Levice – Martin 2:3 (0:1 po s.n.) | Vlci Žilina – Topoľčany 3:2 (kon.) | Skalica – Trnava 2:1 (kon.)
Spišská N. Ves – Dubnica 5:3 (kon.) | Pov. Bystrica – Humenné 3:1 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
5:3 (0:0, 3:0, 2:3)
TSS GROUP Dubnica
Streda 02.12.2020, 18:00 • Stez Aréna • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 7. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam Vás pri ďalšom kole Slovenskej hokejovej ligy. V dnešnom zápase sa spolu pozrieme na konfrontáciu štvrtého s piatym mužstvom v tabuľke, Dubničania pricestujú na Spiš.

Spišiaci majú za sebou dva diametrálne odlišné zápasy. Zatiaľ čo doma Martinčanom nasúkali šestku a o víťazstve sa rozhodlo už v prvej päťminútovke tretej tretiny. Pričom si domáci výsledok zápasu už ustrážili a pohodlne si pripísali do tabuľky plný počet bodov, v Topoľčanoch sa karta otočila.
    Na konečnom výsledku (6:2) sa podpísal katastrofálny úvod, v priebehu šiestej minúty zápasu už Topoľčany viedli rozdielom triedy. Keď sa postupne presadili Kalináč, Varga, Bečka. Domáci v úvode presahovali svojho súpera vo všetkých herných činnostiach. Lepšie korčuľovali, boli aktívnejší z čoho pramenilo i viac šancí. Hostia sa počas prestávky otriasli z prvotného šoku a v prostrednej tretine dokázali svojmu súperovi vzdorovať. Dostali sa do hry, vyprodukovali si šance z čoho pramenil i kontaktný gól R. Džugana, pre ktorého to bol prvý zápas za HK Spišská Nová Ves v tejto sezóne. Táto tretina sa pre Spišiakov mohla sfarbiť i viac pozitívne, no nedokázali využiť ponúknuté presilovky. Naopak Topoľčany boli veľmi efektívne a z minima dokázali vyťažiť maximum. Kluka zvýšil na (5:1.) V záverečnej tretine Vartovník pokropil Spišiakov kvapkou nádeje gólom v oslabení, no išlo už, len o skorigovanie výsledku. Nepomohli im ani zbytočné vylúčenia, ktoré však pramenili z nervozity na domácich hokejkách. Dnes je však nový deň a zápas sa začína od 0:0. Úvodné buly je o 18:00.

HK Spartak Dubnica

Duničania sú na víťaznej vlne a sama som zvedavá či si na svoje konto pripíšu víťazný hetrik. V predošlých domácich zápasoch nedali šancu Trnave (5:2), následne zdolali i súpera zo Záhoria. (3:1)
    Skaličania sa po prvej bezgólovej tretine presadili iba raz. Skóre však otvorili domáci zásluhou Lukáčika, ktorý využil presilovku o dvoch hráčov vo svoj prospech.
    Celý tento zápas sa niesol v nervóznom duchu, rozhodcovia v ňom mali plné ruky práce. Dohromady rozdali 42 trestných minút, z toho bol iba jeden desať minútový. V podstate sa minimum zápasu odohralo v rovnovážnom stave a všetky zásahy domácich padli v presilovkách. Dvojgólový Duriš si hetrik do štatistík nezapísal, no vo veľkej miere sa podpísal pod výhru svojho celku. Naopak jediný Skalický strelec sa
    presadil v rovnovážnom stave, no v 57 minúte išlo už, iba o čestný zásah a v konečnom výsledku sa už nič nezmenilo na víťazstve Dubnice. Ak Dubničania nastúpia na dnešný duel v podobnom nastavení myslím, že sa máme na čo tešiť.

HK Spišská Nová Ves: Hollý,(Šimo)
    Hančák- Chovan, Vartovník, Džugan, Jakúbek, Fabián- Romaňák, Hvila, Černý, Koky, Korenko- Petrek, Matej, Tyczynski, Rapáč, Semaňák-, Novák,Olejník, Piačka, Tábi

HK Spartak Dubnica: Gabriš, (Kutej)
    Lukáčik-, Chatrnúch, Síkela, Ondruš, Luhový, Trška-, Vidovič, Haščák, Duriš, Kristín, Popela- Janík, Dvonč, Hegyi, Kanaet, Ilenčík-,Dúžek, Maniaček, Ferenyi, Dmitriev

Rozhodca: Jobbágy,Smerek,- Riš, Pribula.

Prvý krát teda uvidíme na domácom ľade novú posilu domáceho celku, Černého.
    Domáci nastúpia na zápas v bielo- žltom drese a hostia v tmavomodrom sfarbení dresov.

00:01

0:06
    Prvé buly i strela ide na stranu domácich.

0:43
    Koky tvrdo, ale čisto odstavil súpera pri boxe časomeračov.

1:06
    Prvú strelu už zaznamenal i súper a tak si už obaja golmani siahli na puk.

2:02
    Korenko vystreli od modrej, no bol to veľmi nepresný pokus.

2:07
    Vhadzovanie pri ľavici Kuteja

2:30
    Tábi si počas prerušenia hry skočil do Ferenyiho, možno tu bude mať dohru trochu neskôr.

3:03
    Po množstve prerušení tu máme súvislú pasáž hry, puk smeruje zľava doprava a naopak. No, len Koky sa ocitol v sľubnej šanci.

3:45
    Dubnica poslala puk cez všetky čiary a hra sa prerušila.

4:04
    Vhadzovanie po ľavici Hollého ide na stranu domácich, no v strednom pásme stratili puk a musia sa rýchlo vrátiť dozadu.

4:36
    Luhový bol zdvojený v strednom pásme a v podstate iba odovzdal puk, ktorý rýchlo otáča hru.

5:09
    Pasovačka o puk v rohu pri striedačke hostí, po vybojovaní puku ho však iba odpálili ku bráne Hollého.

5:37
    Striedanie počas hry, na oboch stranách.

5:59
    Momentálne sa pozeráme na hluchú pasáž medzihry.

6:39
    Olejník vyslal v krátkom slede dve prudké strely, no nik ich netečoval a Kutej ich pohotovo zneškodnil.

7:37
    Dubnica momentálne nevie udržať puk na svojich hokejkách dlhší čas a vymyslieť niečo nebezpečné.

8:18
    Jakúbek sa pekne uvoľnil a mohol byť stroho brejk vo dvojici, no krížna prihrávka nenašla adresáta

9:28
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Hvila – 2 min., sekanie).

10:02
    Jakubek mal repete v oslabení, no ani z bezprostrednej blízkosti neskóroval.

11:10
    Táto presilovka Dubnici moc nevychádza, Spišiaci ich nepúšťajú príliš k svojmu golmanovi.

11:28
    Domáci v plnom počte.

11:56
    Máme za sebou 10 minút prvej tretiny, no gól sme nevideli ani v presilovke. No hrá sa rýchli hokej, ktorý by sa divákom určite páčil.

12:52
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Piačka – 2 min., faul kolenom).

13:05
    Dubnica ma tu druhú príležitosť otvoriť skóre.

13:45
    Jakúbek zatiaľ môže ľutovať svoje nevyužité šance, no zápas má ešte dlhé trvanie a verím, že si čoskoro vychutnáme i gól.

14:24
    Rapáč, hrá zákerne, ale čisto v toto striedaní si to odskákalo už niekoľko súperov.

15:55
    Rozhodcovia avizujú ďalší trest, tento raz pre hostí.

16:07
    Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Ferenyi – 2 min., sekanie).

16:19
    Džugan, navrátilec z Košíc nám toho zatiaľ veľa neukázal, no klub si od neho sľubuje dravosť a bojovnosť. Hádam sa nám dnes plne prejaví.

17:05
    Spišiaci sa usadili v pásme a posúvajú si puk po obvode pásma.

17:07
    Hostia v plnom počte.

17:39
    Tlak domácich pokračuje i po presilovke, Kutej zatiaľ všetko kryje.

18:37
    Máme tu záverečné minúty prvej časti hry, Spišiaci poslali puk na zakázané uvoľnenie.

19:19
    Beží posledná minúta prvej tretiny.

20:00

Tak a máme za sebou prvú 20 minútovku, gól sme v nej nevideli. Prvé striedania patrili domácim, súper sa postupne dostal do zápasu a hra sa nám postupne vyrovnala.
    Pomer striel je 17:9.

20:01

20:06
    Úvodne buky druhého dejstva ide na konto domácich a Kutej si pripísal dva rýchle zákroky.

20:52
    Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Chatrnuch – 2 min., podrazenie).

21:02
    Vhadzovanie pri obrannej modrej hostí, no puk okamžite vedú do svojho útočného pásma.

21:21
    Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Kristín – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

21:40
    Toto je obrovská šanca pre domácich, už sú usadení v pásme a puk plynule smeruje od hokejky k hokejke, v kolotoči.

22:07
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Presilovka domácich však pokračuje a je šanca odskočiť na rozdeľ dvoch gólov. Hvila vyslal tvrdú strelu z obrovským náprahom a brankár bol bezmocný.
    Asistencia: Tyczynski, Rapáč.

23:21

23:44
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Korenko – 2 min., nedovolené bránenie).

23:54
    Vyzeralo to na faul na obe strany, no nakoniec si zahrajú presilovku hostia.

24:59
    Dubnica sa musí vrátiť puk do stredu ihriska a založiť nový útok.

25:27
    Piačka v obrovskej šanci, ostal zabudnutý, sám sa rútil na bránu, no vyslal nepresnú strelu švihom.

26:18
    Hra bola prerušená, obe mužstvá striedajú.

26:26
    Pred Hollým to bola trma, vrma a riadna horba tiel. Na krátko sme stratili puk z dohľadu, Spišiaci ho vydolovali a poslali ďaleko od Hollého.

27:23
    Spišiaci to prekombinovali, šperkovali si príležitosť, no nakoniec nevyťažili veľa.

27:57
    Pekná strela domácich s poza obrancu, sa minula účelu. Brankár ju bezproblémovo vytlačil a Dubnica ide dopredu.

28:27
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vartovník – 2 min., podrazenie).

29:29
    Záver presilovky hosťom takmer vyšla, od strelenia gólu na vyrovnanie ich delili milimetre.

30:27

30:34
    Tyczynskému zápas chuti, v posledných chvíľach sa rozstrieľal, no zatiaľ je to bez gólu. No pre tohto hráča je naklonený veľmi blízko.

31:25
    Oddychový čas hostí.

31:25
    Vhadzovanie po ľavici Kuteja.

31:43
    Koky zachytil prihrávka na útočnej modrej a rýchlo dúpol na plyn. Smeroval vpred a malo to zmysel, bol zastavený iba za cenu faulu.

32:25

32:53
    Domáci sú v pásme, no puk je, len v rohu pri mantinely. Dubnica získava cenné sekundy.

33:19
    Ťažká prihrávka Jakubeka, vytlačila domácich do stredného pásma.

33:50
    Veľká chyba v domácej obrane, no Hollý podržal svoje mužstvo a stav sa nemení.

34:10
    Hollý vykorčuľoval a rozohráva do stredného pásma.

35:17

35:39
    Hollý sa vyznamenal betónom, Spišiaci si koledujú o vyrovnanie.

36:00
    Černák v šanci, puk mu však nesadol dobre na hokejku a nedokázal dobre spracovať puk.

36:39
    Dubnica má v týchto chvíľach viac z hry, súper chybuje, no brankár má zatiaľ zatiahnutú roletu.

37:26
    Jakúbekovi to predsa, len vyšlo a za svojú aktivitu bol odmenený gólom. Presadil sa po prihrávke od zadného mantinelu, potom čo sa obrana hostí, trochu zamotala.
    Asistencia: Vartovník, Džugan

38:37
    Dubnica strieda počas hry a bude sa vylučovať.

38:53

39:26
    Posledná minúta druhej tretiny, vhadzovanie po pravici Kuteja.

39:29

39:58

Hvila krásne nahodil puk na bránu a Rapáč, ho tečoval za chrbát Kuteja.
    Asistencia: Hvila

40:00

Domáci odskočili v priebehu tejto tretiny, na rozdiel 3 gólov, súper to bude mať z pribúdajúcim časom veľmi náročné, ale nič ešte nie je stratené. Dubnica sa však musí presadiť a streliť kontaktný gól čo najskôr. Uvidíme z akou taktikou nastúpia domáci, či budú pokračovať v aktívnej hre, alebo, budú chcieť ubrániť výsledok.

40:01

40:12
    Džugan krásne a čisto odstavil súpera na útočnej modrej a pomohol poľahky získať puk.

40:51
    Novák sa sám pretlačil po ľavej strane a domáci sa usadili v pásme.

41:54
    Matej zabudol puk na útočnej modrej, no Hančák ho dokonalé zastúpil.

42:08
    Pokračovanie predošlej akcie, predsa, len skončilo gólom, keď Hančák, našiel Rapkáča a ten zvýšil na 4:0.
    Asistencie: Hančák

44:36
    Domáci teda z chyby vyťažili presný zásah, teraz majú už druhé vhadzovanie v pásme a pomaličky ukrajujú z času v tejto tretine.

44:43
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Koky – 2 min., podrazenie).

45:33
    Dubnica v rýchlosti z bekhendu skoro zaznamenala prvý gól, Hollý si však dobre postavil svoju svätyňu a pomohla mu tyč.

46:16
    Dubnica prehrala buly v útočnom pásme a musí sa vracať až ku svojmu brankárovi, domáci striedajú.

46:43

47:16
    Po gólovej šanci na strane domácich sa za bránou zrodila pasovačka niekoľkých hráčov a uvidíme v akom pomere budeme pokračovať.

47:25
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Semaňák – 2 min., sekanie + 2 min., údery).

47:25
    Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Dúžek – 2 min., údery).

49:25
    Brankár domácich sa skúsene zapojil do hry a dopomohol mužstvu zvládnuť záver vylúčenia.

49:25

50:26
    Dubnica dáva gól! Tak predsa sa to podarilo, Kanet zmazal čisté konto Hollého, uvidíme či a ako sa im podarí zdramatizovať zápas.
    Asistencia: Janík

51:21
    Dubnica ožila a momentálne tlačí svojho súpera v pásme už niekoľko dobrých sekúnd. Hollý pohotovo zasiahol betónom v rýchlosti dva krát po sebe.

52:43
    Po dlhom čase si na puk siahol i Kutej a prerušil hru potom, čo si ho nechal v lapačke.

53:06
    Domáci sa niečo snažia vymyslieť z poza súperovej brány, súper ho však šikovne napáda a neuľahčuje im to.

54:15
    Dubnica dáva gól! Dubnica skóruje po rýchlom prechode do útočného pásma a krásnej kombinácií na ktorej bol Ondruš.
    Asistencia: Dmitriev

54:15
    Oddychový čas domácich.

55:15
    Zdramatizuje sa nám to na rozdiel jedného gólu, alebo si to už domáci ustrážia a nevystavia sa zbytočnému stresu a ohrozeniu plného bodového zisku?

56:06
    Oddychový čas si zobrali vo veľmi dobrom časovom úseku zápasu, aby otupili tlak súpera a vyzerá to tak, že sa im to podarilo.

56:58
    Domáci už majú ťažké nohy, brankár domácich ma plné ruky práce.

57:32
    Braná hostí je už opustená, uvidíme teda dlhú hernú prevahu.

58:13
    Dubnica dáva gól! Dráma je na svete a hra o jedného hráča v poli sa oplatila. V zhustenom priestore sa najlepšie skoncentroval Maniaček.
    Asistencia Luhový.

58:53
    Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Trška – 2 min., podrazenie).

59:10
    Pravdepodobne je rozhodnuté, zásluhou Džuganá, posila, ktorá sa predsa len presadila.

Po druhej tretine to vyzeralo na jasné víťazstvo domácich, no Dubnicu nakopol kontaktný gól a neboli ďaleko od remízy, ktorá, by znamenala bod v tabuľke, popravde za ten záver, by si ho aj zaslúžili. Dokonalý obrat sa nekonal a tak body zostávajú doma, no Spišiaci sa v závere riadne triasli o výsledok. Veľkú zásluhu na víťazstve má i brankár Hollý.
    Pomer striel je 44:35 s týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný večer. (20:24:15)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Dana Kontuľová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím TSS GROUP Dubnica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 23. Hvila (Tyczynskí, Rapáč), 38. Jakubek (Vartovník, Džugan), 40. Rapáč (Hvila), 43. Rapáč (Hančák), 60. Džugan (Hvila) – 51. Kanaet (Janík), 55. Ondtruš (Dmitriev), 59. Maniaček (Luhový)

TSS GROUP Dubnica: Gabriš, (Kutej)

Rozhodca: Jobbágy,Smerek,- Riš, Pribula