FK Krasnodar – Rennes 1:0 (kon.) | Başakşehir – Lipsko 3:4 (kon.) | Sevilla – Chelsea 0:4 (kon.)
Dortmund – Lazio 1:1 (kon.) | Brugge – Zenit 3:0 (kon.) | Juventus – D.Kyjev 3:0 (kon.)
Ferencvároš – Barcelona 0:3 (kon.) | Manchester United – Paríž 1:3 (kon.)
Juventus Turín
3:0 (1:0)
FK Dynamo Kyjev
Streda 02.12.2020, 21:00Liga majstrov • Skupina G

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Vítam vás pri sledovaní zápasu Ligy majstrov skupiny G, v ktorom si po druhýkrát zmerajú sily Juventus a Dynamo Kyjev. Aj keď je už dve kolá pred koncom o postupujúcich v tejto skupine rozhodnuté, tak Juventus stále hrá o možnosť skončiť prvý pred Barcelonou a Dynamo Kyjev bojuje aspoň o tretie miesto, ktoré by ukrajinské mužstvo poslalo do Európskej ligy.

Juventus Turín: Taliansky majster by určite chcel ísť do vyraďovacej časti z prvého miesta. Na to aby sa prvej Barcelone aspoň priblížil, potrebuje dnes Juventus v domácom prostredí vyhrať. Na pôde Dynama vyhral 2:0 a doma je ešte väčším favoritom. V skupine D ešte zverenci Pirla dvakrát porazili Ferencsváros a prehrali iba s Barcelonou.

FK Dynamo Kyjev: Hostia majú na konte podobne ako maďarský celok iba chudobný jeden bod, a preto už nemajú ani teoretickú šancu postúpiť do vyraďovacej časti. Avšak Dynamo môže zabojovať o tretie miesto, ktoré by ho poslalo do play-off Európskej ligy. Lenže mužstvu z Ukrajiny budú chýbať v dnešnom zápase viacerí hráči, čo výrazne znižuje ich šance na úspech.

1

1
    Výkop mali hostia nastupujúci v modrých desoch, ale loptu stratili po nepresnej rozohrávke.

2
    Domáci sa pokúšajú o postupný útok, ale všetko zastavil Morata, ktorý si nespracoval prihrávku Bentancura.

3
    O loptu bol obratý Tsygankov a o prvú strelu v zápase sa postaral Ronaldo, ale príliš mu nevyšla a skončila vedľa brány Buščana.

4
    Juventus pokračuje v dominantnom držaní lopty a hľadá cestu cez obranu hostí.

5
    Ronaldov individuálny prienik bol zastavený, avšak hostia neudržali loptu na svojich kopačkách a už ju majú domáci.

6
    Na obraze hry sa nič nemení, Juventus zatiaľ kontroluje hru a hostia držia loptu len sporadicky.

8
    Prvú veľkú šancu v zápase si vypracoval Chiesa, ktorý napriahol a jeho strela sa obtrela o chrbát Šepeljeva, nakoniec skončila len tesne vedľa ľavej tyče brány hostí.
    8. Federico Chiesa (JUV)

9
    Z nasledujúceho rohu si už Juventus nevypracoval žiadnu šancu a hosťujúca obrana si môže vydýchnuť.

10
    Žltú kartu dostáva Rodrigo Bentancur (Juventus Turín).

11
    Dynamo sa konečne dostalo na útočnú polovicu, avšak ich útok bol rýchlo zastavený.

12
    Chiesa posielal nadýchaný center do pokutového územia, ale hosťujúca obrana zafungovala a loptu zachytil Buščan.

13
    Chiesa v súboji nedovolene zasiahol Mykolenka, takže Kyjev zostane pri lopte.

14
    Verbič sa takmer dostal k zakončeniu v pokutovom území, ale jeho strela bola zblokovaná Bonuccim.

15
    Máme za sebou úvodnú štvrťhodinu, v ktorej viac dominovali domáci, ale okrem Chiesovej šance si zatiaľ nevypracovali žiadnu ďalšiu.

16
    Chiesa posielal znova zaujímavý center do šestnástky, ale bol odvrátený na rohový kop.

17
    Tentokrát mohol otvoriť skóre Mckennie, ktorý sa presadil v súboji s Popovom a jeho hlavičku vytlačil skvelým zákrokom Buščan.
    17. Weston McKennie (JUV)

18
    A z ďalšieho domáceho rohu mal veľkú šancu Morata a Ronaldo, lopta poskakovala na päťke, ale v bráne hostí neskončila.

20
    Hostia mali k dispozícii prvý rohový kop a po ňom zakončoval Rodrigues, ale jeho zakončenie letelo vysoko nad bránu Szczesneho.
    Federico Chiesa (JUV) - 1:0

21
    Juventus Turín dal gól! Ale odpoveď Juventusu prichádza ihneď a tentokrát je gólová. O presný center sa postaral z ľavej strany Alex Sandro a FEDERICO CHIESA si načasoval výskok, následne hlavičkou prekonal Buščana! Domáci si úvodný gól určite zaslúžili viac. Asistencia: Alex Sandro

22
    Tak Juventus už môže hrať uvoľnene, pretože strelil tak dôležitý prvý gól.

23
    Píska sa faul Bonucciho, takže Dynamo bude zahrávať zaujímavú štandartku.

24
    Nič z nej však hostia nevyťažili, preto sa o slovo znova hlásia domáci futbalisti.

25
    Lenže z tohto útoku domácich nič nebolo, preto sa dopredu vydávajú hráči v modrom.

26
    Mykolenkov center zblokoval Chiesa, takže hostia sa dostávajú k druhému rohu v zápase.

27
    Žltú kartu dostáva Illja Zabarnyj (FK Dynamo Kyjev).

28
    Ronaldova strela v pokutovom území bola v poslednej chvíli zblokovaná a Morata si nevymodlil penaltu.

29
    Teraz je dominancia Juventusu jednoznačná, hostia nemali loptu už veľmi dlhú dobu.

30
    Tak Ronaldo teraz spálil obrovskú šancu, keď poslal strelu z hranice šestnástky do pravej tyče.

31
    Treba však pochváliť v tej akcii opäť Alex Sandra, ktorý sám prichystal túto gólovú pozíciu portugalskej hviezde.
    31. Cristiano Ronaldo (JUV)

32
    Hrá sa nám prakticky v posledných minútach stále na jednu bránu, Kyjev teraz trochu rezignoval a len bráni.

34
    Konečne majú aj hostia šancu zo štandartnej situácie z ľavej strany, keď Rodriguesa fauloval Demiral.

35
    Tsygankov ju rozohrával, avšak domáce mužstvo si s ňou bez väčších problémov poradilo a dostalo loptu do bezpečia.

36
    Hostia sa aj dožadovali penalty, keď mal faulovať De Ligt v pokutom území, ale hlavná rozhodkyňa Frappartová nezapískala.

38
    Inak práve Frappartová je prvou ženou, ktorá píska mužský zápas Ligy majstrov.

39
    Verbič teraz sa rozhodol ísť individuálne dopredu, ale bol zastavený a určite čistým spôsobom.

41
    No a teraz si vypracovali hostia najväčšiu šancu zápasu, keď Verbič sklepol loptu Tsygankovovi a ten napálil z blízkosti Szczesneho.
    41. Viktor Cygankov (DKY)

42
    Hostia sú v posledných minútach o dosť aktívnejší a naopak Juventus výrazne poľavil, aby to domácich nemrzelo.

43
    Hostia pokračujú v ofenzívnej aktivite, ale teraz si príliš nerozumeli, takže lopta skončila mimo hry.

44
    Ronaldo sa vyčítavo pozerá na spoluhráčov, keďže nebol dostatočne podporený v útoku.

45
    Tsygankov posielal center z pravej strany a hľadal Verbiča, ale Szczesny dokázal loptu chytiť do rukavíc.

45+1
    Nadstavuje sa iba jedna minúta a nevyzerá to, že by sme uvideli ešte jeden gól v prvom polčase.

45+1

Prvý polčas zápasu medzi Juventusom a Dynamom Kyjev priniesol iba jeden gól, aj keď šancí bolo o dosť viac, hlavne na domácej strane. O zatiaľ rozhodujúci moment sa postaral hlavičkou Chiesa po presnom centri Alex Sandra. Veľkú šancu na zvýšenie skóre mal Ronaldo, ale jeho strela skončila na pravej tyči. Na opačnej strane nevyužil šancu na vyrovnanie Tsygankov, ktorý mohol prekvapivo vyrovnať tesne pred koncom polčasu. Uvidíme, či sa hosťom podarí vyrovnať a možno aj otočiť stav v druhom polčase. Zatiaľ to však vyzerá na víťazstvo favorizovaného Juventusu. Druhý polčas začína približne o 22:03.

46

46
    Začal sa nám druhý polčas a ani jedno z mužstiev neurobilo v základných zostavách žiadnu zmenu.

47
    Demiralovi sa pod tlakom nevydarilo odkop, preto daroval hosťom rohový kop zadarmo.

48
    K hlavičke sa dostal Kedziora, ale bola veľmi slabá a Szczesny nemal žiadne problémy.

49
    Začiatok druhého polčasu je zatiaľ z obidvoch strán opatrný, ani jedno mužstiev sa nehrnie do bezhlavého útoku.

50
    Hra sa nám kúskuje aj častými faulami, preto zatiaľ sme nevideli príliš futbalovej krásy.

51
    Chiesa zvládol súboj proti Mykolenkovi a minimálne zbrzdil útok hostí.

52
    Juventus predviedol krásnu kombinačnú akciu, avšak finálna prihrávka na Moratu zlyhala, inak z toho mohol byť druhý gól.

53
    Ale o čosi aktívnejší sú predsa len hostia, ktorí sa zdržujú na útočnej polovici.

54
    A teraz poslal loptu z veľkej diaľky do pokutového územia z pravej strany Tsygankov, nikto ju netečoval a Szczesny musel predviesť fantastický zákrok.

55
    Odpoveď Juventusu prišla po rýchlom brejku, Ramsey prihral Ronaldovi, ktorý zasekol a poslal tvrdú strelu pod brvno, ktorú vyrazil Buščan.

57
    Juventus Turín dal gól! Z tretej veľkej šance to už CRISTIANOVI RONALDOVI konečne padlo. Chiesa potiahol loptu po pravej strane a strieľal na vzdialenejšiu tyč, Morata ešte nedorazil do brány, ale Portugalčan už len doklepol do prázdnej brány! Gól ešte musel potvrdiť aj VAR, ktorý ukázal, že Ronaldo nebol v ofsajde. Asistencia: Morata
    57. Cristiano Ronaldo (JUV) - 2:0

58
    No tak toto môže byť rozhodujúci gól, pretože hostia už len veľmi ťažko budú bojovať aspoň o remízu.

60
    Ešte k tomu domácich gól pravdepodobne nakopol a budú sa snažiť navýšiť svoje vedenie.

61
    Juventus rozohrával roh, ale ten sa podarilo dostať hosťom do bezpečia.

62
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Leonardo Bonucci, prichádza Danilo.

62
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Aaron Ramsey, prichádza Federico Bernardeschi.

63
    Pirlo poslal na plochu aj čerstvých hráčov, čo je dôkaz o tom, že už je presvedčený o víťazstve Juventusu.

64
    Hostia síce vstúpili do druhého polčasu o čosi lepším dojmom, napriek tomu inkasovali a tým definitívne stratili vieru niečo s výsledkom urobiť.

66
    Juventus Turín dal gól! No a presadzuje sa aj druhý domáci útočník ÁLVARO MORATA, ktorý zužitkoval fantastickú individuálnu akciu Chiesu. Ten sa pustil do prečíslenia a ešte našiel španielskeho hráča, ktorý už dokázal prestreliť Buščana! Hostia dnes odídu domov asi s debaklom. Asistencia: Chiesa
    66. Álvaro Morata (JUV) - 3:0

67
    Je to až trochu kruté pre Dynamo, ale Juventus dnes dokázal potvrdiť svoje majstrovstvo a ukazuje svoju silu.

68
    Teraz sú už len na hracej ploche domáci, ktorí si budú vychutnávať záver zápasu a pokúsia sa pridať ešte ďalší gól.

69
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Merih Demiral, prichádza Radu Dragusin.

70
    Lenže Juventusu ani dnešný triumf moc nepomôže, pretože v súbežne hranom zápase vyhráva Barcelona rovnakým výsledkom nad Ferencsvárosom.

71
    To znamená, že v poslednom zápase bude vo výhode španielsky klub, ktorému by stačil na udržanie prvého miesta aj remíza.

72
    Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Benjamin Verbič, prichádza Vladyslav Suprjaha.

72
    Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Gerson Rodrigues, prichádza Carlos De Pena.

72
    Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Volodymyr Šepeljev, prichádza Denis Garmaš.

73
    Tak už ani hosťujúci tréner na nič nečaká a posiela na záverečné minúty na hraciu plochu čerstvé sily.

74
    Ronaldov center bol zblokovaný, takže vybojoval ďalší roh pre domácich.

75
    Hostia sa znova už len bránia a asi budú radi, ak neinkasujú aj ďalší gól.

76
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Federico Chiesa, prichádza Dejan Kulusevski.

76
    Striedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Rodrigo Bentancur, prichádza Arthur.

78
    Tak z ihriska odišiel už aj pravdepodobne najlepší hráč zápasu Chiesa, ktorý úvodný gól sám strelil a na zvyšných dvoch sa podieľal vo vysokej miere.

79
    Zápas sa nám už len dohráva, obrana Dynama si môže po dlhšej dobe vydýchnuť, pretože hostia kombinujú na útočnej polovici.

80
    Ronaldo hľadal zaujímavým centrom spoluhráčov v šestnástke, ale obrana hostí si s jeho centrom poradila.

81
    Žltú kartu dostáva Mykola Šaparenko (FK Dynamo Kyjev).

82
    Výborne teraz vybehol z brány Buščan a zabránil Moratovi streliť svoj druhý gól v zápase.

83
    Tak Juventus naďalej tlačí a snaží sa aj o štvrtý gól do siete Dynama.

84
    Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Vitalij Mykolenko, prichádza Olexandr Karavajev.

85
    Ronaldov ďalší pokus bol zblokovaný, takže ani tentokrát to Juventusu nevyjde.

86
    Čas sa nám kráti, hostia ešte získavajú zaujímavú pozíciu po faule a môžu sa pokúsiť aspoň o jeden gól.

87
    Lenže znova z toho bol len rýchly brejk Juventusu, ktorý aspoň našťastie pre hostí neskončil štvrtým gólom.

88
    Blížime sa ku koncu stretnutia, o víťazovi je rozhodnuté a ani jedno z mužstiev sa už nikam neponáhľa

90
    Dynamo ešte drží loptu a môže sa pokúsiť o jednu z posledných akcií na strelenie gólu.

90+1
    A Šaparenko bol dosť blízko, avšak jeho strela z hranice šestnástky bola vytlačená Szczesnym na rohový kop pre hostí.
    90+1. Mykola Šaparenko (DKY)

90+1
    Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Viktor Cygankov, prichádza Bogdan Ledněv.

90+2
    Už nám beží druhá z troch nadstavených minút, takže už sa viac menej čaká len na záverečný hvizd Frappartovej.

90+3
    Ani posledná akcia Dynama hosťom gól neprinesie, výsledok zápasu je už spečatený.

90+3

Juventus zvládol rolu favorita a v domácom prostredí zdolal Dynamo Kyjev rozdielom triedy 3:0. O góly sa postarali postupne Chiesa, Ronaldo a Morata. Avšak hráčom zápasu by mal byť Chiesa, pretože pri každom góle zohral veľmi dôležitú úlohu. Za hostí najväčšie šance spálil dvakrát Tsygankov a v samom závere aj Šaparenko. Juventus tak zachoval aspoň teoretickú nádej na prvé miesto v skupine D, naopak Dynamo Kyjev sa ani nepriblížilo ani nevzdialilo tretiemu miestu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc! (23:00:55)