Bayern Mníchov
2:1 (1:1)
FC Sevilla
Štvrtok 24.09.2020, 21:00 • Puskás Aréna - Budapest • Super Cup

V predĺžení napokon uspel Bayern Mníchov, keď o jeho víťazstve rozhodol stiredajúci Martínez. Víťaz Ligy majstorv sa tak stáva víťazom Super Cupu, keď zdolal Sevillu 2:1 po predĺžení. Sledovali sme veľmi zaujímavý futbal, veľa šancí na oboch stranách, bolo to pekných 120 minút futbalu v Budapešti.

Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc! (23:34:58)

120+1

120
    V druhom predĺžení sa nadstavuje 1 minúta!

119
    Žltú kartu dostáva Sergio Escudero (FC Sevilla).

118
    Davies sa skúšal presadiť individuálne, ale nepodarilo sa mu to. Bayern sa usadil v strede poľa a súpera následne k ničomu nepúšťa.

117
    Čas sa v predĺžení už napĺňa. Bayern sa pomaly približuje k triumfu, ale hrá sa až do záverečného hvizdu.

116
    Španielskemu celku predĺženie nevychádza podľa predstáv. Tá zakodená šanca v úvode predĺženia čo mal Nasjrí môže veľmi mrzieť.

115
    Lewandowski zakončoval spoza pokutového územia, jeho strela smeruje tesne nad bránu súpera.

113
    Bayern sa pomaličky blíži k zisku Super Cupu. Sevilla sa v útoku trápi, nemecký celok navyše vysoko napáda rozohrávku.

112
    Striedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza David Alaba, prichádza Jérôme Boateng.

111
    Sevila dokázala ubrániť rohový kop, momentálne sa španielsky celok snaží o prienik na útočnú polovicu.

110
    Aktivita nemeckého celku pokračuje ďalej, Daviesva aktivita prináša ešte rohový kop.

108
    Opäť sme sledovali útočné ťaženie Müllera, ale teraz sa dostal do ofsajdu.

107
    V pokutovom území na druhej strane zakončoval aj Müller, ale ani jeho pokus nebol úspešný.

106
    Sevilla sa ihneď presunula do pokutového územia, na center sa snažil reagovať Escudero, ale v páde zakončil nepresne.

106
    Začalo sa druhé predĺženie.

V prvom nadstavení dal Bayern gól zásluhou Martínez a momentálne je tak bližšie k zisku Super Cupu. Uvidíme, čo nám ponúkne druhé predĺženie.
    105+1. Niklas Süle (BAY)

105+1
    Prvé nadstavenie skončilo.

Miroslav Revaj

Góly: 34. Goretzka, 104. Javi Martínez – 13. Ocampos (pen.)

Karty:   12. Alaba (BAY), 90+1. Lucas Hernández (BAY) – 45+1. Jordán (SEV), 55. Koundé (SEV), 70. Fernando (SEV), 119. Escudero (SEV)

Bayern Mníchov: Neuer (C) – Pavard, Lucas Hernández (99. Javi Martínez), Süle, Alaba (112. J. Boateng) – Goretzka (99. A. Davies), Kimmich – Sané (71. Tolisso), T. Müller, Gnabry – Lewandowski.
    Náhradníci: Nübel, Ulreich – J. Boateng, Cuisance, A. Davies, Javi Martínez, Musiala, Richards, Tolisso, Zirkzee, Tillman, Fein.

FC Sevilla: Bunú – Navas (C), Diego Carlos, Koundé, Escudero – Jordán (94. F. Vázquez), Fernando, Rakitić (56. Ó. Torres) – Suso (72. Gudelj), L. de Jong (56. Nasjrí), Ocampos.
    Náhradníci: Vaclík, Díaz – Munir, Nasjrí, Gil, C. Fernández, Sergi Gómez, Gudelj, Ó. Torres, Óscar Rodríguez, F. Vázquez, Acuňa.

Rozhodca: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn (všetci ENG) – Orel Grinfeld (ISR)