Barys – S.Moskva 2:1 (kon.) | Jaroslavľ – Dinamo Minsk 3:2 (po pr.) | Kazaň – Čerepovec 5:2 (kon.)
Red Star Kunlun – Omsk 1:2 (kon.) | Nižnekamsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Spartak Moskva
cz Nedeľa 29.11.2020, 12:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (14:25:33)

Utkání se hrálo bez diváků.

Československá stopa

Lukáš Radil (SPM) 0+0, 4 střely, čas na ledě 22:56
    Martin Bakoš (SPM) 0+0, 6 střel, čas na ledě 21:54
    Július Hudáček (SPM) 58 minut, 19 zákroků, 2 góly, 90,5 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 21:40 (9:5, 4:14, 8:21)
    Zblokované střely – 7:8
    Vyhraná vhazování – 25:26
    Trestné minuty – 10:4
    Hity – 15:13

Hokejisté Barysu po pěti porážkách v řadě zabrali a na domácím ledě udolali Spartak Moskva 2:1. Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě Curtis Valk a ve druhé třetině navýšil domácí náskok Jakob Lilja. Ve třetí čísti se hosté snažili s výsledkem něco udělat. Dočkali se v 55. minutě, kdy se nadvakrát prosadil Sergej Širokov. K vyrovnání jim už ale nepomohla ani přesilovka, která byla vylepšena i odvoláním brankáře.

59:57
    Radil bekhendem zametl puk do domácího brankoviště. Karlsson na místě a nechtěl hru přerušit. Kotouč tak odpálil k mantinelu...

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny!

58:49
    Proti ráně Jakova Rylova se natáhl Henrik Karlsson! Ten drží Barysu těsný náskok.

58:29
    Domácí jsou v plném počtu, Spartak ale nadále hraje bez brankáře.

58:14
    Oddechový čas domácích...

57:55
    Důrazný Lukáš Radil zblízka neprostrkal puk za záda brankáře Karlssona. Ten skončil ve své brance i s Radilem, zatímco kotouč se odrazil k zadnímu mantinelu!

57:30
    Domácí dostali puk alespoň do středního pásma.

57:07
    Rolov si vyměnil puk se spoluhráčem a z osy vypálil vedle branky.

56:50
    Branka Spartaku je prázdná!

56:50
    Alexej Grišin střílel od modré čáry, Karlsson schoval puk do lapačky. Hosté si berou oddechový čas!

56:28
    Curtis Valk podrazil Bakoše a hosté dostávají šanci na vyrovnání v podobě přesilovky!
    54:11 Sergej ŠIROKOV - 2:1

54:11
    Spartak právě vstřelil branku!
    Je tu kontaktní gól hostí! Jori Lehterä našel přihrávkou z rohu kluziště SERGEJE ŠIROKOVA, který nadvakrát překonal brankáře Karlssona – 2:1. Asistence: Jori Lehterä.

53:34
    Domácí oslabení přestáli a jsou zase blíže výhře.

53:17
    Po střele Jakova Rylova zůstal puk někde na boční síťce. Rozhodčí tak přerušil hru.

52:53
    Domácí vyhazují a mohou poslat na led čerstvé síly.

52:26
    Radil nabíjel Arťomovi Fjodorovovi na pravý kruh. Ten branku minul.

51:33
    Linus Videll musel zatáhnout za záchrannou brzdu a zahákovat Fjodorova, který byl před brankou ve velmi nadějné pozici. Hosté si tak zahrají přesilovku!

50:39
    Hostující Anatolij Nikoncev si vyjel s pukem do střelecké pozice. Zamířil ale vedle pravé Karlssonovy tyčky.

50:16
    Jegor Petuchov se z pravé strany natlačil až do zakončení. Hudáček zasáhl úspěšně a hru přerušil.

49:40
    Hosté by to potřebovali více sypat na branku. Bez střelby a důrazu před brankovištěm to nepůjde.

48:20
    Rozhodčí před vhozením buly dlouho něco řešili. Netuším co, každopádně se vhazovalo v obranném pásmu Barysu. Teď se už zase hraje.

48:15
    Zakázané uvolnění domácích. Po dlouhé pasáži bez přerušení začala být hra pro změnu kouskována.

47:26
    Domácí dobře brání. Buď nutí soupeře střílet z dálky a nebo rány blokují.

47:09
    Karlsson raději přidržel puk, který se doklouzal k jeho brankovišti. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.

46:28
    Obránce Grišin podpořil útok Spartaku na pravém křídle. Po jeho přihrávce střílel Lukáš Radil, puk byl ale tečován do ochranné sítě. Reklamní přestávka.

45:37
    Bez přerušení se hraje už přes pět minut!

45:01
    Hosté na puku, ten ale drží ve vlastním obranném pásmu.

43:40
    Tento zápas má poměrně rychlý průběh. Zase se hraje dlouho bez přerušení.

42:06
    Tentokrát Hudáček vyrážel dalekonosný pokus jednoho z domácích hokejistů. Ten letěl ještě ze středního pásma.

41:28
    Z vrcholu pravého kruhu to zkoušel Roman Starčenko. Hudáček vyrazil kotouč do rohu.

40:40
    Anatolij Nikoncev střílel z osy hřiště jen do holenních chráničů obránce Barysu.

40:25
    Hosté také začali pobytem v útočném pásmu. Střela Jevgenije Kulika skončila v lapačce Karlssona.

40:02
    Ve třetí třetině bychom měli očekávat ofenzivní snažení hostí. Ti už nemají na co čekat.

Hity – 8:10

Také ve druhé třetině padl jediný gól, který ve 37. minutě zaznamenal domácí Jakob Lilja. Barys tak vede nad Spartakem už 2:0. Hosté sice byli v prostřední části střelecky aktivnější, moc větších příležitostí si ale nevytvořili. Budou muset zvýšit tlak na branku, pokud chtějí v tomto zápase ještě uspět.

40:00

39:52
    Po buly se puk dostal na osu, kde byl Martin Bakoš. Ránu slovenského forwarda opět pokryl gólman Barysu.

39:42
    Přeci jen se hosté ještě dostali do útočné třetiny. Propagační střelu Musina v pohodě lapil Karlsson.

39:21
    Spartak dohrává druhou část v útlumu. Domácí je nepouštějí přes střední pásmo.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

37:59
    Pro Barys je to zase o něco veselejší. Domácí chtějí zlomit sérii pěti proher v řadě.
    36:27 Jakob LILJA - 2:0

36:27
    Barys právě vstřelil branku!
    Tohle hosté v obraně vůbec nezvládli! Curtis Valk držel puk v rohu kluziště, odkud našel zcela volného JAKOBA LILJU, na něhož defenziva soupeře zapomněla a útočník Barysu z bezprostřední blízkosti poslal puk k pravé tyčce z pohledu Júliuse Hudáčka – 2:0. Asistence: Curtis Valk a Linus Videll.

35:25
    Přihrávku Juňkova, která směřovala před branku, zablokoval Phil Varone. Ten se z pohledu domácích výtečně vrátil.

34:52
    Další ofsajd Spartaku. Hosté nemohou zlomit své trápení v útoku.

34:09
    A bylo z toho jen postavení mimo hru...

33:53
    Hosté to zkoušejí rozvážně. Dlouho drží puk u své branky a vyčkávají.

33:06
    Až teď přišlo přerušení hry. Kotouč totiž skončil ve výstroji Henrika Karlssona. Následuje reklamní přestávka.

32:50
    Má slova potvrzuje i grafika. Hra nebyla přerušena už 5 minut a 45 sekund!

32:28
    Hraje se už dlouho bez přerušení. Čas tak rychle utíká.

31:51
    Na přihrávku zpoza branky si sjížděl Matt Frattin. Před hostujícím brankovištěm netrefil skákající puk.

30:56
    Leonid Metalnikov dojížděl jako obránce vyhozený puk za brankou soupeře. Díky tomu vytvořil střeleckou možnost pro spoluhráče, který střílel z levé strany do připraveného Hudáčka.

29:05
    Hosté sehráli dobrou přesilovku, gól ale nedali. Barys je v plném počtu.

28:30
    Martin Bakoš našel Joriho Lehteru, který střílel do betonů domácího gólmana.

27:54
    Od modré čáry vypálil Andrej Zubarev. Karlsson jeho pokus vyrazil.

27:04
    Hosté si ale vybojovali přesilovku! Jegor Šalapov dostal dvě minuty za vysokou hůl.

26:51
    První lajna Spartaku Bakoš – Lehterä – Radil krouží v útočném pásmu. Zatím ale nepřišlo zakončení.

26:21
    Máme tu reklamní přestávku.

25:56
    Hosté jsou již kompletní.

25:48
    Z osy hřiště pálil Makljukov, jehož pokus ale neprošel až na branku.

25:01
    Domácím se přesilovka zatím nedaří podle představ. Teď dokonce zahráli na zakázané uvolnění.

23:55
    Alexej Grišin zahrál proti soupeři vysokou holí a dostal za to dvě minuty. Přesilovka pro Nur-Sultan.

23:35
    Za domácí kontroval Curtis Valk, který si vybruslil na pravý kruh. Mířil do bližšího horního růžku hostující svatyně, Hudáček kotouč přizvedl do ochranné sítě.

23:14
    Vypadá to, že hráči Spartaku nastoupili do druhé třetiny s větší vervou. S dosavadním stavem jistě nejsou nadšeni.

21:49
    Další zákrok Karlssona. Ten si pohlídal střelu z pravého kruhu a vyražený puk stáhl pod sebe.

21:11

20:53
    Mohlo být srovnáno! Střelu Martina Bakoše vyrazil Karlsson k Lukášovi Radilovi, který nedokázal zvednout kotouč nad levý beton gólmana Barysu!

Hity – 4:3

První třetina moc valný hokejový zážitek nenabídla. Jako první se probudili domácí, které poslal ve 13. minutě do vedení Curtis Valk. Od té doby působili hráči Barysu živěji a můžeme tak konstatovat, že jejich jednogólový náskok je zasloužený.

20:00

19:51
    Jeden z domácích hráčů přejel v oslabení s pukem útočnou modrou a vystřelil. Hudáček si připsal úspěšný zákrok.

19:11
    Vyloučení na straně Barysu. Za sekání je potrestán Anton Sagadejev.

19:01
    Je tu už poslední minuta první třetiny...

18:51
    Domácí působí po vstřeleném gólu přeci jen živěji. Teď ale jejich snahu zastavilo postavení mimo hru.

17:28
    Starčenko nahrával mezi kruhy Segedajevovi. Ten musel krotit skákavý puk, který mu ujel až pod brankáře Hudáčka.

16:52
    Hosté drží puk u své branky a nechce se jim s ním dopředu...

15:42
    Také Spartak by se měl pomalu probudit a začít hrát. Na ledě trápícího se soupeře chce jistě bodovat.

14:20
    Gól by určitě mohl úrovni zápasu pomoci. Nyní to udělal dobře Roman Starčenko, který rychle obkroužil branku Spartaku, ale už nestačil zasunout puk přes pravý beton Hudáčka.
    12:53 Curtis VALK - 1:0

12:53
    Domácí se ujímají vedení! Z pravého rohu kluziště přišla přihrávka na mezi kruhy volného CURTISE VALKA. Jeho střelu vyrazil Hudáček nad sebe, obránce Zubarev nedokázal dostat puk do bezpečí a byl to právě Valk, jenž hrací předmět dorazil za záda slovenského brankáře Spartaku. Bez asistence.

12:33
    Nakonec z toho bylo postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

12:22
    Nyní bruslí s kotoučem domácí hokejisté, ale bez nějakého většího zájmu ohrozit branku soupeře.

11:05
    Nahození Viktora Svedberga si pohlídal Hudáček. Vhazuje se po jeho levici.

10:37
    Stále čekáme, až se týmy dostanou do většího tempa. Vidíme spoustu nepřesných přihrávek.

09:47
    Barys oslabení přestál a je kompletní.

09:35
    Hráči Spartaku nedokázali dostat puk do útočné třetiny a zase musejí začínat od znova.

09:13
    Domácí přestáli další pokus hostí o nápor a vyhodili.

08:07
    Domácí vyhodili až k Hudáčkovi.

07:46
    Linus Videll dostal dvě minuty za takové lehké přidržení protihráče v útočném pásmu.

07:32
    Signalizované vyloučení na domácí straně. Spartak zatím drží puk a má výhodu.

06:46
    Starčenko přenechal Antonovi Sagadejevovi. Jeho střelu z levého kruhu zřejmě vytěsnil mimo branku jemnou tečí brankář Hudáček.

06:34
    Zakázané uvolnění Spartaku. Hra je zatím plná nepřesností.

05:15
    Hosté jsou v plném počtu. Barys v přesilovce nevystřelil na branku.

04:45
    Hosté vyhazují.

04:08
    Michajlis hledal najíždějícího spoluhráče na zadní tyčce, který na puk nedosáhl. Z toho mohla být zajímavá možnost Barysu.

03:13
    Lukáš Radil zasáhl vysokou holí Šalapova, o němž zřejmě ani nevěděl. Podle pravidel ale dostává hostující útočník dvouminutový trest.

02:16
    Domácí nyní odpálili puk někam mezi střídačky. Vhazuje se ve středním pásmu.

01:19
    Nahození Arťjoma Serikova od modré čáry na domácí branku neprošlo. Puk byl sražen do rohu.

01:09
    Hra byla poprvé přerušena po zakázaném uvolnění domácích.

00:01

Dozněly národní hymny Ruska a Kazachstánu. Teď už se vše chystá na úvodní buly.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Ortio) – Metalnikov, Šalapov, Svedberg (A), Heatherington, Makljukov, Orechov, Gajtamirov – Videll (A), Valk, Lilja – Petuchov, Varone, Frattin – R. Starčenko (C), Sagadejev, Michajlis – Asetov, Šestakov, Akolzin – Musorov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov (A), Kulik, Sokolov, Zubarev, D. Musin, Serikov, Grišin – Bakoš, Lehterä, Radil (C) – Nikoncev, Zubov (A), Širokov – Fjodorov, Juňkov, M. Cyplakov – Ljubimov, Talalujev, Zlobin – Averšin.

Rozhodčí: Naumov, Ovčinnikov – Viljugin, Černyšjov.

Lukáš Radil (SPM) – 25 zápasů, 19 bodů (15+4)
    Martin Bakoš (SPM) – 22 zápasů, 14 bodů (8+6)
    Robin Hanzl (SPM) – 22 zápasů, 14 bodů (3+11)
    Július Hudáček (SPM) – 19 zápasů, průměr 2,21, úspěšnost 92,1 %

Barys Nur-Sultan:
    Kazašský celek, který většinou nemívá problémy s postupem do play off, zatím odehrál 26 zápasů, nasbíral 25 bodů a v tabulce Východní konfeence je až desátý. Za toto umístění může jednak menší počet utkání oproti konkurentům, ale především také aktuální série pěti porážek v řadě. Naposledy Barys na ledě Petrohradu bojoval, přesto tam prohrál 3:4.