Skalica – Nové Zámky 2:9 (kon.) | Michalovce – Poprad 0:2 (kon.) | Trenčín – Zvolen 3:4 (po pr.)
Nitra – HC Slovan 5:7 (kon.) | Dubnica – Topoľčany 5:6 (kon.) | Martin – Lipt. Mikuláš 1:0 (kon.)
Spišská N. Ves – Košice 2:4 (kon.) | Detva – B. Bystrica 5:4 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HK Detva
5:4 (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Štvrtok 10.09.2020, 18:00 • Zimný štadión Detva • Vianočný Kaufland Cup

HC 05 Banská Bystrica síce v 60. minúte dvomi gólmi odvrátila prehru v riadnom hracom čase, avšak nájazdy mali iba jedného strelca a tým sa stal domáci River Rymsha. "Barani" teda prehrávajú v Detve aj druhýkrát počas tejto prípravy. (20:39:54)

Samostatné nájazdy začínajú.

Predĺženie ponúklo šancí celú kopu, neujala sa ani jedna. Rozhodnutie dnes teda prinesú nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:43
    Rastislav Gašpar mohol rozhodnúť, ešte hľadal Trevora Coxa. Bránku Rabčana sa nepodarilo ohroziť ani jednému.

63:56
    Detvania prešli dopredu v situácii troch proti jednému. Všetko pokazila zlá prihrávka, strela neprišla.

63:29
    Petrík bol rozohrávať v rohu ihriska, spravil chybu. Takmer sa nestihol vrátiť do bránky, skvele mu pomohol blokom Čacho.

62:51
    Žilka bol úplne sám medzi kruhmi. Strela po ľade z prvej prešla Rabčanovi pomedzi betóny takmer za čiaru, v poslednej chvíli odpaľoval puk Tamáši.

62:19
    Cox sa skvele uvoľnil a prihrával pred bránkovisko na voľného spoluhráča, prihrávka neprešla. Okamžite sa na druhej strane rútil sám na Petríka útočník Lamper, gól nevsietil.

61:46
    Kriška strieľal nahor, Petrík puk vyrazil pred seba, kde bol ešte Kabáč. Pred prázdnou bránkou nedokázal zakončiť, nakoľko tam prišla jedna hokejka obrancu.

61:26
    Charbonneau si síce prebral dlhú prihrávku na útočnej modrej čiare, lenže jeho akciu zastavil ofsajd. Vhadzuje sa v strednom pásme.

60:38
    Sprava si do útočného pásma nakorčuľoval Cox, ocitol sa sám pred Rabčanom, ktorý puk vyrazil do Welsha, ten si dal takmer vlastný gól. Od korčule Kanaďana išiel kus čiernej gumy tesne vedľa.

60:27
    Sýkora a Čacho išli dvaja na Ďatelinku, ten prihrávku cez bránkovisko zrazil. Následne prišla strela od obrancu Detvy, skvele lapačkou zasiahol Rabčan.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa bude hrať 5 minút systémom 3 na 3.

Všetko smerovalo k výhre Detvy, hlavne po góle Valenta do prázdnej bránky, lenže v poslednej minúte Banská Bystrica vyrovnala. Uvidíme teda predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:58
    Banská Bystrica dala gól!
    Napriek tomu, že Detva mala tretiu tretinu pod kontrolou, tak hostia v úplnom závere vyrovnali. IVAN ĎATELINKA ako kapitán zachránil body pre "Baranov" strelou spomedzi kruhov.

59:28
    Rabčan znova opúšťa bránku a Banská Bystrica to ešte skúsi v šestici.

59:21
    ALEX TAMÁŠI naskočil z trestnej lavice a okamžite strieľa gól. Po krídle išiel k bránkovisku, kde sa k nemu dostal puk po individuálnej akcii Adama Žiaka. Mladý center prestrelil Petríka.

59:11
    Banská Bystrica je v plnom počte.

58:58
    Detva dala gól!
    Banskobystričania nastúpili po oddychovom čase bez brankára, lenže doplatili na to. Na modrej čiare spravil chybu Ďatelinka, ktorý ale dostal zlú prihrávku. Po krídle ušiel PETER VALENT a trafil prázdnu bránku.

58:48
    Norbert Javorčík, tréner hostí, využíva oddychový čas.

58:48
    Ďatelinka to skúsil od modrej čiary, zrazený pokus skončil na ochrannej sieti.

58:34
    Banská Bystrica sa síce drží s pukom v útočnom pásme, ale iba pri mantineli, kde nebezpečenstvo nehrozí.

57:45
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (River Rymsha – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

57:34
    Gašpar nahadzoval od mantinelu pred bránkovisko, skvele puk tečoval Cox. Napriek tomu sa mu nepodarilo nasmerovať kus čiernej gumy medzi tri žrde.

57:11
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Alex Tamáši.

56:48
    Banská Bystrica sa nevie dostať do tempa. Brankár Petrík nemá momentálne žiadnu prácu, jeho spoluhráči sú vpredu. V pohode hrajú aj kvôli častým a hlavne zbytočným vylúčeniam Bystričanov.

55:59

55:44
    Sýkora nahadzoval puk od mantinelu pred bránkovisko, Čacho tečoval do korčúľ obrancov Bystrice.

55:09
    Banská Bystrica bráni silou-mocou, teraz to bolo aj na hranici faulu od Lampera. Ten však puk získal a vyhodil v rámci pravidiel.

54:35
    Detva kombinovala v útočnom pásme, ale Kriška čisto zrazil na ľad Gašpara, takže domáci prišli o výhodu ofenzívnej tretiny.

53:59
    Jonathan Charbonneau bol tvrdo zrazený na ľad pri mantineli obrancom Nickom Welshom. Ten dostáva dvojminútový trest za napadnutie.

53:09
    Neskutočná šanca domácich. Valent išiel sám na Rabčana, cez ktorého puk prepadol a Gašpar ho nedokázal zakončiť z čiary do bránky, nakoľko mladý gólman stihol rukou zasiahnuť.

53:00
    Ospravedlňte menšie technické problémy, už by malo byť všetko v poriadku.

50:52
    Kriška nahadzoval puk z rohu hracej plochy pred bránkovisko, kde boli obrancovia Detvy. Banskobystričania sa ešte držali v útočnom pásme, zakončenie išlo do Petríka.

50:49
    Viktor Fekiač poslal prudkú ranu z pravého kruhu, jeho strela tesne minula vzdialenejší roh bránky Eugena Rabčana.

50:11
    Banskobystričania sa nedostali cez útočnú modrú čiaru, pretože sa vystavili ofsajdu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

49:25
    Demo síce zaváhal na útočnej modrej čiare, avšak Petrinec jeho chybu napravil a Detva sa nedostala do protiútoku.

48:50
    Momentálne sa hrá hore-dole, ale bez šancí na jednej či druhej strane. Detva je psychicky v pohode, zatiaľ čo Banská Bystrica sa nevie dostať k ohrozeniu Petríka.

48:07
    Banská Bystrica v presilovke nevymyslela prakticky nič, Detva sa dobre bránila a teraz je koniec početnej prevahy "Baranov".

46:20
    Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi a začala jej presilovka.

46:07
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Trevor Cox – 2 min., sekanie).

46:07
    Gachulinec poslal tvrdú ranu od modrej čiary, ktorú Rabčan zastavil. Následne sa strhla mela a zdá sa, že sa bude vylučovať.

45:04
    Ján Sýkora strieľal z prvej na pravom kruhu, jeho prudká rana išla tesne nad brvno bránky Rabčana. Detva je ale nebezpečná.

44:20
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Michal Ganz – 2 min., podrazenie).

44:01
    Odpovedať chcel Marek Sloboda, jeho nepríjemná strela išla iba do priestoru, kde sa nachádzal Roman Petrík.

43:43
    Domáci presilovku využívajú veľmi rýchlo. Gašpar z ľavého kruhu prihral popred bránkovisko na pravý. Rabčan bol síce celý pri žrdi, avšak na chvíľočku zodvihol betón a ten maličký priestor bravúrne trafil PETER VALENT.

43:24
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Josh Winquist – 2 min., hrubosť).

42:52

42:23
    Banská Bystrica sa aj naďalej bráni, ale po jednej z akcií bol sám medzi kruhmi obranca Rymsha, mieril tesne vedľa.

41:18
    Rabčan musel zasahovať po dobrej strele od mantinelu, následne Rais pálil do prvého beka Banskej Bystrice, ktorá sa oslobodila.

40:52
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Marek Biro – 2 min., napadnutie).

40:28
    Opatrne začína aj posledná dvadsaťminútovka. Po ofsajde Detvy sa bude vhadzovať v strednom pásme.

40:01

Druhá tretina už nebola taká ofenzívne dobrá ako tá prvá. Videli sme jeden gól v podaní Čacha a celkovo málo šancí. Ostáva ešte jedna 20-minútovka a možno predĺženie či nájazdy.

40:00

39:17
    Banská Bystrica s piatimi hráčmi. Detva toho veľa nevymyslela.

38:42
    Čacho a Winquist na ľade, hrá sa v pomere 5 na 4.

38:11
    Prudkú strelu vyslal River Rymsha, jeho ranu si našiel v lapačke brankár Rabčan.

37:48
    Detva v presilovke 4 na 3 kombinovala v útočnom pásme, ale neprišla strela. Puk získal Ďatelinka a poslal ho cez všetky čiary.

37:17
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Alex Tamáši – 2 min.).

36:42
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Viliam Čacho – 2 min., hrubosť).

36:41
    Kriška a Ján Sýkora spadli po súboji na seba, nevedeli sa vykliestniť. Domáci hráč ležal na tom hosťujúcom, ktorý sa akurát dvíhal na nohy. Nakoniec bývalý kapitán Liptovského Mikuláša strieľal z kruhu do Petríka.

36:22
    Zakázané uvoľnenie Detvy.

36:15
    Miloš Fafrák mal ďalšiu šancu, zblízka neprekonal Petríka. Neujali sa ani pokusy o dorážku pri následnom závare.

35:42
    Ján Sýkora získal puk pri mantineli, prihral do kruhu na vhadzovanie. Charbonneau z prvej mieril do rohu bránky, Rabčan zasiahol lapačkou.

34:56
    Magdolen prešiel individuálne do útočného pásma, kde ešte prihral na Fekiača, avšak Detva o puk aj tak prišla.

34:02
    Ďatelinka zakončoval od modrej čiary po ľade, brankár Petrík na všetko videl a dokázal zasiahnuť.

33:36
    Patrik Halama zakončoval zblízka, brankár Rabčan sa stihol presunúť a zasiahnuť. Nevyšla ani dorážka spomedzi kruhov.

33:11
    Charbonneau to skúsil na pravom krídle, jeho strelecké zakončenie išlo do bočnej sieti bránky Petríka.

32:34
    Detva sa síce neusadila v útočnom pásme, prišlo nahodenie od modrej čiary. Brankár Rabčan prerušil hru lapačkou.

31:58
    Korím vyskúšal prudkú strelu od modrej čiary, mieril veľmi nepríjemne. Rabčan musel byť pozorný, čo sa mu podarilo. Na druhej strane zakončil do Petríka útočník Kabáč.

31:26
    Halama stratil puk vo vlastnej tretine, okamžite poslal Mistele prihrávku na Lampera. Ten bránený Gachulincom zakončil tesne vedľa bránky Petríka.

30:50
    Lukáš Lunter sa dostal dopredu po pravom krídle, za bránkou o puk prišiel. Podobne pochodil na druhej strane Cox.

30:02
    Presilovka je nakoniec využitá. Ján Sýkora získal puk, potiahol ho pred bránkovisko, kde síce neprekonal Rabčana, avšak odrazený puk si našiel VILIAM ČACHO a zakončil ho gólovo.

29:43
    Detva sa zatiaľ nevie dostať do rytmu v presilovke, Banská Bystrica bráni veľmi dobre a vyhadzuje cez všetky čiary.

29:09
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Martin Kriška – 2 min., podrazenie).

28:46
    Až teraz prišiel dobrý pokus z pravého krídla. Krížna strela išla k žrdi, brankár Eugen Rabčan betónom zasiahol.

28:14
    Momentálne sa hra odvíja mimo nebezpečných pozícií na jednej či druhej strane, sledujeme veľmi málo zakočení.

27:41
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

27:03

26:24
    Jakub Žilka strieľal cez obrancu k bližšej žrdi, brankár Rabčan síce na dvakrát, ale puk skryl v lapačke.

25:23
    Welsh prihrával cez os ihriska, puk neprešiel na jeho spoluhráčov. Momentálne je to dosť rozhárané z oboch strán.

25:09
    Detva hrá s piatimi hráčmi.

24:27
    Bystrica veľmi dobre zvierala súpera v jeho obrannom pásme, Detva sa až teraz vyhadzuje vyhodením.

24:06
    Sloboda to skúsil z prvej, na pravom kruhu zamieril vedľa troch žrdí. Petrík nemusel zasahovať.

23:41
    Detva je už so 4 hráčmi.

23:30
    Žiak mal puk na osi ihriska, jeho tvrdá rana z veľmi dobrej pozície išla tesne vedľa.

23:09
    Banská Bystrica bude hrať 34 sekúnd presilovku 5 na 3. Druhýkrát v zápase!

23:09
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Aurel Nauš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

22:44
    Strela nesadla ani Mistelemu. Ľupták puk získal a takmer išiel sám na Rabčana, výborne ho zastavil čistým spôsobom Ďatelinka.

22:06
    Ďatelinka pálil z prvej nepresne, jeho rana išla vedľa bránky. Potom Valent puk vyhodil cez všetky čiary.

21:41
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Jonathan Charbonneau – 2 min., podrazenie).

21:27
    Druhá tretina začína celkom opatrne. Aktívna sa snaží byť Detva, lenže hostia výborne držia svoju modrú čiaru.

20:41
    Gachulinec strieľal od mantinelu, brankár Rabčan musel zasahovať, pretože puk smeroval na jeho bránku.

20:01

V úvodnom dejstve sme sledovali ofenzívny hokej z oboch strán, ktorý sa fanúšikom rozhodne musel páčiť, pretože šancí bolo veľa na oboch stranách. Výborne sa prezentujú brankári. Určite sa je na čo pozerať.

20:00

19:06
    Rymsha bol opäť v permanencii. Dostal prihrávku spoza bránky a prudko zakončil. Eugen Rabčan s ďalším skvelý zákrokom.

18:29
    Žilka individuálne cez Žiaka neprešiel. Puk sa dostal na modrú čiaru, kde strieľal Turan. Rabčan zapracoval vyrážačkou.

17:51
    Chvíľu to vyzeralo na kontru Detvy, nakoniec z toho bola postupná akcia. Rymsha strieľal cez obrancu tesne vedľa, dorážka Coxa bola zablokovaná.

17:15
    River Rymsha dostal puk proti hokejke na modrej čiare, jeho tvrdú strelu Rabčan vytesnil do hry. Bystrica môže ísť vpred.

17:02
    Welsh prečítal veľmi dobrú prihrávku pred vlastnú bránku a potiahol kontru Bystrice, tá neskončila strelou. Detva prešla rýchlo na opačnú strelu, lapačkou úradoval Rabčan.

15:57
    Michal Kabáč výborne potiahol akciu po ľavom krídle do útočnej tretiny. Razom bol z toho protiútok. Fafrák pálil z prvej pod brvno, Petrík drží Detvu nad vodou.

15:08
    Po buly pálil Adam Žiak. Otvoril sa mu priestor na osi ihriska, Petríkovi pomohla konštrukcia bránky.

14:56
    Obrovskú chybu spravil pred vlastným bránkoviskom jeden z obrancov Detvy, bol to Turan. Winquist ešte zadovkou prihral za seba a Lamper mal otvorenú bránku, avšak Roman Petrík sa bleskurýchle presunul a famózne lapačkou zakročil.

14:03
    Už-už to vyzeralo, že Detva dostane puk von zo svojej tretiny, avšak hostia to zvládli na modrej čiare udržať. Matej Češík mal čas, počkal s prihrávkou a MILOŠ FAFRÁK si zas cez otvorený priestor nakorčuľoval pred bránku, kde dostal presnú prihrávku od Češíka. Mladý útočník pomedzi betóny Petríka vracia "Baranov" do vedenia.

13:10
    Korím nahadzoval puk od mantinelu, pred bránkoviskom tečoval tesne vedľa troch žrdí mladý Čacho.

12:45
    Dvaja domáci hráči prešli do kontry, Čacho po prihrávke za posledného obrancu išiel sám na Rabčana. Skákajúci puk nedokázal trafiť dobre.

12:27
    Marek Sloboda strieľal z ľavého krídla a aj keď pred bránkou boli jeho spoluhráči, tak našiel iba Romana Petríka.

12:09

11:49
    Ďalšie vyhodenie Detvy cez všetky čiary, tentoraz sa o postaral Žilka.

11:29
    Detva vyhadzuje cez všetky čiary. Pri rozohrávke si musel dať pozor Rabčan, zvládol presne prihrať.

11:09
    Golian sa po návrate z trestnej lavice dostal do šarvátky s Welshom. Takmer sme videli bitku, no vzišlo z nej.

11:04
    Detva hrá so štyrmi hráčmi.

10:46
    Hostia to skvele vykombinovali, ležiaceho Petríka neprekonal Mistele, puk mu ušiel a nedokázal ho spod korčúľ vytiahnuť včas.

10:29
    Ďalšia prudká strela od Ďatelinku, opäť zakročil pripravený Petrík.

10:18
    Banská Bystrica má k dispozícii takmer minútovú presilovku 5 na 3. Otvoril ju ranou sprava Ďatelinka, ale Petrík na všetko videl.

10:09
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Oliver Turan – 2 min., podrazenie).

10:08
    Tamáši prešiel stredom ihriska do útočného pásma. Bol podrazený a puk mu ušiel, avšak Kabáč pohotovo prudko strieľal. Skvele zasiahol Petrík.

09:45
    Fantastická práca do RASTISLAVA GAŠPARA. V obrannom pásme počas oslabenia vypichol puk, ušiel Ďatelinkovi a backhandom si vychutnal brankára Rabčana.

09:40
    Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi. Začala sa skrátená presilovka hostí.

09:36

09:04
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Andrej Golian – 2 min., sekanie).

08:49
    Ani tvrdá rana od modrej čiary v podaní Raisa neskončila v sieti. Jeho lapačka predviedla fantastický zákrok.

08:43
    Detva roztočila presilovkový vzorec. Ján Sýkora pálil k žrdi, Rabčan zasiahol betónom. Rais pálil od modrej mimo a následný teč spred bránkoviska išiel tesne vedľa.

08:04
    Ján Sýkora skryl svoju strelu z kruhu za hráča Bystrice, brankár Rabčan len reflexívne zakročil proti dobrému pokusu.

07:40
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Martin Kriška – 2 min., hákovanie).

07:07
    Detva po tom úvodnom tlaku Banskej Bystrice ožila a v posledných minútach sú to domáci, kto je lepším tímom.

06:28
    Detvania sa veľmi pekne držali v útočnom pásme, až Ľupták od mantinelu prihrával pred bránku, kde bol voľný Nauš. Puk nedokázal tečovať na Rabčana.

05:27
    Ján Sýkora krížnou prihrávkou našiel v útočnom pásme Charbonneaua, jeho nahodenie pred bránku bolo zablokované a neprešlo do nebezpečných pozícií.

05:08
    Mistele sa síce dostal cez modrú čiaru do útočného pásma, potom mu puk ušiel. V súboji ho získal, prihral na modrú a Biro za pomoci teču nahodil na ochrannú sieť.

04:18
    Rastislav Gašpar zachytil rozohrávku súpera v strednom pásme a prešiel dopredu. Prudký pokus Rabčan vyrazil pred seba, pomohli mu obrancovia.

03:31
    Peter Valent bol úplne sám pred bránkoviskom, kde aj obdržal prihrávku. Zamotal sa vo vlastných kľučkách a trafil iba betón Rabčana.

03:20
    Demo si nespracoval ťažkú prihrávku, okamžite strieľal Fekiač, trafil betón Rabčana. Ten pokryl aj dorážku zblízka.

02:50
    Domáci sa prvýkrát dostali do útočného pásma, pri mantineli o puk prišli. Hostia ho dostali znova k bránke Petríka, kde sa snažia kombinovať.

02:22
    Detva sa nevedela veľmi dlho dostať zo svojho obranného pásma. Od modrej pálil Ďatelinka, zrazený pokus si našiel za bránkou Sojka, prihral pred ňu a voľný LUKÁŠ LUNTER sa nemýlil.

01:56
    Tamáši získal puk pri mantineli a prihral pred bránku. Tam mal Misteleho, ten sa nepresadil cez Petríka k strele.

01:22
    Winqust sa po ľavom krídle dostal do útočného pásme, kde ho telom čisto od puku odstavil Čacho. Hostia sa však držia vpredu.

00:31
    Po polminúte Kriška a Viktor Fekiač obstarali buly s ležiacim pukom. Dopredu prešli domáci, puk skončil na striedačke Bystrice.

00:01
    Stretnutie sa po úvodnom buly nezačalo klasicky, ale hráči ostali stáť. Puk ostal ležať a tridsať sekúnd protestujú proti nariadeniam vlády SR.

00:01

Aj v Detve sa bude protestovať proti nariadeniam vlády SR:

"Profesionálne hokejové kluby v Slovenskej republike prichádzajú pre obmedzenia o výrazné sumy, ktoré by za normálnych okolností utŕžili zo vstupného. Hokej neprofituje z predaja televíznych práv, európskych pohárov či transferov hráčov. Kluby i hokejisti sa snažia dodržiavať všetky nariadené hygienické opatrenia a pravidlá zo strany štátnych inštitúcií, ale podpory či kompenzácií sa im nedostáva. Na rozdiel od iných sfér spoločnosti sa hokej i celý slovenský šport nedočkali počas obmedzení žiadnych kompenzácií či štátnej pomoci. Svoj postoj k diskriminačnej nečinnosti štátu smerom k športu a hokeju zvlášť vyjadria hokejisti už počas štvrtkových stretnutí Tipsport Kaufland Cupu. Úvodných 30 sekúnd ôsmich štvrtkových stretnutí Tipsport Kaufland Cupu sa bude niesť v znamení protestu voči nečinnosti štátnych orgánov, ktoré v náročnej dobe zabúdajú na šport. Hráči na ľadovej ploche sa nezapoja po úvodnom vhadzovaní do hry, ale protestne budú búchať hokejkami o ľadovú plochu," píše sa v proteste APHK.

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Sholl) – O. Turan, Lalík, Golian, Rais, F. Fekiač, Korím, Gachulinec, Rymsha – Žilka, V. Fekiač, Magdolen – Charbonneau, Čacho, J. Sýkora – A. Nauš, P. Halama, Ľupták – Gašpar, P. Valent, Cox

HC 05 Banská Bystrica: Rabčan (Gajan) – Welsh, Ďatelinka, Biro, Žiak, Petrinec, Demo, Ganz – Lamper, Winquist, Kriška – Mistele, Tamáši, M. Sloboda – Fafrák, Češík, Kabáč – L. Lunter, Sojka, Faško-Rudáš

Rozhodca: Fridrich, Výleta – Rojík, Jedlička.

HC 07 WPC Koliba Detva

Detvania v utorok dokázali zdolať účastníka SHL z Turca. Proti HK Martin predviedol one-man-show kanadský útočník Trevor Cox, autor hattricku. Víťazný presný zásah v predĺžení zariadil Ján Sýkora. Peter Valent a Rastislav Gašpar dvakrát asistovali. Tréner Ernest Bokroš je veľkou posilou pre detviansky klub, ktorý chce postúpiť do play-off. Do mužstva prišlo niekoľko zaujímavých tvári, ktoré k tomu môžu pomôcť ako Karol Korím, Matúš Rais, River Rymsha, Trevor Cox, Jonathan Charbonneau, Tomas Sholl alebo Martin Magdolen. Pod Poľanou ostali osvedčené mená – Ján Sýkora, Rastislav Gašpar, Ladislav Ščurko, Roman Petrík, Viktor Fekiač, Peter Valent, Jakub Žilka aj Daniel Gachulinec.

HC 05 Banská Bystrica

Vstup do turnaja vyšiel hráčom HC ´05 Banská Bystrica veľmi dobre. V Ružomberku porazili Liptovský Mikuláš 4:0. Čisté konto si udržal brankár Matej Gajan, gólovo sa presadili štyria rôzni hráči. V prvej tretine otváral skóre Oliver Giertl, štvrtýkrát v príprave sa presadil aj Matt Mistele a proti svojmu bývalému tímu, keďže na Liptove hosťoval, strelil gól Alex Tamáši. Konečný výsledok uzavrel kapitán Ivan Ďatelinka. Aktuálne sú „Barani“ na čele tabuľky skupiny Tipsport Kaufland Cupu s tromi bodmi, druhá Detva má dva za výhru v predĺžení, tretí Martin jeden a posledný Liptovský Mikuláš nezískal žiadny.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Matej Kubove

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 10. Gašpar, 31. Čacho (J. Sýkora, Golian), 44. P. Valent (Gašpar, Rymsha), 59. Valent – 3. L. Lunter (Sojka, Ďatelinka), 15. Fafrák (Češík, Kabáč), 60. Tamáši (Žiak), 60. Ďatelinka (Winquist, Mistele)