SAPA Fehérvár – Bratislava Capitals sk 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Fehérvár AV19
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
iClinic Bratislava Capitals
Streda 11.11.2020, 19:15 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • bet-at-home ICE Hockey League

Zápas napokon rozhodla až siedma séria samostatných nájazdov. Bartalis svoj pokus premenil, zatiaľčo Lapšanský neskóroval. Fehérvár natiahol víťaznú šnúru už na štyri zápasy, Capitals spoznal premožiteľa po troch zápasoch. (21:40:54)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Hydro Fehérvár AV19.

1:1
    Petan nepremieňa. Ešte sa skúmalo video, gól ale definitívne neplatí.

Samostatné nájazdy začínajú.

O malú chvíľu uvidíme samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:32
    Sloboda to chcel vziať na seba, vydal sa na útočný výlet, dostal sa až pred Janusa, no ten mu puk zobral.

63:53
    Ahl vystrelil príklepom, puk skončil v Janusovej lapačke. Pokračuje sa teda ďalej.

63:53
    Ahl bol zahákovaný, rozhodca nariadil trestné strieľanie!

63:45
    Bartalis si vytvoril streleckú pozíciu mieril však len do stredu brány.

63:29
    Guimond už nemohol hrať, píska sa ofsajd.

62:48
    Miklík stroskotal na Janusovi, potom mu takmer zobral puk.

62:15
    Bubela sa tlačil do brány, no bol proti presile a do koncovky sa nedostal.

61:38
    Fehérvár nebezpečne kombinoval v útočnom pásme, výsledkom bola strela na Baroša, ktorý podržal svoj tím.

60:35
    Hults sa vydal dopredu, bol proti jednému brániacemu hráčovi, ktorý ho do zakončenia nepustil.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sa nerozhodlo, na rad prichádza predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:40
    Domáci držia puk na hokejkách, ale nemajú útočné písmo. Hostia napádajú.

59:09
    Hra sa po zakázanom uvoľnení sťahuje pred Baroša.

58:34
    Ďalší útok začínajú domáci spoza vlastnej brány.

56:42
    Fehérvár AV19 dal gól!
    Tlak Fehérváru v posledných minútach narastal a výsledkom je vyrovnávajúci gól. Baroš vyrazil strelu Hargrovea z uhla pred seba, najrýchlejšie sa zorientoval Sarauer, ktorý posunul puk voľnému ALEXANDROVI PETANOVI a ten skóroval do odkrytej brány.
    Asistencie: A. Sarauer, C. Hargrove

55:38
    Janus sa vydal do rohu ihriska po puk, mal šťastie, vyšlo mu to a pomohol s rozohrávkou.

54:06
    Po strele Stipsicza zazvonila konštrukcia brány! Baroš márne máchol lapačkou, puk nezachytil.

52:25
    Guimond skoro prepadol, no pomohol mu Šedivý a nepustil domácich do prečíslenia.

51:38
    Capitals sa teraz bránili, ale podarilo sa im vyhodiť puk až k Janusovi.

50:28
    Strela z ľavého kruhu príklepom až na bránu neprešla, Baroš mohol zostať pokojný.

49:47
    Capitals roztočili v útočnom pásme riadny kolotoč, sú rýchlia hýria aktivitou. Najmä Čajkovič, ktorý aj prihrával a potom aj strieľal. Janus po jeho strele prerušil hru.

48:25
    Prudkú strelu od modrej čiary Baroš v pokľaku vyrazil betónom.

46:48
    Janus sa má čo obracať, bol pred ním veľký zmätok, domáci sa ubránili aj so šťastím.

46:08
    Šedivý sa ocitol pred bránou, no nepodarilo sa mu tečovať puk pri tyčke.

45:31
    Čajkovičovu štipľavú strelu zblízka Janus reflexívne vyrazil.

44:54
    Vylúčenie v tíme Hydro Fehérvár AV19 (Stipsicz – 2 min., sekanie).

44:16
    Geigera za bránou zbúral Bohunický, no aj tak adresoval prihrávku Petanovi, ktorý nebezpečne zakončil, ale v bráne je spoľahlivý Baroš.

43:14
    Domáci sa oslobodzujú za cenu zakázaného uvoľnenia. Gól dal hosťom krídla.

40:49
    HC Bratislava Capitals dáva gól!
    Hostia otáčajú zápas a v úvode tretej tretiny idú do vedenia! Čajkovič potiahol puk po ľavom krídle, prihrával pred bránu, kde puk šikovne tečoval MITCH HULTS a ten skončil v hornom rohu brány!
    Asistencia: Maxim Čajkovič

40:01

V druhej tretine sa hral svižný útočný hokej s veľa šancami. V bráne skončil jeden puk, a to z hokejky hosťujúceho Ahla, ktorý si vychutnal Janusa a vyrovnal na priebežných 1:1.

Tretia tretina sa začne o 20:50.

40:00

39:54
    Ešte Miklík stihol vystreliť spoza hráča, no jeho hokejka puk tečovala na zadný mantinel.

38:54
    V závere tretiny sa Capitals po dlhom čase usadili v útočnom pásme, no Slobodova strela od modrej čiary mierila mimo brány. Janus aj tak zasiahol lapačkou.

38:09
    Erdely v nebezpečnej akcii! Sám sa natlačil do koncovky, no puk mu skĺzol z čepele a Baroš puk prikryl.

37:53
    Kahkonen z ľavého krídla prihrával pred bránu, no adresáta nenašiel.

36:26
    Stipsicz sa na ľavej strane zbavil brániaceho hráča a vystrelil. Baroš skryl puk vo výstroji a prerušil hru.

35:48
    Nádherný gól Capitals! Domáci beci chybovali na modrej čiare, FILIP AHL im zobral puk a korčuľoval sám na Janusa. Naznačil blafák a potom trafil štrbinku medzi betónami. Je vyrovnané – 1:1.

35:38
    Hargrove obišiel bránu a prihral Bartalisovi, tomu nedovolil zakončiť Guimond.

35:03
    Bohunický odzbrojil súpera a ihneď hľadal Čajkoviča, ktorému sa z pravého krídla nepodarilo zakončiť.

33:40
    Capitals boli pod veľkým tlakom, no oslabenie prežili bez inkasovaného gólu.

32:07
    Kuralt krížne prihrával, Baroš sa stihol presunúť a zlikvidoval následnú nebezpečnú strelu.

31:39
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Sloboda – 2 min., krosček).

31:39
    Baroš teraz veľa nevidel, ale mal šťastie, že strela trafila Petana, ktorý mu clonil.

30:55
    Petan bol sám proti trojici brániacich hráčov, napriek tomu vystrelil spoza hráča, mieril do stredu brány, kde Baroš nemal problém zasiahnuť.

30:36
    Romančík prešiel celým ihriskom a zakončil sám spoza brány, Janus puk len vyrazil pred seba. Veľkí škoda pre hostí, že v predbránkovom priestore nemali hráča na dorážku.

29:25
    Domáci sa bránia, iba jednoducho odpálili puk až k Barošovi.

27:35
    Faith nastrelil puk do pásma, no Lipianskemu sa nepodarilo ho vybojovať.

26:58
    Domáci hráč nahadzoval puk z vlastnej polovice, píska sa zakázané uvoľnenie.

26:18
    Stipsicz dostal prihrávku medzi kruhy, bol úplne osamotený, no skórovať sa mu nepodarilo! Zdvihnutý varovný prst pre Capitals.

25:29
    Od modrej strieľal Geiger, puk bol ešte tečovaný, no len mimo brány.

25:02
    Fehérvár sa dostal až za bránku Capitals, no tam o puk jeho hráči prišli.

23:45
    Hrá sa zo strany na stranu, ale aktívnejší sú Bratislavčania.

21:06
    Sarauer si to chystal na strelu, no napokon bol odzbrojený. Nasledoval nebezpečný protiútok Capitals.

20:39
    Ďalšia strela na bránu skončila v Janusovej lapačke. Hostia vstúpili do druhého dejstva aktívne.

20:13
    Sloboda chcel najprv prihrávať, no napokon zvolil nahodenie puku na bránu, bol už z veľkého uhla, takže Janusa vážnejšie neohrozil.

20:01

Fehérvár vedie po prvej tretine nad Capitals 1:0. Skóre otvoril v 18. minúte Sarauer.

Druhá tretina sa začne približne o 20:04.

20:00

19:25
    Domáci majú dobrý pohyb. Kuralt obkrúžil bránu, následne prihrával, no jeho spoluhráč bol zablokovaný a už nezakončil.

19:03
    Hostia chceli preniknúť po pravom krídle, ale zastavil ich ofsajd.

17:08
    Nevinne vyzerajúca akcia končí gólom! Po prihrávke Petana spoza brány sa zblízka presadil ANDREW SARAUER. Fehérvár vyhráva 1:0!
    Asistencie: A. Petan, A. Mihaly

16:10
    Kuralt nebezpečne vystrelil k bližšej žrdi a dostal sa aj k dorážke.

15:24
    Tentokrát musel zasahovať aj Baroš na druhej strane, podržal svoj tím.

14:14
    Lapšanský ešte prihrával pod seba, no jeho spoluhráč to na koncovku nemal.

13:12
    Buc strieľal z pravej strany, Janus sa predviedol úspešným zákrokom.

12:28
    Po zákroku Janusa nasleduje reklamná prestávka.

12:00
    Dvanásť minút stretnutia je za nami, gól zatiaľ nepadol.

05:37
    Vylúčenie v tíme Hydro Fehérvár AV19 (Sarpatki – 2 min., podrazenie).

00:01

Nadnárodná ICE Hockey League má dnes na programe jedno stretnutie. O 19:15 sa na ľade maďarského Fehérváru predstavia hokejisti Bratislava Capitals.

FEHÉRVÁR je po siedmich odohraných zápasoch na 5. priečke s 12-timi bodmi. Zvíťaziť sa mu podarilo v troch posledných zápasoch v rade. Naposledy zdolal Bolzano 5:4.

CAPITALS odohrali svoje posledné stretnutie ešte 24. októbra, keď zdolali Linz 4:3. Taktiež ťahajú sériu troch výhier v rade. Capitals figurujú po piatich odohraných zápasoch na 8.mieste. Doposiaľ nazbierali 8 bodov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:15.

Daniela Mesíková

Hľadáme spravodajcu pre tím iClinic Bratislava Capitals. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 18. Sarauer (Petan, Mihaly), 57. Petan (Sarauer, Hargrove), rozh. náj. Bartalis – 36. Ahl, 41. Hults (Čajkovič)