21 22 25 27 16
Francúzsko
3
25 25 23 25 18
cz Sobota 26.09.2020, 18:30 • Sportovní hala Kuřim (CZE) • Mistrovství Evropy do 20 let • Skupina 1

Francie nakonec poráží výběr trenéra Přemysla Obdržálka v pěti setech.

V úvodním setu držel český tým krok se soupeři jen do stavu 6:6, poté přišla francouzská jízda až do závěru prvního dějství. To druhý set kontrovali Francouzi už od samého úvodu a nedali Čechům příliš šancí na vyrovnanou koncovku. Od třetího setu ale trenér Francie Marc Francastel začal míchat se sestavou, mimo jiné stáhl prvního nahrávače a Češi dokázali urvat koncovku pro sebe. Ve čtvrtém setu už se zdálo, že je vše rozhodnuto, ale Francie nedokázala dohrát do vítězného konce ani vedení 24:20 a tak musel na řadu přijít tiebreak. Od změny strany byli ve vedení francouzští volejbalisté, kteří ale znovu nedohráli vedení 14:11. S velkou dávkou štěstí ale nakonec přece jen hráči z Francie dokázali domácí výběr porazit 18:16. (20:58:19)

Konec zápasu

16:18
    Francie vítězí. Závěrečná výměna jakoby symbolizovala celé utkání plné nepřesností a chyb.

16:17
    Po servisu Jana Vodičky smečoval za Francouze za český blok Pothron.

16:16
    Neskutečný závěr zápasu. O vyrovnání se postaral útokem do zadní části Špulák.

15:16
    Ještě jedna mečbolová šance pro Francii po další chybě na podání.

15:15
    Je srovnáno. Český tým odvrací i další mečbol chybným servisem Francouzů.

14:15
    Francie jde do vedení. Se štěstím poslal míč o český blok Magnin.

14:14
    Neskutečné! Je opět vyrovnáno. Doumbia vyrobil útokem nevynucenou chybu.

13:14
    Oddechový čas pro hosty.

13:14
    Češi jsou stále ve hře. Doumbia byl ubráněn v poli, poté zařídil snížení útokem Ureš.

12:14
    Ani další mečbol není proměněn. Ureš napálil míč dokonale do dlouhé diagonály.

11:14
    Oddechový čas pro domácí.

11:14
    Na servis přišel z lavičky Victor Socie. A jsou tu další mečboly po francouzský tým. Lavigne procpal míč skrz blok.

11:13
    Lukáš Čeketa na podání. Bod ale dává útokem Doumbia.

11:12
    Češi jsou v kontaktu po útoku Filipa Ureše z hlavního kůlu.

10:12
    Po oddechovém čase už přichází bod pro soupeře. Pothron zasmečoval přesně podél postranní čáry.