Štafeta mužov, 4x7,5 km, Oberhof | Vítěz: Francie (kon.) |
Zjazd mužov, Wengen | (zruš.) |
Kvalifikácia HS140, Zakopane | Vítěz: J. Sato (JPN) (kon.) |
Skoky mužov HS106, Val di Fiemme | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) | | | Beh mužov 10 km, Val di Fiemme | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) |
koniec udalosti
SP - kvalifikácia HS140, Zakopane
Vítěz: J. Sato (JPN)
Tomáš Lysý
Konečné pořadí:
1. Jukija Sato (JPN) 139,8 bodů
2. Markus Eisenbichler (GER) 137 b.
3. Andrzej Stękała (POL) 135,8 b.
4. Daniel Huber (AUT) 134,4 b.
5. Antti Aalto (FIN) 133 b.
6. Cene Prevc (SLO) 132,3 b.
7. Dawid Kubacki (POL) 130,5 b.
8. Niko Kytösaho (FIN) 130,1 b.
8. Tilen Bartol (SLO) 130,1 b.
10. Keiči Sato (JPN) 129,7 b.
Startovní listina:
1. Alex Insam (ITA)
2. Juken Iwasa (JPN)
3. Andreas Schuler (SUI)
4. Jarkko Määttä (FIN)
5. Decker Dean (USA)
6. Eetu Nousiainen (FIN)
7. Sandro Hauswirth (SUI)
8. Thomas Åsen Markeng (NOR)
9. Kevin Malcev (EST)
10. Daniel Moroder (ITA)
11. Matthew Soukup (CAN)
12. Vladimir Zografski (BUL)
13. Casey Larson (USA)
14. Gregor Schlierenzauer (AUT)
15. Giovanni Bresadola (ITA)
16. Maximilian Steiner (AUT)
17. Tilen Bartol (SLO)
18. Killian Peier (SUI)
19. Artti Aigro (EST)
20. Jan Hörl (AUT)
21. Domen Prevc (SLO)
22. Niko Kytösaho (FIN)
23. Cene Prevc (SLO)
24. Klemens Murańka (POL)
25. Pawel Wąsek (POL)
26. Jakub Wolny (POL)
27. Antti Aalto (FIN)
28. Thomas Lackner (AUT)
29. Žiga Jelar (SLO)
30. Džunširo Kobajaši (JPN)
31. Severin Freund (GER)
32. Constantin Schmid (GER)
33. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
34. Gregor Deschwanden (SUI)
35. Keiči Sato (JPN)
36. Bor Pavlovčič (SLO)
37. Philipp Aschenwald (AUT)
38. Martin Hamann (GER)
39. Peter Prevc (SLO)
40. Michael Hayböck (AUT)
41. Johann André Forfang (NOR)
42. Daniel-André Tande (NOR)
43. Andrzej Stękała (POL)
44. Rjoju Kobajaši (JPN)
45. Pius Paschke (GER)
46. Daniel Huber (AUT)
47. Jukija Sato (JPN)
48. Marius Lindvik (NOR)
49. Robert Johansson (NOR)
50. Anže Lanišek (SLO)
51. Karl Geiger (GER)
52. Piotr Żyła (POL)
53. Dawid Kubacki (POL)
54. Kamil Stoch (POL)
55. Markus Eisenbichler (GER)
56. Halvor Egner Granerud (NOR)
Průběžné pořadí světového poháru:
1. Halvor Egner Granerud (NOR) 984 bodů
2. Markus Eisenbichler (GER) 684 b.
3. Kamil Stoch (POL) 622 b.
4. Dawid Kubacki (POL) 473 b.
5. Piotr Żyła (POL) 469 b.
...
61. Viktor Polášek (CZE) 4 b.
65. Čestmír Kožíšek (CZE) 2 b.
1. Jukija Sato (JPN) 139,8 bodů
2. Markus Eisenbichler (GER) 137 b.
3. Andrzej Stękała (POL) 135,8 b.
4. Daniel Huber (AUT) 134,4 b.
5. Antti Aalto (FIN) 133 b.
6. Cene Prevc (SLO) 132,3 b.
7. Dawid Kubacki (POL) 130,5 b.
8. Niko Kytösaho (FIN) 130,1 b.
8. Tilen Bartol (SLO) 130,1 b.
10. Keiči Sato (JPN) 129,7 b.
Startovní listina:
1. Alex Insam (ITA)
2. Juken Iwasa (JPN)
3. Andreas Schuler (SUI)
4. Jarkko Määttä (FIN)
5. Decker Dean (USA)
6. Eetu Nousiainen (FIN)
7. Sandro Hauswirth (SUI)
8. Thomas Åsen Markeng (NOR)
9. Kevin Malcev (EST)
10. Daniel Moroder (ITA)
11. Matthew Soukup (CAN)
12. Vladimir Zografski (BUL)
13. Casey Larson (USA)
14. Gregor Schlierenzauer (AUT)
15. Giovanni Bresadola (ITA)
16. Maximilian Steiner (AUT)
17. Tilen Bartol (SLO)
18. Killian Peier (SUI)
19. Artti Aigro (EST)
20. Jan Hörl (AUT)
21. Domen Prevc (SLO)
22. Niko Kytösaho (FIN)
23. Cene Prevc (SLO)
24. Klemens Murańka (POL)
25. Pawel Wąsek (POL)
26. Jakub Wolny (POL)
27. Antti Aalto (FIN)
28. Thomas Lackner (AUT)
29. Žiga Jelar (SLO)
30. Džunširo Kobajaši (JPN)
31. Severin Freund (GER)
32. Constantin Schmid (GER)
33. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
34. Gregor Deschwanden (SUI)
35. Keiči Sato (JPN)
36. Bor Pavlovčič (SLO)
37. Philipp Aschenwald (AUT)
38. Martin Hamann (GER)
39. Peter Prevc (SLO)
40. Michael Hayböck (AUT)
41. Johann André Forfang (NOR)
42. Daniel-André Tande (NOR)
43. Andrzej Stękała (POL)
44. Rjoju Kobajaši (JPN)
45. Pius Paschke (GER)
46. Daniel Huber (AUT)
47. Jukija Sato (JPN)
48. Marius Lindvik (NOR)
49. Robert Johansson (NOR)
50. Anže Lanišek (SLO)
51. Karl Geiger (GER)
52. Piotr Żyła (POL)
53. Dawid Kubacki (POL)
54. Kamil Stoch (POL)
55. Markus Eisenbichler (GER)
56. Halvor Egner Granerud (NOR)
Průběžné pořadí světového poháru:
1. Halvor Egner Granerud (NOR) 984 bodů
2. Markus Eisenbichler (GER) 684 b.
3. Kamil Stoch (POL) 622 b.
4. Dawid Kubacki (POL) 473 b.
5. Piotr Żyła (POL) 469 b.
...
61. Viktor Polášek (CZE) 4 b.
65. Čestmír Kožíšek (CZE) 2 b.
1. Halvor Egner Granerud (NOR) 984 bodů
2. Markus Eisenbichler (GER) 684 b.
3. Kamil Stoch (POL) 622 b.
4. Dawid Kubacki (POL) 473 b.
5. Piotr Żyła (POL) 469 b.
...
61. Viktor Polášek (CZE) 4 b.
65. Čestmír Kožíšek (CZE) 2 b.
1. Alex Insam (ITA)
2. Juken Iwasa (JPN)
3. Andreas Schuler (SUI)
4. Jarkko Määttä (FIN)
5. Decker Dean (USA)
6. Eetu Nousiainen (FIN)
7. Sandro Hauswirth (SUI)
8. Thomas Åsen Markeng (NOR)
9. Kevin Malcev (EST)
10. Daniel Moroder (ITA)
11. Matthew Soukup (CAN)
12. Vladimir Zografski (BUL)
13. Casey Larson (USA)
14. Gregor Schlierenzauer (AUT)
15. Giovanni Bresadola (ITA)
16. Maximilian Steiner (AUT)
17. Tilen Bartol (SLO)
18. Killian Peier (SUI)
19. Artti Aigro (EST)
20. Jan Hörl (AUT)
21. Domen Prevc (SLO)
22. Niko Kytösaho (FIN)
23. Cene Prevc (SLO)
24. Klemens Murańka (POL)
25. Pawel Wąsek (POL)
26. Jakub Wolny (POL)
27. Antti Aalto (FIN)
28. Thomas Lackner (AUT)
29. Žiga Jelar (SLO)
30. Džunširo Kobajaši (JPN)
31. Severin Freund (GER)
32. Constantin Schmid (GER)
33. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
34. Gregor Deschwanden (SUI)
35. Keiči Sato (JPN)
36. Bor Pavlovčič (SLO)
37. Philipp Aschenwald (AUT)
38. Martin Hamann (GER)
39. Peter Prevc (SLO)
40. Michael Hayböck (AUT)
41. Johann André Forfang (NOR)
42. Daniel-André Tande (NOR)
43. Andrzej Stękała (POL)
44. Rjoju Kobajaši (JPN)
45. Pius Paschke (GER)
46. Daniel Huber (AUT)
47. Jukija Sato (JPN)
48. Marius Lindvik (NOR)
49. Robert Johansson (NOR)
50. Anže Lanišek (SLO)
51. Karl Geiger (GER)
52. Piotr Żyła (POL)
53. Dawid Kubacki (POL)
54. Kamil Stoch (POL)
55. Markus Eisenbichler (GER)
56. Halvor Egner Granerud (NOR)
Fin se dlouhých 16 skoků držel na první pozici, než ho překonal Andrzej Stekala. Celkový vítěz ale přišel o další čtyři skoky později, když Jukija Sato ukázal, že v Zakopanem umí! V těžkých podmínkách zadního větru skočil tento rekordman můstku 133 metrů a hodil všem soupeřům rukavici.
A protože z posledních sedmi skokanů předvedl nějaký slušný výkon jen Markus Eisenbichler (nakonec druhé místo o 2,8 bodů zpět) a sedmý Dawid Kubacki, mohl se Japonec radovat z vítězství v kvalifikaci a ze slušné finanční prémie.
1. Jukija Sato (JPN) 139,8 bodů
2. Markus Eisenbichler (GER) 137 b.
3. Andrzej Stękała (POL) 135,8 b.
4. Daniel Huber (AUT) 134,4 b.
5. Antti Aalto (FIN) 133 b.
6. Cene Prevc (SLO) 132,3 b.
7. Dawid Kubacki (POL) 130,5 b.
8. Niko Kytösaho (FIN) 130,1 b.
8. Tilen Bartol (SLO) 130,1 b.
10. Keiči Sato (JPN) 129,7 b.
Čeští skokani v Zakopanem nestartovali.