Brémy – Bielefeld 1:0 (kon.) | Dortmund – Freiburg 4:0 (kon.) | Frankfurt – Hoffenheim 2:1 (kon.)
Kolín nad Rýnom – Mönchengladbach 1:3 (kon.) | Stuttgart – Leverkusen 1:1 (kon.) | Lipsko – Schalke 4:0 (kon.)
RB Lipsko
4:0 (3:0)
FC Schalke 04
Sobota 03.10.2020, 18:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Nemecká Bundesliga • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá RB Lipsko a FC Schalke 04. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:30.

Cez víkend je na programe tretie kolo nemeckej Bundesligy. Red Bull Arena bude hostiť stretnutie tímov z opačných častí tabuľky.

RB Lipsko
    Domáci celok úvodné dva zápasy zvládol. Po jednej výhre a rovnako jednej remíze má na svojom konte 4 body a to stačí na predbžené 4. miesto. Lipsko bude určite patriť aj v novej sezóne medzi popredné tímy v tabuľke.

Hosťujúci celok je na samom dne ligovej tabuľky, pretože v novej sezóne ešte nebodoval. Do sezóny vstúpil vysokou prehraou 8:0 s Bayernom a následne Schalke nestačilo ani na Brémy.

Favoritom bude domáci celok, hostia sa potrebujú na druhej strane chytiť. Ako dopadne toto stretnutie? Sledujte náš online prenos!

RB Lipsko: Gulácsi – Orban, Upamecano, Halstenberg – Mukiele, Adams, Haidara, Angeliño – Olmo, Nkunku, Forsberg

Náhradníci: Tschauner – Henrichs, Hwang Hi-čchan, Kampl, Klostermann, Y. Poulsen, Samardžič, Sörloth, Wosz

FC Schalke 04: Fährmann – Sané, Stambouli, Nastasić – Schöpf, Serdar, Mascarell, bin Tálib, Oczipka – Paciência, Uth

Rozhodca: Badstubner – Schuller, Borsch

Prajem príjemné športový podvečer všetkým fanúšikom futbalu! Program dnešného tretieho kola nemeckej Bundesligy uazvrie súboj v Red Bull Aréne, kde na seba narazia RB Lipsko a FC Schalke 04. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

1

1
    Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril hosťujúcemu Schalke, ktoré hrá dnes v modrých dresoch, domáci v bielych.

2
    Hosťujúci Serdar sa previnil nedovoleným zákrokom a nasledovať tak bude priamy kop Lipska.

3
    Centrovaná lopta smerovala pred Fährmannovu bránu, ale nikto z domácich futbalistov je nedokázal zachytiť.

4
    Zakrátko Lipsko opäť zaútočili, ale hosťujúca defenzíva bola pozorná. Práve domáci celok je v tomto zápase favoritom.

5
    Táto lopta putovala k brankárovi Fährmannovi, ktorý ju následne rýchlo rozohráva na svojich spoluhráčov.

6
    Už aj Schalke sa pokúsilo o rýchly útočný výpad, ale po veľkej nepresnosti lopta putuje späť na domáce kopačky.

7
    Angeliñov pokus bola tečovná do bezpečia, Lipsko však má k dispozícií rohový kop.

8
    Olmi sa dostal do ofsajdu a tak domáci celok nemohol pokračovať v tomto útočnom ťažení.

9
    Teraz sa však už musel mať na pozore brankár Fährmann, ale slabšie zakončenie pohodlne pokryl do svojich rukavíc.

10
    Úvodná desaťminútovka tohto stretnutia už uplynula, zatiaľ sledujeme väčšiu aktivitu na strane domáceho Lipska.

11
    Faul domáceho tímu, Adams sa snažil o zakončenie, ale pomohol si pri tom nedovoleným zákrokom a lopta je prisúdená futbalistom Schalke.

12
    Zakrátko však prišlo zakončenie od domáceho tímu, do zakončenia sa dostal Forsberg, ale jeho strela z hranice pokutového územia bola tečovaná do bezpečia.

13
    Schalke sa musí aj naďalej brániť, ale zvláda to výborne. Gól domácich však pomaly vyzerá byť na spadnutie.

14
    Lipsko zahrávalo rohový kop, ale nič zaujímavého z toho nevzišlo.

15
    Momentálne sú pri lopte hostia, ktorí sa smerom dopredu moc neponáhľajú.

16
    Oba tímy sa po strate lopty snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

17
    Ani tento útočný výpad domáceho tímu nebol úspešný, Angeliñova prihrávka sa stala ľahkou korisťou pre hosťujúci celok.

18
    Teraz sa už Angeliňa dostal do zakončenia, keď si nabehol za obranu súpera, ale v páde už zakončil len do rukavíc brankára Fährmanna.

19
    Fährmann sa zatiaľ na nedostatok práce sťažovať nemôže. Teraz brankár hostí výborne čítal hru a včas išiel proti prihrávke. Loptu sa mu podarilo upratať do bezpečia.

20
    Lipsko sa snaží založiť ďalší útočný výpad zo svojej polovice ihriska.

21
    Nepresná prihrávka smerovala len na kopačky Schalke. Hostia sa zatiaľ smerom dopredu moc neponáhľajú.

22
    Dostávame sa približne do druhej polovice úvodného dejstva. Aktivita je jednoznačne na strane Lipska, ale zatiaľ výraznú gólovú šancu domáci nemali.

23
    Hosťujúci Serdar zostal po ostrom zákroku ležať na trávniku a hra je tak prerušená. Vyzerá to zrejme aj na vynútené striedanie, zatiaľ sa oba tímy občerstvujú.

23
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Suat Serdar, prichádza Can Bozdogan.

24
    Dianie v Red Bulla Aréne už pokračuje ďalej, napokon došlo k vynútenému striedaniu.

25
    Po dlhšej dobe sme videli útočný výpad hosťujúceho celku, Stambouli sa však už po peknej kľučke do zakončenia nedostal.

26
    Momentálne sa na pozore majú obe defenzívy, nevidíme tak nič zaujímavého.

27
    Smerom dopredu sa už dostáva domáci celok, ale ihneď čelí vysokéme napádaniu zo strany súpera.

28
    Útočná snaha domácich sa skončila po nepresnej prihrávke od Upamecana, k lopte sa tak dostáva Schalke.

29
    Nepresná prihrávka do pokutového územia hostí, k lopte sa dostal Fährmann a posiela ju na svojich spoluhráčov v poli.

30
    Polhodina zo stretnutia v Red Bull Aréne je už minulosťou, zatiaľ čakáme na úvodný presný zásah. Lipsko je však smerom dopredu veľmi aktívne.

31
    Tím RB Lipsko práve strelil gól!
    Je tu otvárací gól tohto stretnutia a do vedenia idú zaslúžene domáci futbalisti. Loptu do pokutového územia dostal Forsberg, ktorý následne prihrával pred bránu súpera a CAN BOZDOGAN pri snahe dostať ju do bezpečia si dal neštastného vlastenca – 1:0!

32
    Na rade je teraz hosťujúci celok, ktorý musí doťahovať náskok svojho súpera. Uvidíme, či sa to Schalke podarí.

33
    Aj naďalej je však aktívnejšie Lipsko, ktoré znova ide smerom dopredu. Snáď nás ešte čaká zaujímavé stretnutie.

34
    Oczipka fauloval a domáci tak získavajú priamy kop na útočnej polovici. Lipsko stále vyvíja veľký tlak.

35
    Schalke sa teraz ubránilo, ale stále nemá loptu na svojich kopačkách.

36
    Druhý gólový výbuch radosti v Red Bull Aréne! Domáci celok v krátkom slede pridáva druhý presný zásah a navyšuje tak svoje vedenie. Na parádny center do pokutového územia si nabehol ANGELIÑO a hlavou ho upratal do bezpečia – 2:0!

37
    No a Lipsko je stále aktívne, pokračuje v zakladaní útokov a ak to pôjde takto ďalej, dnes môže Schalke shytať ďalší debakel.

38
    Schalke sa momentálne len bráni a hostia by už zrejme chceli aby prvý polčas čo najskôr skončil.

39
    Výborný defenzívny zákrok teraz predviedol domáci Olmo a prerušil tak rodiaci sa útok Schalke.

40
    Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Lipsko vyhráva 2:0 a predvádza veľmi kvalitný výkon.

41
    Uvidíme, čo nám ešte ponúkne záver prvého polčasu. Hlavnou otázkou zostáva, či sa ešte bude meniť predbežné skóre.

42
    Autor druhého gólu Angeliño posielal prihrávku do pokutového územia hostí, ale táto lopta sa stala korisťou defenzívy Schalke.

43
    Následne sme videli rovnakú situáciu, Forsbergova prihrávka putovala len k brankárovi Fährmannovi.

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o prípadnom nadstavenom čase.

45
    V prvom polčase sa nadstavujú 2 minúty!

45+1
    Sme teda v samom závere prvého polčasu, už teraz vieme, že lepšie vyšiel domácemu celku.

45+2
    A je tu tretí gól pred odchodom do šatní! Lipsko zahrávalo rohový kop, po jeho rozohrávke pokračovalo v útočnom ťažení, pred bránu poslal
    Halstenberg presný center na hlavu WILLIHO ORBANA a ten hlavou zvyšuje na 3:0!

45+3

Úvodné dejstvo v Red Bull Aréne je už minulosťou, domáci v ňom predviedli skvelý výkon a vyhrávajú 3:0! Schalke tak pokračuje v zlom úvode sezóny a ak to pôjde takto aj v druhom polčase, bude z toho zrejme ďalší debakel.

Uvidíme, čo ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 19:33.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

46

46
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Ralf Fährmann, prichádza Frederik Rönnow.
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Gonçalo Paciência, prichádza Vedad Ibišević.

47
    Sme už v druhom polčase tohto zápasu, tréner hostí spravil dokonca vo futbale málo vídanú zmenu a tou je striedanie brankára. Ťažko hodnotiť, či Fährmann za tie góly mohol alebo nie.

48
    Naozaj Schalke je v ťažkej pozícií v úvode sezóny. No uvidíme, či ešte dokáže v tomto zápase niečo vymyslieť.

49
    Individuálne sa teraz skúšal presadiť Olma, ale nepodarilo sa u prejsť cez obranu súpera.

50
    Domáci Upamecano sa musel mať v defenzíve na pozore, ale dokázal centrovanú loptu upratať do bezpečia.

51
    Zakrátko Schalke znova zaútočilo, ale lopta končí u brankára Gulácsiho.

52
    Center od domáceho Mukieleho do pokutového územia dokázala hosťujúca defenzíva pokryť.

53
    Aktivita domáceho celku pokračuje aj v druhom polčase. Nkunku však už nedokázal vymyslieť v rozhodujúcej chvíli presnejšie zakončenie.

54
    Zakrátko sme opäť sledovali útočné ťaženie tohto futbalistu, ale Nastašič ho dokázal úspešne pokryť a tak sme zakončenie v tomto prípade nevideli.

55
    V druhom polčase sa nám obraz hry nijak nemení. Lipsko je stále veľmi aktívne a pokúša sa pridať aj ďalší presný zásah.

56
    K odrazenej lopte sa dostal hosťujúci Mascarell, ale jeho pokus spoza pokutového územia bol nepresný.

57
    Na druhej strane chcel zaútočiť Haidara, ale bol v ofsajde a tak nemohol v tomto útočnom výpade pokračovať.

58
    Po presnom centri v pokutovom území sa dostal do zakončenia Nkunku, ale jeho strelu porkyl brankár Rönnow.

59
    Z priameho kopu centroval Angeliňo, ale nikto z jeho spoluhráčov sa do zakončenia nedostal, bude to odkop od hosťujúcej brány.

60
    Hodina zo stretnutia v Red Bull Arénej e už minulosťou. Lipsko aj naďalej vyhráva 3:0!

61
    Domáci pokračovali vo svojej aktivite rohovým kopom, ale nič zaujímavého z toho nevyťažili.

62
    Nkunku chcel reagovať na prízemný center, ale loptu poslal len mimo troch žrdí.

63
    Stále pokračuje veľký tlak domáceho tímu. Upamecano prihrával pred pokutové územie, tam však zasiahla obrana Schalke.

64
    Veľmi aktívny Angeliňo zakladal ďalší útok domáceho tímu, ale jeho prihrávka bola nepresná.

65
    Po rohovom kope zakončoval domáci Olmo, ale loptu poslal len k obrancom súpera.

66
    Žltú kartu dostáva Salif Sané (FC Schalke 04).

67
    Nkunku zahrával priamy kop, jeho veľmi dobrú strelu však brankár Rönnow vyrazil do bezpečia!

68
    Aj naďalej máme možnosť sledovať aktivitu domáceho celku. Schalke už hrá len o to, aby nedostalo v tomto zápase väčší debakel.

69
    Predsa len po dlhšej dobe prišiel aj útok zo strany hostí, Uth však nedokázal zakončiť a ani poslať presnú prihrávku.

70
    Hosťujúci Sane zostáva ležať na ihrisku. Potrebuje aj opateru lekárov a tak uvidíme, či bude môcť v zápase pokračovať ďalej.

71
    Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Emil Forsberg, prichádza Alexander Sörloth.
    Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Dayot Upamecano, prichádza Lukas Klostermann.

72
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tohto zapasu. Už teraz zrejme môžme konštatovať, že o víťazovi je rozhodnuté.

73
    Lipsko aj naďalej pokračuje v aktívnej hre a Schalke sa musí brániť.

74
    Chvíľu mali teraz loptu na kopačkách aj hostia, ale nič zaujímavého nevymysleli.

75
    Opäť tak sledujeme kombináciu domáceho tímu, Lipsko sa nemusí nikam ponáhľať.

76
    Domáci brankár Gulácsi si v tomto zápase zatiaľ moc nezachytal, má šancu na čisté konto.

77
    Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Kevin Kampl, prichádza Benjamin Henrichs.

78
    Stále sledujeme kombináciu domáceho tímu, zatiaľ to k ničomu zaujímavému nevedie.

79
    Bola nariadená penalta pre Lipsko! Hosťujúci futbalista Nastasič zahral v šestnástke rukou a domáci majú šancu navýšiť svoje vedenie!

80
    Žltú kartu dostáva Matija Nastasić (FC Schalke 04).

80
    Loptu si na biely bod postavil MARCEL HALSTENBERG a zakončil presne k tyčke – 4:0! Brankár Rönnow síce strel smery uhádol, ale na loptu už nedočiahol.

81
    Necelých 10 minút zostáva do konca stretnutia, tri body už určite získane domáce Lipsko.

82
    Hrá sa tak len o konečnú podobu výsledku, aj keď sú domáci futbalisti stále aktívny.

83
    Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Angeliño, prichádza Joscha Wosz.
    Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Dani Olmo, prichádza Lazar Samardžič.

84
    Žltú kartu dostáva Alexander Sörloth (RB Lipsko).

85
    Je tu záverečných päť minút druhého polčasu. Lipsko neuberá zo svojej aktivity a chce pridať ďalší presný zásah.

86
    Do útoku sa ešte dostali aj hostia, ale po nepresnej kombinácií strácajú loptu.

87
    Po ostrom strete zostáva na ihrisku ležať Halstenberg. Domáci futbalista je aj ošetrovaný.

88
    A je tu ďalšie ošetrovanie domáceho futbalistu, tentokrát to je Haidara. Znova sa tak musela hra na malý moment prerušiť.

89
    Po nedovolenom zákroku bude nasledovať rohový kop pre domáci celok.

90
    Po priamom kope sa zahrával aj rohový kop, ale nič zaujímavého neponúkol. V druhom polčase sa nadstavuje len 1 minúta!

90+1

Druhý polčas v Red Bull Aréne ponúkol už len jeden presný zásah a to z pokutového kopu. Lipsko dominovalo v tomto zápase a Schalke tak dostalo ďašiu porážku o viac gólov.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera! (20:24:45)