Skalica – Nitra 0:0 (zruš.) | Michalovce – Košice 4:3 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 2:1 (kon.)
Spišská N. Ves – Poprad 1:6 (kon.) | Dubnica – Zvolen 1:5 (kon.) | Topoľčany – Trenčín 1:9 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
HK Poprad
Utorok 15.09.2020, 18:00 • Zimný štadión Spišská Nová Ves • Vianočný Kaufland Cup • Skupina C

To je odo mňa pre dnešný deň všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok sviatočného večera. Do čítania priatelia. (20:06:43)

Poprad dnes teda víťazí v Spišskej Novej Vsi bez väčších problémov 6:1. Pre domácich to znamená, že sa s Kaufland Tipsport Cupom lúčia, naopak, hostia z Popradu víťazia vo svojej skupine a predstavia sa v play-off.

59:44
    Veľká šanca domáceho Giľaka, ten však v dobrej pozícii prestrelil bránku hostí!

59:28
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Drgoň – 2 min., hrubosť).

59:09
    Buly po ľavej ruke brankára hostí.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:11
    Do zakončenia sa prebíjal šikovný Poliak v domácom drese Tyczynski, no ku strele na Rychlíkovu bránku sa nedostal.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:03
    Pohrozili tentoraz aj hostia, René Svitana uspel v súboji so skúseným bekom Michalom Korenkom, ale Šima strelecky ohroziť nedokázal.

56:33
    Perfektná prihrávka na Mateja Giľáka, ktorému však puk poskakoval pred hokejkou a tak zakončenie domáceho útočníka bolo nepresné.

55:49
    Tempo hry nám už poriadne upadlo.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, Spišská Nová Ves stále prehráva s Popradom 1:6.

53:34
    Zápas sa nám viacmenej už len dohráva, Popradčania však stále korčuľujú v pomerne slušnom nasadení.

52:55
    Peter Bjalončík prešiel obranou domáceho celku ako nôž maslom, našiel Matúša Paločka na pravej strane, no toho už domáca obrana dokázala pokryť.

52:23
    Hostia stále pohodlne kontrolujú vývoj zápasu.

51:25
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Tak napokon to domácim Spišiakom vyšlo aspoň na kontaktný gól, pri pravej tyči bol dôrazný MARTIN SALUGA a prekonal Romana Rychlíka! Asistencia: Timotej Tomala.

51:01
    Domáci sa dostali do útočného pásma a snažia sa o kontaktnú gól.

50:03
    Poprad dal gól!
    Kamzíci využívajú ďalšiu presilovú hru, keď Dalhuisen pálil od modrej čiary, Šimo puk vyrazil len pred seba, LUKÁŠ HANDLOVSKÝ využil nedôraz domácej obrany a puk dorazil do odkrytej domácej bránky. Asistencie: Mike Dalhuisen, Adam Drgoň.

49:26
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novák Ivan – 2 min., hákovanie).

48:10
    Aktuálne sa hrá 49.minúta zápasu, po technických problémov s internetom sme späť v plnom prenose.

45:01
    Máme za sebou 5 minút tretej tretiny, Poprad stále vedie 5:0.

44:49
    Hostia v plnom počte.

43:34
    Hostia so štyrmi hráči.

42:49
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Svitana René – 2 min., držanie hokejky).

41:34
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Dalhuisen – 2 min., hákovanie).

40:01

Po druhej tretine vedie Poprad v Spišskej Novej Vsi už 5:0. Tretia časť hry sa začne približne o 19:37.

40:00

39:33
    Výborná akcia domáceho tímu, Saluga našiel Adama Mateja, ktorý však vo výbornej pozícii napálil puk len do Romana Rychlíka!

39:01
    Nádherná akcia hostí v presilovej hre. Patrik Lušňák napriahol od modrej čiary, no namiesto strely nabil ideálne k ľavej tyči LUKÁŠOVI HANDLOVSKÉMU, ktorý len nastavil hokejku a tečoval puk do bránky smutného Šima. Asistencia: Patrik Lušňák.

38:33
    Po delovke Holanďana Dalhuisena od modrej čiary puk poskakoval pred bránkou Mateja Šima, no domáca obrana ho však upratala do bezpečia.

38:10
    Popradčania kombinujú v útočnom pásme, Semaňák s Hančákom ale dobre zapracovali a dostávajú puk von z pásma.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:55
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Olejník – 2 min., podrazenie).

37:12
    Záver druhej tretiny sa neúprosne blíži, útok hostí znovu ťahajú bratia Paločkovci.

36:33
    Obrovská chyba Preisingera v rozohrávke, k puku sa dostal Lukáš Novák, ale vo výbornej pozícii nechal vyniknúť Romana Rychlíka v bránke Popradu!

36:17
    Rýchly útok domáceho tímu, po strele z ľavého kruhu opäť chytá Rychlík.

36:03
    Popradčania kombinovali v útočnom pásme, Drgoňova prihrávka na os klziska bola nepresná.

35:11
    Edmund Piačka našiel prihrávkou na pravú stranu Lukáša Tábiho, ktorý sa okamžite oprel do strely. Rychlík bol však dostatočne rýchly a stihol puk chytiť.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, stav zápasu je 0:4.

34:45
    Po strele Petra Bjalončíka zvoní brvno Šimovej bránky!

34:22
    Z ľavej strany si na vrch kruhov nakorčuľoval Matúš Paločko, no Šimo ho dobre videl a následnú strelu skryl do svojej lapačky.

33:59
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, hrá sa pomerne dlho bez prerušenia.

33:09
    Saluga nahodil puk od modrej čiary, následne ho Rychlík výborne rozohral.

32:33
    Zápas má stále slušné tempo, ale je vidieť, že o osude zápasu je prakticky rozhodnuté. Obávam sa, že ani jeden – dva góly domácich by už nepomohli, i keď do konca je stále veľa času.

31:58
    Nahodený puk hostí znamená zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Romana Rychlíka v bránke Popradu.

31:22
    Výborná obranná práca v podaní Matúša Paločka, ktorý získal puk a navyše následne i strelou preveril pozornosť Mateja Šima.

31:02
    Domáci fanúšikovia neúnavne ženú svoj tím dopredu, napriek krajne nepriaznivému stavu.

30:17
    Rýchly útok Popradu, Matej Šimo si pripisuje úspešný zákrok. Osobný trest sa skončil domácemu obrancovi Danielovi Hančákovi.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Spišská Nová Ves na domácom ľade prehráva s Popradom 0:4.

29:03
    Rozohrávka domácich obrancov je v dnešnom zápase skutočne dielom Alfreda Hitchcocka, je to poriadny horor.

28:34
    Spišiaci striedajú, rovnako tak činia i hostia spod Tatier.

28:02
    Koky tvrdo bojoval za bránkou Popradu o puk, našiel naľavo Tyczynskeho, ktorý si pýtal vylúčenie hráča hostí. Bolo to však až príliš okaté.

27:39
    Hostia v retrodresoch s prehľadom kontrolujú vývoj zápasu. Domáci sa síce snažia, ale zápas im do týchto chvíľ vôbec nevychádza.

27:05
    Domáci v plnom počte.

26:33
    Rýchly útok domácich, Olejník ale neprihrával presne Matúšovi Chovanovi.

26:05
    Poprad znovu v kombinácii pred brankárom Šimom.

25:32
    Popradčania sa síce dokázali usadiť v útočnom pásme, no nie nadlho. Domáca obrana dobre zapracovala a puk smeruje cez všetky čiary.

25:05
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Petrek – 2 min., hákovanie).

25:01
    Máme za sebou 5 minút druhej tretiny, Spišská Nová Ves na domácom ľade prehráva s Popradom 0:4.

24:25
    Po dlhšom čase musel zasahovať gólman Rychlík, ktorý v úvode druhej časti hry nemal prakticky žiadnu prácu.

23:44
    V popradskom drese dnes korčuľuje aj obranca Marek Hudec, ktorý je pod Tatrami na skúške. Uvidíme, či sa skúsený obranca presadí v nabitom kádri.

22:59
    Tréner Popradu Peter Mikula musí byť s výkonom jeho hráčov do týchto minút spokojný, mladíci v tíme hostí hrajú dnes naozaj dobre.

22:23
    Popradčania sa už v týchto momentoch bavia hokejom, domácim sa nedarí dostať z útočného pásma.

21:55
    Hostia zovreli Spišskú Novú Ves v obrannom pásme, puk však zasiahol nepríjemne hlavného rozhodcu a hra je tak prerušená.

21:15
    Podtatranci stiahli puk za svoju bránku a striedajú, následne sa na bránku Spišiakov valí ďalšia útočná lavína.

20:34
    Striedanie v tíme HK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Surák, prichádza Šimo.

20:34
    Mešár pálil z ľavej strany, puk sa od domáceho obrancu odrazil pred ALEXA ŠOTEKA, ktorý ho dorazil do bránky domáceho tímu. Asistencia: Filip Mešár.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech domáceho tímu.

20:01

Po prvej tretine prehráva Spišská Nová Ves na domácom ľade s Popradom 0:3. Druhá tretina sa začne približne o 18:51.

20:00

19:57
    Hostia využívajú presilovú hru, po strele od modrej čiary sa puk odrazil priamo pred MATÚŠA PALOČKA, ktorý aj s prispením Suráka dostáva puk do siete. Asistencie: Peter Bjalončík, Dominik Kramár.

19:07
    Nahodený puk od modrej čiary končí v moci Filipa Suráka.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:34
    Obrovská chyba Rychlíka pri rozohrávke, Lukáš Tábi sa však k puku nestihol dostať!

18:16
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Hančák – 2 min., sekanie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

17:20
    Popradčania kombinujú v útočnom pásme, Hančák je veľmi frustrovaný a zdá sa, že znovu pôjde na trestnú lavicu.

16:44
    Na ľade ostáva ležať Edmund Piačka. Napokon mieri po svojich na striedačku, ale zdá sa, že je poriadne otrasený.

16:26

15:34
    Hostia sa snažia, počas tejto presilovej hry však Surák nemusel vážnejšie zasahovať.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva menej ako 5 minút, Poprad vedie v Spišskej Novej Vsi 2:0.

14:26
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Hančák – 2 min., krosček).

14:26
    Po delovke Dalhuisena od modrej čiary sa puk odrazil pred bránku Spišskej Novej Vsi. Lukáš Handlovský ho posunul naľavo PATRIKOVI LUŠŇÁKOVI a ten zvýšil vedenie hostí na rozdiel dvoch gólov! Asistencie: Lukáš Handlovský.

14:10
    Popradčania kombinujú v útočnom pásme.

13:58

13:11
    Hosťom v týchto chvíľach hokej chutí, domáci sa po inkasovanom góle navyše nedokážu dostať do tempa.

12:25
    Výborná akcia bratov Paločkovcov, po ktorej ostal Filip Surák dezorientovaný a nevedel, kde má puk. Vedel to však PETER BJALONČÍK, ktorý ho dorazil do siete nešťastného domáceho gólmana. Asistencie: Matej Paločko, Matúš Paločko.

12:09
    Výborná strela Daniela Hančáka od modrej čiary. Rychlík však puk videl a bez problémov ho skryl vo svojej výstroji.

11:59
    Spišiaci sa nadýchli k mohutnému náporu.

11:25
    Krásna akcia domácich v podaní Tábiho s Olejníkom. Zakončenie druhého menovaného ale zlikvidoval hosťujúci brankár Rychlík.

10:55
    Len 16-ročný útočník Popradu Filip Mešár dnes vyhráva ďalšie buly, zdá sa, že táto herná činnosť centrovi hostí skutočne ide.

10:42
    Rýchly útok Popradu, Adam Dzivjak bol však v postavení mimo hru..

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Spišská Nová Ves hrá s Popradom nerozhodne 0:0.

09:43
    Domácim sa v prvej časti hry nedarí v rozohrávke, Rychlík tak zatiaľ nemusel riešiť žiadnu vážnejšiu akciu.

09:02
    Spišiaci sa dostali do útočného pásma, Piačka sa však ku strele nedostal.

08:33
    Popradčania stiahli puk za svoju bránku a striedajú.

08:17

07:22

06:33
    Oba tímy majú na ľade štyroch korčuliarov v poli, táto situácia opticky viac sedí hráčom Popradu.

06:17
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Chovan Matúš – 2 min., držanie).

06:17
    Dve veľké šance hostí v krátkom slede za sebou! Najskôr sa Bjalončík dostal sám pred Suráka, ale ten mu dobrým zákrokom pokazil gólovú radosť! Následne ešte Bjalončík hľadal prihrávkou k ľavej tyči Lušňáka, no ten netrafil puk.

06:01
    Spišiaci sa síce snažia, ale nedarí sa im dostať do útočného pásma.

05:33
    Nebezpečná strela Tyczynskeho napokon minula bránku hostí.

05:22
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Dzivjak – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

05:22
    Daniel Hančák inkasoval zákrok do tváre, domáci budú hrať znovu presilovú hru.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, na Spiši sme gól zatiaľ nevideli.

04:51

04:01
    Minúta domácej presilovky je minulosťou, domáci striedajú a okamžite sa hrnú do útoku.

03:33
    Puk znovu smeruje až za bránku Filipa Suráka, domácim sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

03:17
    Zmätok pred bránkou Rychlíka, napokon však obrana Popradu poslala puk aspoň do stredného pásma.

02:55
    Marek Hudec v drese Popradu vyhadzuje puk cez všetky čiary.

02:51
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

02:12
    Hostia sú znovu v útočnom pásme, kombinácia im ale nevyšla podľa predstáv. Následne však strelou predsa len preveril Suráka Matej Paločko.

01:32
    Matej Giľák propagačnou strelou otestoval betóny Romana Rychlíka v bránke Popradu.

01:04
    Oba tímy striedajú počas hry, Podtatranci sa následne dostávajú do útočného pásma.

00:38
    Prvý útok hosťom nevyšiel, vzápätí akciu domácich Spišiakov zastavil mladý Mešár.

00:01
    Prvé buly v prospech Popradčana Mešára.

00:01

Oba tímy máme na ľadovej ploche, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

HK Spišská Nová Ves: Surák (Šimo) – Semaňák, Hančák, Chovan, Romaňák, Petrek, Korenko, Alvo, Tomala – Jakúbek, Vartovník, Novák L. – Giľák, Tyczynski, Koky – Piačka, Tábi, Olejník – Novák I., Matej, Saluga

HK Poprad: Rychlík (Vošvrda) – Hudec, Drgoň, Müller, Dalhuisen, Brejčák D., Kramár, Božoň, Hodorovič – Dzivjak, Mešár, Šotek – Lušňák, Preisinger, Handlovský – Paločko Matúš, Bjalončík, Paločko Matej – Valigura, Jevoš, Svitana R.

Rozhodca: Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dávid Švec

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 52. Saluga (Tomala) – 13. Bjalončík (Paločko Matej, Paločko Matúš), 15. Lušňák (Handlovský), 20. Paločko Matúš (Bjalončík, Kramár), 21. Šotek (Mešár), 40. Handlovský (Lušňák), 51. Handlovský (Dalhuisen, Drgoň)

Rozhodca: Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel