Hromadný štart mužov, 15 km, Oberhof | Vítěz: T. Bø (NOR) (kon.) | | | Hromadný štart žien, 12,5 km, Oberhof | Víťazka: Julia Simonová (FRA) (kon.) |
Obrovský slalom žien, 1. kolo, Kranjska Gora | Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Slalom mužov, 1. kolo, Flachau | Víťaz: Sebastian Foss-Solevåg (NOR) (kon.) |
Obrovský slalom žien, 2. kolo, Kranjska Gora | Víťazka: Marta Bassinová (ITA) (kon.) | | | Slalom mužov, 2. kolo, Flachau | Víťaz: Sebastian Foss-Solevåg (NOR) (kon.) |
Green Bay Packers - Los Angeles Rams | 32:18 (kon.) | | | Buffalo Bills - Baltimore Ravens | 17:3 (kon.) |
Kansas City Chiefs - Cleveland Browns | 22:17 (kon.) |
Muži HS140, Zakopane | Vítěz: M. Lindvik (NOR) (kon.) |
Tímové šprinty mužov a žien, voľne, Ulricehamm | (odl.) |
Skoky mužov HS106, Val di Fiemme | Vítěz: R. Jamamoto (JPN) (kon.) | | | Beh mužov 10 km, Val di Fiemme | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) |
koniec udalosti
SP - Hromadný štart žien, 12,5 km, Oberhof
Víťazka: Julia Simonová (FRA)
Viktor Kalinács
Do čítania, priatelia! (15:45:38)
Zaváhanie využila dvojica Julia Simonová a Franziska Preussová, na stupni víťazov ich doplnila favoritka Hanna Obergová.
Češka Markéta Davidová takisto pokazila poslednú streľbu, berie však stále výborné desiate miesto.
1. Julia Simonová (FRA) 40:11,1 (3)
2. Franziska Preussová (GER) +3,9 (2)
3. Hanna Öbergová (SWE) +11,7 (3)
4. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +13,0 (2)
5. Mona Brorssonová (SWE) +14,9 (1)
6. Dorothea Wiererová (ITA) +28,8 (2)
...
10. Markéta Davidová (CZE) +33,0 (3)
Tretia je Hanna Öbergová. Švédka s obrovským comebackom o sekundu pred Nórkou Tandrevoldovou a krajankou Brorssonovou.
1. Julia Simonová (FRA) 33:29,0 min (3)
2. Franziska Preussová (GER) +2,7 s (2)
3. Dorothea Wiererová (ITA) +5,6 (2)
4. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +6,0 (3)
5. Mona Brorssonová (SWE) +7,5 (1)
6. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +8,8 (2)
...
13. Markéta Davidová (CZE) +38,6 (3)
1. Dorothea Wiererová (ITA) 24:28,0 min (0)
2. Hanna Öbergová (SWE) +23,5 (2)
3. Markéta Davidová (CZE) +33,3 (1)
4. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +34,1 (2)
5. Světlana Mironovová (RUS) +35,2 (2)
6. Franziska Preussová (GER) +39,1 (2)
1. Dorothea Wiererová (ITA) 16:14,9 min (0)
2. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) +0,7 s (0)
3. Hanna Öbergová (SWE) +1,5 (1)
4. Markéta Davidová (CZE) +4,7 (0)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +6,6 (0)
6. Tuuli Tomingasová (EST) +12,7 (0)
1. Dorothea Wiererová (ITA) 8:02,4 min (0)
2. Julia Simonová (FRA) +0,9 s (0)
3. Tiril Eckhoffová (NOR) +2,9 (0)
4. Elvira Öbergová (SWE) +3,3 (0)
5. Markéta Davidová (CZE) +3,8 (0)
6. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) +4,1 (0)
Od štvrtej do deviatej priečky je štartové pole čo sa týka bodov zamotané a ktokoľvek sa môže zapliesť do boja o TOP 5 či dokonca o pódium.
Češke Markéte Davidovej vyšiel prvý "masák" sezóny, keď rakúskom Hochfilzene skončila štvrtá. Zabúdať nesmieme ani na Talianku Wiererovú či Rakúšanku Hauserovú či na Nemky Preussovú, respektíve Herrmannovú.
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
2. Tiril Eckhoffová (NOR)
3. Hanna Öbergová (SWE)
4. Elvira Öbergová (SWE)
5. Dorothea Wiererová (ITA)
6. Franziska Preussová (GER)
7. Dzinara Alimbekavová (BLR)
8. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
9. Markéta Davidová (CZE)
10. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
11. Denise Herrmannová (GER)
12. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
13. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
14. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
15. Julia Simonová (FRA)
16. Linn Perssonová (SWE)
17. Anais Bescondová (FRA)
18. Emma Lunderová (CAN)
19. Clare Eganová (USA)
20. Mona Brorssonová (SWE)
21. Jelena Kručinkinová (BLR)
22. Janina Hettichová (GER)
23. Johanna Skottheimová (SWE)
24. Dunja Zdoucová (AUT)
25. Lisa Vittozziová (ITA)
26. Julia Schwaigerová (AUT)
27. Maren Hammerschmidtová (GER)
28. Uljana Kajševová (RUS)
29. Tuuli Tomingasová (EST)
30. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 60 bodov
2. Tiril Eckhoffová (NOR) 54
3. Dorothea Wiererová (ITA)48
4. Markéta Davidová (CZE) 43
5. Denise Herrmannová (GER) 40
...
29. Eva Puskarčíková (CZE) 4
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 543 bodov
2. Tiril Eckhoffová (NOR) 526
3. Hanna Öbergová (SWE) 502
4. Elvira Öbergová (SWE) 409
5. Dorothea Wiererová (ITA) 404
...
9. Markéta Davidová (CZE) 333
54. Eva Puskarčíková (CZE) 40
56. Lucie Charvátová (CZE) 37
64. Jessica Jislová (CZE) 20
69. Ivona Fialková (SVK) 13
Závod sa začne o 15:00 a bude bez slovenskej účasti.