Daniel – Horanský sk 0:2 (kon.) | Lehečka – Milojevic 2:0 (kon.)
Kovalík – Stebe sk 2:1 (kon.) | Kližan – Martinez Portero sk 2:1 (kon.)
1 7 6
Pedro Martinez Portero
1
6 66 1
Streda 09.09.2020, 14:31Challenger Prostějov - Unicredit Czech Open (antuka) • Osemfinále

Sledovali sme zaujímavé a dramatické stretnutie. Po prvom sete zrejme nikte neveril, žeby z toho ešte mohla byť dráma. Zrejme rozhodujúcim momentom bola situácia v tajbrejku, kde mal Pedro Martínez Portero k dispozícii mečbal, ale spravil dvojchybu a následne Kližan poslal zápas do tretieho setu. V rozhodujúcom dejstve už náš tenista jednoznačne dominoval a pridáva sa tak k Filipovi Horanskému a Jozefovi Kovalíkovi do štvrťfinále. Súperom Martina Kližana bude vo štvrťfinále taliansky tenista Travaglia.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok dňa! (17:08:39)

Koniec zápasu

6:1
    GEM, SET, ZÁPS Martin Kližan! Slovenský tenista ukončil tento osemfinálový zápas esom a tretí set získal jednoznačným pomerom 6:1!

40-0
    Martin Kližan získava tri mečbaly!

30-0
    Loptu získava Kližan.

15-0
    Aut z rakety španielskeho tenistu, Kližan zahájil dôležitý servis úspešne.

5:1
    Situácia sa zopakovala, Martin Kližan berie servis súpera a vyhráva 5:1 v treťom sete! Slovenský tenista ide podávať na víťazstvo v tomto zápase!

40-30
    Španielov nízky úder zastavila páska, Martin Kližan získava brejkbal!

30-30
    Martínez Portero si pomáha servisom, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Martin Kližan sa presunul na sieť a po presnom údere získava fiftín.

4:1
    Koniec prestávky, podávať bude Pedro Martínez Portero.

4:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:1
    Slovenský tensita napokon brejk potvrdil a ujíma sa vedenia 4:1 v treťom sete!

A-40

40-40
    Esom si pomáha slovenský tensita a odvrátil tak brejkbal.

40-A
    Kližanov úder zastavila páska a je tu šanca na ribrejk!

40-40
    Je tu však zhoda, Kližan má problémy potvrdiť brejk.

40-30
    Martin Kližan získava gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Martínez Portero získava rovnako dva fiftíny v rade, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Loptu získava Martínez Portero.

30-0
    Priamy bod, Kližan vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Dlhšiu výmenu zakončil Španiel do pásky, Kližan zahájil cestu za potvrdením brejku úspešne.

3:1
    Na druhý pokus je však už Martin Kližan úspešný, získava druhé podanie súpera v treťom sete a ide do vedenia 3:1!

40-30
    Dlhšiu výmenu zakončil Martínez Portero presne na čiaru, prvý brejkbal je minulosťou.

40-15
    Kližan sa včas presunul na sieť a získava dva brejkbaly!

30-15
    Druhý fiftín v rade pre Kližana po úspešnom returne.

15-15
    Martin Kližan obstrelil súpera na sieti, po 15 na oboch stranách.

0-15

2:1

2:1

2:1
    Martin Kližan odvrátil štyri brejkbaly v tomto geme, napokon brejk potvrdil a ujíma sa vedenia 2:1 v treťom a rozhodujúcom sete!

A-40
    Nízky úder španielského tenistu zastavila páska, gembal pre Kližana na potvrdenie brejku.

40-40
    Priamym bodom odvrátil Kližan aj tento brejkbal.

40-A
    Pedro Martínez Portero získava štvrtý brejkbal!

40-40
    Ani ten nevyužíva, ideme späť na zhodu.

40-A
    Od siete získava Španiel ďalší brejkbal!

40-40
    Slovenský tenista posiela loptičku do otvoreného priestoru, odvrátil aj druhý brejkbal a pôjde sa cez zhodu.

30-40
    Prvý brejkbal Kližan odvracia úderom na telo.

15-40
    Kližan má problémy na servise, opäť hráč na príjme získava brejkbal!

15-30
    Pedro Martínez Portero získava druhý fiftín v rade pri servise súpera.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, súper presne returnoval.

15-0

1:1
    Martínez Portero chcel prehodiť Kližana, čo sa mu nepodarilo a brejk teda nepotvrdil! Slovenský tenista si berie späť stratený servis, 1:1 v treťom sete.

40-30
    Martin Kližan získava prvý brejkbal v treťom sete!

30-30
    Napravil to priamym bodom, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Dvojchyba od Španiela.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, po druhom servise súpera Kližan úspešne returnoval.

0-15
    Španiel úspešne odštartoval cestu za potvrdením brejku.

0:1
    Forhend slovenského tenistu putoval do autu! Martin Kližan stráca hneď prvé podanie v treťom sete a Pedro Martínez Portero sa ujíma vedenia 1:0!

15-40
    Španiel zvládol prestrelku na sieti a získava hneď v úvode tretieho setu dva brejkbaly!

15-30
    Martínez Portero presne returnoval a získava druhý fiftín v rade pri servise súpera.

15-15
    Následne však nedostal loptičku cez pásku na druhú stranu, po 15.

15-0
    Martin Kližan odštartoval rozhodujúci tretí set priamym bodom.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

0:0

7:6
    Tak to bol teda poriadne nervák v druhom sete! Martin Kližan vyhrával 3:0 a mal servis, ale miesto toho sa zrodila poriadná dráma a celé druhé sjetvo vyvrcholilo v tajbrejku. V ňom mal Pedro Martínez Portero mečbal, ale spravil dvojchybu a následný setbal Kližan využil. O postupujúcom do štvrťfinále tak bude musieť rozhodnúť tretí set!

7-6
    Krásne skrátenie hry od Kližana, setbal pre slovenského tenistu!

6-6

6-6

6-6
    Pedro Martínez Portero si nevybral správny čas na dvojchybu, takže mečbal nevyužil!

5-6
    Martin Kližan poslal úder do pásky a Pedro Martínez Portero získava mečbal!

5-5
    Vynikajúce vrátenie returnu presne na čiaru, 5:5 v tajbrejku.

4-5
    Ďalší priamy bod, Martínez Portero vyhráva o jeden bod.

4-4
    Rovnaká situácia teraz aj na druhej strane.

4-3
    Priamy bod pre Martina Kližana.

3-3

3-3

3-3
    Slovenský tensita rovnako minibrejk potvrdil, 3:3 v tajbrejku!

2-3
    Martin Kližan presne umiestnil svoj úder na čiaru a takisto získava minibrejk.

1-3
    Nízky úder slovenského tenistu zastavuje páska, Španiel minibrejk potvrdil.

1-2
    Martínez Portero poslal presný úder na čiaru, Kližan nestihal reagovať. Je tu minibrejk.

1-1
    Priamy bod, aj Kližan tak na úvod tajbrejku nezaváhal.

0-1
    Pedro Martínez Portero musel na úvod skrátenej hry cez druhý servis, zvládol ho a získava prvý bod.

6:6
    Martin Kližan ukončil tento gem priamym bodom, vyrovnáva na 6:6 v druhom sete a o osude tohto dejstva bude musieť rozhodnúť tajbrejk!

40-15
    Martínez Portero úspešne prehodil nášho tenistu a odvrátil tak prvý gembal.

40-0
    Martin Kližan po ďalšom presnom servise získava tri gembaly na udržanie sa v tomto zápase.

30-0

15-0
    Cez druhý servis musel slovenský tenista, po ňom však prichádza priamy bod.

5:6

5:6

5:6
    Forhend slovenského tenistu zastavila páska! Pedro Martínez Portero potvrdil brejk, vyhráva v druhom sete 6:5 a Martin Kližan musí podávať na udržanie sa v tomto zápase!

30-40
    Pedro Martínez Portero si opäť pomáha esom a získava gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Aut z rakety slovenského tenistu, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Po dvojchybe prichádza eso.

30-0
    Martínez Portero sa previnil dvojchybou!

15-0
    Servis a následný prechod na siet Španiel zahral zle, fiftín pre súpera.

5:5
    Po returne súpera poslal Kližan úder do autu a tak servis na víťazstvo v druhom sete nezvládol! Pedro Martínez Portero vyrovnáva na 5:5 a druhý set pokračuje ďalej.

30-40
    Pedro Martínez Portero od siete vybojoval po peknej výmene brejkbal na udržanie sa v druhom sete!

30-30
    Priamy bod, po 30. Tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Bekhend slovenského tenistu dopadol presne na čiaru, je znížené na rozdiel jedného fiftínu.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre Španiela, ktorý je na najlepšej ceste predĺžiť druhý set.

0-15

5:4

5:4

5:4
    Priamym bodom ukončil Pedro Martínez Portero tento gem, v druhom sete znižuje na 4:5! Martin Kližan bude podávať na víťazstvo v druhej sade tohto zápasu.

40-A
    Španiel si pomáha esom a získava druhý gembal na udržanie sa v druhom sete.

40-40
    Ďalší úspešný lob od slovenského tenistu, pôjde sa tak cez zhodu v tomto geme.

30-40
    Martínez Portero získava gembal.

30-30
    Krásny lob od slovenského tenistu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Od siete ukončil Španiel túto výmenu a získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Španiel si pomáha servisom, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Kližan umiestnil presný forhend na čiaru, dôležitý servis tak Martínez Portero nezačal úspešne.

5:3
    Aut z rakety Španiela, Martin Kližan vyhráva v druhom sete 5:3! Pedro Martínez Portero tak musí podávať na udržanie sa v druhej sade tohto zápasu.

40-15
    Martin Kližan získava dva gembaly.

30-15
    Po returne súper poslal Kližan úder do pásky.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

15-0
    Dlhú výmenu ukončil Kližan víťazným úderom po čiare.

4:3

4:3

4:3
    Aj na druhej strane sa teraz zrodila čistá hra, Španiel znižuje na 3:4 v druhom sete!

0-40
    Víťazný forhend z rakety podávajúceho tenistu, ten má k dispozícii tri gembaly.

0-30
    Kližan sa pokúsil prelobovať súpera, ale loptička putuje do tesného autu.

0-15
    Pedro Martínez Portero odštartoval ôsmy gem druhého setu priamym bodom.

4:2
    Martin Kližan sa čistou hrou dostáva do vedenia 4:2 v druhom sete!

40-0
    Prechod na sieť Kližan zvládol a získava tri gembaly.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre Kližana, return súpera putoval do pásky.

15-0
    Slovenský tenista po druhom servise zaznamenáva priamy bod.

3:2

3:2

3:2
    Pedro Martínez Portero úspešne odvrátil v tomto geme brejkbal, potvrdil tak získaný brejk a znižuje na 2:3 v druhom sete!

40-A

40-40
    Martínez Portero si znova pomohol servisom, aj v tomto prípade sa pôjde cez zhodu.

40-30
    Forhend slovenského tenistu dopadol presne na čiaru a získava brejkbal!

30-30
    Po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Martínez Portero si pomáha priamym bodom a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-0
    Martin Kližan zahral presný return a získava druhý fiftín v rade pri servise súpera. Žeby sa zrodil ribrejk?

15-0

3:1
    Martin Kližan napokon brejk nepotvrdil, stratil v druhom sete prvýkrát svoj servis a Pedro Martínez Portero znižuje na 1:3!

40-A
    Na ďalší return súpera reagoval Kližan úderom do autu, brejkbal pre Španiela!

40-40
    Aj v tomto geme sa však pôjde cez zhodu, Španiel presne returnoval.

40-30
    Gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Dlhý úder slovenského tenistu končí v aute, Martínez Portero znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Priamy bod, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Dlhšiu výmenu zakončil Kližan nevynútenou chybou do pásky.

3:0

3:0

3:0
    Do tretice všetko dobre, Martin Kližan je už teraz úspešný, berie druhý servis súpera v druhom sete a vyhráva 3:0!

A-40
    Tretí brejkbal pre slovenského tenistu!

40-40
    Presným bekhendom Kližan predžuje tretí gem druhého setu.

40-A

40-40
    Zostáva rovnako nevyužitý, naspäť na zhodu.

A-40
    Martin Kližan sa presunul na sieť a úderom do protipohybu získava druhý brejkbal!

40-40
    Víťazný bekhend z rakety slovenského tenistu, dlhý gem tak ešte bude pokračovať.

40-A
    Martínez Portero vytiahol na sieti presný volej.

40-40
    Zhoda.

40-A
    Aut z rakety slovenského tenistu, gembal pre súpera.

40-40
    Dlhý gem však pokračuje ďalej, brejkbal je nevyužitý.

A-40
    Španielov úder zastavuje páska, brejkbal pre Kližana!

40-40
    Opäť je tu zhoda, Kližan zahral presný return.

40-A

40-40
    Martínez Portero poslal dlhý úder do autu, gembal nevyužíva a ide sa cez zhodu.

30-40
    Prechod na sieť nebol v podaní Kližana úspešný, gembal pre Španiela.

30-30

15-30
    Nízky úder slovenského tenistu zastavila páska.

15-15
    Kližan zahral presný return, po 15 na oboch stranách.

0-15

2:0
    Ďalšia čistá hra od Kližana, úspešne potvrdil brejk a vyhráva v druhom sete 2:0!

40-0
    Druhé eso na konte slovenského tenistu, k dispozícii má tri gembaly na potvrdenie brejku.

30-0
    Priamy bod, Kližan získava druhý fiftín v rade.

15-0
    Dlhý úder španielskeho tenistu smeroval do autu.

1:0
    Martin Kližan čistou hrou berie prvé podanie súpera v druhom sete a ide do vedenia 1:0!

40-0
    Presný dropšot od Kližana, ktorý si vybojoval tri brejkbaly v úvode druhého setu.

30-0
    Martínez Portero pokračuje v geme dvojchybou, druhý fiftín v rade pre Kližana.

15-0
    Hneď na úvod druhého setu sme sledovali dlhú výmenu, ktorú Kližan od siete ukončil presným skráteným úderom.

0:0

0:0

1:6
    Španiel je na druhý pokus úspešný a pri servise súpera ukončil prvý set! Martin Kližan uhral v úvodnej sade zápasu iba jeden gem a to asi svedčí o všetkom. Snáď sa v druhom sete bude nášmu tenistovi dariť lepšie.

15-40
    Prvým esom v zápasu Kližan prvý setbal odvrátil.

0-40
    Pedro Martínez Portero úspešne obstrelil súpera na sieti a pri jeho servise má k dispozícii tri setbaly!

0-30
    Forhend slovenského tenistu končí v aute, zrejme sledujeme poslednú hru prvého setu.

0-15
    Dôležitý servis zahájil Kližan len dvojchybou.

1:5
    Španielský tenista potvrdil brejk a vyhráva v prvom sete 5:1! Martin Kližan ide podávať na udržanie sa v úvodnej sade tohto zápasu.

0-40
    Pedro Martínez Portero získava tri gembaly, znova si pomohol presným servisom.

0-30
    Španiel pokračuje priamym bodom a je na najlepšej ceste potvrdiť brejk.

0-15
    Od siete poslal Kližan nepresný úder do autu.

1:4

1:4

1:4
    Pedro Martínez Portero je na tretí pokus úspešný a berie aj druhý servis súpera! Španiel vyhráva v úvodnej sade zápasu 4:1!

40-A
    Tretí brejkbal pre Španiela po úspešnom returne.

40-40
    Martínez Portero dobehol skrátený úder a následne poslal lopčiku do otvoreného priestoru, sme späť na zhode.

A-40
    Gembal pre Martina Kližana.

40-40
    Priamy bod, slovenský tenista úspešne odvrátil aj druhý brejkbal. Pôjde sa cez zhodu.

30-40
    Kližan odvracia prvý prejkbal presným slajsom na sieti.

15-40
    Pedro Martínez Portero úspešne zapracoval na sieti a získava dva brejkbaly!

15-30
    Kližan musel cez druhý servis, napokon si fiftín pripisuje Španiel a náš tenista má tak problémy na servise.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Martínez Portero presne returnoval.

15-0
    Piaty gem prvého setu zahájil Kližan priamym bodom.

1:3
    Pedro Martínez Portero potvrdil brejk pomocou čistej hry a ujíma sa vedenia 3:1 v prvom sete!

0-40
    Tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30
    Bekhend slovenského tenistu zastavuje páska.

0-15
    Martínez Portero zahájil cestu za potvrdením brejku priamym bodom.

1:2

1:2

1:2
    Martin Kližan sa pokúsil skrátiť loptičku, ale posiela ju len do pásky! Pedro Martínez Portero tak ako prvý získava v tomto zápase servis súpera a ujíma sa vedenia 2:1 v prvom sete!

15-40
    Slovenský tenista čelí dvom brejkbalom súpera!

15-30

0-30
    Prechod na sieť zvládol lepšie Španiel a pri servise súpera vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Slovenský tensita musel cez druhý servis, výmenu následne ukončil nepresným bekhendom.

1:1
    Martin Kližan umiestnil loptičku tesne za základnú čiaru, Pedro Martínez Portero si rovnako udržal prvý servis a vyrovnáva na 1:1!

30-40
    Španiel si opäť pomáha servisom a získava gembal.

30-30
    Priamy bod, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Pedro Martínez Portero si na svoje konto pripisuje prvú dvojchybu, znova na servise prehráva o jeden fiftín.

15-15
    Kližanov dlhý úder končí v aute, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Podávajúci hráč odpovedá na return súpera nízkym úderom do pásky.

1:0
    Slovenský tenista ukončil prvý gem zápasu priamym bodom, musel si servis udržať cez zhodu!

A-40
    Martínez Portero posiela loptičku do pásky, tretí gembal pre Kližana.

40-40
    Nepresný úder do autu od Kližana, takže hneď na úvod tohto stretnutia sa pôjde cez zhodu.

40-30
    Martin Kližan si na svoje konto pripisuje prvú dvojchybu.

40-15
    Presný volej od slovenského tenistu, ktorý má k dispozícii dva gembaly.

30-15
    Kližan sa pokúsil zahrať dropšot, ale ten umiestnil len do pásky.

30-0
    Nasledovala dlhšia výmena, ktorý od siete zakončil nepresne Martínez Portero.

15-0
    Martin Kližan odštartoval toto stretnutie priamym bodom.

0:0

Ako prvý začne na servise slovenský tenista Martin Kližan.

Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej rozcvičke. Po nej sa už toto stretnutie môže začať, prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Challenger Prostějov pokračuje v mužskej dvojhre stretnutiami druhého kola, teda osemfinále. Do tejto časti postúpili všetci naši traja zástupcovia a to Filip Horanský, Martin Kližan a Jozef Kovalík. Prvý menovaný doobeda už stihol svoje stretnutie odohrať a napokon postúpil po výbornom výkone ďalej. Verme, že ho budú ďalej nasledovať aj Martin Kližan a Jozef Kovalík.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Martin Kližan a Pedro Martínez Portero. Predbežný začiatok je naplánovaný na 14:00.

Česká republika bude hostiť v krátkom slede štvrtý challengerový mužský turnaj. Po dvoch pražských turnajoch a jednom ostravskom, sa väčšina tenistov z týchto podujatí predstaví aj v Prostějov na Morave. Turnaja sa pochopiteľne zúčastnia aj naši tenisti.

Martin Kližan:
    Náš 31-ročný tenista po prestávke nezažíva vydarené obdobie. Už aj pred pandémiou trápili Kližana zdravotné problémy a v rebríčku ATP sa momentálne nachádza na 166. mieste. Martin sa zúčastnil všetkých spomínaných turnajov v Česku, ani v jednom prípade však neprešiel cez prvý zápas ďalej. Túto negatívnu sériu napokon slovenský tenista pretrhol na Morave, keď zvládol prvý zápas proti Boltovi a po výhre 2:0 na sety postúpil ďalej.

Pedro Martínez Portero:
    23-ročný tenista zo Španielska sa v rebríčku ATP nachádza na 106. mieste. Počas pandemickej prestávky sa Španiel predstavil na domácich exibíciach a následne sa presunul do Ameriky, kde to vyskúšal v kvalifikácii na turnaj v Cincinati, ale do hlavnej súťaže sa nedostal. Na US Open vypadol v prvom kole a tak sa potom presunul na tento turnaj, kde v prvom zápase prešiel Dieza 2:0 na sety.

Papierovým favoritom tohto stretnutia je Pedro Martínez Portero. My však budeme samozrejme držať palce nášmu tenistovi, aby nadviazal na svoj minulý zápas. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.