Jekaterinburg – Čerepovec 3:6 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Riga 5:3 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 2:1 (po pr.)
Kazaň – Jaroslavľ 3:4 (1:2 po s.n.) | Red Star Kunlun – Nižnekamsk 5:6 (kon.) | CSKA Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.)
D. Moskva – Barys 0:2 (kon.) | Soči – Novosibirsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Petrohrad 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
5:3 (3:0, 0:0, 2:3)
HC Dinamo Riga
cz Štvrtok 21.01.2021, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci dalšího hracího dne KHL se utkají týmy Magnitogorsku a Rigy.

Magnitogorsk je jasným favoritem dnešního mače. V dosavadních sedmačtyřiceti zápasech získal 61 bodů se skóre 126:111. Nejproduktivnějším hráčem týmu je momentálně Rus Sergej Plotnikov, který dal 9 branek a na dalších 25 nahrál. Metallurg vyhrál poslední tři zápasy v řadě, když vyhrál v Minsku a poté doma porazil Ufu i Jaroslavl. Magnitogorsk odehrál v domácí aréně 24 zápasů, ve kterých stihl posbírat 30 bodů s lehce pozitivním skóre 64:58.

Poslední tři zápasy

Magnitogorsk VS. Jaroslavl 4:1
    Magnitogorsk VS. Ufa 3:2
    Minsk VS. Magnitogorsk 2:4

Dinamo Riga

Hosté jsou na samém konci západní konference, ve které jsou na posledním jedenáctém místě se ziskem třiadvaceti bodů ve 46 zápasech se skóre 97:162. Na předposlední Soči ztrácí již devět bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Miks Indašis, který dal 11 branek a připsal si k tomu dalších třináct gólových nahrávek. V posledním utkání si Riga připsala po delší době opět výhru, když vyhrála na ledu Kazaně 5:4 po prodloužení. V čase 64:52 dal vítěznou branku Kanaďan Lipon.

Kazaň VS. Riga 4:5 po prodloužení
    Nižněkamsk VS. Riga 3:2
    Čerepovec VS. Riga 3:2

Vzájemná utkání

2020 Riga VS. Magnitogorsk 0:3 (kontumace)
    2019 Riga VS. Magnitogorsk 0:2
    2019 Magnitogorsk VS. Riga 5:1
    2018 Magnitogorsk VS. Riga 1:2

Československá stopa

Andrej Nestrašil (MET) – 41 zápasů, 9+9

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Olkinuora) – Zemčonok, J. Jakovlev (A), Minulin (A), Pašnin, Holm, Dronov, Nikolajev – S. Plotnikov, Prochorkin, Košelev – N. Kuljomin, Rasmussen, Beck – Karpov, A. Nestrašil (C), Mozjakin – Čibisov, Několenko, Švyrjov – Rožkov.

Dinamo Riga: Nalimov (Bruveris) – Zile, Scarlett, Maione, Mamčics (A), Mateiko (C), Skvorcovs – Lipon, Indrašis, Darzinš – Dzierkals, Švanenbergs (A), Rihards Bukarts – Stoljarov, Berzinš, Zyrjanov – Paršin, Gračov, Jelisejevs..

00:01

00:23
    Jako první se dopředu dostali domácí. Jegor Jakovlev ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

00:55
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hned v první minutě jde jasný favorit zápasu do vedení. TAYLOR BECK dostal puk do útočného pásma a jel sám na brankáře soupeře. Do blafáku nešel, rozhodl se pro střelu. Tu poslal přesně k levé tyčce hostující klece. Asistence: Arťom Zemčonok, Dennis Rasmussen.
    00:55 Taylor BECK - 1:0

02:07
    Domácí zůstávají aktivní, o další pokus se postaral Semjon Košelev.

02:20
    Zakázané uvolnění Rigy.

02:53
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rihards Bukarts – 2 min., podrážení).

03:15
    Mozjakin našel nahrávkou na středu útočného pásma Nestrašila, který střelou z voleje trefil jen brankáře.

03:55
    Domácí využívají přesilovou hru a po čtyřech minutách hry vedou o dvě branky. Puk na pravou stranu pásma dostal Taylor Beck, perfektně naznačil střelu a nahrál na druhou stranu, kde byl úplně osamocený SERGEJ MOZJAKIN, tomu už nedělalo problém poslat puk do odkryté branky. Asistence: Taylor Beck, Grigorij Dronov.
    03:55 Sergej MOZJAKIN - 2:0

04:45
    Dopředu se snažili jít i hosté. Střela Lipona z levého kruhu skončila ve výstroji Košečkina.

05:10
    Domácí si zahrají další přesilovou hru.

05:34
    Následuje komerční přestávka.

05:34
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

05:56
    Nepřesná nahrávka domácích na modré čáře a musejí znovu začínat od vlastní branky.

06:29
    Beck znovu hledal na levé straně Mozjakina, ten tentokrát pálil jen do postranní sítě.

07:34

08:33
    Grigorij Dronov zkusil nahodit puk od modré čáry. Tečovaný pokus skončil za brankou soupeře.

09:24
    Kristaps Zile si počínal až moc důrazně za svojí brankou, rozhodčí však faul nepíská.

09:37
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Grigorij Dronov – 2 min., podrážení).

10:42
    Od modré nahazoval puk na branku Mathew Maione. Nikým netečovaný kotouč skončil v lapačce Košečkina.

11:31
    Mathew Maione se pustil i do další střely. Tentokrát trefil jen blok před sebou.

11:37

12:06
    Po rychlé kombinaci domácích se ke střele z levé strany dostal Andrej Čibisov. Trefil pouze dobře vyjetého Nalimova.

12:06

12:27
    Až moc rychlý byl při přechodu do útočného pásma hostující Daniels Berzinš a píská se ofsajd.

12:40
    Dobrým napadáním se k puku málem dostal Martinš Dzierkals. Na poslední chvíli ho ale od něho odstavil soupeř.

14:05
    Hosté se v posledních minutách výrazně zlepšili. Reece Scarlett nyní pálil od modré čáry kousek vedle branky.

15:03
    Nepovedená nahrávka Maioneho po mantinelu končí zakázaným uvolněním Rigy.

15:34
    Po modré čáře se snažil nahrávat Philip Holm. Puk mu však úplně nesedl a vyhnal spoluhráče z útočného pásma.

16:26
    Domácí tým navyšuje svoje vedení ještě před první pauzou. Sergej Plotnikov našel v útočném pásmu dobře postaveného NIKOLAJE PROCHORKINA, který zametl puk mezi betony brankáře do sítě. Asistence: Sergej Plotnikov, Semjon Košelev.
    16:26 Nikolaj PROCHORKIN - 3:0

16:26
    Rozhodčí ještě komunikovali s kolegou u videa, branka platí.

17:48
    Hosté nyní mají puk na hokejkách, ale pouze kombinují ve vlastním pásmu.

18:44
    Z levé strany útočného pásma se o zakončení pokusil Sergej Plotnikov. Branku ale netrefil.

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina je minulostí. Domácí Magnitogorsk ji vyhrál jednoznačně 3:0. V první minutě se prosadil Taylor Beck. Po jeho nahrávce pak na rozdíl dvou branek udeřil Mozjakin a třetí branku domácích vstřelil Nikolaj Prochorkin. Hokej to zatím není nikterak zajímavý. Hraje se hlavně hodně bojovný hokej s minimem šancí na obou stranách.

20:56
    Na středu útočného pásma se kotouč odrazil na hokejku Indrašise, jehož pohotový pokus branku o dost netrefil.

21:40
    Do ofsajdové pozice se dostal až moc rychlý Gleb Zyrjanov. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

22:28
    Na levý kruh útočného pásma dostal kotouč Archip Několenko a okamžitě vypálil. Důrazný pokus rozezněl zadní plexisklo.

23:28
    Dlouhá nahrávka Dinama dopředu přesná nebyla. Pro puk se tedy došel Vasilij Košečkin.

24:38
    Miks Indrašis udělal hezkou kličku na kruhu. Poté se ale dostal mimo střelecký úhel a Košečkin neměl moc práce.

25:00
    O nahození se od modré pokusil Nikita Mateiko, který trefil pouze prvního soupeře před sebou.

25:32

26:07
    Po zaváhání domácí obrany se sám na branku hnal Maxim Karpov, který se pokusil o bekhendový blafák, ale zakončil jen do betonu soupeře.

26:51
    Od modré chtěl puk nahodit Andrej Čibisov, jenže ho vůbec netrefil.

28:07
    Zakázané uvolnění se píská po nepřesné nahrávce Zileho dopředu.

29:08
    Aktuálně probíhá souboj o puk v rohu kluziště. Nikterak záživný hokej pokračuje i po přestávce.

29:54
    Před polovinou zápasu se do střely z levé strany opřel Nestrašil. Branku ale o dost netrefil.

31:08
    Další ofsajd hostujícího celku se píská po moc rychlém přechodu Darzinše.

31:08

32:16
    Z levé strany se před branku snažil dostat hostující Jevgenij Gračov, následná střela ale mířila jen do postranní sítě.

33:10
    Z levého kruhu se o střelu pokusil Miks Indrašis. Jeho pohotový pokus skončil jen na spojnici tyčí.

33:21
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Igor Švyrjov – 2 min., podrážení).

34:12
    Hosté se nemohou usadit v útočném pásmu. Vepředu je častěji domácí Metallurg.

34:42
    O střelu se přeci jen pokusil hostující Mathew Maione, který pukem trefil jen betony Košečkina.

35:08
    O další střelu se pokusil Miks Indrašis. Zamířil jen vedle branky domácích.

35:21

36:18
    Domácí Beck se protáhl za brankou soupeře a pokusil se zakončit na přední tyčce. Narazil jen na beton Nalimova.