Rakúsko – Švédsko 0:4 (kon.) | Slovensko – Nemecko sk 3:4 (po pr.) | USA – Česko 7:0 (kon.)
USA
7:0 (0:0, 3:0, 4:0)
Česko
Utorok 29.12.2020, 20:00 • Rogers Place, Edmonton • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina B

V tretej tretine pokračovala aktívna hra USA a aj gólový uragán tohto výberu do 20 rokov. Až tri presilovky po sebe využilo USA na strelenie gólu a jeden dalo pri avizovanom vylúčení. No, kto by to bol povedal, že po vyrovnanej prvej tretine prídu ďalšie dve, kde to Česko nezvládlne a podlahne veľkému tlaku súpera. USA tak zvíťazilo nad Českom 7:0 a získava veľmi dôležitý tri body do tabuľky a vďaka lepšiemu skóre ide na čelo skupiny B. Česko má aj naďalej 3 body a nachádza sa na 4. mieste, pričom bude o play-off bojovať ešte v priamom zápase s Rakúskom. USA sa postaví ešte proti Švédsku.

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc! (22:33:40)

59:34
    Ešte to český výber skúša v útočnom pásme, ale dnes už zrejme nedostiahne ani čestný presný zásah.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty v tretej tretiny a tak aj v tomto zápase.

57:00
    Česko v plnom počte.

56:48
    Česko dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia.

56:08
    Polovica tejto presilovky USA je už minulosťou, žiadnu šancu a dokonca ani strelu si Američania nevypracovali.

55:10
    Nuž a je tu ďalšia presilovka pre USA. Uvidíme, či skončí gólom, Česko sa tak už bude do konca zápasu zrejme len brániť.

55:00
    Vylúčenie v tíme Česko (Stanislav Svozil – 2 min. + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).

54:05
    Túto presilovku USA napokon nevyužilo, ale pokračuje aj naďalej vo veľkej aktivite a Česko bude mať čo robiť, aby nedostalo ďalší gól.

53:52

53:42
    Teraz si už Malík pripisuje úspešný zákrok a hra je prerušená! Beniersem sa dostával k odrazenému puku, ale Malík ho napokon schoval pod svoju lapačku!

53:30
    Už po tretíkrát v tomto zápase zachránila Česko konštrukcia brány! Veľká nápor USA počas presilovky pokračuje ďalej, Zegras má zálusk na hattrcik, ale tyčka českej bránky tomu zabránila!

52:58
    USA úspešne kombinuje v útočnom pásme a drží Česko pod tlakom. Zatiaľ však neprišla presná strela na Malíka.

52:02
    Ďalšia presilovka pre americký výber, nuž Česko si to samo celé komplikuje a dáva súperovi šancu navýšiť svoje vedenie.

51:52
    Vylúčenie v tíme Česko (Adam Raška – 2 min., držanie).

51:22
    Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Lukáš Pařík, prichádza Nick Malík.
    51:22 Matthew Boldy (USA) - 7:0

51:22
    USA dalo gól!

Česko chcelo vystriedať po šiestom góle brankára, ale trvalo to príliš dlho a rozhodcovia potrestali Česko dvojminútovým vylúčením za zdržiavanie. USA využilo tretiu presilovku za sebou a upravuje stav stretnutia na 7:0! Pred bránkou dostal puk MATTHEW BOLDY a ten krásnym spôsobom ho dostal za bezmocného Paříka!
    Asistencie: Travis Zegras, Cole Caufield.

50:34
    Vylúčenie v tíme Česko (2 min. – zdržiavanie hry / neskorý nástup). Trest odpyká Pavel Novák.
    50:22 Cole Caufield (USA) - 6:0

50:22

Po reklamnej prestávke nasledovala presilovka USA, ktorá bola v poradí tretia a aj tú napokon USA dokázalo využiť na strelenie gólu! K puku sa dostal COLE CAUFIELD a svoj únik na Paříka zakončil presnou gólovou strelou – 6:0!
    Asistencie: Travis Zegras, Cameron York.

50:03
    Vylúčenie v tíme Česko (Filip Koffer – 2 min., sekanie).

50:03
    Po veľmi dlhej dobe si zákrok pripisuje Knight, ale pohodlne schoval puk vo svojej výstroji a nasledovať pred buly bude reklamná prestávka.

49:33
    Česko sa aj naďalej musí brániť a ak to pôjde takto ďalej, dnes to bude pre český výber po prvýkrát na turnaju strelecky naprázdno.

48:28
    Američania pokračujú vo svojej aktivite a je už jasné, že zvyšok tretej tretiny dohrajú s veľkou chuťou.

48:02
    Česko hrá v plnom počte.
    48:02 Arthur Kaliyev (USA) - 5:0

48:02

Napokon americký výber do 20 rokov využil túto presilovku a vyhráva 5:0! Po výbornej kombinácii sa k puku dostal ARTHUR KALIYEV, presunul sa bližšie k bránke a tvrdou strelou prekonáva Paříka!
    Asistencia: Cameron York, Travis Zegras.

47:55
    USA robzehlo svoju druhú presilovku v tomto zápase. Tú prvú na gól nevyužilo, uvidíme, či sa to podarí teraz.

47:45
    Vylúčenie v tíme Česko (David Jiříček – 2 min., podrazenie).

47:18
    No uvidíme, čo nám ešte zvyšok tretej tretiny ponúkne. Snáď sa dočkáme nejakej ďalšej zaujímavej situácie.

47:00
    Je tu reklamná prestávka.

46:43
    USA už má prakticky veľmi dôležité tri body vo vrecku a to znamená postup do štvrťfinále. Česko tak bude musieť bojovať v priamom súboji o miestneku do play-off s Rakúskom.
    46:03 Trevor Zegras (USA) - 4:0

46:03

Je tu štvrtý gól v českej bránke a o osude zápasu už je zrejme definitívne rozhodnuté! Pri avizovanom vylúčení na českej strane sa dokázali Američania presadiť, keď presnú prihrávku dostal na hokejku TREVOR ZEGRAS a ten z bodu na vhadzovanie krásnou strelou pod hornú tyčku prekonáva bezmocného Paříka – 4:0!

45:13
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, ale žiadne zaujímavé situácie z tohto neprichádzajú.

44:42
    Po krátkom nápore USA sa smerom dopredu dostal český výber, ale nepresné zakončenie nijak bránku súpera neohrozilo. Česko však ešte kombinuje v útočnom pásme.

43:35
    Od modrej čiary to vyskúšal Helleson, ale jeho pokus dokázal Pařík vyraziť do bezpečia. Američania pokračujú vo svojom útočnom nápore.

43:12
    Najmanove nahodenie na americkú bránku nebolo nebezpečné a brankár Knight dokázal rýchlo rozohrať puk na svojich spoluhráčov.

42:49
    Šance na to český výber doposiaľ mal, v tretej tretine sa však zatiaľ len bráni pri útokoch súpera.

42:08
    USA kombinuje v útočnom pásme, ale nemá žiadny výrazný tlak. Uvidíme, či sa dnes ešte gólu v tomto zápase dočkáme, Česko by určite chcelo aspoň raz skórovať.

41:40
    Američanom nevyšiel rýchly prechod do útočného pásma a tak bude nasledovať buly v útočnom pásme Česka.

40:56
    Pařík išiel pre puk za svoju bránku a rozohral ho veľmi zle, našťastie pre neho to súper nedokázal potrestať.

40:10
    Posledná tretia tretina sa naplno rozbehla, buly vyhralo USA, ktoré je na najlepšej ceste získať tri body.

40:01

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

Prostredná tretina tohto stretnutia je minulosťou a v nej sme videli trojgólový uragán amerického výberu do 20 rokov. Celé to začal v 26. minúte Brink, následne sa pri hre 4 ma 4 presadil v 34. minúte Zegras a v 36. minte sa po druhýkrát gólovo presadil Brink. USA tak po dvoch tretinách vyhráva 3:0 nad Českom a pri americkej aktivite sa zdá byť o stretnutí rozhodnuté.

Je tu však ešte posledná tretia tretina, ktorá sa začne približne o 21:51.

40:00

39:15
    Prvý český gól v tomto zápase mal teraz na hokejky Teplý, ale v dobrej pozícii poslal puk len do Knightovej vyrážačky!

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:27
    Aj naďalej sa hrá v útočnom pásme amerického výberu, Česko by už chcelo koniec druhej tretiny prečkať bez ujmy.

38:11
    Pařik musel vyrážať strelu od modrej, USA ešte pokračuje vo svojom nápore ďalej.

37:47
    Nasleduje reklamná prestávka.

36:56
    Momentálne je to rozdielom triedy a vyzerá to, že USA získane dôležité tri body z tohto zápasu. Ale ešte nemôžme predbiehať, je tu záver druhej tretiny a potom aj celá tretia tretina.
    35:56 Bobby Brink (USA) - 3:0

35:56

Američania v krátkom slede pridávajú svoj tretí gól v tomto zápase a pomaly to z českej strany vyzerá na uterák! Opäť česká defenzíva nezvládla situáciu pred svojou bránkou, k presnej prihrávke sa dostal BOBBY BRINK a jeho pokus sa šikovne od tyčky odrazil do siete – 3:0!
    Asistencie: Matthew Beniers, Ryan Johnson.

34:45
    Česko prehráva o dva góly a toto je už veľmi ťažká pozícia. Navyše, USA stále pokračuje v aktívnej hre a je na koni.

34:28
    Oba celky hrajú v plnom počte.
    33:30 Trevor Zegras (USA) - 2:0

33:30

Americký výber do 20 rokov dáva svoj druhý gól v tomto zápase! Stalo sa tak pri hre 4 na 4, keď USA krásne prešlo do útočného pásma, Thrun nazačil strelu a následne prihral na nepokrytého TREVORA ZEGRASA a ten poslal puk do odkrytej bránky – 2:0!
    Asistencie: Henry Thrun.

32:37
    Vylúčenie v tíme USA (John Farinacci – 2 min., hrubosť).

32:37
    Vylúčenie v tíme Česko (Adam Najman – 2 min., hrubosť).

31:47
    Ale zakrátko sa Novák predsa len dostal do zakončenia, ktoré narobilo Knightovi problémy, ale napokon schovla puk vo svojej výstroji!

31:36
    Konečne sa po dlhšej dobre dostalo do útoku aj Česko, po prihrávke od Rašku to chcel skúsiť na strelu Novák, ale bol včas od puku odstavený.

30:47
    Česko sa previnili zakázaným uvoľnením, nasledovať bude reklamná prestávka.

30:10
    Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. USA vyhráva nad Českom 1:0!

29:38
    USA nezachytilo puk v útočnom pásme a tak ďalší útok bude zakladať zo svojho pásma. Česko si môže vydýchnuť.

29:11
    Český výber prerušil tlak súpera a ide rýchlo striedať. Teraz museli Česi vynaložiť veľmi veľa síl v obrane, druhý gól v ich sieti bol už takmer na spadnutie.

28:48
    Znova sa však USA usadilo v útočnom pásme, hrá sa veľmi dlho bez prerušenia a Česko je pod neustálym tlakom svojho dnešného súpera.

28:10
    Pri rohu klziska prebiehal veľký boj o puk, ktorý napokon získal český výber a môže sa tak oslobodiť.

27:42
    Americký výber výborne operuje v útočnom pásme a presne takýto obraz hry mu vyhovuje, krátke a presné prihrávky robia Česku problémy.

27:15
    USA aj naďalej kombinuje v útočnom pásme a Česko je pod obrovským tlakom. Česi len posielajú puk do stredného pásma.

26:33
    Česko bude teda musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Americký tlak však stále pokračuje, český výber má pred sebou náročnú úlohu.
    25:33 Bobby Brink (USA) - 1:0

25:33

Je tu otvárací gól tohto stretnutia a postaral sa oň americký výber do 20 rokov! Stalo sa tak po veľmi peknej kombinácii v útočnom pásme, keď najprv Pařík vyrazil strelu od modrej, ale následná dorážka prepadla cez jeho betóny a puk do bránky potom v skrumáži dopravil BOBBY BRINK – 1:0!
    Asistencie: Brett Berard.

24:15
    Puk sa dostal na hokejku Langa, ale ten sa nedokázal individuálne presadiť.

23:49
    Už sa hra rýchle prelieva z jednej strany na druhú, stále však čakáme na otvárací gól tohto stretnutia.
    23:19 Lukáš Pařík (CZE)

23:19
    Nebezpečná strela od amerického reprezentanta Boldyho, ale brankár Pařik vytasil včas svoju lapačku a to mal navyše zakrytý výhľad!

22:45
    Teraz český výber do 20 rokov nemohol v útoku pokračovať kvôli ofsajdu.

22:16
    Pokus o rýchly prechod do útoku Česku nevyšiel, je z toho zakázané uvoľnenie.

21:44
    Zasahovať teraz musel aj Pařík, rovnako si však pripisuje úspešný zákrok a tak je hra prerušená, nasledovať bude buly v útočnom pásme USA.

21:15
    Ale český prechod do útočného pásma bol zaujímavejší, Vitouchova strela končí v lapačke amerického brankára.

20:23
    Kučeřík potiahol puk do útočného pásma, ale puk sa k Lanhovi nedostal. Následne sa však USA nevydaril rýchly brejk.

20:10
    Druhá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhralo Česko.

20:01

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

Úvodná tretina medzi USA a Českom je už minulosťou, napokon sme v nej žiadny gól nevideli. Hokej to však bol veľmi zaujímavý, hra sa presúvala z jednej strany na druhú a oba celky mali aj nejaké tie šance. Česku však v dvoch prípadoch pomohla konštrukcia bránky, USA malo zase veľké problémy s rýchlymi brejkmi súpera.

Verme, že druhá tretina bude rovnako zaujímavá a kvalitná a že už padne aj presný zásah. Začne sa približne o 20:56.

20:00

19:31
    Hra je prerušená, pred českou bránkou museli rozhodcovia riešiť menšie strkanice.
    19:01 Michal Teplý (CZE)

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

18:21
    Česko mohlo otvoriť skóre tohto zápasu! Po rýchlom brejku sa dostal do zakončenia Teplý po prihrávke od Rašku, ale jeho strela tesne míňa americkú bránku a z jeho spoluhráčov už na dorážku nik nedočiahol!

18:10
    Američana operujú v útočnom pásme, uvidíme, či sa im podarí krátko pred koncom prvej tretiny niečo zaujímavé vymyslieť.

17:40
    Zakázané uvoľnenie Česka, takže USA získava buly v útočnom pásme.

16:21
    Za svojou bránkou zastavil puk Pařík, jeho spoluhráči sa už snažia o prechod do útočného pásma.

15:43
    Pařik tečoval puk do bezpečia, ale Česko sa k nemu nedostáva a tak opäť pokračuje nápor amerického výberu do 20 rokov.

15:20
    USA teraz dlho drží puk na svojich hokejkách, ale nevie si vypracovať žiadnu zaujímavú príležitosť.

14:48
    Pomaličky sa blíži záverečná čas prvej tretiny. Hra má veľmi rýchle tempo, často sa neprerušuje, proste typický obraz hry v tejto kategórii.

14:10
    Nahodenie puku od modrej, Česko momentálne operuje v útočnom pásme, nevie sa ale dostať k poriadnemu zakončeniu.

13:14
    Vhadzovanie v strednom pásme vyhralo Česko, ale puk rýchlo stratilo a znova sa začína americký tlak.

12:42
    Opäť sa tak stredajú rýchle útočné akcie na oboch stranách. Na otvárací gól však aj naďalej čakáme.

12:06
    Zrodil sa rýchly brejk Česka, puk potiahol do útočného pásma Lang a svojou prihrávkou hľadal Myšáka, ten však napokon na puk v ideálnej pozícii nedočiahol!

11:36
    Druhýkrát zachránilo Česko konštrukcia bránky! Caufieldovo zakončenie sa tak do siete nedostalo, český výber mal znova veľké šťastie.

11:10
    K puku sa dostal Lang a jeho zakončenie donútilo Knighta k zákroku. Hra je prerušená a pred buly je tu ešte reklamná prestávka.

10:58
    Dlhšiu dobu sa už hra neprerušovala, oba tímy však majú problémy s úspešným prechodom do útočného pásma.

10:27
    Ani Česko tak svoju prvú presilovku nevyužilo na gól, prakticky neohrozilo súperovu bránku. Dostávame sa do druhej polovice prvej tretiny.

10:07
    USA v plnom počte.

09:28
    USA dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia a oba celky rýchlo striedajú.

09:10
    Česko má problém sa rozostaviť v útočnom pásme, ale stále drží puk na hokejkách.

08:17
    A je tu prvá presilovka pre Česko v tomto zápase. Uvidíme, ako zvládne početné oslabenie americký výber.

08:07
    Vylúčenie v tíme USA (Ryan Johnson – 2 min., podrazenie).

07:53
    Turcotte potiahol puk do útočného pásma, jeho strela bola zblokovaná do bezpečia. Hra sa tak presúva pred českú bránku, je to ako na hojdačke.

07:29
    Česko vyhralo buly a vyrazne zatlačilo na súpera. Knight v krátkom slede musel zasahovať hneď dvakrát, pod tlakom je tak teraz USA.

07:07
    Knight musel zasahovať v americkej bránke, Teplého strelu však schoval vo svojej výstroji a nasleduje reklamná prestávka.

06:38
    Američania nevyužili svoju prvú presilovku v tomto zápase, nebola moc dobre zahratá. Česko sa teraz snaží preniknúť do útočného pásma.

06:05

05:48
    USA pokračuje v presilovke, ale Česku sa darí teraz držať hru ďalej od svojej brány, zatiaľ je to v oslabení veľmi dobrá hra českého výberu.

05:16
    Teraz bolo veselo pred českou bránkou, najprv skúšal zakončiť Turcotte, ale nepodarilo sa mu to. Potom od modrej pálil York, ale Pařík presným zákrokom hru prerušil.

04:15
    Amerika hrá prvú presilovku v tomto zápase a to celkom skoro. To bude veľká previerka pre český výber.
    04:05 Jackson LaCombe (USA)

04:05
    Vylúčenie v tíme Česko (Adam Raška – 2 min., hrubosť).

03:48
    USA pokračuje vo svojom nápore a znova je usadené v útočnom pásme. Česko teraz čelí veľkému tlaku súpera, musí sa mať na pozore.

03:16
    Prvá zaujímavá situácia v tomto zápase! USA založilo rýchly brejk a s pukom išiel pred českú bránku Berard, ale jeho zakončenie z uhla napokon Pařik z tesnej blízkosti vyrazil do bezpečia! Následne ešte pálil LaCombeho a jeho pokus zastavila konštrukcia bránky!

02:39
    Zrazený puk na českú striedačku, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

02:10
    Hra začína mať veľmi rýchly spád, oba celky sa skúšajú presadzovať častou streľbou.

01:35
    A už musel zasahovať aj brankár Knight, ale poradil so so zakončením od Nováka. Česi sa vracajú späť do svojho obraného pásma.

00:15
    Pařík si hneď v prvých sekundách pripisuje úspešný zákrok, keď vyrazil strelu súpera do bezpečia. K puku sa teda dostáva Česko.

00:10
    Prvá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhralo USA a pokúsi sa tak o svoju prvú útočnú akciu.

00:01

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche. Česko ponechalo kompletnú víťaznú zostavu zo zápasu s Ruskom.

Prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom hokeja. Šampionát hráčov do 20 rokov pokračuje ďalej, v základnej skupine B dnes proti sebe nastúpia USA a Česko. Oba tímy majú zatiaľ na svojom konte 3 body a tento duel je pre nich veľmi dôležitý z hľadiska umiestnenia do štvrťfinále. Verme, že tak uvidíme zaujímavé stretnutie. Prezrite si zatiaľ zostavy oboch celkov, tesne pred začiatkom sa znova prihlásime. Dá sa očakávať mierne posunutie začiatku.

Česko: Pařík (N. Malík) – Krutil, Kučeřík (A), Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák (C), Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – P. Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Přikryl

Rozhodca: Campbell, Sandlak – Mannella, O'Quinn (všetci CAN)

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá do 20 rokov a to USA a Česka. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:00.

Vianočné sviatky sú už tradične spojené s hokejom a to konkrétne so šampionátom do 20 rokov, titul bude obhajovať Kanada. Tohto roku sa turnaj odohrá práve v kanadskom Edmontone. Skupinu B tvoria reprezentácie Švédska, Česka, Ruska, USA a Rakúska.

USA nevstúpilo do turnaja úspešne, keďže podľahlo Rusku v dramatickom zápase 3:5. Následne si však USA napravilo chuť v zápase s Rakúskom, kde doslova zdemolovalo svojho súpera 11:0 a s troma bodmi je mometálne USA na 4. mieste. Česko rovnako nezačalo turnaj ideálne, síce so Švédskom po prvej tretine hralo 1:1, ale následne podľahlo tomuto súperovi vysoko 7:1. V druhom zápase Česka sa zrodilo veľké prekvapenie, keď zdolalo favorita Rusko 2:0 a v nabitej tabuľke je Česko na treťom mieste.

Favoritom tohto zápasu je podľa vypísaných kurzov USA, ale Česko už dokázalo raz prekvapiť. V nabitej skupine sa hrá o dôležité body, sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 26. Brink (Berard), 34. Zegras (Thrun), 36. Brink (Beniers, Johnson), 47. Zegras, 49. Kaliyev (York, Zegras), 51. Caufield (Zegras, York), 52. Boldy (Zegras, Caufield)

USA: Knight (Wolf) – Helleson, Sanderson, Faber, York, Thrun, Johnson, LaCombe – Kaliyev, Turcotte (C), Zegras – Caufield (A), Beniers, Boldy – Brink, Farinacci, Berard – Moynihan, Slaggert, Brisson – Colangelo.
    Česko: Pařík (52. N. Malík) – Krutil, Kučeřík (A), Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák (C), Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – P. Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Přikryl.

Diváci: bez divákov