovišti a snížil. (4:6)
    11
    Po rychlé kombinaci zakončil Jošino nechytatelnou dělovkou z devíti metrů. (3:6)

10
    Oddechový čas pro domácí. (2:6)
    10
    Moscariello využívá prázdnou soupeřovu branku a z brejku zvyšuje vedení svého celku. (2:6)
    9
    Pizzaro se dostal na volný střed a z přesilovky dává svůj čtvrtý gól. (2:5)
    9
    Při hře bez brankáře se trefuje Mizumači. (2:4)
    8
    Pizzaro proměňuje sedmičku. (1:4)

8
    Za faul při střele je vyloučen Jošino a Argentina navíc bude mít k dispozici sedmičku. (1:3)
    7
    Japonský brankář proti Pizzarově střele sice zasáhl, míč se ale odrazil do branky. (1:3)

6
    Také Japonci mají první žlutou kartu...jmenovitě Agarie. (1:2)

5
    Žlutá karta pro tým Argentina (Lucas Dario Moscariello). (1:2)

5
    Žlutá karta pro tým Argentina (Nicolás Bonanno). (1:2)
    4
    Moscariello vrací Argentině vedení ze spojky. (1:2)
    3
    Jošino se vyhnul obránci a z osmi metrů srovnal. (1:1)
    2
    Argentinci se prvním dvěma útokům ubránili a sami otevřeli skóre Pizzarem. (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Na míči začínají Japonci.

Japonsko: Iwašita, Nakamura – Agarie, Anri Doj, Kasahara, Kitazume, Mizumači, Motoki, Narita, Takano, Tamakawa, R. Tokuda, Š. Tokuda, Watanabe, Jošida, Jošino.

Argentina: Bar, Maciel – Baronetto, Bonanno, Carou, Fernández, Martínez Camí García, Martínez, Moscariello, Mouriño, F. Pizarro, I. Pizarro, D. E. Simonet Moldes, P. Simonet, S. A. Simonet Moldes, Vainstein.

Rozhodčí: Kolahdouzan M. (Irn) – Alireza M. (Irn).

Poslední vzájemný zápas těchto týmů evidujeme až v roce 2005, kdy na MS porazilo Japonsko Argentinu 25:27. Podobně vyrovnané utkání nás čeká i dnes.

Argentina na tom byla o něco lépe a postup ze základní skupiny si zajistila již po výhrách nad Kongem 28:22 a Bahrajnem 24:21. Následná prohra s Dánskem 31:20 už však byla očekávaná a tak ze své skupiny postoupila ze druhé příčky.

Japonsko vstoupilo do turnaje remízou s Chorvatskem 29:29. Následně však svůj bodový zisk nedokázalo potvrdit při dalším klání s Katarem, které prohrálo 31:29. Postup ze skupiny si tak zajistilo až v napínavém utkání s Angolou, které vyhrálo 30:29. Ze základní skupiny tak postoupilo ze třetí pozice.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z Mistrovství světa v házené, ve kterém proti sobě nastoupí Japonsko a Argentina.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.