1
5 6 4
Piatok 09.10.2020, 13:33Challenger Barcelona (antuka) • Štvrťfinále

6:4
    GEM, SET, ZÁPAS Carlos Alcaraz Garfia! Aj tretí set bol napokon veľmi dramatický, obaja tenisti mali problém na servise, napokon však pevnejšie nervy mal Carlos Alcaraz Garfia, ktorý vrátil Horanskému prehru z minulého týždňa a po výhre 2:1 na sety postupuje do semifinále domáceho turnaja!

40-30
    Aut z rakety Horanského, je tu mečbal pre Španiela!

5:4
    Carlos Alcaraz Garfia dokázal odvrátiť dva brejkbaly a dôležitý servis si napokon udržal! Španiel vyhráva 5:4 v treťom sete a Filip Horanský bude musieť podávať na udržanie sa v tomto zápase.

15-40
    Po nevynútenej chybe domáceho tenistu prichádzajú dva brejkbaly!

4:4
    Filip Horanský napokon úspešne potvrdil brejk a vyrovnáva stav tretieho setu na 4:4! Rozhodujúci set tak je veľmi dramatický aj naďalej.

4:3
    Na druhý pokus je slovenský tenista úspešný, znova sa zrodil ribrejk a stav v treťom sete je znížený na 3:4 z pohľadu Filipa Horanského!

0-40
    Opäť má podávajúci hráč problémy na servise, Filip Horanský má tri možnosti vziať si stratené podanie!

4:2
    Španiel zahral presný dropšot, využíva brejkbal a vyhráva v treťom sete 4:2! Carlos Alcaraz Garfia teraz potrebuje potvrdiť brejk.

40-30
    Carlos Alcaraz Garfia získava brejkbal!

3:2
    Dlhšiu výmenu zakončil Horanský nepresne a tak domáci tenista vyhráva 3:2 v treťom sete!

2:2
    Španielov úder zastavila páska, Horanský vyrovnáva na 2:2 v treťom sete!

2:1
    Španiel presným dropšotom ukončil tento gem, odvrátil dva brejkbaly a po potvrdení brejku vyhráva 2:1 v treťom sete!

15-40
    Garifov úder zastavila páska a znova tak prichádzajú brejkbaly!

1:1
    Carlos Alcaraz Garfia si čistou hrou berie späť svoje stratené podanie a vyrovnáva na 1:1 v treťom sete!

40-0
    Španiel po tretej loptičke v rade získava tri brejkbaly!

0:1
    Filip Horanský už je na tretí pokus úspešný a berie hneď prvý servis súpera v treťom sete čím sa dostáva do vedenia 1:0!

40-A
    Tretí brejkbal pre Horanského!

15-40
    Horanský po presnom returne získava dva brejkbaly!

4:6
    Filip Horanský je už na druhý pokus úspešný a vyhráva druhý set pomerom 6:4! O osude tohto stretnutia tak bude musieť rozhodnúť tretie dejstvo.

15-40
    Slovenský tensita získava dva setbaly!

4:5
    Razantným forhendom ukončil Španiel tento gem a znižuje na 4:5 v druhom sete! Filip Horanský bude podávať na víťazstvo v druhom dejstve.

3:5
    Filip Horanský úspešne potvrdil brejk a vyhráva v druhom sete 5:3! Carlos Alcaraz Garfia bude museiť podávať na udržanie sa v druhom dejstve.

3:4
    Filip Horanský preloboval súpera na sieti a berie si tak jeho servis! Slovenský tenista vyhráva v druhom sete 4:3!

15-40
    Presný smeč na sieti od Horanského, sú tu teda dva brejkbaly!

3:3
    Filip Horanský čistou hrou vyrovnáva na 3:3 v druhom sete!

3:2
    Carlos Alcaraz Garfia od siete úspešne ukončil tento gem a v druhom sete sa ujíma vedenia 3:2!

2:2
    Slovenský tenista svojim prvým esom ukončil tento gem, čím vyrovnal na 2:2 v druhom sete!

2:1
    Čistou hrou Carlos Alcaraz Garfia potvrdil brejk a ide v druhom sete do vedenia 2:1!

1:1
    Je tomu naozaj tak! Filip Horanský nedokázal potvrdiť brejk, súper na konci tohto gemu úspešne returnoval a berie si stratené podanie späť, 1:1 v druhom sete!

40-15
    Carlos Alcaraz Garfia má k dispozícií dva brejkbaly! Zrodí sa ribrejk?

0:1
    Slovenský tenista získava hneď prvý servis súpera v druhom sete a ide do vedenia 1:0!

30-40
    Filip Horanský po presnom retune získava brejkbal!

7:5
    Filip Horanský nezvládol dôležitý servis a tak Carlos Alcaraz Garfia vyhráva prvý set pomerom 7:5! Úvodné dejstvo bolo vyrovnané, Španiel napokon lepšie zvládol záver prvého setu a tak sa v tomto zápase ujíma vedenia 1:0!

40-15
    Horanského úder zastavila páska, Carlos Alcaraz Garfia má k dispozícií dva setbaly!

6:5
    Carlos Alcaraz Garfia ukončil tento gem priamym bodom, vyhráva 6:5 a Filip Horanský musí po druhýkrát podávať na záchranu v prvom sete!

30-40
    Filip Horanský má k dispozícií brejkbal!

5:5
    Slovenský tensita už druhý gembal premenil, vyrovnáva na 5:5 a prvý set bude mať ešte pokračovanie!

5:4
    Víťazným forhendom ukončil Carlos Alcaraz Garfia tento gem, dokázal potvrdiť brejk a vyhráva 5:4 v prvom sete! Filip Horanský tak musí podávať na udržanie sa v úvodnej sade tohto zápasu.

4:4
    Úplne rovnaká situácia ako pri predchádzajúcej výmene, Carlos Alcaraz Garfia tak získava prvýkrát v tomto zápase servis súpera a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete!

40-15
    Situáciu na sieti zvládol lepšie Španiel a tak získava dva brejkbaly!

3:4
    Španiel je už na druhý pokus úspešný a znižuje na 3:4 v prvom sete!

2:4
    Filip Horanský bol už na druhý pokus úspešný, opäť je z toho priamy bod a slovenský tenista po potvrdení brejku vyhráva 4:2 v prvom sete!

2:3
    Carlos Alcaraz Garfia ukončil tento gem len dvojchybou a tak stráca ako prvý servis v tomto zápase! Filip Horanský bude za stavu 3:2 podávať na potvrdenie brejku.

2:2
    Aj Filip Horanský si udržal svoj druhý servis, stále to je v prvom sete bez brejku – 2:2!

2:1
    Carlos Alcaraz Garfia je už na druhý pokus úspešný a ujíma sa vedenia 2:1 v prvom sete!

1:1
    Slovenský tenista ukončil tento gem priamym bodom a vyrovnáva na 1:1 v prvom sete!

A-40
    Španiel umiestnil razantný úder presne na čiaru a získava prvý brejkbal v tomto zápase!

1:0
    Carlos Alcaraz Garfia je už na posledný pokus úspešný a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete!