19 22 19
Česko
3
25 25 25
cz Sobota 12.09.2020, 17:00 • Lecce Palasport, Lecce (ITA) • Mistrovství Evropy do 18 let • Semifinále

Česká osmnáctka zničila parádním výkonem Bulharsko a zahraje si o evropské zlato!

Hned od samého úvodu se dařilo českým mladíkům riskovat na podání, Bulhaři si nedokázali lépe přihrát a toho využila česká obrana. V prvním setu se bulharská reprezentace držela v kontaktu jen do stavu 6:6, poté se výběr trenéra Jana Svobody dostal do laufu a s velkým přehledem si došel pro vedení 1:0 na sety. Druhý set byl sice nejvyrovnanější, ale celou dobu měli navrch čeští volejbalisté, kteří soupeře nepustili ani jednou do vedení. O tři body získali i druhé dějství a byli krok od postupu. Podobně se vyvíjela i třetí sada, Bulhaři vydrželi se skvěle hrajícím českým týmem držet tempo jen v úvodu, poté přišla série a vedení už tým vedený nahrávačem Šimonem Bryknarem nepustil.

V zítřejším finále od 20:00 se Česko utká s vítězi druhého semifinále Polsko – Itálie. (18:24:04)

Konec zápasu

19:25
    Fantazie! Češi jsou ve finále mistrovství Evropy! Po servisu Nikolova přišla nahrávka Bryknara na střed sítě, kde už si věděl rady Klajmon.

19:24
    Tatarov oddaluje konec semifinálového utkání útokem po lajně.

18:24
    Bulharský nahrávač Paljov servisem našel Fabikoviče. Poté smečoval z hlavního kůlu neúspěšně Jirásek, ale soupeřům je odpískán nečistý úder.

18:23
    Po servisu Fabikoviče smečoval o český blok do autu Bodurov.

17:23
    Damjanov na podání. Fabikovič ani na dva pokusy bod nedal, poté ale se proti vytáhl český blok proti útoku Nikolova.

17:22
    Šimon Bryknar se představil na podání. Po útoku středem sítě se Češi ubránili, ale bodovka Fabikoviče postrádala razanci. Bod tak zařídil pro svůj tým až Tatarov.

16:22
    Fabikovič v důležitou chvíli vytlouká blok soupeře.

16:21
    Oddechový čas pro hosty.

16:21
    Georgij Tatarov pokračoval za koncovou čárou. Fabikovič zvládl přihrát, ale poté přišel útok Kollátora do bloku.