Trebišov – Šamorín 1:0 (kon.) | KFC Komárno – Bardejov 1:0 (kon.) | Dubnica – Púchov 0:2 (kon.)
B. Bystrica – L. Mikuláš 4:4 (kon.) | Podbrezová – Žilina B 5:0 (kon.) | Skalica – Poprad 3:0 (kon.)
FK Dubnica
0:2 (0:0)
MŠK Púchov
Sobota 19.09.2020, 15:30 • Mestský športový areál Dubnica nad Váhom • MONACObet liga • 8. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 8. kola druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. V nami sledovanom prenose si zmerajú sily FK Dubnica a MŠK Púchov.

Stretnutie sa začne o 15:30.

Kolo s poradovým číslom osem prinesie aj považské derby. Dubnica a Púchov sú bok po boku v tabuľke, hoci to má svoje malé háčiky.

Domáce FK je desiate, zo siedmich duelov vyhralo raz, trikrát remizovalo a rovnaký počet krát aj prehralo. Znamená to 6 bodov pri skóre 8:11.

Hostia, ktorí do Dubnice budú cestovať menej ako polhodinu, majú bodov rovnako šesť, no nazbierali ich v piatich zápasoch, v ktorých dvakrát vyhrali a trikrát odchádzali bez bodu. Ich pomer strelených a inkasovaných gólov je navyše vyrovnaný – 8:8.

Ťažko však tipovať favorita, už len z toho dôvodu, že derby favorita nepozná. Stávkové kancelárie však predsa len mierne favorizujú domácich.

FK Dubnica: Digaňa – Janček, Kuzma, Bilovský, Pagáč, Vaculík, Janco, Čurik, Dávidík, Švec, Pleva (C)
    Náhradníci: Hodál – Levai, Matúš, Párkaň, Knižka, Martinek, Kružliak

MŠK Púchov: Pilný – Riška (C), Ozimý, Lacko, Varga, Michlík, Štefanec, Prekop, Mráz, Kapusniak, Loduha
    Náhradníci: Strelčík – Martinček, Kopiš, Kingsley Iheme, Petro, Matejka, Raffay

Rozhodca: Jaroslav Sučka – Simeon Vass, Matej Hrebeňár.

1

3
    Púchovčania začínajú v derby aktívnejšie, pripisujú si na konto prvú nepresnú strelu.

4
    Dubnica sa snaží reagovať, nedarí sa jej však priblížiť k šestnástke súpera.

6
    Tak aj domáci zahrozili, obaja brankári ale zasahovať nemuseli.

8
    Hráč hostí si pri ofenzívnej snahe pomohol nedovoleným spôsobom. Lopta pre domáce mužstvo.

9
    Domáci tím sa usadil na polovici súpera a zakladá postupný útok.

10
    Ani toto ale Pilný riešiť nemusel, úvodná desaťminútovka je za nami.

12
    Ďalší útočný faul od hráčov Púchova. Tým patrí aj držanie lopty – 56% : 44%.

14
    Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

15
    Počas prvej štvrťhodiny sa pískal aj ofsajd MŠK, pokračujeme za bezgólového stavu.

17
    Dubnica bude vhadzovať na vlastnej polovici. Čakáme na vážnejšiu možnosť, ktorá by zápas naštartovala.

18
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Marek Kuzma, prichádza Rastislav Kružliak.

19
    Hra sa presúva zo strany na stranu. Viac útokov je od hostí.

21
    Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od domácej brány.

22
    Ďalší pokus mieri mimo, hostia sa teraz nevedia trafiť do priestoru troch žrdí.

23
    Prvý roh zápasu bude patriť domácim.

24
    Boli z toho napokon tri rohové kopy pre Dubnicu, Pilný naďalej nemusel priamo zasahovať po strele súpera.

26
    Striel Púchovčanov rýchlo pribúda. Už sme na čísle šesť, ani jedna však Digaňu neohrozila.

28
    Futbalista hostí sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

32
    Nádejná šanca je minulosťou, nepresnosť pochovala nádeje domácich.

33
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.

33
    Žltú kartu dostáva Martin Janco (FK Dubnica).

34
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

36
    Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

37
    Žltú kartu dostáva Slavomír Kapusniak (MŠK Púchov).

39
    Púchovčania so záverom polčasu budú vhadzovať na polovici súpera.

40
    Nič vážne z toho nebolo, hra ale zostáva pred pokutovým územím Dubnice.

41
    No pozor! Jaroslav Sučka vyťahuje z vrecka červenú kartu a ukazuje ju
    brankárovi Tomášovi Digaňovi! Dubnica bude dohrávať v desiatich.

42
    Bola nariadená penalta pre Púchov!

44
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Aurel Dávidík, prichádza Rastislav Hodál.

44
    Patrik Mráz ju ale trestuhodne zahadzuje, Dubničania si prežili klinickú smrť!

45
    Nadstavujú sa tri minúty.

45+1
    Domáci by radi zakončili ešte pred polčasom, vďaka vyššiemu počtu nadstavených minút sa im to môže podariť.

45+2
    Nie je však tomu tak, zostáva nám čas ešte na jeden útok Púchova.

45+3
    Hostia založili rýchly útok smerom dopredu, ale ten stroskotal ešte pred hranicou šestnástky.

45+4

Bláznivý záver polčasu. Červená karta pre Dubnicu, nasledovala penalta, ktorú hostia nepremenili. Do šatní sa tak ide za stavu 0:0. Na Púchov čaká stále vyše 45-minútová presilovka o jedného muža.

Druhý polčas sa začne približne o 16:32.

46

46
    Striedanie v tíme MŠK Púchov: z ihriska odchádza Slavomír Kapusniak, prichádza Juraj Martinček.

48
    Koncovka domáceho futbalistu nemala nárok na úspech, skončila mimo brány. Bolo to však po rohovom kope, takže Dubničania nie sú v oslabení úplne bezzubí.

50
    Až zastávka postranného rozhodcu ukončila nádejnú akciu domáceho futbalistu.

52
    Loptu držia na svojich kopačkách hosťujúci hráči, ktorí sa pomaličky presúvajú na územie protivníka.

54
    Púchov dal gól!
    Presilovka v tomto momente využitá, PATRIK PREKOP posiela hostí do vedenia!

56
    Hodál musel zasahovať, krátko na to sa však píska ofsajd!

58
    Výlet domáceho borca nedopadol najlepšie z jeho pohľadu. Vhadzovanie pre hostí.

59
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a nariaďuje voľný kop. Proti pravidlám hral jeden z domácich futbalistov.

61
    V záverečnej tretine ihriska domáci výborne zakombinovali, čo im prinieslo zisk rohu.

62
    Dubničania si roh po dobrej defenzívnej robote hostí zopakujú.

63
    Až teraz sa Púchovčania dokázali oslobodiť. Neboli to ľahké chvíle, Pilný musel prvýkrát zakročiť.

64
    Žltú kartu dostáva Stanislav Lacko (MŠK Púchov).

68
    Žltú kartu dostáva Rastislav Kružliak (FK Dubnica).

69
    Domáci pokračujú v tlaku. V tomto momente je to už ich ôsmy roh v zápase, zatiaľ čo Púchovčanom svieti v rovnakej kolónke nula.

70
    Gól však z toho nie je. Dubnica sa márne snaží, keď hráte v desiatich, tak to máte proste ťažšie.

72
    Aby nebolo tých rohov málo, bol tu ďalší dubnický. Z týchto štandardiek to nie a nie vyjsť...

73
    Naopak, na druhej strane rýchly atak Púchova. Hodál svojím tretím zákrokom drží svojich v hre aspoň o remízu.

75
    Striedanie v tíme MŠK Púchov: z ihriska odchádza Stanislav Lacko, prichádza Tomáš Kopiš.

75
    Domáci založili nebezpečný útok, ktorý bol zakončený šikovnou strelou. Tá smerovala do priestoru bránky. Gólman si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.

77
    Postup domácich bol zastavený nedovoleným zákrokom na polovici ihriska.

78
    Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

80
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Timotej Janček, prichádza Denis Knižka.

80
    Píska sa však útočný faul Púchova. Ten za poslednú štvrťhodinu zvýšil tempo nedovolených zákrokov, z čoho ešte môžu plynúť problémy.

82
    Alebo problémy ani nebudú! Deväť minút pred koncom totiž hostia pridávajú poisťovací gól a idú si za tretím víťazstvom v sezóne! Do čierneho sa trafil JAKUB MICHLÍK,

83
    Žltú kartu dostáva Slavomír Pagáč (FK Dubnica).

84
    Zo štandardky získali hostia rohový kop, vôbec svoj prvý v tomto zápase.

86
    Sekundy k dobru pre hostí, tí rozumne dohrávajú poslednú päťminútovku ďaleko od svojej svätyne.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 710 divákov.

88
    Domáci to ešte skúšajú, ale nedarí sa im. Napriek tomu do konca zostáva zhruba ešte päť minút.

89
    Pilný pozorný, ani tretia strela, ktorá mierila medzi jeho tri žrde, neskončila v sieti!

90

90+1
    Hostia sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z domáceho pohľadu nebude.

90+1
    Striedanie v tíme MŠK Púchov: z ihriska odchádza Jakub Michlík, prichádza Tobias Raffay.
    Striedanie v tíme MŠK Púchov: z ihriska odchádza Patrik Prekop, prichádza Kingsley Kemakolam Iheme.

90+3
    Gól ale neprišiel, dráma sa konať nebude.

90+3

V považskom derby sa z troch bodov teší Púchov. Ten vonku zdolal domácu Dubnicu vďaka dvom gólom v druhom polčase. (17:22:38)