Bordeaux – Nice 0:0 (kon.) | Angers – Brest 3:2 (kon.) | Dijon – Montpellier 2:2 (kon.)
Monaco – Štrasburg 3:2 (kon.) | Nîmes – Lens 1:1 (kon.) | Lorient – Lyon 1:1 (kon.)
Remeš – Paríž 0:2 (kon.)
AS Monaco
3:2 (2:0)
RC Štrasburg Alsace
cz Nedeľa 27.09.2020, 15:00 • Stade Louis-II, Monaco • Ligue 1 Uber Eats • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Francouzské Ligue 1 Uber East. V tomto zápase AS Monaco FC a RC Štrasburk .

RC Štrasburk je po čtyřech odehraných zápasech na osmnácté pozici. Ze čtyř zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Dijonem 1:0. Nestačil na Lorient 1:3, Nice 0:2 a St. Etienne 0:2.

AS Monaco FC je v tabulce na šesté pozici. Tým vyhrál dva zápasy, jeden remizoval a prohrál. Nestačil na Rennes 1:2, remizoval s Reims 2.2. Monaco si poradilo s Méty 1:0 a Nantes 2:1.

Favoritem zápasu je domácí celek Monaco, které ale poslední vzájemný zápas prohrálo. V jednu nestačilo na Štrasburk 1:3.

Hrát se bude na Stade Louis II V Monacu a utkání bude přihlížet omezený počet diváků.

AS Monaco FC: Lecomte – Aguilar, Badiashile, Disasi, Ballo-Touré – Fàbregas, Tchouaméni, Fofana – Jovetić, Ben Yedder, Volland.
    Náhradníci: Majecki – Biancone, Diop, G. Martins, Matazo, Matsima, Millot, Onyekuru, Pellegri.

RC Štrasburk: Kamara – Lala, Simakan, S. Mitrović, Carole – Bellegarde, Djiku, Sissoko – Thomasson – Ajorque, Waris.
    Náhradníci: Kawašima – Aaneba, Caci, Chahiri, L. Koné, Liénard, Prcić, Saadi, Zohi..

1

1
    Utkání začalo, sledujeme klidnější úvod zápasu.

1
    Obrovská chyba a šance, kterou nedokázal jeden z hráčů proměnit. Stefan Mitrović (Štrasburk) to neudělal vůbec dobře.

4
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, domácí se pokouší hrát aktivně, Cesc Fàbregas (Monaco) to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

6
    Wissam Ben Yedder si nabíhal do zajímavé střelecké pozice, ale ke střele se nedostal.

8
    Benjamin Lecomte vykopává od své branky, nakonec se rozhodl pro rozehrávku na spoluhráče, akce postupně pokračuje.

9
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Aktivněji hrající celek se dostává v úvodu zápasu do vedení. Po rychlé akci se prosazuje obranou nepokrytý WISSAM BEN YEDDER. Asistence: Kevin Volland.
    9. Wissam Ben Yedder - 1:0

10
    Deset minut hry je pryč, sledujeme aktivní hru domácích, ti se dokázali prosadit a dál pokračují v aktivní hře.

12
    Youssouf Fofana to zkoušel individuálně, dostal se k pokutovému území, ale pálil nepřesně, respektive jeho pokus byl zblokovaný.

13
    Domácí to zkoušeli po pravé straně, centr se snesl před branku, ale obrana Štrasburku byla pozorná a nenechala hráče zakončit.

14
    Dobrá rána domácího hráče. Aurélien Tchouaméni (Monaco) vypálil ze střední pozice a brankář Bingourou Kamara jeho pokus vytáhl na rohový kop. Centr se sice snesl před branku, ale obrana byla pozorná.

16
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

20
    Další velkou šanci měl domácí celek, střela Mohameda Simakana končí po zákroku brankáře nad brankou.

21
    Žlutou kartu dostává Aurélien Tchouaméni (AS Monaco FC).

22
    Obrovskou šanci měl hostující celek, střela se odrazila od tyče zpět do hry, ale pomezní sudí píská postavení mimo hru.

23
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, domácí se nyní dopustili faulu na půlce, hrát tak budou fotbalisté Štrasburku, kteří vybojovali autové vhazování.

25
    Monaco se pokouší hrát aktivně, nastěhovalo se na útočnou polovinu hrací plochy, ale na nějakou výraznější šancí v posledních minutách čeká.

27
    Mohamed Simakan (Štrasburk) si v souboji jeden na jednoho počínal nedovoleně, a tak jeho tým přichází o míč. Hrát budou domácí.

29
    Hostující celek rozehrává po faulu na polovině hrací plochy, mnoho šancí momentálně k vidění není. Gólmani mnoho práce v tomto zápase zatím neměli.

31
    Hosté se probojovali na útočnou polovinu, Youssouf Fofana (Monaco) si počínal nedovoleně, volný kop pro hosty.

32
    Sledujeme fotbal plný soubojů a míč, nyní si Ludovic Ajorque počínal nedovoleně, a tak na malý moment hráči domácí, ti pak přišli o míč.

34
    Wissam Ben Yedder (Monaco) bude rozehrávat na své polovině, autovým vhazováním našel spoluhráče, kteří rychle otáčí směr hry.

35
    Do rozehrávky domácího celku se zapojil také brankář, Benjamin Lecomte (Monaco) hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče.

37
    Domácí hráči mají převahu, drží se na míči a hledají cestu k brance soupeře. Kevin Volland centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit.

39
    Hra hráči zůstávají po souboji ležet na hrací ploše. Aurélien Tch Majeed Waris a Wissam Ben Yedder.

40
    Žlutou kartu dostává Fodé Ballo-Touré (AS Monaco FC).

40
    Volný kop rozehrávali fotbalisté hostujícího celku, ale prosadit se nedokázali. Střelecký pokus zblokovala zeď.

42
    Monako pokračuje v aktivní hře, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině, ale obrana RC je zatím pozorná a nedává soupeři mnoho příležitostí k navýšení skóre.

43
    Volný kop pro domácí fotbalisty. Ti tak mají možnost vstřelit druhou branku v zápase.

44
    Cesc Fàbregas (Monaco) pálil z dobré pozice, jeho rána končí vysoko nad brankou, Bingourou Kamara zasahovat vůbec nemusel.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+1
    Jednu minutu uvidíme navíc.

45+2
    Rozhodčí na konci první minuty nastavení nechal hru běžet dál, poslední akci. Fodé Ballo-Touré centroval před branku a hlavou se prosazuje obranou nepokrytý RUBEN AGUILAR. Asistence: Fodé Ballo-Touré.

45+2

Domácí celek vede zcela zaslouženě po prvním poločase o dvě branky. Nejprve uspěl Wissam Ben Yedder, a pak v samotném závěru Ruben Aguilar.

46

46
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Mehdi Chahiri.
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Dimitri Liénard.
    47. Mehdi CHAHIRI - 2:1

47
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    Sedmnáct vteřin uplynulo od úvodního výkopu a hostující celek snižuje. MEHDI CHAHIRI dostal míč před branku a pohodlně prostřelil domácího brankáře. Domácí defenziva situaci nezvládla.

49
    Hostující celek vstoupil do druhého poločasu výborně, dostal se do střelecké pozice, kterou proměnil. Díky tomu mý zápas nový náboj.

50
    Ludovic Ajorque (Štrasburk) bojoval o míč, ale dopustil se faulu, rozehrávat tak budou domácí fotbalisté.

51
    Domácí centrovali před branku, ale Youssouf Fofana nedokázal vypálit podle představ. Jeho pokus byl zblokovaný.

53
    Domácí celek po krásné rychlé akci navyšuje své vedení. Volland našel před prázdnou brankou spoluhráče. Míč do odkryté části branky poslal celkem snadno WISSAM BEN YEDDER. Asistence: Kevin Volland.
    53. Wissam Ben Yedder - 3:1

54
    Domácí rozehrávají rohový kop, mají dal další šanci navýšit své vedení. Centr se snesl před branku, ale obrana si poradila.

55
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Aurélien Tchouaméni (AS Monaco FC).

57
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

58
    Cesc Fàbregas (Monaco) byl hodně tvrdě dohraný soupeře, Ibrahima Sissoko (Štrasburk) si počínal nedovoleně, hrát tak budou domácí.

59
    Domácí celek rozehrává od své branky, pokouší se rychle přenést hru, ale přihrávka na půlce byla hodně nepřesná.

60
    Žlutou kartu dostává Adrien Thomasson (RC Štrasburk).

61
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Alexander Djiku, přichází Sanjin Prcić.
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Eliot Matazo.

62
    Mohamed Simakan (Štrasburk) rozehrává na své polovině, postupně se spoluhráči se pokouší něco vymyslet na útočné části hrací plochy.

63
    Domácí obrana překazila akci soupeře dlouhým nákopem, míč končí v zámezí, na polovině tak budou vhazovat hosté.

63
    Benjamin Lecomte (Monaco) byl připravený a dokázal si poradit s centrem před svou branku.

64
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Sofiane Diop.

66
    Axel Disasi (Monaco) vybojoval díky důrazné hře vhazování na polovině hrací plochy, pokus o rychlou rozehrávku a přesunutí hry mu nevyšel podle představ.

66
    Domácí celek se po rychlé akci pokoušel dostat do střelecké pozice, ale finální přihrávka postrádala přesnost.

67
    Červenou kartu dostává Axel Disasi (AS Monaco FC). Faul v pokutovém území, červená karta, penalta.
    67. Červená karta

70
    Hostující celek s přehledem dokázal pokutový kop proměnit, míč do rohu branky poslal LUDOVIC AJORQUE. Gólman skončil na druhou stranu.
    70. Ludovic AJORQUE - 3:2

72
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází Giulian Biancone.
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Chrislain Matsima.

73
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic.

74
    Lionel Carole (Štrasburk) chtěl vhazovat, ale sudí ukazuje, že ne, míč mají domácí fotbalisté. Ti se ale do střelecké pozice nedostali.

76
    Patnáct minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek stále zatím vede o jednu branku.

77
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Kévin Zohi.

78
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, kde se pokouší oba celky získat míč a dostat se stabilněji do útočné fáze.

80
    Domácí celek hraje bez dvou vyloučených hráčů, ale stále, deset minut před koncem drží těsné vedení.

81
    Mehdi Chahiri (Štrasburk) to vzal na sebe, jeho střela přes obránce mířila do středu branky, kde byl pozorný Benjamin Lecomte.

82
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí se pokouší držet hru co nejdál od své branky.

83
    Ruben Aguilar (Monaco) to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice. Následně soupeř neuspěl pokusem o rychlý brejk.

85
    Hodně důrazně dohrál Lionel Carole (Štrasburk) soupeře. Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na hrací ploše, sudí další kartu vytahovat nebude.

86
    Hosté se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale nemohou se dostat do výraznější šance, Benoît Badiashile odehrát do bezpečí.

87
    Hostující celek se pokouší něco vymyslet. Ludovic Ajorque (Štrasburk) zkoušel vypálit, ale sudí mu píská útočný faul.

89
    Hostující fotbalisté jsou nyní v tlaku na útočné polovině, domácí se musí s vypětím všech sil bránit.

89
    Benjamin Lecomte (Monaco) výborně chytil hlavičku soupeře. Ludovic Ajorque centroval před branku, ale gólman byl pozorný.

90
    Dostáváme se do poslední minuty, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Pět minut uvidíme navíc.

90+2
    Štrasburk pokračuje v aktivní hře a domácí hráči se musí bránit. jeden z hostů vypálil na branku. Benjamin Lecomte drží míč a s rozehrávkou nepospíchá.

90+3
    Domácí nyní dostali hru do středu hrací plochy. Hosté se pokouší vyrovnat, ale čas ubíhá.

90+3
    Hosté vybojovali rohový kop. Před branku míří i gólman Bingourou Kamara. Ke střele se RC nedostal.

90+4
    Dvě minuty zbývají do konce zápasu, Monaco stále vede o jednu branku, ale je pod tlakem soupeře.

90+4
    Benjamin Lecomte (Monaco) kryje míč a s rozehrávkou rozhodně nepospíchá.

90+5
    Z ničeho nic měli domácí obrovskou šanci, ale skvělým skluzem Stefan Mitrović zastavil akci soupeře. Rohový kop.

90+5

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 11:12.

Domácí fotbalisté zápas dohrávali bez dvou vyloučených hráčů, ale dokázali utkání vyhrát. Štrasburk byl poslední minuty v tlaku na útočné polovině, pokoušel se vyrovnat, ale nepodařilo se mu to. Body tak bere domácí družina. (16:56:42)

Jan Prošek

Góly: 9. Ben Yedder (Volland), 45+2. Aguilar (Ballo-Touré), 53. Ben Yedder (Volland) – 47. Chahiri (Ajorque), 70. Ajorque (pen.)

Karty:   21. Tchouaméni (ASM), 40. Ballo-Touré (ASM) – 60. Thomasson (SSG)   55. Tchouaméni (ASM)   67. Disasi (ASM)

AS Monaco: Lecomte – Aguilar, Badiashile, Disasi, Ballo-Touré – Fàbregas (72. Biancone), Tchouaméni, Fofana (64. Diop) – Jovetić (61. Matazo), Ben Yedder (72. Matsima), Volland.

RC Štrasburg Alsace: Kamara – Lala, Simakan, S. Mitrović, Carole – Bellegarde (46. Chahiri), Djiku (61. Prcić), Sissoko (77. Zohi) – Thomasson – Ajorque, Waris (46. Liénard).