Nové Zámky – Zvolen 0:2 (kon.) | Nitra – Miškovec 5:2 (kon.) | Poprad – HC Slovan 4:1 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Košice 3:4 (0:1 po s.n.) | Trenčín – Detva 8:1 (kon.) | B. Bystrica – Michalovce 1:5 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
HKM Zvolen
Nedeľa 10.01.2021, 16:00 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 30. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Príjemný dobrý deň z Nových Zámkov, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 30.kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom hokejisti HC Mikron Nové Zámky privítajú na domácom ľade hráčov HKM Zvolen. Zápas sa začína o 16:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Novým Zámkom patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné deviate miesto so ziskom 36 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Martina Hrnčára zvíťazili vo Zvolene nad Banskou Bystricou 4:1. Najproduktívnejším hráčom tímu je Filip Bajtek, ktorý má na svojom konte 19 kanadských bodov (7+12). Brankárskou jednotkou tímu je Henri Kiviaho, ktorý má úspešnosť zákrokov 91,78%.

Zvolenu patrí v aktuálnej tabuľke Tipos extraligy priebežné štvrté miesto so ziskom 52 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Petra Oremusa zvíťazili v Košiciach 5:4 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom tímu je Radovan Bondra, ktorý má na svojom konte 29 kanadských bodov (14+15). Brankárskou jednotkou tímu je Robin Rahm, ktorý má úspešnosť zákrokov 91,21%.

Zápas sa začína o 16:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – King, Holenda, Clarke B., Västilä, Fereta, Ordzovenský, Šeliga, Mikuš – Števuliak, Doggett, Bajtek – Rogoň, Holovič, Okoličány – Jurík, Embrich, Majdan – Rehák S., Ondrušek, Zahradník

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Gajdoš, Hatala – Bondra R., Jedlička, Kolenič – Zuzin, Halama, Nuutinen – Marcinek, Tibenský, Chlepčok – Ďuriš, Gubančok, Meliško

Rozhodca: Snášel, Tvrdoň – Synek, Kacej.

V domácom tíme zmena pred začiatkom zápasu, v bránke HC sa od úvodu predstaví mladý brankár Jakub Lackovič.

Po zaznení štátnej hymny Slovenska sa začne samotný zápas.

Hosťom dnes chýba množstvo hráčov v útoku – Stupka, McPherson, Kelemen a viacerí ďalší.

00:01

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech domáceho tímu.

00:33
    V prvej formácii Nových Zámkov je nováčik v obrane. Ide o Jeffreyho Kinga, 24-ročného obrancu z Idaha. Premiéru si odbil už v zápase proti Banskej Bystrici.

00:58
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Zuzin – 2 min., sekanie).

01:22
    Domáci hokejisti sú usadení v útočnom pásme. Clarke pálil od modrej čiary, následne pred Rahmom novozámčania neuspeli ani v dorážke.

01:36
    Na ľade máme menšiu roztržku, Fereta sa pochytil s Branislavom Kubkom, obaja kohúti poputujú na trestnú lavicu.

01:37
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fereta – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kubka – 2 min., krosček).

02:04
    Domáci stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.

02:22
    Domácim Býkom zatiaľ presilová hra nevychádza úplne podľa predstáv.

02:51
    Veľká šanca hostí, Tibenský sa dostal do dobrej kombinácie s Patrikom Marcinekom, ale napokon Lackovič nekapituloval!

02:58
    Hostia v plnom počte.

03:34
    Novozámčania sú akoby v úvode zápasu trošku zaspatí, hostia spod Pustého hradu kombinujú v útočnom pásme.

04:05
    Zahradník zachytil rozohrávku hostí v útočnom pásme, následne mu však zobral puk skúsený obranca HKM Kotvan.

04:38
    Samuel Záhradník nahodil puk do útočného pásma a následne odišiel striedať. Rovnako činia aj ďalší hráči Býkov, dopredu tak pôjde Zvolen.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je 0:0.

05:24
    Jakub Meliško dostal dobrú prihrávku od Gubančoka, z ľavej strany skúsil strelu zápästím, ale Lackovičova lapačka bola presná!

05:45
    Hraško pálil z ľavej strany, následne sa k dorážke dostal Chlepčok, ale Jakub Lackovič zatiaľ spoľahlivo kryje strely Zvolenčanov.

07:18
    Vhadzovanie po pravej ruke Robina Rahma.

07:33
    Obrovská šanca hostí! Nuutinen vysunul po pravej strane kapitána hostí Petra Zuzina, ktorý však Lackoviča neprekabátil. Zámocký brankár si následne poradil aj s dorážku Nuutinena!

08:26
    Zápas sa nám rozbieha na oboch stranách, po ďalšom úspešnom zákroku si pripísali Rahm aj Lackovič.

08:34
    Nahodený puk v podaní domácich, je z toho napokon zakázané uvoľnenie.

08:44
    Šikovný Ďuriš sa parádne predral spoza bránky domáceho celku pred Lackoviča, ktorý jeho strelu vyrazil, následne v dorážke neuspel Gubančok!

09:04
    Zvolenčania sú síce dnes v Nových Zámkoch bez výraznej ofenzívnej sily, ale na ich hre to zatiaľ vôbec nie je vidieť, Jakub Lackovič sa dnes na nedostatok práce vôbec nemôže sťažovať.

09:14
    Tentoraz rýchla akcia v podaní domáceho tímu, Marcel Holovič tvrdou ranou z pravej strany trafil Rahma do prilby.

09:45
    Novozámčania kombinujú v útočnom pásme, Rahm ale v týchto momentoch nemusel zasahovať.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Nové Zámky hrajú so Zvolenom nerozhodne 0:0.

10:45
    Clarke od modrej čiary nahodil puk na zvolenskú bránku na teč pre Patrika Števuliaka. Skúsený Robin Rahm sa však nenechal prekvapiť.

11:22
    Domáci hokejisti sa snažia vysoko napádať rozohrávku súpera, Zvolen však má v defenzíve skúsených borcov, ktorí si dokážu s takýmto napádaním poradiť.

11:56
    Nuž ale Kotvan mal v rozohrávke problémy, napokon všetko vyriešil Betker. Je z toho zakázané uvoľnenie, Betker tak nemôže striedať a je už na ľade poriadne dlho.

12:23
    Patrik Rogoň operoval za bránkou hostí, prihrávkou našiel Samuela Feretu, ktorý však následne prišiel o puk.

12:58
    Melancon sa dostal do dobrej streleckej pozície, skúsil si ju ešte vylepšiť, ale neuspel. Odrazený puk sa dostal ku Zuzinovi, ktorému však zmaril gólovú šancu Filip Bajtek.

13:05
    Na opačnej strane musel znovu zasahovať pozorný Robin Rahm, ktorý skryl puk do svojej lapačky a prerušil hru.

13:44
    Brandt Clarke vyviezol puk do útočného pásma, kde ho tvrdo dohral Peter Hraško. Mladý obranca Zámkov je však zo zámoria na takýto spôsob hry zvyknutý.

14:20
    Rovnako tvrdo dohral na mantineli Holenda Ďuriša, v osobných zápasoch sa nám začína poriadne priostrovať.

15:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, Nové Zámky hrajú so Zvolenom stále nerozhodne 0:0.

15:34
    Hostia stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.

15:54
    Richard Ondrušek sa snažil predrať cez dvojicu hráčov Zvolena, no nebol úspešný. Následne Fereta fauloval a domáci budú hrať v oslabení.

15:54
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fereta – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

16:20
    Hostia spod Pustého hradu kombinujú v útočnom pásme.

16:44
    Nuutinen mal problém so spracovaním puku v útočnom pásme, Clarke ho získal a okamžite ho poslal cez všetky čiary až ku Rahmovi.

17:06
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Bajtek17 – 2 min., podrazenie).

17:15
    Hostia okamžite usadení v útočnom pásme.

17:33
    Eric Embrich šikovne zblokoval puk z hokejky Nuutinena a vyhodil ho von z pásma.

17:54
    Domáci so štyrmi hráčmi.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:33
    Okoličány zaviezol puk do útočného pásma, kde ho k ľadu poslal Kotvan. Útočník Býkov však získal cenné sekundy pre svoj tím.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:06
    Domáci v plnom počte.

19:12
    Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke Nových Zámkov.

19:32
    Otvorený priestor pred Holoviča, skúsený domáci forvard strelou švihom minul bránku švédskeho brankára Rahma.

19:52
    Markus Västilä skúsil strelu z pravej strany, Rahm bol znovu pozorný.

20:00

Po prvej tretine máme v Nových Zámkov stav 0:0. Druhá tretina sa začne približne o 16:50.

20:01

20:01
    Úvodné buly zápasu v prospech hostí zo Zvolena.

20:31
    Otvorená diaľnica do obrany hostí pre Patrika Rogoňa, strelu útočníka Býkov Rahm pohotovo vyrazil ramenom!

21:03
    Odrazený puk sa dostal na hokejku Okoličányho, ktorý však neuspel.

21:12
    Druhá formácia Býkov je teraz mimoriadne aktívna, Rogoň znovu pálil, Rahm ale skryl puk do svojej lapačky a prerušil hru.

21:49
    Býci sa snažia o kombináciu v útočnom pásme, hostia sú trošku v úvode tretiny zaskočení.

22:23
    Nuutinen nahodil puk za bránku Zámkov, kde sa k puku dostal Tibenský, Lackovič nemusel zasahovať.

22:49
    Aktívni sú tentoraz hostí, nahodený puk z hokejky Kubku však Lackoviča neprekvapil.

23:23
    Hrá sa v pomerne rýchlom tempe, oba tímy striedajú počas hry.

23:39
    Doggettov strelecký pokus bol tečovaný Betkerom, vhadzovať sa bude po pravej ruke Robina Rahma.

24:10
    Z ničoho nič veľká šanca hostí, Jedlička ostal sám pred bránkou domáceho tímu, ale Jakub Lackovič mu pozorným zákrokom pokazil gólovú radosť!

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je však stále 0:0.

25:32
    Hraško nerozohral úplne ideálne, následne sa dostal k reparátu a našiel prihrávkou Zuzina, ktorý je však už dlho na ľade a nemá dostatok energie na útok.

26:08
    Hraško našiel skvelou prihrávkou Chlepčoka, ktorý sa rútil na domácu bránku. Strelou síce minul, ale k dorážke sa dostal Patrik Marcinek, ktorého dorážku však kryl opäť fantastický Jakub Lackovič!

26:33
    V Nových Zámkoch je reklamná prestávka, obaja tréneri majú rozhodne čo povedať svojim zverencom.

26:59
    Bondra dostal dobrý puk na útočnú modrú čiaru, následne však rozohral nepresne.

27:04
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Bajtek – 2 min., držanie).

27:36
    Hostia kombinujú v útočnom pásme.

27:55
    Bondra posielal puk pred bránku domáceho tímu, ani jeden z hráčov Zvolena sa však k tečovaniu puku nedostal.

28:12
    Patrik Rogoň fantasticky napáda rozohrávku hostí a zbiera cenné sekundy pre svoj tím.

28:34
    Rovnako ako Rogoň skvele napáda aj Patrik Števuliak, hosťom sa nedarí prechod do stredného pásma.

29:06

29:24
    Ďalší výhodený puk v podaní domácich, tentoraz je to už zakázané uvoľnenie.

30:01
    Máme za sebou polovicu riadneho hracieho času, Nové Zámky hrajú na domácom ľade so Zvolenom stále nerozhodne 0:0.

30:09
    Juraj Jurík je dnes pri chuti, je aktívny a je ho vidieť. Aká to paralela oproti posledným zápasom v podaní tohto skúseného útočníka Býkov.

30:29
    Vhadzovanie po ľavej ruke Robina Rahma.

31:01
    Kolenič šikovne zakombinoval v prečíslení s Betkerom, výbornú obrannú prácu však odviedol Rogoň, ktorý zastavil prihrávku Betkera.

31:33
    Nuutinen našiel prihrávkou Halamu, ale dopredu pôjdu napokon domáci hokejisti. Ich snahu ale rieši pozorný Rahm, ktorý dobre čítal hru, skryl puk do svojej lapačky a prerušil tak hru.

32:19
    Domáci hokejisti kombinovali v útočnom pásme, ale Rahm je do týchto chvíľ pre nich priam neriešiteľný problém.

32:55
    Tempo zápasu sa nám postupne zvyšuje, dôležitý bude prvý gól.

33:21
    Marcel Holovič pálil z osi ihriska, trafil však len brániaceho Andreja Hatalu.

33:54
    Ďalšia útočná snaha Býkov zastavená pre postavenie mimo hru. Navyše bude nasledovať reklamná prestávka.

34:00
    Jurík po parádnej akcii našiel prihrávkou Embricha, ktorý však taktiež nenašiel recept na skvelé Robina Rahma! Nuž, súboj Severanov (Fína a Švéda) vyznel tentoraz v prospech švédskeho brankára.

34:36
    Zápas má tempo, Zuzin bol za bránkou Zámkov odzbrojený, domáci môžu ísť dopredu.

35:01
    Začína sa posledných 5 minút druhej tretiny.

35:07
    Pred Lackovičom menšia výmena názorov, vylučovať sa však nebude.

35:49
    Marcel Holovič skúšal prihrávku na rozbehnutého Okoličányho, puk však zblokoval jeden z hráčov Zvolena.

35:59
    Fereta hľadal Okoličányho v dobrej pozícii na strelu, ten však nedokázal trafiť puk.

36:42
    Center prvého útoku hostí sa spoza bránky snažil prekvapiť Lackoviča a natlačiť puk popri tyči do siete, mladý brankár Býkov si ale tento priestor postrážil.

37:01
    Stále sa hrá vo výbornom tempe, v Nových Zámkoch to dnes nuda rozhodne nie je.

37:30
    Nahodený puk na bránku Zvolena skryl Rahm do svojej lapačky.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:32
    Kolenič poslal puk do ochrannej siete za bránkou Jakuba Lackoviča. Puk však bol tečovaný a vhadzovať sa tak bude pred bránkou Býkov.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:22
    Västilä v kombinácii s Doggettom, Rahm nemusel zasahovať.

40:00

Po druhej tretiny máme v Nových Zámkoch stále nerozhodný stav 0:0. Tretia časť hry sa začne o 17:38.

40:01

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hostí zo Zvolena.

40:39
    Prvá zvolenská formácia je aktívna, Jedlička hľadal Bondru, ktorý však nedokázal spracovať puk.

40:50
    Po ďalšej akcii hostí už Lackovič skryl puk do svojej lapačky a prerušil hru.

41:05
    Marcel Holovič dostal puk do dobrej pozíciu, delovkou však minul Rahmovu bránku!

41:30
    Ďalšia dobrá príležitosť hostí, Embrich tiesnený Marcinekom však v zakončení pred Rahmom zlomil hokejku.

41:55
    Útok domácich, Bajtek však nepríjemne narazil na konštrukciu Rahmovej bránky a ostáva ležať na ľade.

41:55
    Filip Bajtek napokon mieri po vlastných na striedačku svojho tímu, je ale vidieť, že ho to poriadne bolí.

42:34
    Prihrávka Kotvana bola zachytená na útočnej modrej čiare.

42:50
    Zvolenský obranca Ivan sa dostal do sľubnej streleckej pozície, ale jeho zakončenie nebolo úspešné, pretože puk bol tečovaný na ochrannú sieť za Jakubom Lackovičom.

43:12
    Melancon sa oprel do strely, puk však obetavo zblokoval Rogoň, ktorý je navyše bez hokejky.

43:43
    Ďalšia zaujímavá strelecká pozícia hostí, bol v nej Nuutinen, ale Lackovič znovu ukázal pohotový reflexívny zákrok!

44:14
    Peter Hraško dostal od Marcineka dobrú prihrávku na modrú čiaru, vystrelil, ale Lackovič je dnes vo výbornej forme.

44:50
    Vyhodený puk hostí značí zakázané uvoľnenie a vhadzovanie pred Robinom Rahmom.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, gól sme dnes stále nevideli.

45:19
    Vhadzovanie pred bránkou Jakuba Lackoviča. Ešte predtým však nasleduje v Nových Zámkoch reklamná prestávka.

45:25
    Zvolen dal gól!
    Mikuš trošku podcenil osobný súboj, MAROŠ JEDLIČKA sa cez skúseného obrancu natlačil pred bránku Býkov a prekonáva Jakuba Lackoviča! Pre zvolenského centra je to prvý gól medzi seniormi! Bez asistencií.

46:01
    Nuž, taktické plány domácich do tretej tretiny sa v tomto momente zrútili ako domček z karát, Býci musia vrhnúť všetky svoje sily do ofenzívy.

46:23
    Kubkova strela bola tečovaná, puk skončil vedľa Lackovičovej bránky.

46:50
    Holovičov pokus bol nepresný, na teč bol síce pripravený Rogoň, ale napokon sa k puku nedostal.

47:29
    Hostia hrajú v obrane veľmi skúsene, snažia sa zbytočne neriskovať.

48:04
    Obrovská šanca domácich, Patrik Števuliak a ani Filip Bajtek však pred Rahmom neuspeli! Švédsky brankár Zvolena si však môže teraz zhlboka vydýchnuť.

48:50
    Holenda tvrdo dohral Patrika Marcineka, vylučovať sa však nebude.

49:32
    Domáci hokejisti stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.

49:48
    Emrich nahodil puk do útočného pásma, následne sa dostal k puku, ale z veľkého uhla Rahma neprekvapil.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Nové Zámky prehrávajú so Zvolenom 0:1.

50:14
    Hosťujúci center Maroš Jedlička najskôr inkasoval osobný trest 10 minút za protesty, následne sa pri rozhodcoch strhla pomerne veľká debata. Výsledkom je, že avizovaný trest pre hráča hostí sa nekoná.

51:01
    Domáci vyhrali buly v útočnom pásme, ale zatiaľ im to nie je nič platné, pretože Rahm nemusel riešiť žiadny vážnejší problém.

51:31
    Obrovská šanca domácich! Juraj Jurík našiel prihrávkou Juraja Majdana, ktorý však vo vyloženej pozícii neuspel!

51:43
    Peter Hraško skúsil strelu z ľavej strany, jeho pokus však kryl Jakub Lackovič.

52:13
    Domáci hokejisti sa snažia stupňovať tempo, ale v útoku sa im nedarí nájsť recept na Robina Rahma.

53:02
    Bondra zachytil dôležitý puk v strednom pásme, cez Holoviča sa však nepredral.

53:28
    Skúsený Marcel Holovič si na svoje konto pripisuje ďalší strelecký pokus, na smútok novozámockých fanúšikov je však znovu neúspešný.

53:46
    Embrich našiel prihrávkou aktívneho Juríka, ktorý ale takisto nenašiel recept na Robina Rahma.

54:04
    Bondra obetavo dokorčuľoval zdanlivo stratený puk a získal ho pre svoj tím, následne však prihrávkou nenašiel Maroša Jedličku.

54:50
    Chlepčokovu strelu tečoval domáci Holenda, Lackovič ale nemusel zasahovať.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

55:19
    Embrich sa dostal z pravej strany k bránke hostí, jeho bekhendové zakončenie ale Rahma neprekvapilo.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:20
    Ospravedlňte prosím problémy s internetovým pripojením.

58:38
    Tibenský dostal puk až pred bránku hostí, všetko však rieši pozorný Jakub Lackovič.

58:38
    Oddychový čas domácich.

58:50
    Jakub Lackovič je na striedačke, domáci hrajú power-play!

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

59:09
    Hostia o osude zápasu napokon rozhodujú gólom do prázdnej bránky, z vlastného obranného pásma mieril presne MIKKO NUUTINEN! Asistencia: Robin Rahm.

59:26
    V závere ešte obrovská šanca domácich, po zakončení Majdana pred Rahmom zvoní tyč zvolenskej bránky!

S konštatovaním, že Nové Zámky na domácom ľade prehrali so Zvolenom 0:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (18:18:28)