Paralelní slalom mužů, Lech / Zürs | Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.) |
Kvalifikace HS142, Ruka | Vítěz: D. Kubacki (POL) (kon.) |
Krzysztof Ratajski - Karel Sedláček | 4:6 (kon.) |
Sprinty mužů a žen, klasicky, Ruka | Vítěz: E. Valnes (NOR) a L. Svahnová (SWE) (kon.) |
Skoky mužů HS142, Ruka | Vítěz: J. Lamparter (AUT) (kon.) | | | Běh mužů 5 km, Ruka | Vítěz: J. Riiber (NOR) (kon.) |
koniec udalosti
SP - kvalifikace HS142, Ruka
Vítěz: D. Kubacki (POL)
Tomáš Lysý
Výsledky kvalifikace:
1. Dawid Kubacki (POL) 134,1 b.
2. Karl Geiger (GER) 130,3 b.
3. Halvor Egner Granerud (NOR) 128,7 b.
4. Jukija Sato (JPN) 123,6 b.
5. Piotr Żyła (POL) 122,6 b.
6. Markus Eisenbichler (GER) 118,3 b.
6. Pius Paschke (GER) 118,3 b.
8. Antti Aalto (FIN) 111,8 b.
9. Žiga Jelar (SLO) 108,8 b.
10. Kamil Stoch (POL) 108,3 b.
11. Markus Schiffner (AUT) 107,9 b.
12. Anže Semenič (SLO) 105,6 b.
13. Anže Lanišek (SLO) 105,2 b.
14. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN) 104,8 b.
15. Johann André Forfang (NOR) 104,2 b.
16. Peter Prevc (SLO) 103,6 b.
17. Bor Pavlovčič (SLO) 101,2 b.
18. Clemens Leitner (AUT) 98,9 b.
19. Gregor Deschwanden (SUI) 96,5 b.
20. Čestmír Kožíšek (CZE) 95,6 b.
21. Martin Hamann (GER) 95,4 b.
22. Daiki Ito (JPN) 95,3 b.
23. Tilen Bartol (SLO) 95,0 b.
24. Sander Vossan Eriksen (NOR) 94,9 b.
25. Džunširo Kobajaši (JPN) 94,1 b.
26. Klemens Murańka (POL) 93,2 b.
27. Viktor Polášek (CZE) 92,6 b.
28. Pawel Wąsek (POL) 91,8 b.
29. Rjoju Kobajaši (JPN) 91,4 b.
30. Anders Haare (NOR) 89,8 b.
31. Artti Aigro (EST) 88,9 b.
32. Andrzej Stękała (POL) 86,7 b.
33. Simon Ammann (SUI) 85,9 b.
34. Constantin Schmid (GER) 85,2 b.
35. Manuel Fettner (AUT) 84,6 b.
36. Severin Freund (GER) 84,5 b.
37. Davide Bresadola (ITA) 83,7 b.
38. Marius Lindvik (NOR) 81,3 b.
39. Andreas Wellinger (GER) 81,0 b.
40. Dominik Peter (SUI) 79,3 b.
41. David Haagen (AUT) 78,4 b.
42. Timon-Pascal Kahofer (AUT) 75,5 b.
43. Keiči Sato (JPN) 73,3 b.
43. Robert Johansson (NOR) 73,3 b.
45. Alex Insam (ITA) 71,4 b.
46. Vladimir Zografski (BUL) 70,2 b.
47. Niko Kytösaho (FIN) 68,2 b.
48. Daniel-André Tande (NOR) 67,6 b.
49. Andreas Alamommo (FIN) 66,6 b.
50. Vojtěch Štursa (CZE) 65,1 b.
...
60. Filip Sakala (CZE) 36,4 b. - pád
Startovní listina:
1. Mico Ahonen (FIN)
2. Jonne Vetelainen (FIN)
3. Jarkko Määttä (FIN)
4. Andreas Alamommo (FIN)
5. Arttu Pohjola (FIN)
6. Sandro Hauswirth (SUI)
7. Andrew Urlaub (USA)
8. Daniel-André Tande (NOR)
9. David Haagen (AUT)
10. Vladimir Zografski (BUL)
11. Eetu Nousiainen (FIN)
12. Alex Insam (ITA)
13. Matthew Soukup (CAN)
14. Constantin Schmid (GER)
15. Daiki Ito (JPN)
16. Davide Bresadola (ITA)
17. Žiga Jelar (SLO)
18. Johann André Forfang (NOR)
19. Timon-Pascal Kahofer (AUT)
20. Andreas Wellinger (GER)
21. Antti Aalto (FIN)
22. Čestmír Kožíšek (CZE)
23. Anže Semenič (SLO)
24. Clemens Leitner (AUT)
25. Tilen Bartol (SLO)
26. Simon Ammann (SUI)
27. Vojtěch Štursa (CZE)
28. Kevin Malcev (EST)
29. Naoki Nakamura (JPN)
30. Robert Johansson (NOR)
31. Manuel Fettner (AUT)
32. Filip Sakala (CZE)
33. Markus Schiffner (AUT)
34. Pawel Wąsek (POL)
35. Casey Larson (USA)
36. Dominik Peter (SUI)
37. Niko Kytösaho (FIN)
38. Viktor Polášek (CZE)
39. Marco Wörgötter (AUT)
40. Peter Prevc (SLO)
41. Kamil Stoch (POL)
42. Rjoju Kobajaši (JPN)
43. Artti Aigro (EST)
44. Severin Freund (GER)
45. Marius Lindvik (NOR)
46. Timi Zajc (SLO)
47. Klemens Murańka (POL)
48. Bor Pavlovčič (SLO)
49. Andrzej Stękała (POL)
50. Martin Hamann (GER)
51. Keiči Sato (JPN)
52. Anders Haare (NOR)
53. Džunširo Kobajaši (JPN)
54. Gregor Deschwanden (SUI)
55. Sander Vossan Eriksen (NOR)
56. Pius Paschke (GER)
57. Dawid Kubacki (POL)
58. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
59. Jukija Sato (JPN)
60. Anže Lanišek (SLO)
61. Piotr Żyła (POL)
62. Halvor Egner Granerud (NOR)
63. Karl Geiger (GER)
64. Markus Eisenbichler (GER)
Průběžné pořadí světového poháru:
1. Markus Eisenbichler (GER) 100 bodů
2. Karl Geiger (GER) 80 b.
3. Daniel Huber (AUT) 60 b.
4. Halvor Egner Granerud (NOR) 50 b.
5. Piotr Żyła (POL) 45 b.
1. Dawid Kubacki (POL) 134,1 b.
2. Karl Geiger (GER) 130,3 b.
3. Halvor Egner Granerud (NOR) 128,7 b.
4. Jukija Sato (JPN) 123,6 b.
5. Piotr Żyła (POL) 122,6 b.
6. Markus Eisenbichler (GER) 118,3 b.
6. Pius Paschke (GER) 118,3 b.
8. Antti Aalto (FIN) 111,8 b.
9. Žiga Jelar (SLO) 108,8 b.
10. Kamil Stoch (POL) 108,3 b.
11. Markus Schiffner (AUT) 107,9 b.
12. Anže Semenič (SLO) 105,6 b.
13. Anže Lanišek (SLO) 105,2 b.
14. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN) 104,8 b.
15. Johann André Forfang (NOR) 104,2 b.
16. Peter Prevc (SLO) 103,6 b.
17. Bor Pavlovčič (SLO) 101,2 b.
18. Clemens Leitner (AUT) 98,9 b.
19. Gregor Deschwanden (SUI) 96,5 b.
20. Čestmír Kožíšek (CZE) 95,6 b.
21. Martin Hamann (GER) 95,4 b.
22. Daiki Ito (JPN) 95,3 b.
23. Tilen Bartol (SLO) 95,0 b.
24. Sander Vossan Eriksen (NOR) 94,9 b.
25. Džunširo Kobajaši (JPN) 94,1 b.
26. Klemens Murańka (POL) 93,2 b.
27. Viktor Polášek (CZE) 92,6 b.
28. Pawel Wąsek (POL) 91,8 b.
29. Rjoju Kobajaši (JPN) 91,4 b.
30. Anders Haare (NOR) 89,8 b.
31. Artti Aigro (EST) 88,9 b.
32. Andrzej Stękała (POL) 86,7 b.
33. Simon Ammann (SUI) 85,9 b.
34. Constantin Schmid (GER) 85,2 b.
35. Manuel Fettner (AUT) 84,6 b.
36. Severin Freund (GER) 84,5 b.
37. Davide Bresadola (ITA) 83,7 b.
38. Marius Lindvik (NOR) 81,3 b.
39. Andreas Wellinger (GER) 81,0 b.
40. Dominik Peter (SUI) 79,3 b.
41. David Haagen (AUT) 78,4 b.
42. Timon-Pascal Kahofer (AUT) 75,5 b.
43. Keiči Sato (JPN) 73,3 b.
43. Robert Johansson (NOR) 73,3 b.
45. Alex Insam (ITA) 71,4 b.
46. Vladimir Zografski (BUL) 70,2 b.
47. Niko Kytösaho (FIN) 68,2 b.
48. Daniel-André Tande (NOR) 67,6 b.
49. Andreas Alamommo (FIN) 66,6 b.
50. Vojtěch Štursa (CZE) 65,1 b.
...
60. Filip Sakala (CZE) 36,4 b. - pád
Startovní listina:
1. Mico Ahonen (FIN)
2. Jonne Vetelainen (FIN)
3. Jarkko Määttä (FIN)
4. Andreas Alamommo (FIN)
5. Arttu Pohjola (FIN)
6. Sandro Hauswirth (SUI)
7. Andrew Urlaub (USA)
8. Daniel-André Tande (NOR)
9. David Haagen (AUT)
10. Vladimir Zografski (BUL)
11. Eetu Nousiainen (FIN)
12. Alex Insam (ITA)
13. Matthew Soukup (CAN)
14. Constantin Schmid (GER)
15. Daiki Ito (JPN)
16. Davide Bresadola (ITA)
17. Žiga Jelar (SLO)
18. Johann André Forfang (NOR)
19. Timon-Pascal Kahofer (AUT)
20. Andreas Wellinger (GER)
21. Antti Aalto (FIN)
22. Čestmír Kožíšek (CZE)
23. Anže Semenič (SLO)
24. Clemens Leitner (AUT)
25. Tilen Bartol (SLO)
26. Simon Ammann (SUI)
27. Vojtěch Štursa (CZE)
28. Kevin Malcev (EST)
29. Naoki Nakamura (JPN)
30. Robert Johansson (NOR)
31. Manuel Fettner (AUT)
32. Filip Sakala (CZE)
33. Markus Schiffner (AUT)
34. Pawel Wąsek (POL)
35. Casey Larson (USA)
36. Dominik Peter (SUI)
37. Niko Kytösaho (FIN)
38. Viktor Polášek (CZE)
39. Marco Wörgötter (AUT)
40. Peter Prevc (SLO)
41. Kamil Stoch (POL)
42. Rjoju Kobajaši (JPN)
43. Artti Aigro (EST)
44. Severin Freund (GER)
45. Marius Lindvik (NOR)
46. Timi Zajc (SLO)
47. Klemens Murańka (POL)
48. Bor Pavlovčič (SLO)
49. Andrzej Stękała (POL)
50. Martin Hamann (GER)
51. Keiči Sato (JPN)
52. Anders Haare (NOR)
53. Džunširo Kobajaši (JPN)
54. Gregor Deschwanden (SUI)
55. Sander Vossan Eriksen (NOR)
56. Pius Paschke (GER)
57. Dawid Kubacki (POL)
58. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
59. Jukija Sato (JPN)
60. Anže Lanišek (SLO)
61. Piotr Żyła (POL)
62. Halvor Egner Granerud (NOR)
63. Karl Geiger (GER)
64. Markus Eisenbichler (GER)
Průběžné pořadí světového poháru:
1. Markus Eisenbichler (GER) 100 bodů
2. Karl Geiger (GER) 80 b.
3. Daniel Huber (AUT) 60 b.
4. Halvor Egner Granerud (NOR) 50 b.
5. Piotr Żyła (POL) 45 b.
1. Markus Eisenbichler (GER) 100 bodů
2. Karl Geiger (GER) 80 b.
3. Daniel Huber (AUT) 60 b.
4. Halvor Egner Granerud (NOR) 50 b.
5. Piotr Żyła (POL) 45 b.
1. Mico Ahonen (FIN)
2. Jonne Vetelainen (FIN)
3. Jarkko Määttä (FIN)
4. Andreas Alamommo (FIN)
5. Arttu Pohjola (FIN)
6. Sandro Hauswirth (SUI)
7. Andrew Urlaub (USA)
8. Daniel-André Tande (NOR)
9. David Haagen (AUT)
10. Vladimir Zografski (BUL)
11. Eetu Nousiainen (FIN)
12. Alex Insam (ITA)
13. Matthew Soukup (CAN)
14. Constantin Schmid (GER)
15. Daiki Ito (JPN)
16. Davide Bresadola (ITA)
17. Žiga Jelar (SLO)
18. Johann André Forfang (NOR)
19. Timon-Pascal Kahofer (AUT)
20. Andreas Wellinger (GER)
21. Antti Aalto (FIN)
22. Čestmír Kožíšek (CZE)
23. Anže Semenič (SLO)
24. Clemens Leitner (AUT)
25. Tilen Bartol (SLO)
26. Simon Ammann (SUI)
27. Vojtěch Štursa (CZE)
28. Kevin Malcev (EST)
29. Naoki Nakamura (JPN)
30. Robert Johansson (NOR)
31. Manuel Fettner (AUT)
32. Filip Sakala (CZE)
33. Markus Schiffner (AUT)
34. Pawel Wąsek (POL)
35. Casey Larson (USA)
36. Dominik Peter (SUI)
37. Niko Kytösaho (FIN)
38. Viktor Polášek (CZE)
39. Marco Wörgötter (AUT)
40. Peter Prevc (SLO)
41. Kamil Stoch (POL)
42. Rjoju Kobajaši (JPN)
43. Artti Aigro (EST)
44. Severin Freund (GER)
45. Marius Lindvik (NOR)
46. Timi Zajc (SLO)
47. Klemens Murańka (POL)
48. Bor Pavlovčič (SLO)
49. Andrzej Stękała (POL)
50. Martin Hamann (GER)
51. Keiči Sato (JPN)
52. Anders Haare (NOR)
53. Džunširo Kobajaši (JPN)
54. Gregor Deschwanden (SUI)
55. Sander Vossan Eriksen (NOR)
56. Pius Paschke (GER)
57. Dawid Kubacki (POL)
58. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
59. Jukija Sato (JPN)
60. Anže Lanišek (SLO)
61. Piotr Żyła (POL)
62. Halvor Egner Granerud (NOR)
63. Karl Geiger (GER)
64. Markus Eisenbichler (GER)
Vojtěch Štursa po svém skoku potřeboval šest horších pokusů, ale nakonec se i on dostal do hlavního závodu jako poslední postupující – padesátý – a tohle pro něj může být odrazový moment sezony. Bohužel Vojta prošel do závodu i díky tomu, že Filipu Sakalovi při dopadu ustřelila lyže a spadl. Naštěstí šlo ale o kontrolovaný pád a Filip bude pro nedělní kvalifikaci v pořádku.
1. Dawid Kubacki (POL) 134,1 b.
2. Karl Geiger (GER) 130,3 b.
3. Halvor Egner Granerud (NOR) 128,7 b.
4. Jukija Sato (JPN) 123,6 b.
5. Piotr Żyła (POL) 122,6 b.
6. Markus Eisenbichler (GER) 118,3 b.
6. Pius Paschke (GER) 118,3 b.
8. Antti Aalto (FIN) 111,8 b.
9. Žiga Jelar (SLO) 108,8 b.
10. Kamil Stoch (POL) 108,3 b.
11. Markus Schiffner (AUT) 107,9 b.
12. Anže Semenič (SLO) 105,6 b.
13. Anže Lanišek (SLO) 105,2 b.
14. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN) 104,8 b.
15. Johann André Forfang (NOR) 104,2 b.
16. Peter Prevc (SLO) 103,6 b.
17. Bor Pavlovčič (SLO) 101,2 b.
18. Clemens Leitner (AUT) 98,9 b.
19. Gregor Deschwanden (SUI) 96,5 b.
20. Čestmír Kožíšek (CZE) 95,6 b.
21. Martin Hamann (GER) 95,4 b.
22. Daiki Ito (JPN) 95,3 b.
23. Tilen Bartol (SLO) 95,0 b.
24. Sander Vossan Eriksen (NOR) 94,9 b.
25. Džunširo Kobajaši (JPN) 94,1 b.
26. Klemens Murańka (POL) 93,2 b.
27. Viktor Polášek (CZE) 92,6 b.
28. Pawel Wąsek (POL) 91,8 b.
29. Rjoju Kobajaši (JPN) 91,4 b.
30. Anders Haare (NOR) 89,8 b.
31. Artti Aigro (EST) 88,9 b.
32. Andrzej Stękała (POL) 86,7 b.
33. Simon Ammann (SUI) 85,9 b.
34. Constantin Schmid (GER) 85,2 b.
35. Manuel Fettner (AUT) 84,6 b.
36. Severin Freund (GER) 84,5 b.
37. Davide Bresadola (ITA) 83,7 b.
38. Marius Lindvik (NOR) 81,3 b.
39. Andreas Wellinger (GER) 81,0 b.
40. Dominik Peter (SUI) 79,3 b.
41. David Haagen (AUT) 78,4 b.
42. Timon-Pascal Kahofer (AUT) 75,5 b.
43. Keiči Sato (JPN) 73,3 b.
43. Robert Johansson (NOR) 73,3 b.
45. Alex Insam (ITA) 71,4 b.
46. Vladimir Zografski (BUL) 70,2 b.
47. Niko Kytösaho (FIN) 68,2 b.
48. Daniel-André Tande (NOR) 67,6 b.
49. Andreas Alamommo (FIN) 66,6 b.
50. Vojtěch Štursa (CZE) 65,1 b.
...
60. Filip Sakala (CZE) 36,4 b. – pád