Zvolen – Nitra 4:3 (2:0 po s.n.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.) | Poprad – Košice 2:6 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Utorok 01.12.2020, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR)

Po dvoch tretinách bolo ešte skóre vyrovnané, no tretiu tretinu ovládli domáci Trenčania, strelili v nej tri góly a celkovo tak víťazia nad Liptovským Mikulášom 5:2. (20:22:53)

59:05
    Trenčín dal gól!
    Expresne využitá presilová hra. Trenčania vyhrali buly v útočnej tretine, Alderson sa neulakomil na strelu, nahral k vzdialenejšej tyčke nestráženému OLIVEROVI OKULIAROVI a ten už nemal problém trafiť odkrytú bránu. 5:2.
    Asistencie: Brandon Anderson, Carl Ackered

58:57
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Oško – 2 min., držanie).

58:34
    Okuliar prišiel o puk, Valent si následne siahol na puk po strele Kalouseka.

58:08
    Krasanovský kryl jednoduchú strelu a ihneď rozohral na hokejku spoluhráča.

56:06
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Surový – 2 + 2 min., pästný súboj, hrubosť).

56:06
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (E. Švec – 2+2 min, pästný súboj, hrubosť). + 10 min. bitka

55:20
    Pekná kombináciu predviedli Sádecký s Heclom, druhý menovaný chcel zakončiť medzi betóny no hosťujúci gólman ich sklepol včas.

53:55
    BRANDON ALDERSON využil prihrávku Ackereda na strelu z prvej príklepom a vymietol protiľahlý roh Krasanovského brány! Pravdepodobne je rozhodnuté.
    Asistencie: Carl Ackered, Andrew Shore

53:47
    Aldersonova strela z ľavého kruhu bola zrazená mimo brány.

53:39
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

52:15
    Hamráček jednoducho nastrelil puk na zadný mantinel, kde ho získal Surový, no ten potom nepresne prihral.

50:38
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Paukovček – 2 min., vrazenie na mantinel). + 10 min. osobný trest za vrazenie

50:38
    Paukovček tvrdo narazil Pavúka na mantinel a bude vylúčený.

50:08
    Sádecký sa odhodlal k strele, mal tam ešte možnosti na dorážku. Následná nepresná rozohrávka Liptákov končí zakázaným uvoľnením.

48:30
    A. Shore mohol poslať svoj tím do dvojgólového vedenia! Zakončoval sám pred Krasanovským, hodil si to na bekhend, no netrafil bránu!

46:35
    Liptáci si vytvorili obrovský tlak pred Valentom, po koncovke Štraucha zblízka zazvonila žŕdka! Ešte predtým mal Štrauch ďalšiu šancu.

Daniela Mesíková

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. Ackered (N. Shore, Okulia), 33. Kettunen (Lemcke, Valach), 45. N. Shore (A. Shore), 54. Alderson (Ackered, Shore), 60. Okuliar (Alderson, Ackered) – 6. Huna (Nemec, Štrauch), 18. Surový (Hamráček, Valtola)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Ackered, Lemcke, E. Švec, Bokroš, Chatrnúch, Rajnoha, Ferenyi, Ilenčík – Okuliar, N. Shore, A. Shore – Hecl, Rehuš, Sádecký – Valach, Kettunen, Alderson – J. Švec Paukovček, Kukuča
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasanovský – Nemec, Kurali, Valtola, Petran, Mezovský, Pavúk, Parobek, Rusina – Štrauch, Oško, Huna – Hamráček, Lištiak, Surový – Duran, Uhrík, Králik – Haluška, Matoušek, Kalousek

Rozhodca: Müllner, Žák – Hercog, Šefčík