5 5
Pablo Andujar-Alba
2
7 7
Utorok 13.10.2020, 10:09ATP Sardínia - Forte Village Sardegna Open (antuka) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Pablo Andujar-Alba. Predbežný začiatok je naplánovaný na 15:00.

Dnes sa začína hlavný časť mužskej dvojhry tenisového turnaja ATP Sardínia v Taliansku a bude to aj so slovenskou účasťou. Do hlavnej časti sa prebojovali cez kvalifikáciu Andrej Martin a Jozef Kovalík. Druhý menovaný sa postaví proti šiestemu nasadenému hráčovi tohto turnaja.

Slovenskému tenistovi patrí v rebríčku ATP 125. miesto. Jozef momentálne strieda lepšie zápasy s horšími, dlhšie však už čaká na výraznejší úspech. Po neúspešnej kvalifikácií na French Open sa predstavil na challengerovom turnaji v Chorvátsku, kde však prekvapivo vypadol so slabším hráčom v štvrťfinále. Následne však úspešne zvládol kvalifikáciu na toto podujatie. Náš reprezentant ešte doposiaľ nezískal ani jeden titul na turnaji kategórie ATP.

Skúsenému španielskému tenistovi patrí v rebríčku ATP 54. miesto. Andujar-Alba. V septembri prehral finále challengerového turnaja v českom Prostějove a následne neuspel v semifinále v Rumunsku. V oboch prípadoch bol favorit, ale túto úlohu nenaplnil. Na French Open sa predstavil v prvom kole, ale proti Travagliovi neuhral ani jeden set.

Jediné a posledné vzájomné stretnutie týchto dvoch tenistov sa uskutočnilo len nedávno a to v septembri na turnaji v Prostějove, keď v štvrťfinále uspel Španiel 2:0 na sety. Ako dopadne toto stretnutie v ktorom je favoritom Pablo Andujar-Alba? Sledujte náš online prenos!

Keďže dážď narušil program dnešného hracieho dňa a dve stretnutia museli byť prerušené, tak je zatiaľ ťažké predpovedať, kedy sa začne toto stretnutie. O všetkom vás budeme informovať.

Stretnutie medzi Jozefom Kovalíkom a Pablom Andujarom-Albom sa napokon presúva na zajtra! Predpokladaný začiatok je na 10:00, ale tento čas sa ešte môže meniť.

Prajem príjemné športové dopoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Dnes pokračuje dianie na tenisovom podujatí ATP Sardínia a približne od 10tej hodiny je na programe zápas prvého kola medzi slovenským tenistom Jozefom Kovalíkom a španielským tenistom Pablom Andujarom-Albom. Toto stretnutie sa mala hrať už včera, ale kvôli počasiu sa na dlhšie prerušili ostatné stretnutia a už sa tak potom týto dvaja tenisti nedostali.

Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Po nej sa už naplno môže rozbehnúť prvý set.

Ako prvý začne na servise Pablo Andujar-Alba zo Španielska, prajem príjemný športový zážitok!

0:0

0-15
    Dlhšiu výmenu zakončil Jozef Kovalík úderom do autu, Pablo Andujar-Alba tak získava fiftín a úspešne začal svoj prvý servis v tomto zápase.

15-15
    Slovenský tenista umiestnil forhend presne na čiaru, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Pablo Andujar-Alba si pomáha servisom a znova tak vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Španielsky tenista získava dva gembaly.

0:1
    Andujar-Alba ukončil prvý gem zápasu priamym bodom a ujíma sa vedenia 1:0!

0-15
    Loptu získava Andujar-Alba.

0-30
    Španiel sa presunul na sieť a po presnom smeči získava druhý fiftín v rade. Kovalík pri svojom servise prehráva o dva fiftíny.

15-30
    Slovenský tenista si pomáha servisom, je znížené na rozdiel jednej loptičky.

15-40
    Jozef Kovalík poslal dlhý bekhend do autu a hneď pri svojom prvom servise v tomto zápase musí čeliť dvom brejkbalom súpera!

0:2
    Ani forhend od slovenského tenistu nebol úspešný, Pablo Andujar-Alba berie tak prvé podanie súpera v tomto zápase a ujíma sa vedenia 2:0 v prvom sete!

0-15
    Španiel sa po servise presunul na sieť a presným úderom odštartoval cestu za potvrdením brejku.

0-30
    Andujar-Alba posiela presný bekhend na čiaru a ide do vedenia o dva fiftíny.

15-30
    Je tu prvá dvojchyba v tomto zápase a previnil sa ňou tenista zo Španielska.

15-40
    Napravil to priamym bodom a získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

0:3
    Jozef Kovalík ukončil dlhšiu výmenu úderom do pásky! Pablo Andujar-Alba úspešne potvrdil brejk a v prvom sete vyhráva 3:0!

0:3
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:3
    Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.

15-0
    Slovenský tenista sa po servise presunul na sieť a presným úderom získava fiftín.

15-15
    Španielovi teraz pomohlo tenisové prasiatko, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Loptu získava Kovalík.

30-30
    Prvú dvojchybu v tomto zápase si na svoje konto pripisuje Kovalík, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Prvýkrát v tomto zápase sa pôjde cez zhodu, Kovalíkov úder putoval do tesného autu.

A-40
    Jozef Kovalík po dlhšej výmene získava druhý gembal.

1:3
    Slovenský tenista ukončil tento gem priamym bodom a ziskom prvého gemu v tomto zápase znižuje na 1:3 v prvom sete!

0-15
    Kovalíkov return putoval do autu, fiftín pre podávajúceho tenistu.

0-30
    Priamy bod, Andujar-Alba vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    Pablo Andujar-Alba sa úspešne presunul na sieť a získava tri gembaly.

1:4
    Španiel ide čistou hrou do vedenia 4:1 v prvom sete!

1:4

1:4

15-0
    Pablo Andujar-Alba skrátil dlhšiu výmenu, ale Kovalík stihol dobehnúť na sieť a úspešne obstrelil súpera.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

30-15

30-30
    Pablo Andujar-Alba zahral presný return, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Španielov forhend putuje do autu, je tu gembal pre Kovalíka.

40-40
    Ten je však nevyužitý a pôjde sa cez zhodu v tomto geme.

40-A
    Nepresný úder z rakety slovenského tenistu, Pablo Andujar-Alba získava brejkbal!

40-40
    Forhend španielskeho tenistu zastavuje páska, sme späť na zhode.

A-40

2:4
    Jozef Kovalík zahral presný dropšot a znižuje stav v prvom sete na 2:4 z jeho pohľadu!

15-0
    Španiel sa po servise presunul na sieť, tam sa však prezentoval len nepresným bekhendom.

15-15
    Po 15 na oboch stranách po priamom bode.

30-15
    Jozef Kovalík zahral presný forhendový return a znova vyhráva pri servise súpera o jeden fiftín.

40-15
    Slovenský tenista má k dispozícií dva brejkbaly!

3:4
    Kovalík je hneď na prvý pokus úspešný a berie tento servis súpera! Náš reprezentant tak znižuje stav v prvom sete na 3:4 a čaká ho servis na potvrdenie brejku.

3:4

3:4

15-0
    Cestu za potvrdením brejku zahájil Kovalík priamym bodom.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

30-15

40-15
    Ďalší priamy bod a Jozef Kovalík má k dispozícií dva gembaly na potvrdenie brejku.

4:4
    Jozef Kovalík zvládol dôležitý servis na potvrdenie brejku a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete!

15-0
    Slovenský tenista zahral presný return a získava prvý fiftín tejto hry.

15-15
    Kovalíkov dlhý úder putoval do autu, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Andujar-Alba zahral nepresný forhend do autu a znova na servise prehráva o jeden fiftín.

40-15
    Jozef Kovalík získava dva brejkbaly!

40-30

5:4
    Slovenský tenista je na druhý pokus úspešný a po druhýkrát berie servis súpera v prvom sete! Jozef Kovalík vyhráva 5:4 a bude podávať na víťazstvo v úvodnom dejstve.

5:4

5:4

0-15
    Pablo Andujar-Alba úspešne returnoval, Kovalík tak nezačal dôležitý servis úspešne.

15-15
    Forhend španielskeho tenistu zastavuje páska, po 15 na oboch stranách.

30-15

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Tak, príde setbal či brejkbal.

40-30
    Víťazný forhend od Kovalíka a tak tu je setbal!

40-40
    Setbal je nevyužitý, razantným úderom posiela Španiel tento gem na zhodu.

A-40
    Druhý setbal pre Kovalíka!

40-40
    Zhoda.

40-A
    Po dvoch nevyužitých setbaloch prichádza brejkbal pre Albu na udržanie sa v prvom sete!

5:5
    Dramatický prvý set bude pokračovať ďalej! Pablo Andujar-Alba dobehol skrátenú loptičku na sieti a vyrovnáva na 5:5!

0-15
    Cestu za potvrdením brejku zahájil Pablo Andujar-Alba víťazným úderom.

0-30
    Situácia sa zopakovala, Španiel vyhráva o dva fiftíny.

0-40

5:6
    Pablo Andujar-Alba čistou hrou potvrdil brejk a vyhráva v prvom sete 6:5! Jozef Kovalík tak musí podávať na udržanie sa v úvodnom dejstve.

5:6

5:6

0-15
    Jozef Kovalík nezačína dôležitý servis úspešne.

15-15

15-30
    Andujar-Alba zahral presný return a znova vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Španiel má k dispozícií dva setbaly!

5:7
    Pablo Andujar-Alba na rozdiel od Kovalíka využíva hneď svoj prvý setbal a vyhráva tak prvý set pomerom 7:5! Slovenský tenista prehrával 0:3 a 1:4 v prvom sete, ale následne vyhrával 5:4 a mal dva setbaly. Ani jeden však nevyužil a tak ho v druhom dejstve čaká náročná úloha.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Pablo Andujar-Alba.

15-0
    Kovalík zahájil druhý set víťazným úderom.

30-0
    Nízky úder španielskeho tenistu zastavila páska, Kovalík na servise súpera vyhráva o dva fiftíny.

40-0
    Španielov nepresný forhend ide von z kurtu, Jozef Kovalík hneď v úvode druhého setu získava tri brejkbaly!

1:0
    Jozef Kovalík čistou hrou berie prvý servis súpera v druhom sete a ujíma sa vedenia 1:0!

15-0
    Dlhšiu výmenu zvládol lepšie náš tenista a úspešne tak odštartoval cestu za potvrdením brejku.

30-0

40-0

2:0
    Výborne! Jozef Kovalík po priamom bode zaznamenáva aj druhú čistú hru, úspešne potvrdil brejk a vyhráva 2:0 v druhom sete!

15-0
    Andujar-Alba stále čaká na prvý fiftín v druhom sete, náš reprezentant zahral presný return.

30-0
    Kovalík sa včas presunul na sieť a aj tento fiftín pri servise súpera putuje na jeho konto.

30-15

30-30
    Po víťaznom forhende dva fiftíny v rade aj pre Albu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Jozef Kovalík po chybe súpera získava ďalší brejkbal!

40-40
    Túto hrozbu Alba odvracia, sme na zhode.

40-A
    Gembal pre Španiela.

2:1
    Pablo Andujar-Alba gembal využíva a prvým gemom v druhom sete znižuje na 1:2!

2:1

2:1

15-0

15-15

15-30
    Pablo Andujar-Alba zahral presný return a získava druhý fiftín v rade.

15-40
    Pablo Andujar-Alba získava dva brejkbaly!

30-40
    Kovalík priamym bodom prvú hrozbu odvrátil.

40-40
    Jozef Kovalík odvrátil aj druhý brejkbal.

A-40
    Slovenský tenista si pomohol servisom a získava gembal.

3:1
    Jozef Kovalík sa ujíma vedenia 3:1 v druhom sete!

0-15
    Nepresný return slovenského tenistu končí v aute.

0-30

15-30
    Forhend od španielskeho tenistu zastavuje páska.

30-30
    Tento Kovalíkov return je presný, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Pablo Andujar-Alba získava gembal.

3:2
    Španiel ukončil tento gem priamym bodom a znižuje na 2:3 v druhom sete!

3:2

3:2

15-0
    Kovalík začína priamym bodom tento gem.

15-15
    Jeho bekhend však teraz putoval do autu, po 15.

15-30
    Pablo Andujar-Alba získava druhý fiftín v rade po presnom returne.

30-30
    Dlhšiu výmenu zakončil Kovalík úspešne, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Španiel získava brejkbal!

3:3
    Pablo Andujar-Alba získava tento servis súpera vyrovnáva na 3:3! Jozef Kovalík mal skvelo rozbehnutý druhý set, teraz je to však znova otvorené na oboch stranách.

0-15
    Alba sa včas po servise presunul na sieť a získava fiftín.

0-30

15-30
    Dvojchyba, je znížené na rozdiel jednej loptičky.

30-30
    Po 30 na oboch stranách po presnom returne. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Pablo Andujar-Alba získava gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Je však nevyužitý a v tomto geme sa pôjde cez zhodu.

40-A
    Druhý gembal pre Albu.

3:4
    Ten je už využitý a Pablo Andujar-Alba tak úspešne potvrdil brejk, čím sa v druhom sete dostáva do vedenia 4:3!

3:4

3:4

0-15

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Kovalík si pomáha servisom.

30-15
    Slovenský tenista získava druhý fiftín v rade po chybe súpera.

40-15
    Priamy bod a tak tu sú dva gembaly.

40-30
    Kovalík sa neskoro presunul na sieť a prvý gembal tak stráca.

40-40
    Ani druhý gembal nie je využitý a ide sa tak cez zhodu.

A-40

4:4
    Do tretice všetko dobre, Jozef Kovalík je už úspešný a vyrovnáva na 4:4 v druhom sete!

0-15
    Dlhšiu výmenu zakončil Kovalík len úderom do autu.

0-30
    Priamy bod, Španiel vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    Tri gembaly po presnom forhende na čiaru.

4:5
    Ďalší priamy bod! Pablo Andujar-Alba vyhráva 5:4 v druhom sete a tak Jozef Kovalík musí podávať na udržanie sa v tomto zápase.

4:5

4:5

15-0
    Dôležitý servis začal Kovalík úspešne a po prechode na sieť získava tento fiftín.

30-0

30-15
    Andujar-Alba poslal presnú skrátenú loptičku a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

40-15
    Jozef Kovalík získava dva gembaly na udržanie sa v tomto zápase.

5:5
    Slovenský tenista zvládol dôležité podanie a vyrovnáva na 5:5 v druhom sete! Tento zápas tak ešte pokračuje ďalej.

0-15
    Andujar-Alba začína gem priamym bodom.

0-30
    Kovalíkov úder putoval do autu.

15-30

15-40
    Španiel si pomohol servisom a získava dva gembaly.

30-40
    Kovalík po presnom retune prvý gembal odvrátil.

5:6
    Pablo Andujar-Alba je však už na druhý pokus úspešný a vyhráva v druhom sete 6:5! Jozef Kovalík tak ide po druhýkrát podávať na udržanie sa v tomto zápase.

5:6

5:6

0-15
    Dlhšiu výmenu zakončil Kovalík do autu a tak nezačal tento dôležitý servis úspešne.

15-15

15-30
    Dvojchyba od Kovalíka neprichádza v najlepšom čase, Andujar-Alba nova vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Pablo Andujar-Alba získava dva mečbaly!

5:7
    GEM, SET, ZÁPAS Pablo Andujar-Alba! Španiel napokon využíva hneď prvý mečbal a tento zápas ukončil pri servise súpera. Jozef Kovalík mal dobre rozohratý druhý set, ale napokon po veľkej dráme končí hneď v prvom kole.