Stíhačka žien, 10 km, Oberhof | Víťazka: Tiril Eckhoffová (NOR) (kon.) | | | Stíhačka mužov, 12,5 km, Oberhof | Vítěz: S. H. Laegreid (kon.) |
Obrovský slalom mužov, 1. kolo, Adelboden | Vítěz: L. Meillard (SUI) (kon.) | | | Zjazd žien, St. Anton | Víťazka: Sofia Goggiaová (ITA) (kon.) |
Obrovský slalom mužov, 2. kolo, Adelboden | Víťaz: Alexis Pinturault (FRA) (kon.) |
Buffalo Bills - Indianapolis Colts | 27:24 (kon.) | | | Seattle Seahawks - Los Angeles Rams | 20:30 (kon.) |
Sprinty mužů a žen, klasicky, Val di Fiemme | Vítěz: L. Svahnová a O. Svensson (oba SWE) (kon.) |
Muži HS142, Titisee-Neustadt | Vítěz: K. Stoch (POL) (kon.) |
koniec udalosti
Zjazd žien, St. Anton
Víťazka: Sofia Goggiaová (ITA)
Miroslav Revaj
Štartovná listina:
1. Nina Ortliebová (AUT)
2. Michelle Gisinová (SUI)
3. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
4. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
5. Sofia Goggiaová (ITA)
6. Marta Bassinová (ITA)
7. Corinne Suterová (SUI)
8. Ramona Siebenhoferová (AUT)
9. Ester Ledecká (CZE)
10. Tamara Tipplerová (AUT)
11. Federica Brignoneová (ITA)
12. Francesca Marsagliová (ITA)
13. Elena Curtoniová (ITA)
14. Joana Hählenová (SUI)
15. Breezy Johnsonová (USA)
16. Stephanie Venierová (AUT)
17. Ilka Štuhecová (SLO)
18. Petra Vlhová (SVK)
19. Kira Weidleová (GER)
20. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
21. Nadia Delagová (ITA)
22. Ricarda Haaserová (AUT)
23. Laura Pirovanová (ITA)
24. Jasmine Fluryová (SUI)
25. Mirjam Puchnerová (AUT)
26. Priska Nuferová (SUI)
27. Christine Scheyerová (AUT)
28. Michaela Wenigová (GER)
29. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
30. Tiffany Gauthierová (FRA)
31. Wendy Holdenerová (SUI)
32. Laurenne Rossová (USA)
33. Nadine Festová (AUT)
34. Rahel Koppová (SUI)
35. Jennifer Piotová (FRA)
36. Christina Agerová (AUT)
37. Rosina Schneebergerová (AUT)
38. Julija Pleškovová (RUS)
39. Juliana Suterová (SUI)
40. Jasmina Suterová (SUI)
41. Vanessa Nussbaumerová (AUT)
42. Lin Ivarssonová (SWE)
43. Laura Gaucheová (FRA)
44. Maruša Ferková (SLO)
45. Isabella Wrightová (USA)
46. Roberta Melesiová (ITA)
47. Camille Ceruttiová (FRA)
48. Nevena Ignjatovićová (SRB)
1. Nina Ortliebová (AUT)
2. Michelle Gisinová (SUI)
3. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
4. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
5. Sofia Goggiaová (ITA)
6. Marta Bassinová (ITA)
7. Corinne Suterová (SUI)
8. Ramona Siebenhoferová (AUT)
9. Ester Ledecká (CZE)
10. Tamara Tipplerová (AUT)
11. Federica Brignoneová (ITA)
12. Francesca Marsagliová (ITA)
13. Elena Curtoniová (ITA)
14. Joana Hählenová (SUI)
15. Breezy Johnsonová (USA)
16. Stephanie Venierová (AUT)
17. Ilka Štuhecová (SLO)
18. Petra Vlhová (SVK)
19. Kira Weidleová (GER)
20. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
21. Nadia Delagová (ITA)
22. Ricarda Haaserová (AUT)
23. Laura Pirovanová (ITA)
24. Jasmine Fluryová (SUI)
25. Mirjam Puchnerová (AUT)
26. Priska Nuferová (SUI)
27. Christine Scheyerová (AUT)
28. Michaela Wenigová (GER)
29. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
30. Tiffany Gauthierová (FRA)
31. Wendy Holdenerová (SUI)
32. Laurenne Rossová (USA)
33. Nadine Festová (AUT)
34. Rahel Koppová (SUI)
35. Jennifer Piotová (FRA)
36. Christina Agerová (AUT)
37. Rosina Schneebergerová (AUT)
38. Julija Pleškovová (RUS)
39. Juliana Suterová (SUI)
40. Jasmina Suterová (SUI)
41. Vanessa Nussbaumerová (AUT)
42. Lin Ivarssonová (SWE)
43. Laura Gaucheová (FRA)
44. Maruša Ferková (SLO)
45. Isabella Wrightová (USA)
46. Roberta Melesiová (ITA)
47. Camille Ceruttiová (FRA)
48. Nevena Ignjatovićová (SRB)
Po novom roku pokračuje kalendár SP v alpskom lyžovaní ďalej, ženy sa presunuli do Rakúska a tu absolvujú tretí zjazd tejto sezóny. Ten prvý sa podarilo vyhrať Corinne Suterovej zo Švajčiarska a ten druhý ovládla talianska reprezentantka Sofia Goggiaová. Obe pretekárki skončili potom aj druhé a obe umiestnenia na treťom mieste brala Breezy Johnsonová z USA. Práve táto trojica bude znova patriť medzi favoritov na víťazstvo, prekvapiť však môžu aj iné.
Už tradične sa zjazdu zúčastňuje aj slovenská reprezentantka a akutálne prvá žena celkového poradia SP Petra Vlhová. Výnimku neurobí ani v tomto preteku a zabojuje o veľmi dôležité body do spomínaného celkového poradia.
Priebežné poradie SP (11/32):
1. Petra Vlhová (SVK) 615
2. Michelle Gisinová (SUI) 487
3. Mikaela Shiffrinová (USA) 385
4. Katharina Liensbergerová (AUT) 380
5. Marta Bassinová (ITA) 323
...
13. Ester Ledecká (CZE) 187
33. Martina Dubovská (CZE) 71
Priebežné poradie SP v zjazde (2/8):
1. Sofia Goggiaová (ITA) 180 bodů
1. Corinne Suterová (SUI) 180
3. Breezy Johnsonová (USA) 120
4. Ilka Štuhecová (SLO) 86
5. Ester Ledecká (CZE) 76
...
30. Petra Vlhová (SVK) 5
Kto vyhrá tretí zjazd tejto sezóny u žien a ako sa bude dariť slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej? Sledujte náš online prenos!
1. Nina Ortliebová (AUT)
2. Michelle Gisinová (SUI)
3. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
4. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
5. Sofia Goggiaová (ITA)
6. Marta Bassinová (ITA)
7. Corinne Suterová (SUI)
8. Ramona Siebenhoferová (AUT)
9. Ester Ledecká (CZE)
10. Tamara Tipplerová (AUT)
11. Federica Brignoneová (ITA)
12. Francesca Marsagliová (ITA)
13. Elena Curtoniová (ITA)
14. Joana Hählenová (SUI)
15. Breezy Johnsonová (USA)
16. Stephanie Venierová (AUT)
17. Ilka Štuhecová (SLO)
18. Petra Vlhová (SVK)
19. Kira Weidleová (GER)
20. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
21. Nadia Delagová (ITA)
22. Ricarda Haaserová (AUT)
23. Laura Pirovanová (ITA)
24. Jasmine Fluryová (SUI)
25. Mirjam Puchnerová (AUT)
26. Priska Nuferová (SUI)
27. Christine Scheyerová (AUT)
28. Michaela Wenigová (GER)
29. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
30. Tiffany Gauthierová (FRA)
31. Wendy Holdenerová (SUI)
32. Laurenne Rossová (USA)
33. Nadine Festová (AUT)
34. Rahel Koppová (SUI)
35. Jennifer Piotová (FRA)
36. Christina Agerová (AUT)
37. Rosina Schneebergerová (AUT)
38. Julija Pleškovová (RUS)
39. Juliana Suterová (SUI)
40. Jasmina Suterová (SUI)
41. Vanessa Nussbaumerová (AUT)
42. Lin Ivarssonová (SWE)
43. Laura Gaucheová (FRA)
44. Maruša Ferková (SLO)
45. Isabella Wrightová (USA)
46. Roberta Melesiová (ITA)
47. Camille Ceruttiová (FRA)
48. Nevena Ignjatovićová (SRB)
Celkovo štartovnú listinu tvorí 48 pretekárok a medzi hlavné favoritky budú patriť Corinne Suterová, Sofia Goggiaová či Breezy Johnsonová.
1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:24,06 min
2. Tamara Tipplerová (AUT) +0,96 s
3. Ester Ledecká (CZE) +1,10
4. Corinne Suterová (SUI) +1,16
5. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1,34
6. Marta Bassinová (ITA) +1,71
7. Ramona Siebenhoferová (AUT) +1,81
8. Michelle Gisinová (SUI) +1,86
9. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +3,02
1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:24,06 min
2. Tamara Tipplerová (AUT) +0,96 s
3. Breezy Johnsonová (USA) +1,04
4. Ester Ledecká (CZE) +1,10
5. Ilka Štuhecová (SLO) +1,16
5. Corinne Suterová (SUI) +1,16
7. Elena Curtoniová (ITA) +1:34
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1,34
9. Kira Weidleová (GER) +1:48
10. Stephanie Venierová (AUT) +1:50
11. Petra Vlhová (SVK) +1.70
1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:24,06 min
2. Tamara Tipplerová (AUT) +0,96 s
3. Breezy Johnsonová (USA) +1,04
4. Ester Ledecká (CZE) +1,10
5. Ilka Štuhecová (SLO) +1,16
5. Corinne Suterová (SUI) +1,16
7. Elena Curtoniová (ITA) +1:34
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1,34
9. Kira Weidleová (GER) +1:48
10. Stephanie Venierová (AUT) +1:50
12. Petra Vlhová (SVK) +1.70
Pretek je momentálne prerušený!
1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:24:06 min
2. Tamara Tipplerová (AUT) +0,96 s
3. Breezy Johnsonová (USA) +1,04
4. Ester Ledecká (CZE) +1,10
5. Laura Pirovanová (ITA) +1,15
6. Ilka Štuhecová (SLO) +1,16
6. Corinne Suterová (SUI) +1,16
8. Elena Curtoniová (ITA) +1,34
8. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1,34
10. Kira Weidleová (GER) +1,48
11. Stephanie Venierová (AUT) +1,50
12. Petra Vlhová (SVK) +1,70
13. Marta Bassinová (ITA) +1,71
14. Jasmine Fluryová (SUI) +1,74
15. Federica Brignoneová (ITA) +1,78
16. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +1,79
17. Ramona Siebenhoferová (AUT) +1,81
18. Christine Scheyerová (AUT) +1,84
19. Francesca Marsagliová (ITA) +1,85
20. Joana Hählenová (SUI) +1,86
20. Michelle Gisinová (SUI) +1,86
22. Ricarda Haaserová (AUT) +1,87
23. Nadia Delagová (ITA) +1,99
24. Priska Nuferová (SUI) +2,17
25. Laura Gaucheová (FRA) +2,35
25. Rosina Schneebergerová (AUT) +2,35
27. Isabella Wrightová (USA) +2,54
28. Jasmina Suterová (SUI) +2,57
29. Rahel Koppová (SUI) +2,68
30. Mirjam Puchnerová (AUT) +2,72
Slovenská reprezentantka Petra Vlhová štartovala s číslom 18 a napokon si vybojovala konečné 12. miesto, získala body a dnes môže byť veľmi spokojná.
Česká reprezentnatka Ester Ledecká dnes útočila na pódium, ktoré jej však napokon ušlo len o jedno miesto a končí tak na 4. mieste, čo je výborný výsledok.
Ženský program zajtra pokračuje s SuperG a aj tento bude s našou reprezentnatkou Petrou Vlhovou.
Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok soboty! (13:41:57)